Ubezpieczenie OC i AC Seat

Seat to hiszpańska marka samochodów o stosunkowo krótkiej historii, bo jej początki sięgają 1950 roku, na swoim starcie mocno związana z włoskim Fiatem. Obecnie marka wchodzi w skład koncernu Volkswagena. Seat, mimo swoich kosmopolitycznych koligacji, pozostaje jednak najpopularniejszą marką Hiszpanów. Co więcej, to właśnie Seatowi przypisuje się największy udział w procesie zmotoryzowania całej Hiszpanii.

Seat jest z pewnością samochodem dostarczającym prawdziwej przyjemności z jazdy, która to dodatkowo jest wydajna i ekonomiczna. Sam Seat to także prawdziwy rekordzista. Kolejny rok z rzędu marka zanotowała rekordową sprzedaż swoich modeli, dostarczając kierowcom 574 100 samochodów w roku 2019. Kluczowe dla osiągniętych wyników było wprowadzenie przez Seata modeli SUV-ów. Najpopularniejsze obecnie samochody Seata to Arona, Ateca i Tarraco. Jednak nadal to Seat Leon pozostaje liderem marki.

Seat – Cennik OC

Marka, modelWłaścicielMiastoZniżkiTowarzystwoCena OC
SEAT, Alhambra 1.9 TDI MR`00 7MSMężczyzna, 43 latWarszawa60%Benefia1163,00 złSprawdź
SEAT, AlteaMężczyzna, 27 latNowa Wioska60%MTU24984,00 złSprawdź
SEAT, ArosaMężczyzna, 39 latBorki60%Uniqa487,00 złSprawdź
SEAT, CordobaMężczyzna, 31 latJadwinin60%Euroins460,85 złSprawdź
SEAT, IbizaMężczyzna, 26 latPiekary60%MTU24687,00 złSprawdź
SEAT, LeonMężczyzna, 38 latKrzemieniewo60%Euroins552,76 złSprawdź
SEAT, ToledoMężczyzna, 35 latLipno60%MTU24453,00 złSprawdź
SEAT, Toledo II 2.3 1MMężczyzna, 28 latKrzeczowice60%MTU24450,00 złSprawdź

Niezależnie od tego, jaki model Seata posiadasz, musisz wykupić dla niego polisę OC. Tego typu ubezpieczenie komunikacyjne jest obowiązkowe. Umowę ubezpieczenia zawierasz na okres 12 miesięcy. Zakres polisy obejmuje ochronę ubezpieczeniową poszkodowanych w wypadku lub kolizji drogowej, a także poszkodowanych podczas wsiadania do i wysiadania z pojazdu. Polisa zrekompensuje Ci również szkody powstałe w czasie załadunku lub rozładunku pojazdu, jego garażowania, zatrzymania i postoju.

Seat – Cennik OC+AC

Ubezpieczenie AC, czyli Autocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym. Wykup polisy AC to m.in szansa uzyskania odszkodowania w przypadku kradzieży Twojego Seata, czy też jego uszkodzenia. AC dostarcza także ochrony ubezpieczeniowej w sytuacji, gdy to Ty spowodujesz wypadek lub kolizję. Zanim wykupisz polisę AC, warto przyjrzeć się nieco bliżej dostępnym pakietom ubezpieczeniowym tj. łączącym AC z obowiązkowym OC oraz innymi ubezpieczeniami komunikacyjnymi. Takie rozwiązania okazują się najczęściej atrakcyjniejsze pod względem ceny.

Modele samochodów Seat

Seat dostarcza swoim klientom samochody rodzinne, SUV-y, crossovery, małe samochody miejskie, hatchbacki, minivany, MPV, sportowe i ekonomiczne. Wszystkie propozycje marki wyróżnia odważna sportowa linia i subtelne akcenty estetyczne. Do tego pojazdy te występują w szerokiej gamie silników wysokoprężnych gwarantujących znakomite osiągi a jednocześnie niskie zużycie paliwa.

Modele Seat

Samochody osobowe
Samochody linii CUPRA
Starsze modele Seata

Statystyki kradzieży marki Seat

Raport Samar podaje, że w tym roku w Polsce skradziono w sumie 6910 samochodów. Pod koniec ubiegłego stulecia, ilość skradzionych pojazdów oscylowała wokół stu tysięcy. Seaty nie są częstym obiektem zainteresowania złodziei, ale odpowiednie ubezpieczenie sprawi z pewnością, że właściciele tej marki mogą spać spokojnie. Posiadacze samochodów tej marki powinni obowiązkowo wykupić dodatkowe ubezpieczenie od kradzieży.

Statystyki wypadków spowodowanych przez kierowców aut marki Seat

Gdy kupujemy nowy samochód, chcemy mieć pewność, że będzie on przede wszystkim bezpieczny. Warto zdecydować się na samochód, który ze względu na swoje cechy i historię, minimalizuje ryzyko groźnych konsekwencji wypadków. Samochody Seat stosunkowo rzadko występują jako główny bohater wypadków. Porównywarka ubezpieczeń Punkta ustaliła, że 29 % kierowców Seatów, bierze udział w wypadkach. Odpowiednie ubezpieczenie powinno sprawić, że będziemy spać spokojnie, nawet jeśli nasz Seat był wcześniej używany.

Sprawdź OC dla innych marek aut