Ubezpieczenia OC Lublin – już od 289 zł!

Aktualizacja:
oc-lublin

Zastanawiasz się, jak i gdzie kupić najtańsze OC w Lublinie? Wystarczy, że użyjesz naszej porównywarki i wybierzesz najlepszą ofertę. Lublinianie płacą średnio 623 złote za ubezpieczenia OC. Dobra wiadomość jest taka, że można znaleźć polisy w korzystniejszej cenie. Najmniej, bo 289 złotych, zapłacił 47-letni mężczyzna zamieszkujący Lublin, właściciel Fiata Uno z 1994 r.

W 2020 roku ceny polis utrzymywały się na stabilnym poziomie, średnia krajowa wynosiła 645 złotych. W grudniu wartość OC była najniższa, bo opiewała na kwotę 621 zł. Spadający trend widać także w pierwszym kwartale 2021 r. Pod względem cen za polisy komunikacyjne Lublin nie odbiega od krajowych norm. Średni koszt za ubezpieczenie w tym regionie to 623 złote. Mieszkańcy miasta należą do zmotoryzowanych – rejon słynie z ogromnych korków i dużego natężenia ruchu. Czy przekłada się to również na wysokość składki OC? Sprawdź, ile wynosi najtańsze OC w Lublinie!

Co wpływa na tanie OC i Jak Lublin wypada w policyjnych statystykach?

Ciekawi Cię, dlaczego podczas zakupu ubezpieczenia OC, zostałeś poproszony o podanie kodu pocztowego oraz miasta, w którym mieszkasz? Otóż na wysokość składki polisy ubezpieczeniowej wpływa wiele czynników, m.in. wiek, płeć (tak, to prawda!), parametry i model auta, miejsce zamieszkania. Dzięki tej ostatniej informacji ubezpieczyciel może oszacować, jak bardzo jesteś narażony na kolizję lub stłuczkę i czy może zaproponować Ci tanie OC.

Przy wyliczaniu wysokości składki pod uwagę bierze się też natężenie ruchu oraz liczbę wypadków, jaka miała miejsce w określonym czasie na danym terenie. Czy osoby zamieszkujące Lublin mają powody do zmartwienia? Statystyki policyjne dotyczące wypadkowości w województwie lubelskim nie wyglądają kolorowo. W 2020 roku doszło tam do 937 wypadków, w których zginęło 155 osób, a 955 zostało rannych.

Najtańsze OC w Lublinie za 289 zł? To możliwe!

Jak już wspomnieliśmy, średnia cena polisy komunikacyjnej w regionie w 2020 r. wyniosła 623 zł. Dobra wiadomość jest taka, że kierowcy mogą liczyć na korzystne oferty, za które zapłacą mniej niż 400 złotych! Sprawdziliśmy, ile wyniosło najtańsze OC dla osób z Lublina. Najmniej za ubezpieczenie zapłacił posiadacz Fiata Uno z 1994 r. Wysokość jego składki wyniosła zaledwie 289 złotych. Niewiele więcej, bo tylko 307 złotych, uiścił 42-letni kierowca kultowego Mercedesa Benz 230 E z 1989 roku. To nie wszystkie tanie ubezpieczenia OC. Atrakcyjną ofertę otrzymał ponadto 30-letni właściciel Fiata Grande Punto 1,2 z 2010 roku. Za swoją polisę OC mężczyzna z miasta Lublin zapłacił 359 złotych.

Tanie ubezpieczenia samochodu dla osób z Lublina!

Jak znaleźć ciekawą ofertę ubezpieczeniową? Przede wszystkim trzeba porównać kilka lub kilkanaście produktów różnych firm. W tym celu warto skorzystać z kalkulatora Punkta i sprawdzić, czy zaproponowana przez ubezpieczyciela cena nie jest zbyt wysoka. Uwaga! Towarzystwa mają różne taryfy, a automatyczne odnowienie nie zawsze się opłaca! Nie przepłacaj! OC ma wszędzie taki sam zakres! A wiesz, ile średnio za polisę OC płacą sąsiedzi z innych województw?

średnie ceny OC 2020 w polskich miastach

 

Ubezpieczenia samochodu – kiedy przyda się Autocasco?

Zakup OC jest w Polsce obowiązkowy. A co z dobrowolnym ubezpieczeniem AC? Autocasco może się przydać w wielu sytuacjach. Warto je wykupić na wypadek drobnych lub całkowitych szkód bądź kradzieży pojazdów. Decydując się na zakup takiego ubezpieczenia samochodu, nie kieruj się wyłącznie ceną. Pod uwagę weź zakres polisy. Dowiedz się też, jak wygląda realizacja napraw serwisowych w mieście Lublin. Określ, co jest Ci potrzebne i wybierz ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb.

Podsumowanie

  1. Średnia cena za ubezpieczenie pojazdu w 2020 r. w Lublinie wyniosła 623 zł.
  2. Najmniej, czyli 289 zł, za OC zapłacił 47-letni posiadacz Fiata Uno z 1994 r.
  3. Choć statystyki dotyczące wypadkowości na terenie Lublina nie wyglądają dobrze, można znaleźć tanie ubezpieczenia OC.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej