AXA Ubezpieczenia OC i AC - sprawdź, czy w AXA kupisz najtańsze ubezpieczenie samochodu

Aktualizacja:
axa-direct-logo

AXA Direct (obecnie AXA Ubezpieczenia) wypłynęła w Polsce w 2006 roku na fali popularności bezpośredniej sprzedaży ubezpieczeń komunikacyjnych. Dziś ubezpieczenia OC i AC AXA możesz kupić za pośrednictwem porównywarki mfind. Porównaj ceny w różnych firmach, aby nie przepłacać.

AXA Ubezpieczenia – informacje o firmie

Grupa AXA jest światowym liderem w ubezpieczeniach i zarządzaniu aktywami. Zatrudnia 161 tys. pracowników, którzy świadczą usługi dla 103 mln klientów w 64 krajach. Marka AXA siódmy raz z rzędu została uznana w 2015 roku w rankingu Interbrand za najbardziej wartościową markę ubezpieczeniową świata wartą 9,3 mld dol.

W Polsce AXA oferuje ubezpieczenia na życie, ubezpieczenia osobowe i majątkowe, w tym m.in. komunikacyjne i turystyczne, ubezpieczenia emerytalne (OFE), pomoc assistance oraz usługi zarządzania aktywami niemal 2,6 mln klientom, a także ubezpieczenia majątkowe dla firm, w tym międzynarodowych korporacji.

AXA Ubezpieczenia OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Cena to jeden z najważniejszy czynnik brany pod uwagę przy wyborze polisy komunikacyjnej OC. Dlatego tak ważne jest porównanie ofert różnych ubezpieczycieli, zwłaszcza w świetle ostatnich podwyżek – w 2016 roku ceny ubezpieczeń OC wzrosły średnio o 19%. Choć składka OC w AXA Ubezpieczenia wzrosła ze średniej 500 zł w 2015 roku do 542 zł w 2016, ubezpieczyciel plasuje się w pierwszej trójce najtańszego OC w rankingu Akademii Punkta. Warto porównać kwoty, które wydajesz obecnie na ubezpieczenie swojego auta z konkurencyjnymi cenami innych graczy na rynku.

Interesuje Cię przedłużenie OC i AC w AXA Ubezpieczenia? Przeczytaj nasz artykuł na ten temat TUTAJ.

Polisy AXA Ubezpieczenia OC i AC możesz kupić nie tylko bezpośrednio w tej firmie, ale także w licznych multiagencjach ubezpieczeniowych oraz w internetowym kalkulatorze OC AC Punkta. Kalkulator Punkta pozwala od razu zobaczyć, jak przedstawiają się ceny polis AXA Ubezpieczenia na tle konkurencji. Nawet jeśli jesteś stałym klientem tego ubezpieczyciela, co roku porównuj oferty i sprawdzaj, czy to właśnie AXA Ubezpieczenia ma dla Ciebie najtańsze OC, czy może inne towarzystwo.

AXA Ubezpieczenia – assistance

Kupujący ubezpieczenie OC lub pakiet OC+AC w AXA Ubezpieczenia otrzymują assistance mini wliczone w cenę. Jego zakres obejmuje:

 • holowanie pojazdu do 75 km
 • naprawę na miejscu zdarzenia po kolizji
 • holowanie lub transport pojazdu osoby trzeciej po kolizji
 • transport kierowcy
 • przewóz i leczenie zwierzęcia po wypadku.

Usługi w ramach assistance mini działają tylko na terenie Polski.

Rozszerzone warianty AXA Ubezpieczenia assistance – midi i maxi, za dodatkową opłatą zapewnią Ci pomoc także na terenie Europy oraz pozwolą zwiększyć limit holowania, skorzystać z samochodu zastępczego oraz innych usług dodatkowych.

AXA Ubezpieczenia posiada w swojej ofercie także osobne ubezpieczenie Assistance w Podróży w trzech wariantach: ekonomicznym, standardowym i premium. Można je wykupić niezależnie od OC i AC na okres 7 dni, 15 dni, 30 dni lub rok.

AXA Ubezpieczenia w rankingach Punkta wypada… dobrze 🙂

W 2014 roku AXA Ubezpieczenia zajęła pierwsze miejsce w rankingu serwisów internetowych ubezpieczycieli direct sporządzonym przez Punkta. Na miejsce na podium strona www AXA Ubezpieczenia zasłużyła dzięki ocenie wystawionej na podstawie badania user experience, szaty graficznej oraz odbioru przeciętnego użytkownika. Serwis ubezpieczyciela został doceniony między innymi za interfejs przyjazny smartfonom.

Choć AXA Ubezpieczenia może imponować stroną internetową, kontakt telefoniczny z towarzystwem pozostawia trochę do życzenia. Według danych Punkta na połączenie z infolinią produktową AXA Ubezpieczenia trzeba czekać prawie trzy minuty, na możliwość telefonicznego zgłoszenia szkody – półtorej minuty – dłużej niż u większości ubezpieczycieli konkurencyjnych.

Pracownicy ubezpieczyciela dość sprawnie odpowiadają na pytania zadane za pośrednictwem e-maila – uzyskaliśmy odpowiedź na testowe pytanie po 4 godzinach, co w porównaniu z konkurencją jest nienajgorszym wynikiem.

Ze średnią składką OC w wysokości 542 zł w styczniu 2016 roku AXA Ubezpieczenia uplasowała się na trzecim miejscu w rankingu Punkta na najtańsze OC. Dla kierowców z Krakowa ta firma ma najniższe stawki OC spośród wszystkich przetestowanych przez nas ubezpieczycieli.

AXA Ubezpieczenia – wybrane produkty

Ubezpieczenia komunikacyjne OC i AC  

AXA Ubezpieczenia daje swoim klientom możliwość szybkiego wyliczenia składki i dokonania całej transakcji bez wychodzenia z domu. W cenie pakietu ubezpieczeń komunikacyjnych kierowca otrzymuje podstawowy zakres assistance (Assistance Mini) oraz Zieloną Kartę. Istnieje także możliwość dokupienia usług dodatkowych, takich jak Assistance Midi i Maxi, NNW, ubezpieczenie szyb, ubezpieczenie opon, samochód zastępczy oraz ubezpieczenie od pożaru i kradzieży. Składkę OC można obniżyć za pomocą różnych promocji oferowanych przez AXA Ubezpieczenia, m.in. programu lojalnościowego „Rozdawaj Zniżki Znajomym”.

Assistance w Podróży

Ubezpieczenie assistance, które może przydać się zwłaszcza osobom wybierającym się w dłuższą podróż samochodem raz w roku – na przykład na wakacje lub ferie zimowe. AXA Ubezpieczenia daje swoim klientom możliwość wykupienia assistance także na krótszy okres – na 7,15 lub 30 dni.

Ubezpieczenie od pożaru i kradzieży (typu minicasco)

Nie musisz kupować całego pakietu AC, żeby zabezpieczyć swoje auto w podstawowym zakresie. Jeśli Twój samochód nie jest już nowy, ale w dalszym ciągu boleśnie odczułbyś skutki jego całkowitej utraty, ubezpieczenie od pożaru i kradzieży zabezpieczy Cię na wypadek tych właśnie najpoważniejszych zdarzeń. Za naprawę po stłuczce będziesz musiał jednak zapłacić z własnej kieszeni.

Czytaj także: Minicasco – czym różni się od AC? Czy to się opłaca?

Ubezpieczenie szyb

To dodatkowe ubezpieczenie komunikacyjne zapewnia pokrycie kosztów wymiany szyb do 2000 zł, przy czym zgłoszenie szkody nie spowoduje utraty zniżek na AC w AXA Ubezpieczenia.

AXA Ubezpieczenia – Zielona Karta

Wykupując OC w AXA Ubezpieczenia Zieloną Kartę otrzymasz bez dodatkowej opłaty. Będzie Ci ona potrzebna, jeśli planujesz wyjazd np. na Ukrainę, Białoruś czy do niektórych krajów bałkańskich. Jeśli będziesz potrzebował Zielonej Karty, wystarczy że skontaktujesz się w tym celu z ubezpieczycielem lub agentem.

AXA Ubezpieczenia – samochód zastępczy

AXA Ubezpieczenia udostępnia samochód zastępczy w ramach assistance rozszerzonego do wariantu midi i maxi. W wariancie midi (oraz midi Europa) możliwe jest korzystanie z pojazdu zastępczego po wypadku lub kradzieży przez okres nie dłuższy niż 3 dni. Wariant maxi (oraz maxi Europa) przewiduje możliwość skorzystania z samochodu zastępczego po wypadku lub kradzieży na okres nie dłuższy niż 7 dni oraz po awarii na maksymalnie 5 dni, ale nie więcej niż dwa razy w trakcie trwania umowy. Można także wykupić usługę samochodu zastępczego na 5 dni po wypadku jako oddzielny dodatek do ubezpieczeń komunikacyjnych.

AXA Ubezpieczenia – zgłoszenie szkody

 • telefoniczna rejestracja szkód na infolinii +48 22 599 9522
 • zamówienie kontaktu przez specjalny formularz na stronie internetowej AXA Ubezpieczenia. Konsultant oddzwania, rejestruje szkodę, a Ty nie płacisz za połączenie.

Po zarejestrowaniu szkody możesz kontaktować się z Działem Likwidacji Szkód przez e-mail szkody@axadirect.pl lub faks 22 599 9295.

AXA Ubezpieczenia – likwidacja szkód

Od 1 kwietnia 2016 roku AXA Ubezpieczenia przystąpiło do systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Oznacza to, że jeśli Twoje auto zostanie uszkodzone przez  inny pojazd, zamiast zgłaszać szkodę do ubezpieczyciela sprawcy, możesz zadzwonić bezpośrednio do AXA Ubezpieczenia (o ile oczywiście masz OC wykupione w tej firmie). Z metody BLS możesz skorzystać jeśli w zdarzeniu wzięły udział dwa pojazdy, jeśli nikt nie został ranny, do szkody doszło w Polsce i sprawca posiada polisę OC w polskim towarzystwie ubezpieczeniowym, które przystąpiło do systemu BLS.

AXA Ubezpieczenia – wypowiedzenie OC

Zgodnie z postanowieniami Ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, wypowiedzenie OC należy złożyć nie później niż na jeden dzień przed końcem okresu ubezpieczenia. Formularz wypowiedzenia jest dostępny na stronie internetowej AXA Ubezpieczenia, ale możesz równie dobrze skorzystać z druku do pobrania dołączonego do poniższego artykułu:

Wypowiedzenie umowy OC. Kiedy i jak wypowiedzieć OC? Pobierz wzór

Wypełniony formularz wyślij pocztą na adres

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

lub e-mailem: wypowiedzenia@axadirect.pl.

Wzór wypowiedzenia OC w AXA Ubezpieczenia oraz więcej informacji znajdziesz TUTAJ.

AXA Ubezpieczenia – zwrot składki

O zwrot składki OC możesz się ubiegać w przypadku sprzedaży lub złomowania samochodu. Wzór wniosku o zwrot składki, jak wszystkie niezbędne dokumenty, można znaleźć na stronie ubezpieczyciela. Musisz w nim podać dane osobowe, numer polisy, powód dla którego wnosisz o zwrot składki oraz numer konta, na który mają zostać wpłacone pieniądze. Składka zostanie Ci zwrócona w wysokości odpowiedniej do okresu, w którym ubezpieczenie nie zostało wykorzystane.

AXA Ubezpieczenia – kontakt

AXA Ubezpieczenia stworzyła dla swoich klientów kilka możliwości kontaktu online:

 • Zamów kontakt ze strony AXA Ubezpieczenia wypełniając na stronie www towarzystwa krótki formularz ze wskazaniem tematu rozmowy. Pracownik AXA Ubezpieczenia skontaktuje się z tobą e-mailowo lub telefonicznie.
 • Zadaj pytanie online Wirtualnemu Doradcy.
 • Wyślij e-mail na odpowiedni adres w zależności od rodzaju sprawy:

zawarcie umowy: sprzedaz@axadirect.pl

obsługa polisy: serwis@axadirect.pl

zgłoszenie i likwidacja szkody: szkody@axadirect.pl

zgłoszenie kupna/sprzedaży pojazdu: umowa@axadirect.pl

przedłużenie umowy: odnowienia@aadirect.pl

reklamacje: reklamacja@axadirect.pl

wypowiedzenie umowy: wypowiedzenia@axadirect.pl

 • Połącz się przez Skype’a z użytkownikiem axa_pl

Infolinia AXA Ubezpieczenia: +48 22 599 9522

Adres:

AXA Ubezpieczenia TUiR S.A.

ul. Chłodna 51

00-867 Warszawa

Agenci AXA Ubezpieczenia i placówki AXA Ubezpieczenia

Jak wskazuje nazwa ubezpieczyciela, AXA Ubezpieczenia jest firmą działającą głównie w kanale direct, czyli na odległość. Ubezpieczyciel nie ma sieci własnych agentów wyłącznych i nie tworzy placówek terenowych. Jednak zapewnia swoim klientom bardzo wiele możliwości kontaktu telefonicznego i internetowego – zatem z uzyskaniem informacji od AXA Ubezpieczenia nie powinno być problemu.

Jeśli potrzebujesz porozmawiać o ofercie AXA Ubezpieczenia z doradcą podczas bezpośredniego spotkania, udaj się do multiagencji dysponującej ofertami wielu firm ubezpieczeniowych. Najczęściej multiagenci mają ubezpieczenia AXA Ubezpieczenia w swojej ofercie.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments