NNW w TU Europa

Oblicz składkę NNW w TU Europa

TU Europa oferuje specjalne ubezpieczenia NNW dla osób aktywnych fizycznie. NNW Run&Fun jest przeznaczone dla początkujących biegaczy i wieloletnich maratończyków, a NNW Aktywni w sporcie dla osób uprawiających różne dyscypliny sportowe na całym świecie. Co otrzymujesz w obu wariantach?

Kalkulator ubezpieczenia w TU Europa

Oblicz składkę

Ubezpieczenie NNW w TU Europa dla sportowców

Pokonujesz nawet kilkadziesiąt kilometrów tygodniowo, biegając leśnymi ścieżkami, przemierzając rowerem górskie szlaki lub pływając w basenie? Nawet jeśli dbasz o poprawną rozgrzewkę przed treningiem, zachowujesz poprawną technikę i pilnujesz regeneracji organizmu, może Ci się przytrafić nieszczęśliwy wypadek, który wykluczy Cię z uprawiania sportu na dłuższy okres.

Wtedy przyda Ci się ubezpieczenie NNW w TU Europa – w wariancie Run&Fun dla biegających amatorsko i startujących w maratonach lub w wariancie Aktywni w sporcie – dla osób chętnie testujących różne dyscypliny sportowe.

Ubezpieczenie NNW Run&Fun w TU Europa dla biegaczy

Ubezpieczenie NNW Run&Fun w TU Europa jest przeznaczona dla biegaczy w wieku od 18 lat do 74 lat. Klienci zyskują zwrot kosztów rehabilitacji do 3000 zł w Polsce, chyba że zostały pokryte z innego ubezpieczenia, np. społecznego. Zakres ochrony obejmuje także ubezpieczenie kosztów rezygnacji z imprezy biegowej do 300 zł.

TU Europa realizuje świadczenie, kiedy biegacz nie może wziąć udziału w zawodach ze względu na:

 • nagłe zachorowanie,
 • nieszczęśliwy wypadek,
 • chorobę, wypadek lub śmierć osoby bliskiej,
 • wystąpienie szkody w mieniu wskutek zdarzenia losowego, wskutek czego trzeba dopilnować czynności administracyjnych i/lub prawnych,
 • bezwarunkowe wezwanie przez władze Polski lub kraju zamieszkania,
 • kradzież lub utratę dokumentów potrzebnych do udziału w imprezie, np. dowodu osobistego, w ciągu 7 dni przed zawodami.

Ubezpieczyciel wymaga przedstawienia odpowiedniej dokumentacji, np. medycznej, odpisu aktu zgonu, formularza zgłoszenia szkody z ubezpieczenia nieruchomości, zaświadczenia z Policji.

Uwaga – TU Europa stosuje 14-dniową karencję, uniemożliwiając czerpanie korzyści z umów zawieranych dopiero po szkodzie.

Ubezpieczenie NNW Aktywni w sporcie w TU Europa

Niezależnie od tego, czy weźmiesz udział w jednodniowym biegu na orientację, czy planujesz różne aktywności sportowe podczas 3-miesięcznego pobytu za granicą, możesz podpisać umowę ubezpieczenia NNW Aktywni w sporcie w TU Europa. Pakiet jest rekomendowany zarówno uczestnikom relaksujących obozów jogi, jak i doświadczonym kajakarzom, którzy pokonują spiętrzone fale rzeczne. Klienci TU Europa mają od 16 do 75 lat.

Podstawowy zakres ubezpieczenia NNW Sport w TU Europa gwarantuje świadczenie za trwały uszczerbek na zdrowiu lub śmierć osoby ubezpieczonej podczas uprawiania sportu. Suma ubezpieczenia wynosi 10 000 zł, 20 000 zł, 30 000 zł, 50 000 zł lub 100 000 zł. Wysokość świadczenia jest zależna od tabeli oceny procentowej uszczerbku na zdrowiu, np. uszkodzenie kręgosłupa w odcinku szyjnym z ograniczeniem ruchomości powyżej 20 stopni odpowiada 15% uszczerbku. Osoba poszkodowana otrzymuje od 1500 zł do 15 000 zł odszkodowania.

Dodatkowe klauzule, rozszerzające zakres ubezpieczenia NNW Aktywni w Sporcie, zapewniają:

 • ubezpieczenie OC w wyniku amatorskiego i wyczynowego uprawiania sportu, które pokrywa szkody osobowe i rzeczowe wyrządzone osobom trzecim,
 • zwrot kosztów rehabilitacji do 10% sumy ubezpieczenia,
 • zwrot kosztów akcji poszukiwawczej i ratowniczej do 25 000 zł,
 • ubezpieczenie kosztu rezygnacji z imprezy sportowej, przy czym zwrot wynosi od 30 zł do 1500 zł,
 • ubezpieczenie sprzętu sportowego o wartości do 40 000 zł, który jest własnością osoby ubezpieczonej, został kupiony jako nowy i nie będzie mieć więcej niż 5 lat w ostatnim dniu umowy.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w TU Europa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia TU Europa

Poczytaj o TU Europa

Najczęściej czytane

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Bezpieczeństwo Polaków na nartach - raport Akademii mfind
Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Za granicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz raport!

City break a ubezpieczenie turystyczne. Czy warto kupić polisę wyjeżdżając na weekend?

Wybierasz cel swojej podróży i kupujesz bilety. W piątek po pracy wsiadasz do samolotu, a do domu wracasz w niedzielę wieczorem, bogatszy o nowe doświadczenia i z naładowanymi bateriami. To właśnie city break. Dlaczego nawet na tak krótką podróż zagraniczną warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Przejdź do akademii