Assistance MTU | Błyskawiczna pomoc 24h | Sprawdź szczegóły ➤

Oblicz składkę

Assistance MTU zapewnia natychmiastową pomoc po wypadku, stłuczce, kradzieży lub unieruchomieniu pojazdu. Rozszerz swoją polisę OC/AC o pakiet assistance i podróżuj spokojnie bez obaw o nagłe zdarzenia! Przeczytaj szczegóły i porównaj koszty w kalkulatorze Punkty!

Porównywarka ubezpieczeń OC/AC MTU24

Oblicz składkę OC/AC

Polisa Assistance Pojazdu obejmuje koszty udzielenia natychmiastowej pomocy w razie wypadku, awarii albo unieruchomienia pojazdu, np. na skutek braku paliwa czy rozładowania akumulatora. Zdarzenie możesz zgłosić przez Centrum Alarmowe dostępne dla Ciebie przez 24h na dobę. Do wyboru masz 3 warianty assistance w MTU24. Poznaj ich zakres i zdecyduj, która polisa będzie dla Ciebie najlepsza!

Assistance MTU24 po wypadku

Wariant podstawowy, obejmujący tylko wypadki powstałe na skutek zderzenia się pojazdów. Działa na terenie Polski, a w jego ramach masz zapewnione holowanie po wypadku (do 100 km). Całkowita suma ubezpieczenia wynosi 1000 zł.

Assistance MTU24 po wypadku i awarii w Polsce

Wariant rozszerzony, w zakres którego wliczają się również: wandalizm, stłuczki ze zwierzętami czy przedmiotami, pożary, działanie sił przyrody czy awarie. Suma ubezpieczenia jest tu zdecydowanie wyższa i liczy 10 000 zł. Czym jeszcze wyróżnia się ten wariant? Zapewnia Ci zarówno holowanie po wypadku (150 km), jak i holowanie po awarii (150 km). W pakiecie otrzymujesz też naprawę samochodu po awarii oraz dowóz paliwa.

Assistance MTU24 po wypadku i awarii za granicą

Wariant premium rozbudowany o całą listę dodatkowych korzyści. Oprócz przyczyn zdarzeń wymienionych w poprzednim pakiecie, ten wariant obejmuje zdarzenia powstałe po kradzieży pojazdu lub jego części. Działa na terenie Polski oraz Europy i z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom podróży! Całkowita suma ubezpieczenia assistance MTU wynosi tu aż 15 000 zł. Masz w nim zagwarantowane holowanie po wypadku (500 km), po awarii (500 km), naprawę po awarii oraz dowóz paliwa. A to nie koniec! Otrzymasz też samochód zastępczy po wypadku lub kradzieży (na czas do 5 dni), a ubezpieczyciel zapewni transport kierowcy i pasażerów (do 100 km). Dodatkowo w wariancie przewidziano odbiór i dostarczenie pojazdu, a także nocleg w hotelu (2 dni).

Ważne: ubezpieczyciel nie ujmuje tu zwrot kosztów za części zamiennie i materiały potrzebne do usunięcia awarii – za to musisz zapłacić sam.

Ubezpieczenie szyb i opon

Potrzebujesz kompleksowej ochrony? MTU ma dla Ciebie opcje dodatkowego ubezpieczenia szyb oraz opon, które świetnie sprawdzą się np. podczas dłuższych podróży. Co więcej, dokupisz je do OC, AC lub polisy assistance MTU24 w superniskiej cenie. Dowiedz się, co obejmuje zakres takich ubezpieczeń i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Ubezpieczenie szyb w MTU24

W ramach polisy masz zagwarantowaną wymianę lub naprawę uszkodzonych szyb – np. wskutek wandalizmu, stłuczki albo zderzenia ze zwierzęciem. W MTU24 możesz wykupić ubezpieczenie szyb do każdego pojazdu, niezależnie od marki, modelu, wieku czy przebiegu. Co lepsze, korzystając z polisy nie tracisz zniżek OC za bezszkodową jazdę. Zastanawiasz się, jak to dokładnie działa? Płacisz stałą kwotę składki, a w razie uszkodzenia szyby ubezpieczyciel pokrywa koszty wymiany albo naprawy. Otrzymasz szybką pomoc w profesjonalnym serwisie współpracującym z grupą ERGO Hestia. A jeśli nie będzie możliwości natychmiastowej naprawy, polisa pokryje koszty parkingu strzeżonego, na którym zostawisz samochód. Ważne: obejmuje szybę czołową, tylną oraz szyby tylne i działa tylko na terenie RP. Suma ubezpieczenia wynosi 5000 zł.

MTU24 ubezpieczenie opon

Z ubezpieczenia opon skorzystasz np. kiedy uszkodzisz oponę po zderzeniu z innym pojazdem, zwierzęciem albo najechaniu na ostry przedmiot. Polisa obejmuje sytuacje, które zdarzyły się na ternie Polski, a jej całkowita suma to 1000 zł. Ubezpieczyciel organizuje i pokrywa koszty naprawy lub wymiany opon na koła zapasowe znajdujące się w Twoim samochodzie. Dodatkową korzyścią z ubezpieczenia opon w MTU jest to, że masz zagwarantowane holowanie do wybranego punktu obsługi (do 150 km), gdy naprawa nie jest możliwa na miejscu.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w MTU24 przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC MTU24

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o assistance:

Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej. Kiedy może się przydać?
Ubezpieczenie assistance w podróży zagranicznej ✈ Kup polisę online

Ładna pogoda to podstawa wakacji. Ale nawet gdy mamy słońca bez końca, gwarancji idealnego wypoczynku nikt nie daje. Wystarczy awaria samochodu, nagła choroba, albo kradzież bagażu i dokumentów, by czarne chmury popsuły klimat laby. Niestety, nie zawsze możesz zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami, ale za to w wielu przypadkach możesz się od nich ubezpieczyć. Po to jest ubezpieczenie assistance w podróży.

Holowanie Auta
Holowanie pojazdu na własną rękę? Czy lepiej kupić assistance?

Awaria, wypadek, nie da się jechać dalej. Holowanie pojazdu na własną rękę czy pomoc drogowa? Jeśli nie masz ubezpieczenia AC i pakietu assistance, samodzielna organizacja akcji holowniczej wydaje się dobrym i tańszym pomysłem. Ale czy na pewno? Przeczytaj i sam rozważ, czy nie lepiej mieć dobre ubezpieczenie!

Ubezpieczenie szyb samochodowych - ile kosztuje i co obejmuje?
Ubezpieczenie szyb w aucie. Czy to się opłaca?

Ubezpieczenie szyb w samochodzie to korzystne rozwiązanie dla przezornych kierowców. Jest ono dodatkową umową, którą można wybrać wykupując ubezpieczenie OC. Umowa ta gwarantuje pokrycie kosztów i szybkie zorganizowanie wymiany szyby samochodowej, bądź też jej naprawę. Co jeszcze zyskujemy wybierając dodatkowe ubezpieczenie szyby?

Na czym polega ubezpieczenie opon?

Obawiasz się przebicia opony na drodze, ale nie chciałbyś zgłaszać takiej drobnej szkody z polisy AC, żeby nie stracić zniżek? Dowiedz się, czy ubezpieczenie opon będzie dla Ciebie dobrą inwestycją.

Przejdź do akademii