AXA Ubezpieczenia - OC bez wychodzenia z domu

Aktualizacja:
AXA Direct ubezpieczenia

Rok 2006 był to czas, kiedy w Polsce pojawiło się wielu ubezpieczycieli oferujących zakup polis lub realizację świadczeń metodą direct. Na tej właśnie fali wypłynęła także AXA Direct (obecnie AXA Ubezpieczenia), reklamująca się jako firma, z którą do komunikacji wystarczy telefon. Klient łatwo i tanio mógł kupić pakiet ubezpieczeń. Do tej pory AXA pozostaje ważnym graczem na rynku direct.

Historia AXA

 • 1985 – Grupa Ubezpieczeniowa formująca się we Francji od 1958 roku przyjmuje nazwę AXA

 • 1986 – AXA przejmuje kontrolę nad Providence i Secours

 • 1988 – Fuzja AXA i Compagnie du Midi

 • 1994 – Powstaje AXA Asset Managment Europe, która zarządza aktywami w Europie

 • 1996 – Po fuzji z państwowym towarzystwem AXA staje się największym towarzystwem we Francji i jest notowana na Nowojorskiej Giełdzie Papierów Wartościowych

 • 2006 – AXA wprowadza na polski rynek ubezpieczenia komunikacyjne sprzedawane w systemie direct. AXA przejmuje wszelkie podmioty Winterthur w Polsce.

AXA dziś

AXA oferuje ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, w tym m.in. komunikacyjne i turystyczne, ubezpieczenia emerytalne (OFE), pomoc assistance oraz usługi zarządzania aktywami niemal 2,6 mln klientom, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm, w tym międzynarodowych korporacji.

Oferta ubezpieczeń komunikacyjnych AXA Ubezpieczenia

 • OC AXA Ubezpieczenia – obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. W cenie Pakietu OC otrzymujesz Assistance MINI czyli podstawową pomoc na drodze w nieprzewidzianych sytuacjach przez całą dobę oraz Zieloną Kartę, dającą możliwość wyjazdu samochodem do krajów spoza UE.

 • Pakiet OC + AC – obejmuje OC i dodatkowo autocasco w kształcie, na jaki zdecyduje się klient. Decydujesz czy AC będzie obejmowało kradzież, sposób likwidacji szkody w wariancie kosztorysowym czy serwisowym, udział własny i inne opcje, od których zależy wysokość składki.

Ubezpieczenia i usługi dodatkowe:

 • Assistance MIDI lub MAXI zwiększając limit holowania lub wybierając opcję samochodu zastępczego

 • Ubezpieczenie NNW

 • Ubezpieczenie Opon

 • Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży

 • Samochód zastępczy gwarantowanego w przypadku awarii, wypadku lub kradzieży Twojego pojazdu.

Czym oferta AXA Ubezpieczenia wyróżnia się spośród innych?

 • Zakup polisy i obsługa świadczeń prowadzone są drogą telefoniczną lub e-mailową.

 • Osoby, które nie chcą płacić pełnej składki na AC, mogą do OC dokupić ubezpieczenie od pożaru i kradzieży auta, które jest odpowiednikiem brytyjskiego Third party fire and theft insurance.

Ciekawostki o AXA Ubezpieczenia

 • W reklamie swych produktów AXA Ubezpieczenia wykorzystała wizerunek byłego uczestnika formuły Strong Man a obecnie zawodnika MMA, Mariusza Pudzianowskiego.

 • Wraz z fundacją Aeris Futuro przeprowadziła w 2011 roku akcję sadzenia drzew na terenie nadleśnictwa Chojnów.

 • Jako patron merytoryczny AXA Ubezpieczenia uczestniczyła w akcji „Akademia Ekojazdy” propagującej, ekonomiczny, ekologiczny i bezpieczny styl jazdy.

 • AXA Ubezpieczenia prowadzi bloga SmartDriver.pl , którego misją jest propagowanie bezpiecznej i ekologicznej jazdy.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
4 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
Marek
6 lat temu

Witam, nikomu nie polecam AXA, ani w ubezpieczeniach majątkowych, ani życiowych, ani tu ani tu nie płacą odszkodowań, można do nich pisać, prosić, uzasadniać i nie, jak grochem o ścianę. mają jeden cel ściągnąć kasę za ubezpieczenie i dalej nie wywiązują się z obowiązku wypłaty należnych odszkodowań cz świadczeń. Najwięcej jest na nich skarg do Rzecznika Ubezpieczonych, do KNFu, nawet zapisy ich umów są uznawane jako klauzule niedozwolone, rażąco naruszające interesy konsumentów, więc szczerze radzę zastanówcie się, zanim zawrzecie z nimi jakąkolwiek umowę.

Marek
Marek
6 lat temu

JAKOŚCI TO TA FIRMA NIE MA ŻADNEJ

CHYBA ŻE JAKOŚĆ W NIE WYPŁACANIU NALEŻNYCH ODSZKODOWAŃ

Adam
Adam
6 lat temu

AXA DIRECT to najbardziej chamska , skandaliczna i dziadowska firma w Polsce. Mają klienta za śmiecia , debila. Kłamią , oszukują i poniżają każdego klienta od dnia zgłoszenia szkody. Po chamsku fałszują dokumenty , W celu oszukiwania US szkodę zamykają po dniu jej zgłoszenia i nie wykazują rezerwy. Szkodę otwierają na 88 dzień i biegiem wypłacają odszkodowania. Ukłon w stronę Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Na liczne interwencję konsultant odpowiada jedynie że przekaże likwidatorowi , który ma poszkodowanego głęboko w dupie i bezczelnie olewa przez 88 dni. Nie odpowiadają na pisma , wezwania. W pierwszym piśmie które przysyłają do poszkodowanego jest sfałszowana treść dot. terminu likwidacji szkody. Bezczelnie usunęli zapis ,, przy zachowaniu największej staranności,, Po tym przepisie z automatu zamykają szkodę i nie wykazują kosztów rezerwy szkodowej. Przez takie działanie fałszują wynik finansowy firmy. Pan prezes nie raczy nikomu odpowiadać na kierowane do niego pisma , odwołania i prośby , wychodząc z założenia że Polacy to bydło a nie naród europejski , a bydłem nie należy się zajmować i traktować go zgodnie z literą prawa i dobrym obyczajem oraz przepisami kodeksu postępowania administracyjnego. Bana oszustów i wyłudzaczy. Klient jest dla nich partnerem do momentu opłacenia polisy po uiszczeniu opłaty w/g zarządu – śmieć nic nie warty.

Marcin
Marcin
6 lat temu

super hejt …żal czytać . Axa to dobra firma – polecam miałem szkody w innych więc mam porównanie