Jak skontaktować się z TU Europa?

Chociaż strona internetowa TU Europa wyróżnia się rozbudowanym Centrum Obsługi Klienta, umożliwiającym załatwienie wielu formalności online, włącznie ze zgłaszaniem szkód, możesz kontaktować się z doradcami drogą e-mailową, listowną czy telefoniczną. Sprawdź aktualne dane kontaktowe TU Europa.

Kup ubezpiecznie w TU Europa

Oblicz składkę

Infolinia TU Europa – numery telefonów

Infolinia TU Europa dla dotychczasowych i nowych klientów jest dostępna pod numerami +48 71 36 92 887 i 801 500 300. Biuro Obsługi Klienta pracuje od 8:00 do 20:00 od poniedziałku do piątku oraz od 8:00 do 16:00 w soboty.

W przypadku trudności z kontaktem telefonicznym możesz wysłać wiadomość na adres e-mail [email protected] lub skorzystać z formularzy kontaktowych na stronie TU Europa. Inne rozwiązanie to zamówienie rozmowy na wybraną godzinę – wystarczy podać imię i nazwisko, numer telefonu, a następnie określić preferowaną godzinę kontaktu (od 8:00 do 19:00).

Osoby poszkodowane, które chcą uzyskać wsparcie w ramach ubezpieczenia turystycznego, powinny skontaktować się z całodobowym Centrum Pomocy, dostępnym pod numerem +48 22 56 89 828.

Adres korespondencyjny TU Europa

Jeżeli chcesz wysłać dokumentację prosto do siedziby ubezpieczyciela, nadaj list na poniższy adres.

ul. Gwiaździsta 62

53-413 Wrocław

Jak zgłosić szkodę w TU Europa?

TU Europa rekomenduje zgłaszanie szkód za pomocą formularza online. Zarejestrowanie szkody trwa zaledwie kilka minut – musisz wypełnić dane w 5 krokach.

  1. Zapoznaj się z Kartą Informacyjną. Określ spółkę (jest wpisana w Twojej polisie ubezpieczeniowej), kategorię ubezpieczenia (np. majątkowe lub turystyczne) i rodzaj szkody (np. komunikacyjna lub w nieruchomości).
  2. Opisz zdarzenie, podając lokalizację, przyczynę, przebieg i dodatkowe informacje związane z polisą ubezpieczeniową. Na tym etapie możesz załączyć dokumentację.
  3. Podaj dane kontaktowe. Jeżeli zgłaszasz szkodę na mieniu, likwidator TU Europa będzie chciał ustalić termin oględzin.
  4. Zidentyfikuj osobę uprawnioną do otrzymania świadczenia.
  5. Wyślij formularz i poczekaj na wiadomość od TU Europa.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w TU Europa przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia TU Europa

Poczytaj o TU Europa

Najczęściej czytane

8 pytań o ubezpieczenie podróżne – zadaj je, zanim wybierzesz!

W przedurlopowym pośpiechu i szaleństwie, zakup polisy podróżnej zostawiamy na ostatnią chwilę, robimy to bezrefleksyjnie, kierując się jak najniższą ceną. To duży błąd, który może nas kosztować masę stresu i dziesiątki, a nawet setki tysięcy złotych, gdy ulegniemy wypadkowi, a polisa, którą mamy, okaże się niewystarczająca, by pokryć koszty leczenia.

Bezpieczeństwo Polaków na nartach - raport Akademii mfind
Bezpieczeństwo Polaków na nartach. Gdzie i jak jeździmy? [RAPORT]

Aż 30 procent Polaków deklaruje, że potrafi jeździć na nartach. Aktywnych narciarzy są 4 mln. Jeździmy coraz lepiej, wypadków jest nieco mniej. Nadal to jednak ponad tysiąc zdarzeń w sezonie. Pokochaliśmy też zagraniczne stoki, bo tam warunki zawsze pewne. Za granicą kwestia bezpieczeństwa jest jeszcze ważniejsza. Bez ubezpieczenia lepiej nie szusować. Jak je wybrać, na co zwrócić uwagę? Przeczytaj nasz raport!

City break a ubezpieczenie turystyczne. Czy warto kupić polisę wyjeżdżając na weekend?

Wybierasz cel swojej podróży i kupujesz bilety. W piątek po pracy wsiadasz do samolotu, a do domu wracasz w niedzielę wieczorem, bogatszy o nowe doświadczenia i z naładowanymi bateriami. To właśnie city break. Dlaczego nawet na tak krótką podróż zagraniczną warto mieć ubezpieczenie turystyczne?

Przejdź do akademii