Poradnik ubezpieczeniowy Punkty.
Prosto i w punkt.

Kompendium wiedzy na temat ubezpieczeń.

Jak chronić pieniądze przed inflacją
2022.10.27
Oszczędzaj w kryzysie! Jak chronić pieniądze przed inflacją?

Wciąż rosnąca inflacja jest przyczyną coraz większych zmartwień Polaków. Główną obawą jest to, że w krótkim czasie zgromadzone na koncie pieniądze całkiem stracą swoją wartość i znów trzeba będzie zaciskać pasa, aby zbudować wystarczającą poduszkę finansową. Jak chronić oszczędności przed inflacją?

Czytaj więcej
2022.05.08
Uważaj na oszustów! Sprawdź, na jakie oszustwa możesz być obecnie narażony i jak im przeciwdziałać

Każdego dnia jesteśmy narażeni na oszustwa. Przestępcy wykorzystują coraz bardziej wyrafinowane metody, ale próbują także stosować znane od lat triki. Należy zatem być czujnym i stosować zasadę ograniczonego zaufania. Na jakie oszustwa jesteśmy narażeni najczęściej?

Czytaj więcej
2022.03.30
Zobacz, za co możesz dostać mandat w Polsce i na Ukrainie

Od 1 stycznia obowiązuje nowy taryfikator mandatów, który podwyższył kary za łamanie przepisów drogowych nie tylko dla kierowców samochodów czy motocykli, ale także dla osób poruszających się na hulajnodze, rowerzystów czy pieszych.

Czytaj więcej
2022.03.30  •  Samochód
Wysokość mandatów w Polsce a na Ukrainie

Nowy taryfikator mandatów, który obowiązuje od 1 stycznia 2022 roku, wywołuje sporo kontrowersji u zmotoryzowanych. Głównym powodem niezadowolenia jest spora podwyżka grzywien i punktów karnych naliczanych za wykroczenia. Maksymalna kara wynosi aż 30 000 zł. Czy grzywny za łamanie przepisów ruchu drogowego w Polsce są porównywalne do kar obowiązujących na Ukrainie?

Czytaj więcej
2022.03.16  •  Samochód
mPrawo jazdy – jak z niego korzystać?

Już od 5 grudnia 2020 roku kierowcy korzystają z usługi mPrawo jazdy w wirtualnym portfelu z dokumentami, czyli aplikacji mObywatel. Chociaż elektroniczne prawo jazdy w telefonie nie zastępuje tradycyjnego dokumentu, który jest wciąż wydawany świeżo upieczonym kierowcom, e-prawo jazdy okazuje się pomocne w wielu sytuacjach. Sprawdź bezpieczny sposób na aktywowanie mPrawa jazdy i dowiedz się, jak z niego korzystać.

Czytaj więcej
2022.03.15
Jak sprowadzić auto ze Szwecji?

Szwecja uplasowała się na 9. miejscu w rankingu krajów, z których najczęściej sprowadzano samochody w styczniu 2022 roku. Instytut Badań Rynku Motoryzacyjnego Samar podaje, że Polacy zaimportowali 1430 aut ze Szwecji. Zastanawiasz się, ile kosztuje sprowadzenie, zarejestrowanie i ubezpieczenie szwedzkiego samochodu? Gdzie szukać aukcji i ogłoszeń sprzedaży? Poznaj listę sprawdzonych stron i aktualne koszty importu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie na narty
2020.02.03
Ubezpieczenie na narty: ranking polis narciarskich

Wyruszasz na podbój białych tras na snowboardzie lub nartach? Nie zapomnij się ubezpieczyć, inaczej słono zapłacisz za pomoc na stoku i u lekarza! Jakie dokumenty musisz posiadać obowiązkowo wyjeżdżając za granicę? Co powinieneś wykupić dodatkowo? Prześwietlamy ubezpieczenie na narty w różnych towarzystwach! Sprawdź nasz ranking polis narciarskich!

Czytaj więcej
2019.11.28
„Baba za kierownicą”? Ma się całkiem dobrze! – rozmowa z Anną Gańczarek-Rał i Agnieszką Dąbrowską

Już 40% polskich kierowców jest płci żeńskiej – około 8 milionów Polek posiada prawo jazdy, a odsetek pań za kierownicą rośnie znacznie szybciej niż ma to miejsce w przypadku mężczyzn. Cały czas jednak można usłyszeć, że kobieta owszem – samochód poprowadzi, ale czy zgodnie z przepisami? Tym większe jest zdziwienie wielu osób, gdy widzą kobietę-kierowcę TIR-a czy kobietę za kierownicą auta wyścigowego.

Czytaj więcej
2019.11.07
Zakaz handlu w niedziele i święta – kalendarz na 2020 rok – SPRAWDŹ!

Ustawa o ograniczeniu handlu w niedziele i święta zostaje stopniowa rozszerzana. W 2020 roku handel będzie dozwolony jedynie w 7 spośród 52 niedziel. W jakie dni będziemy mogli udać się do sklepów? Przygotowaliśmy dla Was kalendarz na cały 2020 rok!

Czytaj więcej