MTU – wypowiedzenie OC| Sprawdź, jak to załatwić ➤

Porównaj składkę OC MTU24 z innymi TU

Zastanawiasz się nad rezygnacją z polisy OC w MTU24? Koniecznie przeczytaj nasz poradnik i sprawdź, kiedy możesz to zrobić. Zjedź niżej – podpowiemy Ci, jak wypowiedzieć umowę OC krok po kroku. Dowiesz się też, gdzie wysłać wypowiedzenie OC w MTU24, by jak najszybciej załatwić sprawę.

Przekonaj się, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej!

Porównaj składki OC

Wypowiedzenie OC MTU24, tak jak i w każdym innym Towarzystwie Ubezpieczeniowym, nie jest takie proste. Dzieje się tak dlatego, że zgodnie z prawem możesz zrezygnować z umowy od odpowiedzialności cywilno-prawnej tylko w kilku ściśle określonych przypadkach. Co to dla Ciebie oznacza? Przepisy mówią, że możesz wypowiedzieć umowę OC w sytuacji gdy:

  • kończy się okres obowiązywania polisy,
  • kupiłeś auto z polisą MTU, ale nie chcesz jej kontynuować,
  • chcesz zezłomować samochód,
  • doszło do tzw. podwójnego ubezpieczenia, czyli Twoje poprzednia umowa została już przedłużona, a Ty zawarłeś OC z innym ubezpieczycielem.

Uwaga! Polskie przepisy przewidują zasadę automatycznego przedłużenia umowy, by kierowcy nie stracili ciągłości ważności polisy OC. Pamiętaj więc, żeby złożyć wypowiedzenie OC MTU24 maksymalnie na jeden dzień przed upływem okresu obowiązywania polisy (12 miesięcy). Jeśli przekroczysz ten termin, to Twoje OC zostanie wznowione i będziesz zobowiązany zapłacić za kolejną składkę. Inaczej jest natomiast w przypadku nowo zakupionego samochodu, ponieważ OC zbywcy nie przedłuża się. Dlatego lepiej pilnować terminów, by nie zapłacić kary na brak ważnego OC: a ta wyniesie się kilka tysięcy zł!

Wypowiedzenie umowy OC MTU24

Planujesz zrezygnować z polisy MTU24 i zastanawiasz się, jak to załatwić? Podpowiadamy! Najłatwiej wypowiedzieć umowę OC przez Internet, za pomocą formularza przygotowanego przez grupę ERGO Hestia. Jak to dokładnie zrobić? Wejdź na stronę rezygnacji z polisy ERGO Hestia i pobierz wzór wypowiedzenia umowy. Wydrukuj go i uzupełnij dane osobowe i dane pojazdu (numer polisy, VIN, marka, numer rejestracyjny). Następnie podpisz dokument i go zeskanuj, bo będzie Ci potrzebny jako załącznik. Ostatnim krokiem będzie wypełnienie formularza, który musi zawierać:

  • imię i nazwisko lub nazwę firmy,
  • adres e-mail,
  • PESEL albo REGON,
  • numer polisy ubezpieczeniowej,
  • zeskanowany dokument wypowiedzenia.

Wolisz bardziej tradycyjne metody? Bez obaw: wypowiedzenie umowy OC MTU24 możesz załatwić także poprzez agenta ERGO Hestii lub wysłać dokument listem poleconym na adres:

STU ERGO HESTIA S.A.

ul. Hestii 1

81-731 Sopot


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w MTU24 przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC MTU24

Poczytaj o ubezpieczeniach

Dowiedz się więcej o wypowiedzeniu OC:

Kiedy przysługuje zwrot składki OC
Zwrot składki OC – poznaj swoje prawa i odzyskaj należności

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych to obowiązkowa polisa, która chroni przed finansowymi konsekwencjami wypadków drogowych. Choć zwykle zawieramy je na okres 12 miesięcy, okoliczności życiowe mogą niekiedy wymagać przedwczesnego zakończenia tej umowy. W takich przypadkach wiele osób zastanawia się, czy przysługuje im zwrot niewykorzystanej części składki ubezpieczeniowej.

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Śmierć właściciela pojazdu – co z ubezpieczeniem OC?
Śmierć właściciela pojazdu – co z ubezpieczeniem OC?

Spadek w postaci samochodu czasami oznacza dla rodziny zmarłego dodatkowy kłopot. Zwłaszcza, jeżeli właściciel nie zostawił ani testamentu, ani żadnego aktu darowizny, a okazuje się, że spadkobierców jest wielu. Czy można korzystać z takiego pojazdu? Kto powinien opłacać ubezpieczenie?

Przejdź do akademii