TU Europa: ochrona w każdej sytuacji? Prześwietlamy ofertę!

Aktualizacja:
tu europa

TU Europa to towarzystwo z ponad 20-letnią historią. W ofercie ubezpieczyciela znajdziemy szereg polis - począwszy od ubezpieczenia wyświetlacza telefonu, na ubezpieczeniu na wypadek poważnej choroby kończąc. Jakie opcje mamy do wyboru? Na co zwrócić uwagę wybierając konkretną polisę? Prześwietlamy ofertę Europa Ubezpieczenia i przedstawiamy wszystkie najważniejsze informacje w jednym miejscu. Sprawdź zanim kupisz!

 

Wyjeżdżasz za granicę i szukasz ubezpieczenia turystycznego? Rozważasz zakup ubezpieczenia domu lub mieszkania? Myślisz przyszłościowo i postanawiasz ubezpieczyć się na wypadek poważnej choroby? Każde z tych ubezpieczeń znajdziesz w ofercie TU Europa. Sprawdzamy, jaką ochronę gwarantuje Europa Ubezpieczenia i jak wypada na tle innych ubezpieczycieli?

TU Europa: oferta

 W ofercie TU Europa znajdziemy ubezpieczenia dostępne w różnych wariantach.  Do wyboru mamy:

  • ubezpieczenie turystyczne,
  • ubezpieczenie domu i mieszkania,
  • ubezpieczenie życia i zdrowia,
  • ubezpieczenie lifestyle.

Szeroka oferta ubezpieczyciela, dzięki dostępnym wariantom, pozwala wybrać ubezpieczenie, które będzie dopasowane do naszych potrzeb i oczekiwań. Jeśli nie wiesz, czego szukać i jaka polisa będzie dla Ciebie najlepsza, zapoznaj się krótką charakterystyką każdej z nich.

Ubezpieczenie podróży zagranicznych ITravel: co obejmuje?

Wyjeżdżasz za granicę na długo wyczekiwany urlop, a może wybierasz się na krótki, spontaniczny wypad? Doskonale wiemy, że bezpieczeństwo w podróży jest najważniejsze, a zakup polisy turystycznej powinien być jednym z elementów jej planowania. Ubezpieczenie ITravel swoim zakresem obejmuje cały świat, z wyłączeniem Polski. Do wyboru mamy 3 różne warianty, różniące się przede wszystkim sumą ubezpieczenia. Wariant Basic obejmuje koszty leczenia, ratownictwa oraz transportu i pomocy w podróży. Dodatkowo obejmuje on ubezpieczenie NNW, śmierć będącą skutkiem NNW oraz amatorskie uprawianie sportów. Co warte jest uwagi, Wariant Basic swoim zakresem obejmuje także choroby przewlekłe, tj. cukrzycę, nadciśnienie, choroby serca czy astmę. Po opłaceniu dodatkowej składki otrzymujemy gwarancję zwrotu kosztów rezygnacji z podróży. Drugi z dostępnych wariantów – Wariant Comfort – oprócz większej sumy ubezpieczenia, obejmuje także ubezpieczenie bagażu, koszty związane z opóźnieniem bagażu, a także ubezpieczenie OC. Gwarancję „spokojnej głowy” podczas podróży zagranicznej zapewni nam „najbogatszy” Wariant All Inclusive, z najwyższą suma ubezpieczenia.

W OWU znajdziemy oczywiście szereg sytuacji, w których ubezpieczyciel nie bierze odpowiedzialności. Wśród nich będą tradycyjnie szkody powstałe pod wpływem alkoholu czy innych środków odurzających, zdarzenia będące skutkiem prób samobójczych czy mające związek z atakami terrorystycznymi. Warto też zwrócić szczególną uwagę na limity leczenia ambulatoryjnego, koszty ratownictwa, czy limity dotyczące kosztów transportu.

Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży TU EUROPA: co obejmuje?

W ramach produktu Koszty Rezygnacji otrzymujemy ochronę obejmującą aż do 19 różnych powodów rezygnacji, w zależności od wybranego wariantu. Te do wyboru mamy 2: Wariant 100% oraz 100% MAX. Na zwrot kosztów możemy liczyć m.in. w przypadku przerwania podróży z powodu nagłego zachorowania, śmierci osoby bliskiej, utraty pracy, zgubienia dokumentów, czy chociażby wyznaczonego terminu egzaminu poprawkowego na uczelni. Co zyskujemy wybierając wariant 100% MAX? Wówczas ochrona zostaje rozszerzona o szkody mające związek z aktem terrorystycznym, do którego doszło nie wcześniej niż na 30 dni przed datą rozpoczęcia podróży oraz w promieniu maksymalnie do 250 km od celu wyjazdu. Tutaj jednak zalecamy szczególną ostrożność! W wyłączeniach odpowiedzialności przeczytamy, że ochrona ta nie działa m.in. w przypadku Egiptu, Iranu, Maroka, Tunezji, czy Turcji. Może się więc okazać, że choć nasze ubezpieczenie obejmuje zdarzenia związane z aktem terroru, nie zadziała w najbardziej popularnych kurortach.

Ubezpieczenie nieruchomości MyFlat i MyHouse w TU Europa: co obejmuje?

W ramach ubezpieczenia nieruchomości do wyboru mamy polisę zapewniającą ochronę naszych czterech ścian zarówno w mieszkaniu, jak i w domu. Wybierając ubezpieczenie MyFlat, przedmiotem ochrony może być mieszkanie wraz ze stałymi elementami, tylko stałe elementy, czy też ruchomości domowe. Jeśli natomiast jesteśmy właścicielami domu i zdecydujemy się na ubezpieczenie MyHouse, ochroną może zostać objęty nie tylko dom z wyposażeniem, ale także dom w trakcie budowy, budynek gospodarczy czy nawet obiekty małej architektury, takie jak bramy, furtki. Tutaj także, tradycyjnie, polecamy szczegółową analizę OWU i zwrócenie uwagi na kwestie wyłączeń odpowiedzialności, bowiem ochroną nie są objęte np. nieruchomości niezamieszkałe przez min. 60 dni, budynki w złym stanie technicznym, czy wszystkie zdarzenia, do których doszło w wyniku rażącego niedbalstwa. Warto zwrócić uwagę na fakt, że podstawowy zakres ochrony obejmuje zdarzenia losowe i katastrofę budowlaną, ale nie obejmuje np. powodzi. Dopiero po wykupieniu dodatkowego rozszerzenia możemy być pewni, że otrzymamy pomoc także w przypadku zalania.

Czytaj również: Ubezpieczenie mieszkania, jak wybrać i kupić? 

Ubezpieczenie życia i zdrowia MyHealth w Tu Europa: co obejmuje?

Ochroną w ramach ubezpieczenia MyHealth może zostać objęty każdy, kto ukończył 18 lat, ale nie przekroczył 64. roku życia. Zakres polisy obejmuje poważne zachorowania, tj. zawał serca, udar mózgu czy zachorowanie na nowotwór złośliwy. W przypadku tego ostatniego, warto sprawdzić w OWU jakie zmiany nowotworowe nie są objęte ubezpieczeniem. Ponadto warto wiedzieć, że ochrona ubezpieczeniowa nie zadziała, jeśli zdarzenie ma związek z objawami chorobowymi występującymi na 3 lata przed zawarciem umowy. Co ciekawe, w przypadku zdiagnozowania poważnej choroby w ciągu pierwszych 60 dni okresu odpowiedzialności, ubezpieczony otrzymuje zaledwie 10% sumy ubezpieczenia.

Ubezpieczenie wyświetlacza telefonu Screenity TU EUROPA: co obejmuje?

W ofercie TU Europa oprócz klasycznych ubezpieczeń turystycznych czy polis gwarantujących ochronę nieruchomości, znajdziemy także ubezpieczenie z sekcji lifestyle. Statystycznie 8 na 10 usterek telefonów to uszkodzenia wyświetlacza. I właśnie tutaj pomocną dłoń wyciąga Europa Ubezpieczenia, gwarantując ochronę wyświetlacza. Screenity zapewnia wymianę wyświetlacza na nowy do sumy ubezpieczenia i obejmuje każde przypadkowe uszkodzenie. Co więcej, ubezpieczyciel oferuje usługę door to door, co oznacza, że nie musimy tracić czasu na dostarczenie i odbiór telefonu.

 

Czytaj także: Ubezpieczenie telefonu –  co warto wiedzieć? 

 

Podsumowanie

  1. TU Europa oferuje szereg ubezpieczeń z zakresu ubezpieczeń turystycznych, ubezpieczeń nieruchomości a także polisę gwarantującą ochronę na wypadek poważnego zachorowania. W sekcji lifestyle znajdziemy także ubezpieczenie wyświetlacza telefonu.
  2. Ubezpieczenie podróży zagranicznych już w podstawowym wariancie zapewnia ochronę w przypadku chorób przewlekłych.
  3. Ubezpieczyciel przewiduje limity na leczenie ambulatoryjne, a także koszty ratownictwa, m.in. w USA i Kanadzie. Może więc okazać się, że mimo wysokiej sumy ubezpieczenia, ustalone limity nie pokryją całości leczenia.
  4. Ubezpieczenie na wypadek rezygnacji z podróży przewiduje aż 19 różnych powodów rezygnacji. Wariant rozszerzony obejmuje także sytuacje związane z aktami terrorystycznymi. UWAGA! Nie obejmuje on jednak najpopularniejszych kierunków, takich jak Egipt, Tunezja czy Turcja.
  5. Ubezpieczenie nieruchomości choć obejmuje ochroną zdarzenia losowe, nie gwarantuje pomocy w przypadku powodzi. Ta możliwa jest dopiero po opłaceniu dodatkowej składki.
  6. Ubezpieczenie na wypadek poważnego zachorowania obejmuje zawał serca, udar mózgu i zachorowanie na nowotwór złośliwy.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments