Co powinieneś wiedzieć o opiece medycznej w Medicover?

Aktualizacja:
Lekarze w szpitalu oglądają wyniki pacjenta

Medicover to jeden z większych ubezpieczycieli oferujących wykupienie pakietów prywatnej opieki medycznej. Proponowanych pakietów jest bardzo dużo. Zanim zdecydujesz się na któryś z nich, zapoznaj się dokładnie z ich zakresem oraz ceną. Porównaj je również z ofertami innych ubezpieczycieli. Podpowiadamy, jak wybrać najlepsze pakiety medyczne w Medicover!

baner w treści – stały - 1

Indywidualne pakiety medyczne w Medicover

Dla osób, które chcą się wykupić indywidualne ubezpieczenie zdrowotne, Medicover przygotował aż piętnaście wariantów pakietów medycznych: Basic, Basic+, Standard, Standard+, Opieka w szpitalu, Medium, Medium+, Classic, Classic+, Complex, Complex+, Platinum, Elite i Elite+, Platinum.

Najbardziej podstawowy pakiet Basic (366,03 zł rocznie) zawiera 8 wizyt w ciągu roku u lekarza medycyny rodzinnej, pediatry i internisty, możliwość telefonicznej porady z ich strony, konsultacje związane z ogólną pomocą doraźną oraz pediatryczną, konsultacje pielęgniarskie w podstawowym zakresie, szczepienia przeciw grypie, 20% rabatu na konsultacje lekarzy specjalistów oraz badania diagnostyczne, możliwość skorzystania z Hot Line Medicover (pilnej pomocy medycznej).

Pakiet Basic+ (501,03 zł rocznie) od Basic różni jedynie brak limitu na wizyty u lekarza medycyny rodzinnej, pediatry i internisty.

Wykupując pakiet Standard (od 615,60 zł rocznie), możesz iść na wizytę do pediatry, internisty i lekarza medycyny rodzinnej za dopłatą 15 zł, tyle samo będą Cię kosztować wizyty u specjalistów (lekarza medycyny podróży, ginekologa, okulisty, dermatologa), a także konsultacje lekarzy doraźnej pomocy i podstawowe pielęgniarskie. 15 zł dopłacisz również za badanie dna oka, RTG klatki piersiowej, szczepienia przeciwko grypie (do wizyty kwalifikacyjnej) i wizytę profilaktyczną. W pakiecie przysługują Ci ponadto podstawowe zabiegi ambulatoryjne, zabiegi pielęgniarskie (zakres podstawowy), podstawowa diagnostyka (morfologia, cholesterol, glukoza, lipidogram, EKG spoczynkowe, badanie na ostrość wzroku, cytologia), jeden przegląd jamy ustnej, Hot Line Medicover i pogotowie ratunkowe.

Pakiet Standart+ (od 961,20 zł rocznie) zawiera wszystkie powyższe opcje bez dopłat.

Możesz wykupić również pakiet Opieka w szpitalu zapewniający opiekę szpitalną, który zapewnia operacje i zabiegi z ortopedii, okulistyki, kardiologii, urologii, ginekologii, okulistyki, laryngologii, chirurgii, leczenie zachowawcze, wizytę kwalifikacyjną, wizytę kontrolną, wygodny pobyt.

W pakiecie Classic (od 982,80 zł rocznie) dopłacisz 15 zł za każdą konsultację z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej, konsultacje specjalistów (tutaj urolog, ortopeda, okulista, lekarz medycyny podróży, dermatolog, chirurg ogólny, kardiolog, neurolog, laryngolog), konsultacje przy pomocy doraźnej (chirurga, pediatry, ortopedy i ogólnej), konsultacje pielęgniarskie w podstawowym zakresie, badania z rozszerzonej diagnostyki (USG brzucha, sutka, tarczycy, RTG barku, kręgosłupa, klatki piersiowej, czaszki, Holter EKG i RR, spirometria, audiometria, próba wysiłkowa), szczepienia przeciwko grypie i wizytę profilaktyczną. Poza tym pakiet zapewni Ci zabiegi ambulatoryjne w zakresie podstawowym i rozszerzonym, zabiegi pielęgniarskie (podstawowe), diagnostykę podstawową i rozszerzoną (posiewy bakteryjne, badania kału, cytologia, EKG spoczynkowe, badanie ostrości wzroku, hormony), jeden przegląd jamy ustnej, możliwość skorzystania z Hot Line Medicover i pogotowia ratunkowego.

Pakiet Classic+ (1501,20 zł rocznie) zawiera te wszystkie opcje bez dodatkowych dopłat.

Medium (od 1296,00 zł rocznie) to z kolei propozycja dość zbliżona do pakietu Classic. Odróżnia ją szerszy zakres lekarzy specjalistów, u których można odbyć konsultacje (tutaj jest ich aż 19), a także szerszy zakres podstawowych badań diagnostycznych, rozszerzonej diagnostyki oraz możliwość 2 wizyt domowych za dopłatą 15 zł.

W Medium+ (od 1782,00 zł) nie występują dopłaty.

Complex to pakiet jeszcze szerszy. Zawiera wszystkie opcje Medium (z wyjątkiem podstawowych konsultacji pielęgniarskich). Ubezpieczony może ponadto skorzystać z konsultacji lekarzy aż 67 specjalności, limitowanych wizyt  za dopłatą 15 zł u dietetyka, seksuologa, psychologa, psychiatry, neurologopedy, logopedy, kompleksowej diagnostyki, badań dla kobiet w ciąży (badanie USG z dopłatą 15 zł), 4 wizyt domowych w ciągu roku, opieki zdrowotnej w czasie pobytu za granicą, 1 przeglądu stomatologicznego, 30 fizjoterapii rocznie oraz transportu sanitarnego.

Complex+ standardowo nie zawiera dopłat.

Pakiet Elite od pakietu Complex odróżnia szereg dodatkowych usług, jak: 1 scaling zębów, diagnostyka szpitalna, leczenie szpitalne za dopłatą 500 zł za pobyt (w tym określone zabiegi i operacje) oraz przeprowadzanie wysokospecjalistycznych procedur (również za dopłatą 500 zł za pobyt w szpitalu).

W Elite+ nie ma dopłat.

Zdecydowanie najszerszym pakietem jest Platinum. Oprócz zakresu pakietu Elite zawiera: kompleksową opiekę stomatologiczną, pakiet szczepień ochronnych, wizyty w domu bez limitu, ubezpieczenie na wypadek przebywania w szpitalu za granicą, przeprowadzenie porodu, indywidualnego opiekuna osoby ubezpieczonej, brak dopłat.

Ceny pakietów Complex, Complex+, Platinum, Elite i Elite+, Platinum zależą od wieku i stanu zdrowia osoby ubezpieczonej (są ustalane na podstawie ankiety).

Opieka dla dziecka

Medicover oferuje również cztery specjalne pakiety dla dzieci do drugiego roku życia Maluszek (2106,00 zł rocznie), Maluszek+, Elite dla Maluszka oraz  Elite dla Maluszka+. W zakres  pierwszego wchodzą: konsultacje pediatry, lekarzy opieki doraźnej, konsultacje i zabiegi pielęgniarskie na podstawowym poziomie, 4 wizyty domowe w ciągu roku, szczepienia przeciw grypie, szczepienia obowiązkowe, 15% zniżka na szczepienia rekomendowane oraz pogotowie ratunkowe w razie potrzeby.

Maluszek+ (3628,80 zł) oferuje już 50% zniżki na szczepienia rekomendowane, 10 wizyt domowych w ciągu roku, podstawową diagnostykę i zabiegi ambulatoryjne, konsultacje specjalistów. Pozostałe dwa pakiety obejmują dodatkowo m.in. konsultacje z lekarzami ponad 60 specjalności, nielimitowane wizyty domowe, szczepienia obowiązkowe i rekomendowane (pneumokoki i rotawirus) oraz fizjoterapię.

Stomatologia

Jeżeli zależy Ci na opiece stomatologa, możesz wykupić pakiet poświęcony tym usługom. Pakiet dostępny jest zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Opieka obejmuje: leczenie ubytków (w tym leczenie kanałowe), ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, leczenie ortodontyczne, scaling, piaskowanie, fluoryzację, wybielanie, leczenie chorób dziąseł i przyzębia, leczenie protetyczne, wszczepianie implantów, chirurgię stomatologiczną oraz diagnostykę radiologiczną. Klienci Medicover mogą zaopatrzyć się w kartę stomatologiczną, która działa jak bon towarowy o wybranym nominale i z określonym terminie ważności.

Korzyści dodatkowe

Każdy pakiet zawiera tzw. korzyści dodatkowe. Są to różne zniżki na usługi ubezpieczyciela nieobjęte pakietem, możliwość umówienia wizyty przez Internet lub telefon oraz skorzystania z portalu pacjenta, porady online, przypomnienie o wizycie itp. Zakres korzyści dodatkowych zależy od wybranego pakietu.

Usługą, która zasługuje na szczególną uwagę jest Hot Line Medicover. Całodobowa infolinia, pod która może zadzwonić ubezpieczony, żeby uzyskać pomoc w nagłych wypadkach.

Oferta dla firm

Ubezpieczyciel oferuje swoje usługi także małym, średnim i dużym przedsiębiorstwom. W przypadku dużych firm jest w stanie zorganizować nawet Przyzakładowe Centrum Medicover.

Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz poznać szczegóły oferty, powinieneś skontaktować się bezpośrednio z towarzystwem ubezpieczeniowym i poprosić o przedstawienie konkretnej propozycji.

Placówki

Medicover ma swoje placówki medyczne w Warszawie, Białymstoku, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdyni, Gdańsku, Gliwic, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Lublinie, Szczecinie, Wrocławiu i Łodzi. W Warszawie Medicover ma również swój szpital.

Zastanów się, czego oczekujesz od swojego ubezpieczenia. Sprawdź nie tylko zakres i ceny poszczególnych pakietów, ale również dodatkowe ułatwienia. Jak możliwość zapisania się na wizytę przez Internet, a także umiejscowienie najbliższej placówki medycznej. Porównaj oferty innych firm. Ułatwi Ci to nasza wyszukiwarka, którą znajdziesz tu: mfind.pl/ubezpieczenie-zdrowotne. Wybierz opcję najdogodniejszą dla siebie.

Szpital Medicover znajduje się także na warszawskim Wilanowie. Placówka ta działa od 2009 roku i jest największym jak do tej pory prywatnym szpitalem w Polsce.

Podsumowanie

  1. W Medicover masz 15 wariantów pakietów medycznych: Basic, Basic+, Standard, Standard+, Opieka w szpitalu, Medium, Medium+, Classic, Classic+, Complex, Complex+, Platinum, Elite i Elite+, Platinum.
  2. Najbardziej podstawowy pakiet Basic (366,03 zł rocznie) zawiera 8 wizyt w ciągu roku u lekarza medycyny rodzinnej, pediatry i internisty.
  3. Najszerszym pakietem jest Platinum.
  4. Medicover oferuje cztery specjalne pakiety dla dzieci do drugiego roku życia Maluszek (2106,00 zł rocznie), Maluszek+, Elite dla Maluszka oraz Elite dla Maluszka+.
  5. Porównaj oferty kilku firm. Ułatwi Ci to wyszukiwarka mfind.pl/ubezpieczenie-zdrowotne.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
4 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej