Gothaer OC i AC - sprawdź, czy korzystnie ubezpieczysz auto z TU Gothaer

Aktualizacja:
Gothaer OC

W Polsce samochód możesz ubezpieczyć u ponad 20 ubezpieczycieli, których oferty znacząco różnią się cenami. Porównaj pakiety ubezpieczeniowe i dowiedz się, czy dla Ciebie Gothaer to najlepszy możliwy wybór.

Gothaer – informacje o firmie i udział w rynku

Gothaer funkcjonuje na polskim rynku ubezpieczeń od 1990 roku (wówczas jeszcze jako Towarzystwo Ubezpieczeń Komunikacyjnych sp. z o.o) i spółka oferowała wtedy jedynie ubezpieczenia komunikacyjne. W późniejszych latach doszło wielokrotnie do zmiany nazwy tego towarzystwa ubezpieczeniowego przy jednoczesnym poszerzaniu swojej oferty o ubezpieczenia majątkowe. Starsi czytelnicy mogą kojarzyć TUK SA, Daewoo-FSO Motor SA, czy Daewoo TU SA, natomiast Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA należało dekadę temu do dziesiątki największych towarzystw ubezpieczeniowych na polskim rynku.

W 2011 roku Polskie Towarzystwo Ubezpieczeń SA pozyskało niemieckiego inwestora i zmieniło nazwę na tę, którą posługujemy się obecnie, czyli Gothaer. Wówczas w świadomości konsumentów firma ubezpieczeniowa zapisała się licznymi spotami reklamowymi przedstawiającymi trudności z wymową nowej nazwy, spowodowanej pojawieniem się nowego akcjonariusza w strukturze spółki.

Dzięki temu tekstowi zorientujesz się lepiej w ofercie towarzystwa ubezpieczeniowego Gothaer, a także dowiesz się, gdzie możesz porównać ceny polis OC i AC innych towarzystw ubezpieczeniowych.

Gothaer OC i AC – czy warto kupić? Dlaczego lepiej porównać oferty?

Ubezpieczenie OC w Gothaer jest takie samo, jak u innych ubezpieczycieli, ponieważ jego zakres reguluje ustawa. Dlatego warto porównać oferty różnych firm ubezpieczeniowych, np. w dobrej porównywarce ubezpieczeń.

Gothaer do obowiązkowego ubezpieczenia OC dodaje w jego cenie ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy, w którego zakres wchodzi m.in. wynajem pojazdu zastępczego na 24 godziny. Gothaer chwali się, że ochroną obejmuje pojazdy nawet 15-letnie, a szkody z assistance nie mają wpływu na zniżki OC i AC.

A ile kosztuje polisa OC w Gothaer w porównaniu z konkurencją? Sprawdziliśmy w naszym raporcie, że ubezpieczenie w Gothaer okazało się o 61 proc. droższe od najtańszego dostępnego na polskim rynku. Należy jednak wziąć pod uwagę, że każdy kierowca jest inny i cena dla Ciebie może być korzystniejsza niż w innych firmach. Pamiętaj też, że ubezpieczyciele zarabiają najbardziej na osobach przedłużających polisy, dlatego sprawdź już teraz, ile możesz zaoszczędzić dzięki naszej porównywarce.

Gothaer – assistance

Do ubezpieczenia OC lub AC w Gothaer możesz dokupić dodatkowo assistance Plus. Do standardowej polisy OC w jej cenie dodawany jest assistance w wersji podstawowej. Dodatkowo możesz wybrać spośród ubezpieczeń:

 • opon,
 • szyb,
 • bagażu
 • assistance pojazd zastępczy.

Ubezpieczenie Assistance Podstawowy obejmuje:

 • Pomoc techniczną – usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu,
 • Wynajem pojazdu zastępczego na 24 godziny,
 • Pomoc informacyjną – informacja o warsztatach samochodowych, pomocy drogowej, pensjonatach, hotelach, schroniskach dla zwierząt; pośredniczenie w przekazywaniu informacji bliskim,
 • Pomoc dla zwierząt – przewóz zwierzęcia z miejsca zdarzenia do lecznicy, kliniki weterynaryjnej lub wskazanego przez Ciebie miejsca; leczenie, opieka lub utylizacja zwłok.

Ubezpieczenie Assistance Plus obejmuje:

 • pomoc techniczną – usprawnienie pojazdu na miejscu zdarzenia, holowanie pojazdu, dostarczenie paliwa, zorganizowanie i pokrycie kosztów parkingu,
 • pomoc w podróży – organizacja i pokrycie kosztów: twojego przejazdu do najbliższego hotelu lub warsztatu, kontynuacji podróży lub powrotu do miejsca zamieszkania, zakwaterowania, wynajmu pojazdu zastępczego, odbiór naprawionego pojazdu, pomoc tłumacza przez telefon,
 • pomoc finansową i prawną – pożyczka środków pieniężnych, opłacenie kosztów naprawy, pomoc prawnika, przedpłata kaucji,
 • pomoc informacyjną – informacja o warsztatach samochodowych, pomocy drogowej, pensjonatach, hotelach, schroniskach dla zwierząt, przekazanie informacji,
 • pomoc medyczną na terenie Polski – transport medyczny, powrót pasażerów, pomoc psychologa,
 • pomoc medyczną za granicą – hospitalizacja, powrót pasażerów, przewóz medyczny,
 • pomoc dla zwierząt – przewóz z miejsca zdarzenia do lecznicy, kliniki weterynaryjnej lub wskazanego przez Ciebie miejsca, leczenie, opieka lub utylizacja zwłok.

Gothaer chwali się na swojej stronie internetowej, że szkoda z Ubezpieczenia Assistance nie pomniejsza zniżek na OC i AC. Jest to rozwiązanie korzystne, jeśli zdecydowaliśmy się na przedłużenie polisy w Gothaer. Jednak trzeba pamiętać, że ubezpieczyciele najbardziej zarabiają na tych, którzy odnawiają polisy. Lepiej więc porównać najnowsze oferty.

Ranking ubezpieczycieli: Gothaer wypada… nie najlepiej

Ubezpieczenie w Gothaer należy do jednych z najdroższych dostępnych na rynku. Jak wynika z raportu Punkta ubezpieczenie w Gothaer jest o ponad 60 proc. droższe od najtańszego! W porównaniu z rokiem ubiegłym cena OC w Gothaer wzrosła o 1/3, czyli o blisko 200 złotych.

Czytaj też: Ceny OC w polskich miastach

Jeśli zależy Ci na szybkim połączeniu się z ubezpieczycielem, Gothaer wypada całkiem dobrze w zestawieniu z innymi towarzystwami. Z naszego raportu wynika, że nie musisz obawiać się długiego oczekiwania na połączenie z żywym konsultantem.

W teście nowoczesnych kanałów komunikacji Gothaer wypadł bardzo dobrze. Poprawną odpowiedź na nasze zapytanie dostaliśmy e-mailem już po ok. 2 godzinach. Jako jeden z niewielu ubezpieczycieli Gothaer udostępnia możliwość porozmawiania na live chacie z konsultantem.

Gothaer prowadzi fanpage „Gothaer – Dobry Sąsiad” i jest to jeden z bardziej angażujących profili facebookowych ubezpieczycieli. Wskaźnik interakcji w październiku 2015 roku wyniósł 248 (dla porównania wskaźnik dla najniżej uplasowanego w rankingu Link4 to tylko 36).

Gothaer – wybrane produkty

Gothaer Ubezpieczenie majątkowe

W Gothaer ubezpieczysz zarówno dom jednorodzinny, mieszkanie, jak i jacht. Dostępne są ubezpieczenia „Cztery kąty” oraz „Jacht śródlądowy”.

Gothaer Ubezpieczenie wypadkowe

Gothaer proponuje dodatkowe ubezpieczenie NNW dla członków załogi jachtu. Także inne osoby fizyczne i przedsiębiorcy mogą ubezpieczyć się od następstw nieszczęśliwych wypadków w produkcie Gothaer pod nazwą”Na wszelki wypadek”

Gothaer – ubezpiecznie OC graniczne

Często podróżujesz poza Unią Europejską? Ubezpieczenie OC Graniczne zapewni Ci ochronę przed skutkami finansowymi szkód, spowodowanych przez Ciebie na drodze na terenie Polski oraz krajów Unii Europejskiej, a także na terenie Norwegii, Liechtensteinu, Islandii, Szwajcarii, Andory i Serbii.

Gothaer – Ubezpieczenia dla Firm

Co ciekawe, oprócz tradycyjnych produktów dla firm, Gothaer ma w swojej ofercie ubezpieczenia dla elektrowni wiatrowych, elektrowni fotowoltaicznych i biogazowni.

Gothaer – Ubezpieczenie turystyczne

W Gothaer możesz ubezpieczyć się na wypadek rezygnacji z imprezy turystycznej.

Gothaer – Zielona Karta

Często podróżujesz za naszą wschodnią granicę? Zielona Karta daje ochronę kierowcom poza granicami Polski w momencie powstania szkody wyrządzonej osobom trzecim na terenie następujących krajów: Albania, Białoruś, Bośnia i Hercegowina, Czarnogóra, Iran, Izrael, Macedonia, Maroko, Mołdawia, Rosja, Tunezja, Turcja i Ukraina.

Czytaj także: Zielona Karta – OC na zagraniczny wyjazd

Gothaer – samochód zastępczy

W ramach ubezpieczenia Auto Assistance Pojazd Zastępczy, Gothaer:

 • zorganizuje dostarczenie pojazdu zastępczego wraz z dokumentami umożliwiającym jego użytkowanie,
 • pokryje koszty wynajmu samochodu osobowego kategorii A lub B,
 • pokryje koszty dostarczenia pojazdu Ubezpieczonemu albo koszty odbioru pojazdu od Ubezpieczonego.

Warto pamiętać, że usługę wynajmu samochodu zastępczego można dokupić dodatkowo do ubezpieczenia OC lub AC, jednak nie wchodzi w zakres rozszerzonego ubezpieczenia Assistance Plus. Pojazd zastępczy na 1 dzień dostaniemy w podstawowej wersji assistance dodawanej do standardowej polisy OC.

Gothaer – zgłoszenie szkody

Szkodę można zgłosić online wypełniając formularz TUTAJ lub telefonicznie pod numerem: 22 469 69 69.

Gothaer – likwidacja szkód

Gothaer należy do systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Co to dla Ciebie oznacza? W przypadku stłuczki, zgłaszasz ją swojemu ubezpieczycielowi, zamiast kontaktować się z nieznanym Ci towarzystwem ubezpieczeniowym. Warto dodać, że niewielu ubezpieczycieli przystąpiło do systemu BLS. Aby sprawdzić, które towarzystwo ubezpieczeniowe należy do BLS, skorzystaj z dobrej porównywarki ubezpieczeń.

Gothaer – wypowiedzenie OC

Z reguły wypowiedzenie składa się nie później niż na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania umowy, w celu uniknięcia jej automatycznego przedłużenia na kolejne 12 miesięcy.

Wypowiedzenie umowy OC w Gothaer możesz wygenerować korzystając z naszego generatora wypowiedzenia OC, który zajdziesz TUTAJ. Zdjęcie lub skan odręcznie podpisanego wniosku prześlij na adres e-mail: kontakt@gothaer.pl lub pocztą.

Czytaj także: Wypowiedzenie umowy OC w Gothaer. Pobierz druk do wypełnienia

Gothaer – zwrot składki

Wniosek w związku z wyrejestrowaniem pojazdu, odstąpieniem od umowy, sprzedażą lub wypowiedzeniem można pobrać TUTAJ.

Czytaj też: Zwrot składki OC i AC – jak odzyskać swoje pieniądze?

Gothaer – kontakt (adres, telefon, email)

Centrala Gothaer
02-675 Warszawa
Ul. Wołoska 22 A
Tel.: (22) 469 60 00 – 01
Fax: (22) 469 69 70
E-mail: kontakt@gothaer.pl

Gothaer – oddziały i punkty obsługi klienta

Placówkę najbliżej Ciebie możesz znaleźć TUTAJ.

Gothaer – opinie

Jak wynika z naszego raportu, w okresie badanym, na temat Gothaer pojawiło się w sieci 28 opinii, w tym 10 negatywnych, 2 pozytywne, a reszta neutralnych.

Na profilu Gothaer w serwisie Facebook znajdziemy sporo wiadomości od rozgoryczonych klientów, którzy narzekają przeważnie na ubezpieczenia komunikacyjne w Gothaer. Pojawiają się często zarzuty o likwidację szkody na niskim poziomie, nieumiejętną obsługę klienta i wysokie składki polisy OC. Warto jednak pamiętać, że klienci chętniej dzielą się w sieci negatywnymi opiniami niż tymi pozytywnymi.

Choć Gothaer prowadzi dosyć dobrze angażujący fanpage na Facebooku, to komunikuje się ze swoimi klientami głównie za pomocą obrazków, a rozżaleni klienci dostają standardowe formułki. Nie jest to jednak nic nowego, ponieważ zazwyczaj za social media w firmach ubezpieczeniowych odpowiadają zewnętrzne agencje reklamowe, które nie mają wglądu w każdą sprawę.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments