LUX MED - czy warto w nim wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne?

Aktualizacja:
prywatne ubezpieczenie

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność. Przyczyną jest przede wszystkim zła kondycja państwowej służby zdrowia. Pacjenci narzekają na zbyt długie oczekiwanie na wizytę, niedogodne godziny przyjęć, złe traktowanie przez lekarzy oraz konieczność odbycia kilku wizyt, żeby coś załatwić. Sprawdzamy, czy warto wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne w LUX MED.

Od 2012 do 2015 roku liczba osób ubezpieczonych prywatnie wzrosła z 707 902  do 1 432 000. Coraz więcej osób interesuje się więc tym, w których placówkach i jak można wykupić prywatne pakiety. Podpowiadamy, czym się kierować przy wyborze, na co zwrócić uwagę. Omawiamy konkretne placówki.

LUX MED na polskim rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych

Na swojej stronie internetowej LUX MED chwali się mianem lidera prywatnych usług medycznych w Polsce. Firma działa od ponad dwudziestu lat.

Nie należy jednak do tych informacji podchodzić bezkrytycznie. Jeżeli planujesz wykupić ubezpieczenie zdrowotne, powinieneś sprawdzić inne dostępne oferty i wybrać dla siebie najbardziej korzystną opcję. Oczywiście, długie funkcjonowanie na rynku, to sprawdzone procedury i odpowiednia baza lekarzy i sprzętu, a co za tym idzie – lepsza oferta dla klientów.

Czytaj także: Szpitale prywatne w Polsce

Jak LUX MED wypada na tle innych ubezpieczycieli?

Według raportu Punkta Najlepsze dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne na polskim rynku można znaleźć wiele bardziej korzystnych ofert prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego.

W raporcie porównano oferty 7 firm (LUX MED, Medicover, Signal Iduna, TU Zdrowie, AXA Życie, Inter Polska, InterRisk) dla czterech przykładowych wariantów: 35-letniej kobiety myślącej o macierzyństwie, 30-letniego mężczyzny pracującego na umowie o dzieło, pary 30-latków z 4-letnim dzieckiem i 55-letniego mężczyzny.

Niestety zestawienie dostępnych ofert nie wypadło zbyt dobrze dla LUX MED-u. W tym miejscu przywołamy dwa z powyższych przykładów – przypadek młodej mamy oraz pary z dzieckiem. Całość materiału dostępna tutaj.

Potrzeby wymienionych osób znacząco różniły się od siebie. Przyszłej mamie zależało na pakiecie, który będzie obejmował prowadzenie ciąży, wizyty u ginekologa, USG oraz poród w prywatnej klinice, a małżeństwu z dzieckiem na dostępie do okulisty, endokrynologa i nielimitowanych wizytach u pediatry dla malucha.

W pierwszym przypadku przyszła mama musiałaby wykupić ubezpieczenie Magnolia za 256 zł miesięcznie, podczas gdy w Signal Iduna za podobne świadczenia zapłaciłaby 99 zł. U żadnego badanego ubezpieczyciela nie ma możliwości porodu w prywatnej klinice.

Jeszcze gorzej LUX MED wypada w przypadku pary z dzieckiem. Tutaj rodzina zapłaciłaby miesięcznie aż 707 zł, ponieważ LUX MED nie ma pakietu rodzinnego spełniającego wymagane założenia i małżeństwo musiałoby wykupić trzy osobne ubezpieczenia zdrowotne Magnolia.

Dla porównania w AXA Życie dogodny dla nich abonament kosztowałby 263,67 zł.

Liczba placówek medycznych, zapisy na wizytę online, płatności

W ramach prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego możesz korzystać z usług LUX MED-u w około 800 placówkach w całej Polsce. Bez problemu umówisz się tam na wizytę przez Internet, także z telefonu komórkowego. Płatności za usługi medyczne możesz dokonać jednorazowo za cały rok, w dwóch ratach (co 6 miesięcy) lub w 4 ratach (co 3 miesiące).

LUX MED – zakres oferty ubezpieczenia zdrowotnego

Jeżeli jesteś pracodawcą i chcesz wykupić prywatne ubezpieczenie zdrowotne dla swoich pracowników, LUX MED przygotuje dla Ciebie specjalną ofertę uwzględniającą wielkość Twojej firmy oraz rodzaj świadczeń, jakich potrzebujesz.

W przypadku osób prywatnych LUX MED oferuje indywidualne ubezpieczenie zdrowotne Magnolia oraz cały szereg różnych pakietów w systemie abonamentowym. Pakiety obejmują (osobno) opiekę medyczną dla dzieci do 18. roku życia, dla dorosłych od 18. do 65. roku życia, dla seniorów, dla rodziny, dla osób, którym wygasła opieka gwarantowana przez firmę oraz Program Diabetologiczny Cukrzyca pod Kontrolą.

Opieka medyczna dla rodziny

W ramach opieki medycznej dla rodziny LUX MED oferuje trzy plany: Jabłoń, Orzech i Orzech-partnerski.

Jabłoń to plan przeznaczony dla dwóch osób dorosłych (w wieku od 18 do 65 roku życia) oraz jednego dziecka (do 18 roku życia). Koszt pakietu to 2489 zł rocznie. Kolejne dziecko można dopisać za dopłatą 995 zł.

Zakres pakietu obejmuje:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł) i rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne.
 • w ramach abonamentu można również skorzystać z rozszerzonych badań diagnostycznych, tutaj: badań laboratoryjnych, rentgenowskich (20 zł za badanie), ultrasonograficznych (20 zł za badanie), elektrokardiograficznych (20 zł za badanie) oraz innych badań diagnostycznych.
 • Kolejne usługi to szczepienia przeciw grypie oraz tężcowi z kwalifikacją (za 20 zł), trzy wizyty domowe dla dziecka w ciągu roku, usługi z zakresu medycyny sportowej (w cenie 20 zł),
 • Rabaty: 20% na testy alergiczne skórne oraz z krwi (w placówkach LUX MED-u), 10% na szczepienia ochronne dla dzieci, 10% na usługi ambulatoryjne (w placówkach własnych LUX MED), 10% na procedury medyczne w Szpitalu LUX MED oraz Carolina Medical Center, 10% na usługi PROFEMED oraz rabaty w ramach programu Zdrowie Piękno Harmonia.

Z planu Orzech mogą skorzystać dwie osoby dorosłe (w wieku od 18 do 65 roku życia) oraz dzieci (do 18 lat). Koszt pakietu to 3970 zł rocznie.

Zakres usług jest tutaj bardzo podobny do Jabłoni. Nie trzeba jednak nic dopłacać przy konsultacjach z lekarzami podstawowej opieki medycznej oraz za rozszerzone konsultacje specjalistyczne i konsultacje z lekarzami dyżurnymi. Dopłat nie wymagają również badania rentgenowskie, ultrasonograficzne i elektrokardiograficzne, szczepienia przeciwko grypie sezonowej i tężcowi wraz z kwalifikacją, usługi z zakresu medycyny sportowej. Rodzicowi oferowany jest również profilaktyczny przegląd zdrowia.

Plan opieki medycznej Orzech-partnerski to abonament dla dwóch dorosłych osób. Jego koszt to 2711 zł rocznie. Pakiet zawiera wszystkie opcje planu Orzech z wyłączeniem usług przewidzianych dla dzieci (trzech wizyt domowych rocznie, 10% rabatu na szczepienia ochronne). Profilaktyczny przegląd stanu zdrowia obejmuje zaś oboje dorosłych.

Opieka medyczna dla dzieci

Plan opieki medycznej LUX MED-u dla dzieci dzieli się na trzy podtypy: Morelkę, Brzoskwinię i Mango.

Plan Morelka został przeznaczony dla dzieci do 4 roku życia. Jego roczny koszt to 1158 zł.

Pakiet zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł dopłaty), rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania diagnostyczne – laboratoryjne, rentgenowskie (20 zł za badanie), ultrasonograficzne (20 zł za badanie), elektrokardiograficzne (20 zł za badanie),
 • szczepienia przeciw grypie oraz tężcowi z kwalifikacją (za 20 zł), szczepienia dodatkowe,
 • cztery wizyty domowe dla dziecka w ciągu roku (po 40 zł każda),
 • darmowy przegląd stomatologiczny raz w roku,
 • rabaty – 20% rabat na konsultacje profesorskie i testy alergiczne, 10% na usługi ambulatoryjne (w placówkach własnych LUX MED-u), 10% na procedury medyczne w Szpitalu LUX MED oraz Carolina Medical Center, 10% na usługi PROFEMED oraz rabaty w ramach programu Zdrowie Piękno Harmonia.

Brzoskwinia to z kolei plan dla dzieci od 3 do 18 roku życia. Jego roczny koszt to 898 zł.

Brzoskwinię od Morelki odróżnia 10% rabatu na szczepienia ochronne (zamiast szczepień dodatkowych), brak bezpłatnego przeglądu stomatologicznego i dodatkowe usługi z zakresu medycyny sportowej (20 zł każda).

Pakiet Mango to zdecydowanie najbardziej zróżnicowany i kompleksowy plan opieki medycznej dla dzieci. Jego cena to 1680 zł na rok.

Zawiera:

 • kompleksowe konsultacje pediatryczne (wraz z lekarzami dyżurnymi), profesorskie ze skierowaniem, psychologa i psychiatry,
 • konsultacyjne i pozakonsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne, rentgenowskie, ultrasonograficzne, elektrokardiograficzne, tomografię komputerową,
 • szczepienia przeciwko grypie i tężcowi,
 • dwie wizyty domowe w roku,
 • jeden przegląd stomatologiczny w roku, profilaktykę stomatologiczną,
 • usługi z zakresu medycyny sportowej,
 • wszystkie rabaty z pakietów Morelka i Brzoskwinia plus dodatkowe 15% ulgi na szczepienia ochronne.

Opieka medyczna dla dorosłych

LUX MED oferuje aż sześć pakietów dla osób dorosłych: Forsycję, Jarzębinę, Brzozę, Orzech, Wierzbę i Dąb.

Forsycja to pakiet podstawowy, który zapewnia dostęp do lekarzy pierwszego kontaktu i najczęściej odwiedzanych specjalistów. Jego koszt to 288 zł rocznie.

Pakiet zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej (wraz z lekarzami dyżurnymi), konsultacje specjalistyczne (konsultacja z lekarzami dyżurnymi w cenie 49 zł za każdą), konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne (z 20% rabatu w placówkach własnych LUX MED-u), rentgenowskie (29 zł za badanie), elektrokardiograficzne (29 zł za badanie), inne badania diagnostyczne (29 zł za badanie),
 • taki sam zestaw rabatów jak w pakietach medycznych dedykowanych rodzinie.

W Jarzębinie (koszt pakietu to 516 zł na rok) za konsultacje z lekarzami dyżurnymi zapłacisz każdorazowo 20 zł, tak samo za badanie rentgenowskie i elektrokardiograficzne. Bez dodatkowych opłat możesz pójść na badania laboratoryjne. Dodatkowo możesz skorzystać z usług medycyny sportowej (za dopłatą 20 zł).

Brzoza to pakiet nieco bardziej rozbudowany. Jego roczny koszt wynosi 828 zł.

Tutaj za konsultacje z lekarzami dyżurnymi podstawowej opieki medycznej i od konsultacji specjalistycznych zapłacisz każdorazowo 20 zł. Tańsze będą również badania rentgenowskie i elektrokardiograficzne (20 zł za badanie). W tej samej cenie można też skorzystać z badań ultrasonograficznych (również za 20 zł za badanie). Pakiet zawiera także rozszerzone konsultacyjne zabiegi ambulatoryjne, szczepienia przeciw grypie sezonowej (za 20 zł) i usługi z zakresu medycyny sportowej (po 20 zł każda).

Nic natomiast nie zapłacisz już za konsultacje z lekarzami, jeżeli wykupisz pakiet Orzech. Jego koszt to 1474 zł rocznie.

Bez dodatkowych opłat zrobisz sobie również wszystkie badania diagnostyczne, zaszczepisz się przeciwko grypie i tężcowi, a także skorzystasz z usług z zakresu medycyny sportowej.

Ponadto otrzymasz 15% rabatu na konsultacje profesorskie, 20% rabatu na testy alergiczne i testy alergiczne z krwi (dotyczy placówek własnych LUX MED-u) oraz możliwość profilaktycznego przeglądu zdrowia.

Plan medyczny Wierzba to koszt 1848 zł rocznie. Wyższa cena wynika z bardziej rozbudowanej oferty.

Wierzba zawiera:

 • konsultacje z lekarzami podstawowej opieki medycznej, konsultacje specjalistyczne, konsultacje z lekarzami dyżurnymi (za 20 zł), z psychologiem, psychiatrą, logopedą, andrologiem, seksuologiem (20 zł za konsultację),
 • konsultacyjne i pozakonsultacyjne zabiegi ambulatoryjne,
 • badania laboratoryjne, diagnostyczne (z dopłatami), środki kontrastowe do badań TK, MR, urografii,
 • szczepienia przeciw grypie, anatoksynę przeciwtężcową (za 20 zł),
 • testy alergiczne skórne (koszt 20 zł),
 • prowadzenie ciąży (tutaj dopłaty za konsultacje i badania),
 • cztery wizyty domowe w roku, dwadzieścia zabiegów rehabilitacyjnych w roku,
 • profilaktykę stomatologiczną, 10% rabatu na usługi stomatologiczne (w tym również na badania rentgenowskie),
 • usługi z zakresu medycyny sportowej (po 20 zł każda)
 • standardowe rabaty.

Ostatni pakiet dla dorosłych oferowany przez LUX MED to Dąb. Za ten plan zapłacisz już 3300 zł rocznie.

Dąb jest bardzo podobny do opisanej wyżej Wierzby. Nie ma tutaj jednak żadnych dopłat do wymienionych usług. Kolejna różnica to brak konsultacji z logopedą, andrologiem i seksuologiem oraz bezpłatnych środków kontrastowych do badań TK, MR, urografii.

Czytaj także: Pakiety Medyczne w Medicover

Opieka medyczna dla seniorów

Osoby po 65 roku życia mają do wyboru trzy pakiety opieki medycznej – Sosnę, Jodłę i Cyprys.

Sosna to pakiet, którego roczny koszt wynosi 760 zł. W jego ramach możesz skorzystać z konsultacji specjalistycznych (dopłata 20 zł za konsultację), konsultacyjnych zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, rentgenowskich (za każdorazową dopłatą 20 zł), elektrokardiograficznych (dopłata 20 zł za badanie) oraz innych badań diagnostycznych. Dostaniesz również standardowe rabaty.

Plan Jodła kosztuje 1010 zł rocznie. Możesz tutaj dodatkowo skorzystać z konsultacji lekarzy podstawowej opieki medycznej (konsultacja z lekarzami dyżurnymi za każdorazową dopłatą 20 zł), badań ultrasonograficznych (za dopłatą 20 zł) oraz szczepień przeciwko grypie (również za dopłatą 20 zł).

Cyprys to już zdecydowanie bardziej rozbudowany pakiet. Zapłacisz za niego 2536 zł rocznie.

W jego ramach możesz skorzystać z: konsultacji lekarzy podstawowej opieki medycznej, konsultacji specjalistycznych, konsultacji z lekarzami dyżurnymi, kompleksowych konsultacyjnych zabiegów ambulatoryjnych, badań laboratoryjnych, diagnostycznych (z wyjątkiem TK i MR), szczepień przeciwko tężcowi i grypie, profilaktyki stomatologicznej, testów alergicznych (skórnych), 10% rabatu na usługi stomatologa (w tym badania rentgenowskie). Otrzymasz również standardowy zestaw rabatów.

Czytaj także: Ranking prywatnych pakietów medycznych

Ubezpieczenie zdrowotne LUX MED – czy warto kupić?

Wybierając ubezpieczenie zdrowotne, musisz wziąć pod uwagę cały zestaw różnych czynników – przede wszystkim swoje potrzeby, cenę, bliskość placówki medycznej oraz możliwość sprawnego umówienia się na wizytę.

Dlatego starannie porównaj wszystkie dostępne oferty i wybierz najlepszą dla siebie opcję. Pomoże Ci w tym nasza porównywarka ubezpieczeń zdrowotnych Punkta zdrowie.

Podsumowanie

 • Prywatne ubezpieczenia zdrowotne zyskują w Polsce coraz większą popularność.
 • Dla pracodawców LUX MED przygotowuje specjalne oferty, uwzględniające wielkość firmy i rodzaj świadczeń.
 • Dla osób prywatnych LUX MED oferuje indywidualne ubezpieczenie zdrowotne Magnolia oraz cały szereg różnych pakietów w systemie abonamentowym.
 • Z usług LUX MED-u można korzystać w około 800 placówkach w całej Polsce.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
16 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej