AXA Ubezpieczenia - OC bez wychodzenia z domu

Aktualizacja:
AXA Direct ubezpieczenia

Rok 2006 był to czas, kiedy w Polsce pojawiło się wielu ubezpieczycieli oferujących zakup polis lub realizację świadczeń metodą direct. Na tej właśnie fali wypłynęła także AXA Direct (obecnie AXA Ubezpieczenia), reklamująca się jako firma, z którą do komunikacji wystarczy telefon. Klient łatwo i tanio mógł kupić pakiet ubezpieczeń. Do tej pory AXA pozostaje ważnym graczem na rynku direct.

Historia AXA

 • 1985 – Grupa Ubezpieczeniowa formująca się we Francji od 1958 roku przyjmuje nazwę AXA

 • 1986 – AXA przejmuje kontrolę nad Providence i Secours

 • 1988 – Fuzja AXA i Compagnie du Midi

 • 1994 – Powstaje AXA Asset Managment Europe, która zarządza aktywami w Europie

 • 1996 – Po fuzji z państwowym towarzystwem AXA staje się największym towarzystwem we Francji i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

 • 2006 – AXA wprowadza na polski rynek ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane w systemie direct. AXA przejmuje wszelkie podmioty Winterthur w Polsce.

AXA dziś

AXA oferuje ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, w tym m.in. komunikacyjne i turystyczne, ubezpieczenia emerytalne (OFE), pomoc assistance oraz usługi zarządzania aktywami niemal 2,6 mln klientom, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm, w tym międzynarodowych korporacji.

Czytaj także: AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych AXA Ubezpieczenia

 • OC AXA Ubezpieczenia – obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. W cenie Pakietu OC otrzymujesz Assistance MINI czyli podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez całą dobę oraz Zieloną Kartę, dającą możliwość wyjazdu samochodem do krajów spoza UE.

 • Pakiet OC + AC – obejmuje OC i dodatkowo autocasco w kształcie, na jaki zdecyduje się klient. Decydujesz czy AC będzie obejmowało kradzież, sposób likwidacji szkody w wariancie kosztorysowym czy serwisowym, udział własny i inne opcje, od których zależy wysokość składki.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia OC i AC – sprawdź, czy w AXA kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu

Ubezpieczenia i usługi dodatkowe:

 • Assistance MIDI lub MAXI zwiększając limit holowania lub wybierając opcję samochodu zastępczego

 • Ubezpieczenie NNW

 • Ubezpieczenie Opon

 • Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

 • Samochód zastępczy gwarantowanego w przypadku awarii, wypadku lub kradzieży Twojego pojazdu.

Czytaj także: Wypowiedzenie OC w AXA Ubezpieczenia – pobierz wzór

Czym oferta AXA Ubezpieczenia wyróżnia się spośród innych?

 • Zakup polisy i obsługa świadczeń prowadzone są drogą telefoniczną lub e-mailową.

 • Osoby, które nie chcą płacić pełnej składki na AC, mogą do OC dokupić ubezpieczenie od pożaru i kradzieży auta, które jest odpowiednikiem brytyjskiego Third party fire and theft insurance.

Czytaj także: Zielona Karta w AXA Ubezpieczenia – co musisz wiedzieć?

Ciekawostki o AXA Ubezpieczenia

 • W reklamie swych produktów AXA Ubezpieczenia wykorzystała wizerunek byłego uczestnika formuły Strong Man a obecnie zawodnika MMA, Mariusza Pudzianowskiego.

 • Wraz z fundacją Aeris Futuro przeprowadziła w 2011 roku akcję sadzenia drzew na terenie nadleśnictwa Chojnów.

 • Jako patron merytoryczny AXA Ubezpieczenia uczestniczyła w akcji „Akademia Ekojazdy” propagującej, ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczny styl jazdy.

 • AXA Ubezpieczenia prowadzi bloga SmartDriver.pl , którego misją jest propagowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Czytaj także: AXA Ubezpieczenia assistance – co obejmuje, czy warto je mieć?


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
4 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej