Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w TU Europa?

TU Europa, jeden z liderów na rynku ubezpieczeń podróżnych, podaje, że złamanie nogi wskutek upadku na nartach generuje koszty przekraczające nawet 50 000 zł! To znacznie więcej niż cena 14-dniowego urlopu dla jednej osoby w górach za granicą. Ubezpieczenie turystyczne ITravel w TU Europa pokrywa nawet większe koszty leczenia – do 700 000 zł.

Kup ubezpiecznie turystyczne w TU Europa

Oblicz składkę

Kompleksowe ubezpieczenie turystyczne ITravel w TU Europa

Kiedy planujesz ekscytujący urlop za granicą, nie zastanawiasz się nad tym, ile kosztuje leczenie podróżnika we francuskim szpitalu i ile wynoszą astronomiczne koszty ratownictwa turysty w Alpach Szwajcarskich. Skąd wziąć kilkadziesiąt tysięcy złotych na opłacenie pomocy medycznej i wielu innych usług?

Dzięki ubezpieczeniu turystycznemu ITravel w TU Europa zyskujesz ochronę wartą kilkaset tysięcy złotych – po nagłych zachorowaniach, nieszczęśliwych wypadkach czy zaostrzeniach chorób przewlekłych. TU Europa oferuje ubezpieczenie podróżne w 3 wariantach: Basic, Comfort, All Inclusive.

  • ITravel Basic – podstawowa oferta zawiera ubezpieczenie kosztów leczenia, transportu i ratownictwa do 100 000 zł, NNW do 15 000 zł, całodobowe usługi assistance, ochronę na wypadek nasilenia choroby przewlekłej i szkód powstałych podczas amatorskiego uprawiania sportów. TU Europa realizuje świadczenia dla klientów, którzy ucierpieli pod wpływem alkoholu, np. poślizgnęli się na kafelkach w pokoju hotelowym.
  • ITravel Comfort – wyróżnia się wyższymi limitami odpowiedzialności i dodatkowymi świadczeniami. W tym wariancie TU Europa pokrywa koszty szkód osobowych do 100 000 zł i szkód na mieniu do 20 000 zł wyrządzonych osobom trzecim. Ochrona jest aktywna także podczas amatorskich aktywności sportowych. Poza tym zyskujesz ubezpieczenie bagażu włącznie ze sprzętem sportowym do 2000 zł i zwrot maksymalnie 400 zł za artykuły pierwszej potrzeby, które kupisz w 3 przypadkach: odwołania lub opóźnienia lotu oraz opóźnionego dostarczenia bagażu. Hospitalizowane osoby ubezpieczone mogą liczyć na zorganizowanie i opłacenie transportu bliskich osób z Polski.
  • ITravel All Inclusive – to najbogatsze ubezpieczenie turystyczne w TU Europa. Ekstremalnie wysoki limit odpowiedzialności sięga 700 000 zł w ubezpieczeniu KL – także w Australii, Japonii, Kanadzie i USA. Dla porównania – wariant ITravel Comfort pokrywa koszty leczenia do 20 000 zł na tych terytoriach. OC w życiu prywatnym zapewnia pokrycie szkód na osobie aż do 400 000 zł i szkód na mieniu do 80 000 zł. Suma ubezpieczenia bagażu oraz sprzętu sportowego jest powiększona dwukrotnie – do 4000 zł.

Planujesz uprawiać sporty zimowe? Wybierz ubezpieczenie turystyczne ITravel na narty i snowboard, które zagwarantuje Ci ochronę na wypadek złamania ręki na stoku czy potrącenia innego narciarza.

Jeszcze jedną opcją wartą uwagi jest ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu lub przerwania podróży wskutek choroby, kradzieży z włamaniem do domu, nieszczęśliwego wypadku czy straty pracy. Ubezpieczenie ma 2 warianty: 100% do kupienia w ciągu 10 dni po opłaceniu podróży i 100% Max do kupienia w ciągu 3 dni po opłaceniu wyjazdu.

Car Assistance w ubezpieczeniu turystycznym ITravel w TU Europa

Klauzula Car Assistance to opcja dla klientów TU Europa, którzy planują podróż własnym samochodem, ale nie mają assistance komunikacyjnego. Koszt wszechstronnej ochrony po awarii, kradzieży lub wypadku to tylko kilka złotych dziennie.

TU Europa organizuje i opłaca m.in. próbę naprawy auta na trasie, odholowanie pojazdu do warsztatu, zaparkowania w miejscu strzeżonym, wynajęcie samochodu zastępczego. Świadczy też usługi informacyjne.

W zakresie ubezpieczenia Car Assistance znajduje się również telefoniczne wsparcie tłumacza i zorganizowanie albo kontynuacji podróży, albo powrotu do domu, jeżeli naprawa auta potrwa dłużej niż 3 dni.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w TU Europa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia TU Europa

Poczytaj o TU Europa

Najczęściej czytane

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Bezpieczeństwo Polaków na nartach - raport Akademii mfind
Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Za granicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz raport!

City break a ubezpieczenie turystyczne. Czy warto kupić polisę wyjeżdżając na weekend?

Wybierasz cel swojej podróży i kupujesz bilety. W piątek po pracy wsiadasz do samolotu, a do domu wracasz w niedzielę wieczorem, bogatszy o nowe doświadczenia i z naładowanymi bateriami. To właśnie city break. Dlaczego nawet na tak krótką podróż zagraniczną warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Przejdź do akademii