Ubezpieczenie zdrowotne TU Zdrowie - czy warto?

Aktualizacja:
Health and medical insurance

Ubezpieczenie TU Zdrowie to oferta prywatnej opieki zdrowotnej. Kolejki do lekarzy różnych specjalizacji, każą sądzić, że każdą chorobę powinniśmy zaplanować z co najmniej kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Jak nie czekać i czy TU Zdrowie rozwiąże nasze problemy z dostępem do leczenia?

TU Zdrowie to jedyne w Polsce towarzystwo ubezpieczeniowe, które specjalizuje się tylko i wyłącznie w zdrowiu. Na rynku działa od 2010 roku. W swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne. W przypadku tego pierwszego, do wybory mamy cztery różne warianty ubezpieczeń w opcji indywidualnej, partnerskiej lub rodzinnej. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie indywidualne, dostajemy do wyboru trzy różne pakiety.

Ubezpieczenie indywidualne TU Zdrowie: co obejmuje?

TU Zdrowie w ramach ubezpieczeń indywidualnych oferuje trzy warianty do wyboru:

  • wariant ambulatoryjny – gwarantujący usługi dowolnego lekarza w wybranej placówce na terenie całego kraju. Wariant ten obejmuje porady lekarza pierwszego kontaktu, lekarza specjalisty, a także szeroki zakres badań diagnostycznych i laboratoryjnych,
  • ubezpieczenie szpitalne (tzw. wariant szpitalny) – opcja skierowana dla osób, które nie chcą latami czekać na wykonania koniecznego zabiegu,
  • wariant kompleksowy – pakiet będący połączeniem usług objętych wariantem ambulatoryjnym i szpitalnym.

Ubezpieczenie grupowe TU Zdrowie: przegląd wariantów

Jeśli poszukujesz prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego, warto zapoznać się z różnymi ofertami dostępnymi na rynku. Porównać ich zakresy i dopasować je do indywidualnych potrzeb. Podobnie jest z różnymi wariantami w ramach tego samego ubezpieczenia. TU Zdrowie oferuje cztery warianty, które znacząco różnią się zakresem świadczeń i gwarantowanych usług dodatkowych.

Niezależnie od wybranego wariantu, ubezpieczonemu przysługuje nielimitowana podstawowa opieka zdrowotna. W ramach świadczenia możemy korzystać z usług internisty, pediatry i lekarza rodzinnego. Dodatkowo, pakiet obejmuje także nielimitowane usługi pielęgniarskie w placówce.

W ramach każdego z czterech dostępnych pakietów, ubezpieczonemu przysługują profilaktyczne badania bez skierowania. Raz do roku może także wykonać ogólne badanie krwi, moczu, glukozy czy cytologię.

Dodatkowo, decydując się na wybór wariantu I, ubezpieczonemu przysługuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych. Co ciekawe, żaden z pozostałych wariantów nie zapewnia tego w pakiecie. W zamian, wykupienie wariantu 2, wariantu 3 czy wariantu 4 gwarantuje usługi z zakresu ortopedii, w tym założenie gipsu, czy zmianę opatrunku.

Polisa Zdrowie Wariant 1: czy to się opłaca?

Wbrew pozorom, najtańszy wariant ubezpieczenia grupowego Zdrowie, oferuje dość szeroki wachlarz usług. Poza nielimitowanymi badaniami profilaktycznymi i laboratoryjnymi, ubezpieczony ma możliwość skorzystania z usług radiologa i przeprowadzenia m.in. RTG klatki piersiowej, RTG barków, stawów czy jamy brzusznej. Decydując się jednak na któryś z pozostałych wariantów, zakres tych usług jest oczywiście odpowiednio rozszerzony. Dość wyraźne różnice w zakresie badań dostępnych w kolejnych wariantach widać w przypadku pakietu badań USG – w ramach Wariantu 1 otrzymujemy jedynie możliwość bezpłatnego przeprowadzenia USG ginekologicznego, czy USG jamy brzusznej. Wszystkie inne rodzaje badań ultrasonograficznych dostępne są w pozostałych wariantach polisy Zdrowie.

Polisa Zdrowie: plusy i minusy

ZALETY:

  • możliwość umówienia wizyty bezpośrednio w placówce, za pośrednictwem całodobowej infolinii lub poprzez usługę on-line,
  • szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych dostępnych w Wariancie 1,
  • 1300 placówek medycznych w kraju oraz możliwość otrzymania zwrotu kosztów usług zrealizowanych w placówkach spoza listy,
  • bezpłatne szczepienie przeciwko grypie oraz konsultacja kwalifikacyjna przed szczepieniem.

WADY:

  • okres obowiązywania umowy zostaje automatycznie przedłużony o kolejny rok, jeżeli umowa nie zostanie wcześniej pisemnie wypowiedziana,
  • brak podstawowych badań laboratoryjnych w wariancie 2, 3 i 4,
  • brak świadczeń stomatologicznych w Wariancie 1.

UWAGA:

Choć ubezpieczyciel deklaruje pełną odpowiedzialność za choroby istniejące przed przystąpieniem do ubezpieczenia i zapewnia o braku ankiet medycznych, w OWU znajdziemy zapis mówiący o tym, że towarzystwo może uzależnić zawarcie umowy od uzyskania dodatkowych informacji dotyczących stanu zdrowia i stylu życia osoby, która ma zostać objęta polisą.

Jeśli jesteś zainteresowany zakupem pakietu prywatnej opieki zdrowotnej, sprawdź naszą ofertę TUTAJ. 

Podsumowanie

  1. TU Zdrowie w swojej ofercie posiada zarówno ubezpieczenie biznesowe dla grup oraz ubezpieczenie indywidualne.
  2. Wariant 1 polisy Zdrowie - w przeciwieństwie do pozostałych wariantów - gwarantuje szeroki zakres podstawowych badań laboratoryjnych.
  3. Umowa ubezpieczenia może zostać zawarta na rzecz osoby, która nie ukończyła 70. roku życia.
  4. W ramach ochrony ubezpieczeniowej, pacjentowi przysługują bezgotówkowe świadczenia medyczne lub świadczenia pieniężne.

Martyna Osmańska
Ekspert ds. ubezpieczeń

Główny Specjalista ds. Ubezpieczeń. Sprawnie łączy wiedzę o ubezpieczeniach z wiedzą o finansach, a także sprzedaży i marketingu. Od ponad 6 lat dzieli się tą wiedzą z klientami, w imieniu grupy Punkta. Powiedzielibyśmy, że kocha ubezpieczenia, ale to nieprawda – kocha zwierzaki, po równo foki i alpaki. Na ubezpieczeniach po prostu się dobrze zna.

guest
5 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Podobne artykuły

TU Zdrowie ubezpieczenia
2014.12.09
TU Zdrowie – usługi medyczne bez czekania

Zdrowie człowieka jest najważniejsze. Towarzystwo Ubezpieczeń Zdrowie kreuje produkty ubezpieczeniowe wspierające utrzymywanie dobrego zdrowia i długiego życia swoich klientów.

Czytaj więcej
ubezpieczenie zdrowotne w allianz - co obejmuje i ile kosztuje
2024.01.25  •  Zdrowie
Ubezpieczenie zdrowotne w Allianz. Czy to się opłaca?

Grupowe ubezpieczenie zdrowotne to jedna z najpopularniejszych form pozafinansowej motywacji pracowników. Ubezpieczenia te wygrywają w pojedynku z państwową służbą zdrowia. Tym razem analizujemy ofertę ubezpieczenia zdrowotnego w TU Allianz Życie Polska S.A. (Allianz). Jakie korzyści niesie ono dla pracowników, kto może zostać objęty ochroną i jakie świadczenia gwarantują poszczególne pakiety?

Czytaj więcej
Dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne - które jest najlepsze?
2016.04.05
Najlepsze dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównanie pakietów [RAPORT]

Niewydolność NFZ powoduje, że coraz więcej Polaków kupuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przetestowała dostępne na rynku pakiety medyczne. Dowiedz się, które ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najlepsze.

Czytaj więcej
2016.09.20  •  Zdrowie
Co powinieneś wiedzieć o opiece medycznej w Medicover?

Medicover to jeden z większych ubezpieczycieli oferujących wykupienie pakietów prywatnej opieki medycznej. Proponowanych pakietów jest bardzo dużo. Zanim zdecydujesz się na któryś z nich, zapoznaj się dokładnie z ich zakresem oraz ceną. Porównaj je również z ofertami innych ubezpieczycieli. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze pakiety medyczne w Medicover!

Czytaj więcej
Prywatne ubezpieczenie zdrowotne
2016.08.04  •  Zdrowie
LUX MED – czy warto w nim wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyną jest przede wszystkim zła kondycja państwowej służby zdrowia. Pacjenci narzekają na zbyt długie oczekiwanie na wizytę, niedogodne godziny przyjęć, złe traktowanie przez lekarzy oraz konieczność odbycia kilku wizyt, żeby coś załatwić. Sprawdzamy, czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w LUX MED.

Czytaj więcej
2024.09.02  •  Zdrowie
Ubezpieczenia zdrowotne Signal Iduna – sprawdzamy!

Terminy do specjalistów w ramach NFZ budzą irytację: w tej chwili w np. Krakowie na operację halluksów czeka się cztery lata, na rehabilitację rok, na wizytę z dzieckiem u gastrologa pół roku. Wiele osób, zniechęconych kolejkami, korzysta z usług prywatnych gabinetów i placówek. Sprawdzamy więc ofertę Signal Iduna!

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

2024.10.21  •  Samochód
Najtańsze OC październik 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.10.27
Wszystko, co musisz wiedzieć o ubezpieczeniu anglika w Polsce

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Czytaj więcej
2024.09.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej