AXA ubezpieczenia – więcej niż standard?

Aktualizacja:
AXA ubezpieczenia

AXA jest stosunkowo dobrze znanym ubezpieczycielem na polskim rynku. W swej ofercie ma szereg różnych rodzajów ubezpieczeń ze wszystkich możliwych kategorii. Główna siedziba towarzystwa znajduje się we Francji. W Polsce AXA pojawiła się pod koniec 2006 r. Twarzą AXA Polska został niedawno aktor, Maciej Stuhr.

Historia AXA

AXA jest dość młodym ubezpieczycielem, który powstał w połowie lat 70. ubiegłego wieku w Paryżu. Początkowo działalność firmy obejmowała wyłącznie tereny francuskie, z czasem jednak towarzystwo rozszerzyło działalność i otworzyło przedstawicielstwa także w innych krajach na całym świecie. Nazwa AXA pojawiła się dopiero w 1985 r. w wyniku połączenia pierwotnej firmy Ancienne Mutuel  ze znanym we Francji ubezpieczycielem Union des assurances de Paris. Aby ułatwić klientom zapamiętanie nazwy, szczególnie tym nieznającym języka francuskiego, zdecydowano się właśnie na trzyliterowy skrót.

Poza granicami Francji, ubezpieczyciel stosuje różne nazwy, choć wspólnym czynnikiem jest wykorzystywanie skrótu AXA. Przykładowo w Stanach Zjednoczonych spotkamy AXA Financial, a w Polsce AXA Polska S.A.

AXA dziś

Firma zatrudnia ponad 160 000 pracowników i doradców ubezpieczeniowych na całym świecie, ma 102 miliony klientów w 58 krajach, osiąga ponad 4 miliony euro przychodów netto rocznie.

Logo ubezpieczyciela jest rozpoznawalne na całym świecie – na dowód tego  trzeci rok z rzędu marka AXA znalazła się na pierwszym miejscu wśród firm ubezpieczeniowych w badaniu najbardziej wartościowych marek świata – Interbrand.

AXA w Polsce

AXA pojawiła się w Polsce pod koniec 2006 r. od razu startując z ofertą ubezpieczeń komunikacyjnych dla osób fizycznych. Było to mocne wejście, bo wprowadzono internetową i telefoniczną sprzedaż polis.

Grupa AXA w Polsce dzieli się na następujące spółki:

 • AXA Powszechne Towarzystwo Emerytalne Spółka Akcyjna

 • AXA Życie Towarzystwo Ubezpieczeń Spółka Akcyjna

 • AXA Towarzystwo Ubezpieczeń i Reasekuracji Spółka Akcyjna

 • AXA Polska Spółka Akcyjna

 • AXA Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna

 • Avanssur S.A. Oddział w Polsce

Oferta AXA ubezpieczenia

Oprócz popularnych polis komunikacyjnych i turystycznych firma oferuje zintegrowane z ubezpieczeniami plany oszczędnościowe, inwestycyjne i emerytalne, usługi bankowe, kompleksowe zarządzanie aktywami, programy ochronne i zdrowotne.

W ofercie AXA dla przedsiębiorstw są nie tylko ubezpieczenia ale także usługi w zakresie zarządzania ryzykiem.

Czym oferta AXA wyróżnia się spośród innych?

 • Ubezpieczenie dzieł sztuki AXA Art dla galerii muzeów, właścicieli prywatnych zbiorów

 • Ubezpieczenie AXA Pomoc na Raka, które zapewnia  finansową pomoc w przypadku zdiagnozowania nowotworu

 • Axa oferuje Darmowy Pakiet Medyczny dla seniorów – klientów firmy Provident

 • Specjalne ubezpieczenie do wiz na Białoruś, obejmujące NNW, koszty leczenia, assistance, OC i ubezpieczenie bagażu

 • Gwarancja ceny ubezpieczenia OC. Jeśli kupiłeś pojazd ubezpieczony w AXA i chcesz kontynuować ubezpieczenie, zapłacisz składkę niższą lub równą tej, którą płacił poprzedni właściciel.

AXA stara się przeciwdziałać niekorzystnym zjawiskom społecznym, takim jak bezrobocie. W czerwcu bieżącego roku AXA przystąpiła do autorskiego programu Nestle „Sojusz dla młodych”, który ma na celu wsparcie młodych ludzi w znalezieniu zatrudnienia w ich ojczystych krajach. W tym celu zobowiązała się w ciągu następnych 5 lat pomóc co najmniej 20 tys. młodym osobom poniżej 30. roku życia z 17 europejskich krajów, w tym z Polski w zdobyciu doświadczenia zawodowego.

Bancassurance

Jedną z ciekawszych gałęzi rozwoju AXA jest tzw. bancassurance, czyli współpraca bankowo-ubezpieczeniowa w celu sprzedaży produktów ubezpieczeniowych szerszej grupie klientów. AXA nawiązuje stosunki partnerskie nie tylko z licznymi instytucjami finansowymi na całym świecie, ale także z sektorem energetycznym, zdrowotnym czy telekomunikacyjnym zmierzając ku rozszerzeniu swojej działalności.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
4 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
CAŁA PRAWDA O AXIE
CAŁA PRAWDA O AXIE
6 lat temu

AXA WIĘCEJ NIŻ SKANDAL !! AXA WIĘCEJ NIŻ SKANDAL !!

poniżej cała prawda o axa brawoooo!!!

M
M
6 lat temu

…AXA DIRECT wypłaca odszkodowanie lub spełnia świadczenie w terminie: 1) 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu objętym ochroną ubezpieczeniową; 2) jeśli w terminie, o którym mowa w pkt 1, wyjaśnienie okoliczności koniecznych do ustalenia odpowiedzialności lub wysokości odszkodowania lub świadczenia jest niemożliwe, odszkodowanie lub świadczenie wypłaca się w terminie 14 dni od dnia, w którym – przy zachowaniu należytej staranności – wyjaśnienie tych okoliczności było możliwe, jednakże bezsporna część jest wypłacana w terminie 30 dni od dnia otrzymania zawiadomienia o zdarzeniu objętym ochroną ubezpieczeniową. 2.Jeżeli w terminach określonych w ust.1 AXA DIRECT nie wypłaci świadczenia, zawiadamia pisemnie osobę zgłaszającą roszczenie o przyczynach niemożności zaspokojenia jej roszczeń w całości lub w części,a także wypłaca bezsporną część odszkodowania lub świadczenia…” CZEKAM JUŻ OD 18.01 I DO TERAZ NIE OTRZYMAŁAM ANI ZŁOTÓWKI,MAM ZNISZCZONY CAŁY PRZÓD W POJEŹDZIE NIE NAPRAWIAM GO BO NIE MAM ZA CO,A CZĘŚĆ PRYWATNYCH PIENIĘDZY KTÓRE POSIADAM,ZOSTAWIŁAM NA RZECZOZNAWCE NIEZRZESZONEGO ORAZ WNIESIENIE POZWU DO SĄDU,JEŻELI DO 90 DNI NIE OTRZYMAM PIENIĘDZY ZA ZAISTNIAŁĄ SZKODĘ, WSPOMNE ŻE JESTEM OSOBĄ POSZKODOWANĄ,W TEJ SYTUACJI POZOSTAJE SĄDOWNIE OBCIĄŻYĆ ICH UTRATĄ WARTOŚCI NA POJEŹDZIE DO DNIA WYGRANEJ ROZPRAWY PLUS PRAWIDŁOWY NIE ZANIŻONY KOSZTORYS. NIE DAJCIE SIĘ OSZUKIWAĆ AXA TO TOTALNA MASAKRA POCZĄWSZY OD ZGŁOSZENIA I CAŁEJ LIKWIDACJI SZKODY, ROBIĄ Z LUDZI IDIOTPISZCIE SWOJE PRZYPADKI JAKIE MACIE Z TĄ KOMBINATORNIĄ JAKĄ JEST AXA TO MOŻE KTOŚ SIĘ ZA NICH WEŹMIE.

Poszkodowany
Poszkodowany
6 lat temu

AXA DIRECT to najbardziej chamska , skandaliczna i dziadowska firma w Polsce. Mają klienta za śmiecia , debila. Kłamią , oszukują i poniżają każdego klienta od dnia zgłoszenia szkody. Po chamsku fałszują dokumenty , W celu oszukiwania US szkodę zamykają po dniu jej zgłoszenia i nie wykazują rezerwy. Szkodę otwierają na 88 dzień i biegiem wypłacają odszkodowania. Ukłon w stronę Urzędu Kontroli Skarbowej w Warszawie. Na liczne interwencję konsultant odpowiada jedynie że przekaże likwidatorowi , który ma poszkodowanego głęboko w dupie i bezczelnie olewa przez 88 dni. Nie odpowiadają na pisma , wezwania. W pierwszym piśmie które przysyłają do poszkodowanego jest sfałszowana treść dot. terminu likwidacji szkody. Bezczelnie usunęli zapis ,, przy zachowaniu największej staranności,, Po tym przepisie z automatu zamykają szkodę i nie wykazują kosztów rezerwy szkodowej. Przez takie działanie fałszują wynik finansowy firmy. Pan prezes nie raczy nikomu odpowiadać na kierowane do niego pisma , odwołania i prośby , wychodząc z założenia że Polacy to bydło a nie naród europejski , a bydłem nie należy się zajmować i traktować go zgodnie z literą prawa i dobrym obyczajem oraz przepisami kodeksu postępowania administracyjnego. Bana oszustów i wyłudzaczy. Klient jest dla nich partnerem do momentu opłacenia polisy po uiszczeniu opłaty w/g zarządu – śmieć nic nie warty.

Klaudia
Klaudia
1 rok temu

Dziękuję ślicznie za ten artykuł. Na studiach miałam za zadanie zrobić prezentację właśnie o Towarzystwie ubezpieczeniowym AXA i nigdzie, ale to nigdzie nie mogłam znaleźć żadnych informacji na temat czym się wyróżnia AXA od pozostałych zakładów, aż trafiłam na ten artykuł. Świetna robota! <3