AXA Ubezpieczenia - OC bez wychodzenia z domu

Aktualizacja:
AXA Direct ubezpieczenia

Rok 2006 był to czas, kiedy w Polsce pojawiło się wielu ubezpieczycieli oferujących zakup polis lub realizację świadczeń metodą direct. Na tej właśnie fali wypłynęła także AXA Direct (obecnie AXA Ubezpieczenia), reklamująca się jako firma, z którą do komunikacji wystarczy telefon. Klient łatwo i tanio mógł kupić pakiet ubezpieczeń. Do tej pory AXA pozostaje ważnym graczem na rynku direct.

Historia AXA

 • 1985 – Grupa Ubezpieczeniowa formująca się we Francji od 1958 roku przyjmuje nazwę AXA

 • 1986 – AXA przejmuje kontrolę nad Providence i Secours

 • 1988 – Fuzja AXA i Compagnie du Midi

 • 1994 – Powstaje AXA Asset Managment Europe, która zarządza aktywami w Europie

 • 1996 – Po fuzji z państwowym towarzystwem AXA staje się największym towarzystwem we Francji i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

 • 2006 – AXA wprowadza na polski rynek ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane w systemie direct. AXA przejmuje wszelkie podmioty Winterthur w Polsce.

AXA dziś

AXA oferuje ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, w tym m.in. komunikacyjne i turystyczne, ubezpieczenia emerytalne (OFE), pomoc assistance oraz usługi zarządzania aktywami niemal 2,6 mln klientom, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm, w tym międzynarodowych korporacji.

Czytaj także: AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych AXA Ubezpieczenia

 • OC AXA Ubezpieczenia – obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. W cenie Pakietu OC otrzymujesz Assistance MINI czyli podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez całą dobę oraz Zieloną Kartę, dającą możliwość wyjazdu samochodem do krajów spoza UE.

 • Pakiet OC + AC – obejmuje OC i dodatkowo autocasco w kształcie, na jaki zdecyduje się klient. Decydujesz czy AC będzie obejmowało kradzież, sposób likwidacji szkody w wariancie kosztorysowym czy serwisowym, udział własny i inne opcje, od których zależy wysokość składki.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia OC i AC – sprawdź, czy w AXA kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia i usługi dodatkowe:

 • Assistance MIDI lub MAXI zwiększając limit holowania lub wybierając opcję samochodu zastępczego

 • Ubezpieczenie NNW

 • Ubezpieczenie Opon

 • Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

 • Samochód zastępczy gwarantowanego w przypadku awarii, wypadku lub kradzieży Twojego pojazdu.

Czytaj także: Wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia – pobierz wzór

Czym oferta AXA Ubezpieczenia wyróżnia się spośród innych?

 • Zakup polisy i obsługa świadczeń prowadzone są drogą telefoniczną lub e-mailową.

 • Osoby, które nie chcą płacić pełnej składki na AC, mogą do OC dokupić ubezpieczenie od pożaru i kradzieży auta, które jest odpowiednikiem brytyjskiego Third party fire and theft insurance.

Czytaj także: Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia – co musisz wiedzieć?

Ciekawostki o AXA Ubezpieczenia

 • W reklamie swych produktów AXA Ubezpieczenia wykorzystała wizerunek byłego uczestnika formuły Strong Man a obecnie zawodnika MMA, Mariusza Pudzianowskiego.

 • Wraz z fundacją Aeris Futuro przeprowadziła w 2011 roku akcję sadzenia drzew na terenie nadleśnictwa Chojnów.

 • Jako patron merytoryczny AXA Ubezpieczenia uczestniczyła w akcji „Akademia Ekojazdy” propagującej, ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczny styl jazdy.

 • AXA Ubezpieczenia prowadzi bloga SmartDriver.pl , którego misją jest propagowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia assistance – co obejmuje, czy warto je mieć?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
4 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej