Ubezpieczenie OC w MTU24 – dobra polisa w dobrej cenie? Sprawdzamy!

Oblicz składkę OC/AC w MTU24

Ubezpieczenie OC zabezpiecza przed konsekwencjami finansowymi szkód w mieniu lub na osobie wyrządzonych przez kierowcę pojazdu. W Polsce jest obowiązkowe – każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi posiadać ten rodzaj polisy. Kupując OC w MTU mamy także możliwość dodatkowego rozszerzenia ochrony.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w MTU24

Oblicz składkę OC/AC

OC MTU

Zakres ubezpieczenia OC jest uregulowany Ustawą o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oraz Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. OC w MTU ma więc identyczny zakres,, jaki można spotkać w innych towarzystwach ubezpieczeniowych. Dlatego warto wówczas kierować się jedynie wysokością składki, bo ta jest różna u poszczególnych ubezpieczycieli. OC przyda Ci się w sytuacji spowodowania stłuczki lub wypadku z Twojej winy. Wówczas to ubezpieczyciel pokryje wszelkie szkody powstałe w ich wyniku.

Dodatki do ubezpieczenia pojazdu OC – MTU

Jeśli chcesz lepiej chronić siebie, swoje auto oraz pasażerów podróżujących z Tobą, to zdecyduj się na dodatki do OC. W ofercie MTU znajdziesz takie rozszerzenia jak:

  • Autocasco
  • NNW kierowcy i pasażerów – swoim zakresem terytorialnym obejmuje zdarzenia powstałe na całym świecie; do zakresu ochrony zalicza się koszty leczenia, zgon, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz czasową niezdolność do wykonywania pracy lub nauki; odszkodowanie zostanie wypłacone dla kierowcy i pasażerów w razie doznania uszczerbku na zdrowiu,
  • Assistance pojazdu – zapewni całodobową pomoc w razie niespodziewanych zdarzeń,
  • ubezpieczenie szyb
  • ochrona utraty zniżki OC
  • Zielona Karta

Likwidacja szkód MTU

Od kwietnia 2015 roku cała Grupa ERGO Hestia (w tym MTU oraz ERGO Hestia i You Can Drive) należą do BLS, czyli systemu bezpośredniej likwidacji szkód. Jeśli więc posiadasz polisę od tego ubezpieczyciela, to możesz zgłosić sprawę bezpośrednio do towarzystwa ubezpieczeniowego, w którym wykupiłeś polisę OC – w sytuacji, kiedy Twój pojazd zostanie uszkodzony. Nie musisz więc kontaktować się i zgłaszać szkody u ubezpieczyciela sprawcy – wszystko załatwi za Ciebie MTU: zajmie się formalnościami i wypłaci odpowiednie odszkodowanie.

MTU dysponuje ogólnopolską siecią mobilnych rzeczoznawców, którzy przyjadą do Ciebie w sytuacji wypadku lub kolizji i dokonają oględzin Twojego pojazdu.

Zgłaszanie szkody jest możliwe całodobowo przez:

infolinię: 58 555 65 00,
online: w systemie iHestia – wystarczy, że wypełnisz odpowiedni formularz,
stacjonarnie: w wybranym oddziale MTU.

Ważne!

MTU informuje, że usługa bezpośredniej likwidacji szkody może nie być wykonana w kilku przypadkach:
jeśli uczestnik zdarzenia poniósł obrażenia,
jeśli w zdarzeniu brało udział więcej niż dwa pojazdy,
wysokość szkody majątkowej przekroczy 30 000 zł,
szkoda została poniesiona za granicą,
sprawca posiada OC zakupione u zagranicznego ubezpieczyciela, który nie obsługuje BLS.

Autocasco w MTU: czy warto kupić AC MTU?

Ubezpieczenie Autocasco przyda się każdemu kierowcy. W tym przypadku, wybierając polisę warto jednak kierować się jej zakresem. Czy warto zdecydować się na ubezpieczenie Autocasco w MTU?

Ubezpieczyciel przygotował dwa warianty AC w MTU. Jeden i drugi jest skierowany do osób fizycznych oraz prowadzących działalność gospodarczą i przeznaczone dla samochodów osobowych, terenowych, dostawczych oraz osobowo-ciężarowych o ładowności do 850 kg. Sprawdź, które z nich bardziej odpowiada Twoim potrzebom. Wyboru możesz dokonać spośród:

AC Mini

Ochroni Cię finansowo w sytuacji powstania szkody całkowitej (min. 70% wartości pojazdu) oraz kradzieży pojazdu. Zapewnia ochronę na terenie Polski. Przeznaczone jest dla klientów posiadających pojazdu do wartości 150 000 zł.

AC Pełne

Ochroni Cię w sytuacji szkody całkowitej, częściowej oraz kradzieży pojazdu oraz sytuacji zderzenia z innym pojazdem lub przedmiotem, pożaru, wybuchu, zatopienia, działań sił przyrody oraz aktów wandalizmu. Oferuje trzy warianty likwidacji szkody: kosztorysowy, ASO oraz w Sieci Partnerskiej.

Po wznowienie OC i AC do MTU

Jeśli jesteś klientem MTU i chcesz przedłużyć polisę OC i AC, zadzwoń na infolinię, pod numer 22 555 62 22. Konsultant uzgodni z Tobą szczegóły oferty. Możesz również zgłosić się do swojego agenta, lub skorzystać z formularza kontaktowego dostępnego na stronie MTU. Po co czekać, aż specjalista odezwie się do Ciebie? Jeśli jesteś pewien swojej decyzji, sprawdziłeś i porównałeś wszystkie dostępne możliwości na rynku ubezpieczeń komunikacyjnych, nie czekaj i wznów OC i AC zanim jeszcze otrzymasz ofertę od MTU.

Kontynuacja OC i AC w MTU – dostaniesz ofertę!

Najpóźniej na 14 dni przed upływem ważności Twojej polisy OC na podany przy zawieraniu umowy adres kontaktowy otrzymasz od MTU ofertę wznowieniową, czyli dokumentację dotyczącą kontynuacji OC na kolejny okres ubezpieczeniowy. Znajdzie się w niej nie tylko kalkulacja składki, która będzie obowiązywała w nowej umowie, ale również przypomnienie o możliwości wypowiedzenia OC najpóźniej w przeddzień zakończenia ochrony. Inaczej polisa zostanie automatycznie przedłużona na przestawionych warunkach. Do oferty odnowieniowej zostanie dołączony gotowy druk przelewu. Wystarczy opłacić składkę na kolejny rok ubezpieczenia i gotowe – odnowioną polisę otrzymasz pocztą. Cała procedura nie jest jedynie kwestią gorliwości ubezpieczyciela, jest ona gwarantowana ustawą. Przepisy wspomagają w ten sposób zachowanie ciągłości obowiązkowego OC. Sam musisz jednak zapamiętać, kiedy OC nie zostanie kontynuowane automatycznie:

  • Jeśli kontynuowałeś OC zbywcy pojazdu
  • Jeśli kontynuowałeś OC auta, które otrzymałeś w spadku lub w drodze darowizny
  • Jeśli dotychczas korzystałeś z krótkoterminowego OC
  • Jeśli nie opłaciłeś pełnej składki za 12 miesięcy ubezpieczenia w terminie

Za brak OC obowiązują kary pieniężne, których wysokość zależy od czasu w jakim auto pozostaje bez ubezpieczenia. Pamiętaj o przedłużeniu OC, jeśli jesteś w sytuacji, w której polisa nie przedłuży się automatycznie. Jeśli kupiłeś auto i kontynuowałeś OC zbywcy a nie zamierzasz opuszczać grona klientów MTU, skontaktuj się pod koniec trwania umowy z konsultantem, w celu przedłużenia dotychczasowej ochrony.

Porównaj oferty przed kontynuacją w MTU

Choć przedłużanie OC i AC z roku na rok u tego samego ubezpieczyciela jest wygodnym rozwiązaniem, gdzieś po drodze może się okazać, że czeka na Ciebie lepsza oferta. Dlatego tak ważne jest porównywanie ofert przed zakupem. Dziś można to zrobić szybko i sprawnie dzięki porównywarce ubezpieczeń online. Zanim zaakceptujesz ofertę wznowieniową zastanów się także czy nie chcesz rozszerzyć swojej obecnej polisy.Kalkulator OC/AC online
Porównaj oferty i zaoszczędź na polisie


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w MTU24 przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 7 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 7 miesięcy temu
5.0
Średnia ocena naszych klientów:
5.0/5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC MTU24

Poczytaj o ubezpieczeniach

Poczytaj o MTU24

ubezpieczenie Assistance w MTU
Assistance w MTU – 3 pakiety bezpieczeństwa na drodze

Ubezpieczenia komunikacyjne mają przede wszystkim zabezpieczyć Twój portfel. Assistance dodatkowo zapewnia natychmiastową pomoc w razie awarii lub stłuczki. W MTU otrzymasz ją w ramach trzech różnych pakietów ubezpieczeń dla Twojego auta.

Przejdź do akademii