Ubezpieczenia OC Warszawa – już od 208 zł!

Aktualizacja:
oc-warszawa

Kierowcy w stolicy płacą za ubezpieczenie OC przeciętnie 784 złote. Pod względem średniej wysokości składek Warszawa odbiega od standardów w innych regionach. Mieszkańcy centralnej części Polski wciąż mają jednak szansę na znalezienie polisy poniżej 400 złotych. W 2020 r. najtańsze OC w Warszawie wykupił 48-letni właściciel Fiata 126p z 1989 roku i zapłacił za nie jedynie 208 zł.

Kto pierwszy, kto szybciej? Sytuacja zaostrza się z każdym dniem. Czy to początek filmu przyrodniczego kręconego w dziczy? Nie, tak wygląda rzeczywistość na drogach w stolicy Polski. Duże natężenie ruchu i gigantyczne korki negatywnie wpływają na stawki OC. Warszawa nie prezentuje się dobrze również, jeśli chodzi o wypadkowość. To sprawia, że ceny polis plasują się na wyższym poziomie niż w pozostałych regionach.

Tanie ubezpieczenia OC w mieście Warszawa? To możliwe!

Według raportu OKO.press w 2013 roku liczba samochodów przypadających na jednego mieszkańca stolicy wynosiła 598 sztuk, natomiast w 2017 r. wartość ta wzrosła do 715. Jak to się ma do tendencji miast Zachodu, w których stawia się na komunikację publiczną i odchodzi od tłoczenia się autami w centrach? W Amsterdamie i Kopenhadze mieszkańcy mają tylko ok. 250 pojazdów na tysiąc mieszkańców, a w Berlinie niecałe 300. Niestety rosnący ruch przekłada się na wysokość składki za ubezpieczenia OC i AC na terenie miasta stołecznego Warszawa. Ile zatem wynosi najtańsze OC w Warszawie? Warto się temu przyjrzeć!

Wypadkowość a tanie OC – jak Warszawa wygląda na tle innych miast?

Jednym z czynników wpływających na wysokość ubezpieczenia OC jest wypadkowość i natężenie ruchu na konkretnym terenie. Biorąc to pod uwagę, Warszawa nie przedstawia się dobrze. Rejon charakteryzuje się bowiem dużym ruchem ulicznym, co zwiększa prawdopodobieństwo kolizji lub wypadków. Podczas zakupu polisy OC każdy użytkownik pojazdu wpisuje jako jedną z wielu informacji kod pocztowy wskazujący określoną dzielnicę w mieście Warszawa. Na tej podstawie ubezpieczyciel identyfikuje jego miejsce zamieszkania.

Z raportu Policji przedstawiającego sytuację na drogach w 2020 roku wynika, że w stolicy doszło ogółem do 700 wypadków. W tych zdarzeniach zginęło 44 osoby, natomiast 781 odniosło rany. Warto jednak wskazać, że wskaźnik wypadkowości systematycznie spada. Czy w takim razie istnieje szansa na tanie ubezpieczenia w takim regionie jak Warszawa? Sprawdźmy!

Najtańsze OC w Warszawie za mniej niż 400 zł?

Średnia cena ubezpieczenia OC w Warszawie w 2020 r. wyniosła 784 złote. To trochę drożej niż płacą kierowcy w Polsce – w ubiegłym roku przeciętna składka za OC samochodu miała wartość 645 złotych. Choć w zestawieniu z innymi rejonami Warszawa nie prezentuje się najkorzystniej, można znaleźć ofertę poniżej 400 złotych. Najtańsze OC, w kwocie 208 złotych, wyszukała dla 48-letniego właściciela Fiata 126p porównywarka mfind. Również 41-letni właściciel kultowego Trabanta 401 z 1988 roku (zarejestrowanego w mieście Warszawa) nie zapłacił dużo, bo 241 złotych. Z kolei 39-letni posiadacz Nissana Micra z 1988 roku wydał na OC 280 zł.

Rynek ubezpieczeń komunikacyjnych charakteryzuje się zmiennością, ale jak podaje portal Punkta w pierwszym kwartale 2021 r. w całej Polsce utrzymuje się trend spadkowy. Stąd też, jeśli oferta od Twojego ubezpieczyciela oferta wydaje Ci się za wysoka, skorzystaj z naszego kalkulatora. Nie przepłacaj, wybierz OC tanio. Zapewniamy, że na niskie składki mogą liczyć także osoby z miasta Warszawa.

A na jakim poziomie kształtują się średnie ceny OC w innych województwach?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

Ubezpieczenia OC i AC Warszawa. Czy warto dokupić dodatkową polisę?

Stłuczka, walka o miejsce parkingowe z obcierką karoserii, kradzież auta, a nawet klęska żywiołowa. W każdej z tych sytuacji przydaje się Autocasco. Ubezpieczenie AC jest wprawdzie dobrowolne, ale dobrze na nie postawić. Polisa chroni przed nieprzewidzianymi kosztami w przypadku szkody lub kradzieży pojazdu. Zakup oferty powinien być przemyślany. Duże znaczenie ma zakres ubezpieczenia, który może obejmować tylko niektóre zdarzenia. Do wyboru jest też polisa, która zabezpiecza nas aż po szkodę całkowitą. Choć przy decyzji o AC nie należy kierować się wyłącznie ceną, zaleca się porównać propozycje różnych ubezpieczycieli.

Podsumowanie

  1. Średnia cena ubezpieczenia OC w Warszawie w 2020 roku wyniosła 784 złote.
  2. Tanie OC znaleźli właściciele wielu pojazdów, m.in. Fiata 126P oraz Trabanta, którzy zapłacili niecałe 250 złotych.
  3. Warszawa pod względem wypadkowości na drogach notuje nieznaczne spadki – w 2020 roku w stolicy doszło ogółem do 700 wypadków.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej