Punkta

Wakacje, weekendowy wyjazd, czy podróż służbowa? Zwykle planujemy wiele elementów takiej wyprawy i zakładamy optymistyczne scenariusze. To oczywiście właściwie podejście do tematu, nie można jednak zapominać o bezpieczeństwie i zdrowym rozsądku. Ubezpieczenie turystyczne nie jest fanaberią, a absolutnie koniecznym elementem wyjazdu. Wbrew krążącym mitom, nie jest też wcale drogie. Ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden możesz mieć już od 4-6 zł dziennie!

Komu potrzebne jest ubezpieczenie turystyczne?

Odpowiedź jest jedna: każdej osobie planując wyjazd, w szczególności za granicę. Pisaliśmy niedawno o parze, która wybrała się w podróż poślubną na Dominikanę. Niestety drugiego dnia pobytu, prawdopodobnie na skutek zmęczenia długim lotem, odwodnienia i nadmiernego przebywania na słońcu, kobieta zasłabła. Szpital, do którego trafiła udzielił niezbędnej pomocy, podał elektrolity, postawił diagnozę, ale także wystawił rachunek na bagatela … 1200 dolarów! Taki niespodziewany wydatek może popsuć nawet najpiękniejsze wakacje i powiedzmy sobie szczerze: nie jest nikomu potrzebny.

Tego kosztu można było spokojnie uniknąć, opłacając ubezpieczenie turystyczne w kwocie zaledwie kilkudziesięciu złotych za cały wyjazd!

To jednak nie wszystko. Podany przez nas przykład jest i tak bardzo optymistyczny, bywają przypadki znacznie poważniejsze.

O ogromnej tragedii może mówić choćby pan Stanisław, który w 2016 roku wyjechał na upragniony urlop do Meksyku i doznał tam udaru mózgu. Niestety polisa, którą wykupił w biurze podróży, miała tak mierny zakres, że do domu wrócił z 800 tys. długu za koszty leczenia i transport medyczny do Polski.

Nawet jeśli jesteś okazem zdrowia, nigdy nie wiesz co może się przytrafić. Nie warto robić oszczędności w kwocie kilkunastu czy kilkudziesięciu złotych na polisie turystycznej, jednocześnie wydając kilka tysięcy złotych na wyjazd, bo ta decyzja może nas słono kosztować!

 

Ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden – co zawiera?

Ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden, to kompleksowa i bardzo przydatna polisa. W zależności od wariantu, zawiera nawet zabezpieczenie do wysokości 1 miliona złotych na koszty leczenia za granicą, pomoc w razie problemów z bagażem, sprzętem, autem, zwrot kosztów odwołania podróży, pokrycie kosztów szkody na mieniu lub osobie, jeśli do takiej szkody z naszej winy dojdzie, a nawet pomoc w razie awarii w naszym domu, jeśli przytrafi się w czasie naszej nieobecności.

Ubezpieczyciel dokładnie przemyślał swój produkt, dlatego można śmiało stwierdzić, że jest to naprawdę dobra propozycja dla osób, którym zależy na kompleksowej ochronie.

Trzy warianty ubezpieczenia turystycznego Nationale Nederlanden – który wybrać?

Ubezpieczenie turystyczne w Nationale Nederlanden jest oferowane w 3 wariantach: Minimum, Optimum i Maksimum.

W najtańszym pakiecie otrzymujemy wyłącznie zwrot kosztów leczenia i assistance. W najdroższym dodatkowo ubezpieczenie bagażu, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej i NNW.

Ile kosztuje ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden?

Cena zależy oczywiście od pakietu, kraju do którego się udajemy oraz od zakresu ubezpieczenia i wynosi 4-6 zł dziennie przy wyjazdach tygodniowych.

Wykonaliśmy przykładowe kalkulacje:

  • Dla osoby dorosłej, na tygodniowy pobyt we Włoszech koszt ubezpieczenia turystycznego w Nationale Nederlanden to jak widać od 38 do 51,93 zł za najbogatszy pakiet. Co ważne pakiety można rozszerzać i jeśli np. dodamy do wspomnianego pobytu amatorskie uprawianie sportów, to cena za pakiet wzrośnie do 51 zł w wariancie minimum.

 

 

  • Dla osoby dorosłej, na tygodniowy pobyt w Meksyku – w tym wariancie kwoty są nieco wyższe i wynoszą od niespełna 100 złotych do 152,72 złotych, ale automatycznie ubezpieczyciel proponuje znacznie wyższe sumy ubezpieczenia kosztów leczenia i assistance. Tak jak w przypadku wyjazdu do Włoch, każdy pakiet można rozszerzyć. Pakiet rozszerzony o ryzyko amatorskiego uprawiania sportów zdrożeje nieznacznie – o około 20%.

 

 

Jak widać na powyższych przykładach zakup bardzo dobrego ubezpieczenia turystycznego o kompleksowym zakresie i bardzo wysokich sumach ubezpieczenia to wydatek, który można porównać do ceny obiadu na wyjeździe. Rezygnowanie z ochrony jest więc nieodpowiedzialnością!

Jak kupić ubezpieczenie turystyczne od Nationale Nederlanden?

To proste! Całość procesu, możesz przeprowadzić on-line na stronie Nationale Nederlanden. Kliknij w ten link i przejdź do kalkulacji ubezpieczenia. Wpisujesz podstawowe dane i po chwili uzyskujesz proponowane ceny i pakiety wraz z ich zakresem.

Nie wiesz który pakiet wybrać? Jeśli różnica w cenie tak jak w naszych przykładach wynosi 10 czy 20 zł, warto kupić bogatszy pakiet. Otrzymasz lepszą ochronę, a wydatku i tak nie odczujesz.

Pamiętaj także o koniecznych rozszerzeniach: jeśli chorujesz przewlekle, uprawiasz sporty, albo podejmiesz pracę za granicą, powinieneś takie informacje zaznaczyć kupując ubezpieczenie!