Ubezpieczenia OC Warszawa – już od 208 zł!

Aktualizacja:
oc-warszawa

Kierowcy w stolicy płacą za ubezpieczenie OC przeciętnie 784 złote. Pod względem średniej wysokości składek Warszawa odbiega od standardów w innych regionach. Mieszkańcy centralnej części Polski wciąż mają jednak szansę na znalezienie polisy poniżej 400 złotych. W 2020 r. najtańsze OC w Warszawie wykupił 48-letni właściciel Fiata 126p z 1989 roku i zapłacił za nie jedynie 208 zł.

Kto pierwszy, kto szybciej? Sytuacja zaostrza się z każdym dniem. Czy to początek filmu przyrodniczego kręconego w dziczy? Nie, tak wygląda rzeczywistość na drogach w stolicy Polski. Duże natężenie ruchu i gigantyczne korki negatywnie wpływają na stawki OC. Warszawa nie prezentuje się dobrze również, jeśli chodzi o wypadkowość. To sprawia, że ceny polis plasują się na wyższym poziomie niż w pozostałych regionach.

Tanie ubezpieczenia OC w mieście Warszawa? To możliwe!

Według raportu OKO.press w 2013 roku liczba samochodów przypadających na jednego mieszkańca stolicy wynosiła 598 sztuk, natomiast w 2017 r. wartość ta wzrosła do 715. Jak to się ma do tendencji miast Zachodu, w których stawia się na komunikację publiczną i odchodzi od tłoczenia się autami w centrach? W Amsterdamie i Kopenhadze mieszkańcy mają tylko ok. 250 pojazdów na tysiąc mieszkańców, a w Berlinie niecałe 300. Niestety rosnący ruch przekłada się na wysokość składki za ubezpieczenia OC i AC na terenie miasta stołecznego Warszawa. Ile zatem wynosi najtańsze OC w Warszawie? Warto się temu przyjrzeć!

Wypadkowość a tanie OC – jak Warszawa wygląda na tle innych miast?

Jednym z czynników wpływających na wysokość ubezpieczenia OC jest wypadkowość i natężenie ruchu na konkretnym terenie. Biorąc to pod uwagę, Warszawa nie przedstawia się dobrze. Rejon charakteryzuje się bowiem dużym ruchem ulicznym, co zwiększa prawdopodobieństwo kolizji lub wypadków. Podczas zakupu polisy OC każdy użytkownik pojazdu wpisuje jako jedną z wielu informacji kod pocztowy wskazujący określoną dzielnicę w mieście Warszawa. Na tej podstawie ubezpieczyciel identyfikuje jego miejsce zamieszkania.

Z raportu Policji przedstawiającego sytuację na drogach w 2020 roku wynika, że w stolicy doszło ogółem do 700 wypadków. W tych zdarzeniach zginęło 44 osoby, natomiast 781 odniosło rany. Warto jednak wskazać, że wskaźnik wypadkowości systematycznie spada. Czy w takim razie istnieje szansa na tanie ubezpieczenia w takim regionie jak Warszawa? Sprawdźmy!

Najtańsze OC w Warszawie za mniej niż 400 zł?

Średnia cena ubezpieczenia OC w Warszawie w 2020 r. wyniosła 784 złote. To trochę drożej niż płacą kierowcy w Polsce – w ubiegłym roku przeciętna składka za OC samochodu miała wartość 645 złotych. Choć w zestawieniu z innymi rejonami Warszawa nie prezentuje się najkorzystniej, można znaleźć ofertę poniżej 400 złotych. Najtańsze OC, w kwocie 208 złotych, wyszukała dla 48-letniego właściciela Fiata 126p porównywarka mfind. Również 41-letni właściciel kultowego Trabanta 401 z 1988 roku (zarejestrowanego w mieście Warszawa) nie zapłacił dużo, bo 241 złotych. Z kolei 39-letni posiadacz Nissana Micra z 1988 roku wydał na OC 280 zł.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych charakteryzuje się zmiennością, ale jak podaje portal Punkta w pierwszym kwartale 2021 r. w całej Polsce utrzymuje się trend spadkowy. Stąd też, jeśli oferta od Twojego ubezpieczyciela oferta wydaje Ci się za wysoka, skorzystaj z naszego kalkulatora. Nie przepłacaj, wybierz OC tanio. Zapewniamy, że na niskie składki mogą liczyć także osoby z miasta Warszawa.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych województwach?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

Ubezpieczenia OC i AC Warszawa. Czy warto dokupić dodatkową polisę?

Stłuczka, walka o miejsce parkingowe z obcierką karoserii, kradzież auta, a nawet klęska żywiołowa. W każdej z tych sytuacji przydaje się Autocasco. Ubezpieczenie AC jest wprawdzie dobrowolne, ale dobrze na nie postawić. Polisa chroni przed nieprzewidzianymi kosztami w przypadku szkody lub kradzieży pojazdu. Zakup oferty powinien być przemyślany. Duże znaczenie ma zakres ubezpieczenia, który może obejmować tylko niektóre zdarzenia. Do wyboru jest też polisa, która zabezpiecza nas aż po szkodę całkowitą. Choć przy decyzji o AC nie należy kierować się wyłącznie ceną, zaleca się porównać propozycje różnych ubezpieczycieli.

Podsumowanie

  1. Średnia cena ubezpieczenia OC w Warszawie w 2020 roku wyniosła 784 złote.
  2. Tanie OC znaleźli właściciele wielu pojazdów, m.in. Fiata 126P oraz Trabanta, którzy zapłacili niecałe 250 złotych.
  3. Warszawa pod względem wypadkowości na drogach notuje nieznaczne spadki – w 2020 roku w stolicy doszło ogółem do 700 wypadków.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments