Ubezpieczenie turystyczne do USA

Aktualizacja:
ubezpieczenie turystyczne do usa

Wybierasz się w podróż do USA. Spełniasz swój American dream. Wycieczkę do Stanów Zjednoczonych planujesz z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Głowę zaprząta Ci wyrobienie wizy i bookowanie hoteli. Jeśli nie chcesz, aby Twój amerykański sen zamienił się w koszmar, poświęć chwilę i zadbaj o jedną z najważniejszych rzeczy - ubezpieczenie turystyczne do USA.

 

 Za każdym razem przypominamy, że jedną z najważniejszych kwestii podczas planowania zagranicznych podróż jest zakup ubezpieczenia turystycznego. Czasem wychodzisz z założenia, że jakoś to będzie. Niekiedy wierzysz, że ewentualne koszta pokryje podstawowa polisa turystyczna wykupiona w pakiecie w biurze podróży. Z podróżą do Stanów Zjednoczonych jest jednak nieco inaczej. Leczenie w USA należy do najdroższych na świecie, a na NFZ ani EKUZ w tym przypadku nie masz co liczyć. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów sprawi, że zza oceanu przywieziesz worek dobrych wspomnień…. W przeciwnym razie możesz zostawić tam worek pieniędzy.

 

Leczenie w Stanach: ile kosztuje pierwsza pomoc?

Koszt pomocy ambulatoryjnej w USA w nagłych przypadkach zaczyna się od $150. Jeśli podczas amerykańskiej podróży źle się poczujesz i konieczna będzie wizyta w szpitalu, w którym spędzisz co najwyżej 3 godziny, a do badań pobiorą Ci jedynie krew, przygotuj się, że na wyjściu otrzymasz rachunek opiewający na kwotę minimum $4000. Jeśli konieczna okaże się jednak 3-dniowa hospitalizacja z pakietem badań, w rubryce „suma” może widnieć kwota od $25000 do $40000. Łatwo przeliczyć, że taka „przyjemność” może uszczuplić Twój budżet nawet o 150 tys. zł!  Średnio o 50 tys. zł więcej zapłacisz w przypadku złamania nogi, gdzie konieczny będzie zabieg chirurgiczny. Na marginesie dodajmy, że koszt jednej tabletki paracetamolu, jaką otrzymasz na oddziale to średnio 100zł. Chyba nie warto oszczędzać na polisie turystycznej do USA, prawda?

 

System opieki medycznej w USA: jak to działa? Czemu konieczne jest ubezpieczenie turystyczne? 

System opieki zdrowotnej w USA funkcjonuje na zasadzie modelu prywatno-państwowego. Oznacza to, że większa część wydatków na służbę zdrowia jest finansowana z pieniędzy pacjentów i prywatnych ubezpieczycieli. Państwo pokrywa tylko niewielką część. Ogromne koszty leczenia w Stanach Zjednoczonych nie dotyczą tylko wyjątkowych sytuacji i poważnych zachorowań, ale także podstawowej opieki medycznej. Z uwagi na to, wybierając się w podróż do USA, warto wyposażyć się w polisę turystyczną z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. Dzięki temu możesz być pewien, że za udzieloną pomoc nie przyjdzie Ci dopłacić, a hospitalizacja w amerykańskim szpitalu nie doprowadzi Cię do bankructwa.

 

Ubezpieczenie turystyczne do Stanów (USA): ile to kosztuje?

Na początek powiedzmy sobie szczerze – jeśli zechcemy zaoszczędzić parę groszy i wybierzemy polisę turystyczną z najniższą sumą ubezpieczenia, a podczas pobytu w Stanach zmuszeni będziemy skorzystać z tamtejszej służby zdrowia – możemy być pewni, że posiadane ubezpieczenie na nic się nie zda. Pokryje ono zaledwie niewielki procent kwoty, jaką zażyczy sobie placówka medyczna. Najspokojniejszą głowę będą mieli Ci, którzy „uzbroją” się w polisę z sumą ubezpieczenia wynoszącą co najmniej 300 tys. zł.

Przygotowaliśmy przykładową kalkulację kosztów ubezpieczenia do USA dla dorosłej osoby, która spędzi na wypoczynku za oceanem 14 dni.

Dobrze wyglądają polisy oferowane przez Generali i Before you go, trochę gorzej wypada Warta. Jak widać, podobnie jak w przypadku OC i AC ceny za polisę mogą się znacząco różnić się –  nawet jeśli polisa ma podobny, czy lepszy zakres.

Za dwutygodniową ochronę zapłacisz od 136 zł do kilkuset złotych. Nie jest to wysoka cena za święty spokój.

Ubezpieczenie turystyczne do USA, WARTA:

Ubezpieczenie turystyczne do USA od Generali:

 

Ubezpieczenie turystyczne do USA od Before You Go:

Świetnym rozwiązaniem dla naszego bohatera podróżującego do Stanów będzie ubezpieczenie turystyczne z nielimitowaną sumą ubezpieczenia. Właśnie taką polisę proponuje AXA Assistance, gdzie za 322,98 zł otrzymujemy gwarancję pokrycia kosztów leczenia i ratownictwa bez limitu, a dodatkowo ubezpieczenie sportowe oraz ochronę sprzętu sportowego.

 

Co powinna zawierać dobra polisa turystyczna do USA?

Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych zapewniające nam kompleksową ochronę, powinno zawierać kilka kluczowych elementów. Przede wszystkim skupmy się na wystarczająco wysokiej sumie kosztów leczenia. Podstawową ochronę warto rozszerzyć o ubezpieczenie NNW, które sprawdzi się w przypadku trwałego uszczerbku na zdrowiu, czy wsparciu finansowym naszej rodziny w momencie, gdy nas zabraknie. Warto pomyśleć także o ubezpieczeniu Assistance, które może okazać się bezcenne w przypadku choroby. To właśnie ono gwarantuje nam zorganizowanie transportu medycznego do kraju, a także organizację przyjazdu osoby bliskiej, czy chociażby wsparcie tłumacza czy prawnika. Podczas zagranicznej podróży nieocenione może okazać się ubezpieczenie OC w życiu prywatnym, które pokryje koszty szkód wyrządzonych na osobach trzecich, czy chociażby w momencie zniszczenia przez nas wypożyczonego sprzętu sportowego czy wyposażenia hotelu. Nieco inne podejście do wyboru polisy turystycznej powinny mieć osoby, które planują uprawiać w Stanach jakiekolwiek sporty. Dla tych konieczne będzie rozszerzenie podstawowej ochrony o uprawianie sportów. O wykupieniu polisy gwarantującej pomoc w przypadku chorób przewlekłych powinny zadbać osoby, które chorują m.in. na cukrzycę, nadciśnienie czy astmę.

 

Ubezpieczenie turystyczne  do USA: o czym warto pamiętać?

Wybierając ubezpieczenie turystyczne do USA warto zwrócić uwagę na kwestie leczenia ambulatoryjnego. Częstą praktyką wśród ubezpieczycieli jest nakładanie limitów na to leczenie. A czym ono dokładnie jest? Leczenie ambulatoryjne to nic innego jak leczenie, zabiegi i badania, które nie wymagają pozostania w danej placówce dłużej niż 24 godziny. Może zdarzyć się, że choć wykupimy polisę z wysoką sumą ubezpieczenia, ale wyznaczonym limitem ambulatoryjnym, ubezpieczyciel pokryje np. koszt 3-dniowego pobytu w szpitalu, ale jeśli przypadłość, której doświadczymy nie będzie wymagała hospitalizacji, limit na leczenie ambulatoryjne może nie wystarczyć na pokrycie całości rachunku.

 

 Planujesz wyjazd? Sprawdź stawkę polisy turystycznej do USA dla Ciebie –  KALKULUJĘ

Podsumowanie

  1. Leczenie w USA należy do najdroższych na świecie, a w naszej podróży za ocean nie zadziała ani ubezpieczenie NFZ, ani karta EKUZ. Dobre ubezpieczenie turystyczne do Stanów to podstawa.
  2. W przypadku polisy turystycznej do Stanów Zjednoczonych warto wybrać ubezpieczenie z jak najwyższą sumą ubezpieczenia. Optymalnym rozwiązaniem jest polisa nie przewidująca limitów na koszty leczenia.
  3.  Ubezpieczenie do Stanów Zjednoczonych zapewniające nam kompleksową ochronę powinno zawierać przede wszystkim ubezpieczenie kosztów leczenia, Assistance, NNW oraz OC w życiu publicznym. O dodatkowe rozszerzenia powinny zadbać osoby przewlekle chore czy aktywnie uprawiające sport.
  4. Wybierając ubezpieczenie do USA zwróćmy uwagę, czy nie ma ono ustalonych limitów na leczenie ambulatoryjne. W przypadku Stanów Zjednoczonych polisa taka może się nie sprawdzić.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments