Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w TU Europa?

Kup ubezpieczenie nieruchomości w TU Europa

Co zrobisz, kiedy w Twoich czterech kątach wybuchnie pożar i strawi część dobytku? To jedno z wielu zagrożeń, na które powinni się przygotować właściciele nieruchomości, ubezpieczając je od zdarzeń losowych. TU Europa proponuje ubezpieczenie domu i mieszkania na wypadek wielu szkód – nawet do 1 500 000 zł.

Kalkulator ubezpiecznia nieruchomości w TU Europa

Oblicz składkę

Ubezpieczenie domu i mieszkania w TU Europa – aż 4 warianty ochrony

Ubezpieczenie nieruchomości w TU Europa jest oferowane w 4 opcjach:

 • MyHouse – dla właścicieli domów,
 • MyFlat – dla właścicieli mieszkań,
 • MyProperty – dla wynajmujących lokal innym osobom,
 • MyRent – dla lokatorów najmujących mieszkania lub domy.

Wariant MyProperty wyróżnia się ubezpieczeniem na wypadek utraty czynszu, czyli sytuacji, w której uszkodzone albo zniszczone lokum nie może być dalej wynajmowane.

Ponadto właściciel lokalu może skorzystać z OC wynajmującego. Wtedy TU Europa wypłaca świadczenia innym poszkodowanym osobom, w tym lokatorom. Z kolei najemcy są zabezpieczeni OC lokatora, w ramach którego TU Europa pokrywa koszty szkód wyrządzonych np. sąsiadowi. W obu wersjach suma ubezpieczenia wynosi 25 000 zł, 50 000 zł lub 100 000 zł.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w TU Europa – zakres podstawowy

Jakiego mienia dotyczy podstawowa ochrona? Jakie zdarzenia są objęte odpowiedzialnością TU Europa?

 • Mury i stałe elementy – nie musisz dokonywać cesji na bank z powodu kredytu hipotecznego? Możesz zrezygnować z ubezpieczenia murów w TU Europa i wykupić ochronę wyłącznie dla stałych elementów – zewnętrznych (np. instalacji alarmowej) oraz wewnętrznych (np. mebli i sprzętu AGD w zabudowie). Niestety bez ubezpieczenia murów nie otrzymasz odszkodowania wystarczającego na wyremontowanie, a co dopiero na odbudowę nieruchomości po pożarze czy katastrofie budowlanej.
 • Ruchomości domowe – wariant podstawowy ubezpieczenia nieruchomości w TU Europa chroni przedmioty ruchome (np. biżuterię, odzież, sprzęty RTV) o wartości do 250 000 zł na wypadek akcji ratowniczej, dewastacji, pożaru oraz innych zdarzeń losowych. Szklane przedmioty są chronione na wypadek stłuczenia.
 • Budynki gospodarcze, obiekty małej architektury – ubezpieczenie budynków niemieszkalnych, garaży wolnostojących, altany, chodnika, roślin doniczkowych czy lamp ogrodowych jest dostępne dla właścicieli domów w opcji MyHouse. Klienci TU Europa otrzymują odszkodowania za zniszczenia wyrządzone przez dzikie zwierzęta, m.in. dziki, łasice czy ptaki.

Ubezpieczenie domu i mieszkania w TU Europa – zakres rozszerzony

Jakimi dodatkowymi klauzulami warto się zainteresować, rozszerzając zakres ochrony ubezpieczenia nieruchomości w TU Europa?

 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – dzięki tej opcji nie musisz się martwić wysokością odszkodowania za zalanie mieszkania niżej, zniszczenia wyrządzone w sąsiednim ogrodzie przez Twojego psa czy szkody powstałe podczas amatorskiego uprawiania sportu.
 • Home Assistance – zapewnia interwencje specjalistów (np. hydraulika, elektryka, technika urządzeń grzewczych), pomoc ślusarza w otwarciu drzwi, dozór mienia i zakwaterowanie ubezpieczonych w lokalu zastępczym po szkodzie. Przyczyną uprawniającą do wezwania fachowca jest szkoda powstała wskutek dewastacji, kradzieży z włamaniem i zdarzeń losowych. Uwaga – TU Europa nie opłaca części zamiennych do napraw, ale pokrywa dojazd specjalisty i robociznę do 500 zł.
 • Ubezpieczenie ruchomości domowych na wypadek kradzieży z włamaniem – maksymalny limit odpowiedzialności TU Europa wynosi 100 000 zł, przy czym klient może oczekiwać pokrycia kosztu wyrobienia nowych dokumentów osobistych do 1000 zł. Jeżeli złodzieje ukradną Ci mienie o wartości jednostkowej powyżej 500 zł z ogrodu czy tarasu, TU Europa wypłaci Ci do 1500 zł. Poza tym otrzymasz do 1000 zł rekompensaty za rabunek poza domem.
 • Asysta prawna – polega na udzielaniu informacji i konsultacji prawnych oraz przygotowywaniu dokumentów.

98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w TU Europa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia TU Europa

Poczytaj o TU Europa

Najczęściej czytane

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Bezpieczeństwo Polaków na nartach - raport Akademii mfind
Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Za granicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz raport!

City break a ubezpieczenie turystyczne. Czy warto kupić polisę wyjeżdżając na weekend?

Wybierasz cel swojej podróży i kupujesz bilety. W piątek po pracy wsiadasz do samolotu, a do domu wracasz w niedzielę wieczorem, bogatszy o nowe doświadczenia i z naładowanymi bateriami. To właśnie city break. Dlaczego nawet na tak krótką podróż zagraniczną warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Przejdź do akademii