Niespełna miesiąc temu Stany Zjednoczone opowiedziały się po stronie tolerancji, legalizując małżeństwa homoseksualne na terenie wszystkich stanów. Podczas gdy internauci z całego świata łączą się w radości z pomocą tęczowych zdjęć profilowych na facebooku, entuzjazmu nie podzielają kościoły, które obawiają się pozwów i związanych z nimi kosztów.
26 czerwca Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych uznał, że zakaz zawierania małżeństw homoseksualnych narusza zawartą w konstytucji zasadę równego dostępu obywateli do ochrony prawnej, tym samym dokonując legalizacji związków jednopłciowych na terenie całego USA. Oznacza to, że wszystkie stany zobowiązane są do wydawania aktów małżeństwa parom homoseksualnym. Jak można się spodziewać, postanowienie Sądu Najwyższego nie wszystkim przypadło do gustu. W Luizjanie legalizacja związków homoseksualnych nie spodobała się do tego stopnia, że postanowiono odroczyć wydawanie aktów małżeństwa na 25 dni. Sprawę trafnie skomentował amerykański komik Jimmy Kimmel, twierdząc, że czas oczekiwania na ślub w Luizjanie jest dłuższy niż na kupno własnego karabinu AK-47.
Czytaj także: Ubezpieczenie dla zespołu weselnego, czyli odpowiedzialność wodzireja
W obliczu konsekwencji sprawy Obergefell vs Hodges stoją również kościoły różnych wyzwań, które nie uznają małżeństw homoseksualnych. Trudno przewidzieć, czy postanowienie Sądu Najwyższego wpłynie także na instytucje religijne. Duchowni oraz członkowie zgromadzeń obawiają się, że odmowa odprawienia ceremonii kościelnej parze homoseksualnej może zakończyć się pozwem. W świetle precedensów zaistniałych przed znamiennym 26 czerwca, takich jak przyznanie odszkodowania w wysokości 135 000 dolarów dla pary lesbijskiej, której katolicka cukiernia odmówiła upieczenia tortu weselnego, kościoły mają podstawy do obaw.
Czytaj także: Amerykański ubezpieczyciel podaje pomocną dłoń homoseksualistom
National Review podaje, że 1 lipca firma, która ubezpiecza ponad 8400 kościołów w Stanach Zjednoczonych – Southern Mutual Church Insurance Company – wystosowała biuletyn informacyjny na temat legalizacji małżeństw homoseksualnych. Ubezpieczyciel został zasypany pytaniami i wątpliwościami dotyczącymi tego czy ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej obejmie ewentualny pozew za straty moralne od wygnanej z ołtarza pary gejów lub lesbijek. Firma ubezpieczeniowa okazała się bezlitosna – OC obejmuje jedynie szkody, które związane są z uszczerbkiem na zdrowiu lub zniszczeniem własności. Koszty związane z wydatkami sądowymi można pokryć jedynie z dodatkowej polisy przeznaczonej do tego celu. Inne firmy ubezpieczeniowe nie stawiają sprawy tak kategorycznie, twierdząc, że każde roszczenie rozpatrywane jest indywidualnie.
Czytaj także: Ubezpieczenie domowej uprawy konopi, czyli Wujek Sam kontra marihuana po raz trzeci
Komu w czarnych scenariuszach kościołów w USA odbierana jest wolność osobista? Parom homoseksualnym, które mają prawo do równości czy członkom wspólnot religijnych, którym przysługuje prawo do wyznania? Tak czy inaczej, ktoś będzie musiał zapłacić…
Czytaj także: Dziecko warte milion dolarów – pułapki ubezpieczenia turystycznego dla przyszłych mam
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.