Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w MTU24 | Porównywarka Punkta

Sprawdź cenę OC/AC w MTU24

Ubezpiecz samochód w MTU24 i nie przepłacaj za usługi najwyższej jakości! Mamy dla Ciebie darmowy kalkulator OC/AC, dzięki któremu sprawdzisz aktualne oferty MTU i porównasz je na tle konkurencji. Zobacz, jakie to proste!

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w MTU24

Oblicz składkę OC/AC

OC MTU

Ubezpieczenie OC MTU24

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej zabezpieczy Cię finansowo, kiedy spowodujesz stłuczkę albo wypadek. W Polsce jest to polisa obowiązkowa i każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi ją mieć. Co obejmuje polisa OC MTU24? Dokładnie to samo co OC w innych Towarzystwach Ubezpieczeniowych, bo zakres ubezpieczenia OC jest prawnie regulowany (przez Ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych oraz Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny). Ubezpieczenie OC MTU pokryje koszty rekompensaty za szkody, które wyrządziłeś podczas zdarzenia drogowego – w tym koszty leczenia poszkodowanego czy odszkodowanie za uszkodzony sprzęt. Ale to nie koniec. MTU24 wyróżnia się pakietem rozszerzeń do polisy, które dokupisz w niskiej cenie. Zobacz, z czego możesz skorzystać jako klient MTU!

Ubezpieczenia MTU24 – AC, szyby, opony i nie tylko

Chcesz lepiej chronić siebie, swoje auto i pasażerów podróżujących z Tobą? Skorzystaj z oferty MTU24 i wybierz pakiet, który perfekcyjnie wpisze się w Twoje potrzeby. W ofercie OC MTU24 znajdziesz takie rozszerzenia jak:

 • autocasco,
 • assistance,
 • NNW,
 • ubezpieczenie szyb,
 • ubezpieczenie opon,
 • Zielona Karta,
 • majątek.

MTU24 – zgłoszenie szkody i likwidacja

Od kwietnia 2015 r. cała grupa ERGO Hestia (w tym MTU oraz You Can Drive) należy do BLS, czyli systemu Bezpośredniej Likwidacji Szkód. Oznacza to, że jej klienci mogą zgłosić szkodę bezpośrednio do TU, w którym wykupili ubezpieczenie – bez konieczności kontaktowania się z ubezpieczycielem sprawcy. Zgłoszenie szkody MTU przebiega bezproblemowo: marka załatwi za Ciebie wszystkie formalności i wypłaci odpowiednie odszkodowanie. Co więcej, MTU dysponuje ogólnopolską siecią mobilnych rzeczoznawców, którzy przyjadą po kolizji lub wypadku i od razu dokonają oględzin Twojego samochodu. Chcesz wiedzieć, jak zgłosić szkodę w MTU24? Możesz zrobić to:

 • telefonicznie – dzwoniąc na infolinię pod nr 58 555 65 00
 • online – wypełniając formularz w systemie iHestia
 • stacjonarnie – zgłaszając się do wybranego oddziału

Zgłoszenie szkody MTU24 – ograniczenia

Usługa Bezpośredniej Likwidacji Szkody nie jest możliwa, jeśli:

 • uczestnik zdarzenia poniósł obrażenia,
 • w zdarzeniu brało udział więcej niż 2 pojazdy,
 • wysokość szkody majątkowej przekroczy 30 000 zł,
 • szkodę poniesiono za granicą.
 • sprawca posiada OC zakupione u zagranicznego ubezpieczyciela, który nie obsługuje BLS.

AC MTU – autocasco dobrane do Twoich potrzeb

MTU słynie z rozbudowanej i atrakcyjnej oferty polis autocasco, które spełniają różne oczekiwania klientów – Ty też z pewnością znajdziesz coś dla siebie! Ubezpieczeniem AC MTU24 można objąć pojazdy osobowe i osobowo-ciężarowe o ładowności nieprzekraczającej 850 kg, włącznie z wyposażeniem przewidzianym przez producenta. Średnia wartość rynkowa samochodu (z dnia zawarcia umowy) jest natomiast liczona jako całkowita suma ubezpieczenia. I tu ważna uwaga: z AC wyłączone są samochody ciężarowe oraz będące przedmiotem leasingu. Zobacz, jakie oferty autocasco czekają na Ciebie!

AC Mini MTU24

Ochroni Cię finansowo kiedy dojdzie do tzw. szkody całkowitej (koszty naprawy przekroczą 70% wartości pojazdu) albo kradzieży. Minicasco działa wyłącznie na terenie Polski i nie obejmuje wyposażenia samochodu. To polisa w sam raz dla kierowców, którym zależy na podstawowym zakresie ubezpieczenia.

AC Uszkodzenie i Kradzież

Rozbudowane AC MTU24 obejmujące szkodę o minimalnej wartości 500 zł brutto. W zakres ochrony wpisują się szkody całkowite, częściowe, a także kradzież czy zdarzenia losowe – pożar, zatopienie, wybuch. AC Uszkodzenie i Kradzież działa na terenie Europy, Algierii, Maroko, Tunezji, Izraela i Iranu (z zastrzeżeniem ust. 4). Polisa oferuje 3 warianty likwidacji szkody: kosztorys, ASO i sieć partnerską.

AC Kradzież

Obejmuje zarówno kradzież samochodu, jak i uszkodzenie lub zniszczenie pojazdu wskutek kradzieży. Minimalna wartość szkody to 500 zł brutto, a likwidację szkody rozlicza się poprzez kosztorys (gotówkę wypłacaną do ręki). AC Kradzież w MTU 24 obejmuje tylko terytorium Polski.

AC Żywioły

Ten rodzaj ubezpieczenia chroni przed wybuchem, huraganem, gradem, burzą, powodzią czy zapadaniem ziemi niezwiązanym z działalnością człowieka. Wlicza się w nie również nagłe działanie czynników chemicznych oraz termicznych. Zakres terytorialny polisy to: Europa, Algieria, Tunezja, Maroko, Iran i Izrael z zastrzeżeniem ust. 4.

Ubezpieczenie NNW w MTU24

MTU24 oferuje 2 warianty tej polisy: ubezpieczenie NNW kierowcy oraz ubezpieczenie NNW kierowcy i pasażerów. Obejmuje ona następstwa nieszczęśliwych wypadków związanych z użytkowaniem pojazdu –  w tym koszty leczenia, czasowa niezdolność do pracy lub nauki, trwały uszczerbek na zdrowiu oraz zgon. Zakres terytorialny obejmuje cały świat, natomiast całkowita suma NNW kierowcy może wynosić (w zależności od wariantu) 15 tys., 20 tys. lub 25 tys. zł. Warto wiedzieć, że koszty leczenia nie obejmują transportu i rehabilitacji.

OC/AC w MTU24 – porównaj oferty w kalkulatorze Punkty!

Choć przedłużanie OC i AC z roku na rok u tego samego ubezpieczyciela jest wygodnym rozwiązaniem, gdzieś po drodze może się okazać, że czeka na Ciebie lepsza oferta. Dlatego zanim przedłużysz umowę koniecznie wejdź na kalkulator OC/AC Punkty i przekonaj się, ile zapłacisz za polisę u innych ubezpieczycieli. Znajdziesz w nim aktualne oferty ubezpieczeń komunikacyjnych online, podane w przystępnej formie porównania. Zobacz, gdzie opłaca się teraz kupić ubezpieczenie!


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w MTU24 przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC MTU24

Poczytaj o ubezpieczeniach

To każdy kierowca musi wiedzieć o ubezpieczeniach OC:

Ile kosztuje ubezpieczenie OC i AC dla najpopularniejszych aut w Polsce?

Wśród kierowców z Polski największą popularnością cieszą się samochody marek Skoda, Toyota i Volkswagen. Ile trzeba zapłacić za polisy komunikacyjne najczęściej spotykanych na polskich drogach modeli pojazdów? Sprawdzamy!

Wyłączenia przy OC
Jakie są wyłączenia w ubezpieczeniach OC?

Ubezpieczenie komunikacyjne OC jest obowiązkowe dla każdego właściciela pojazdu mechanicznego. Zakres ochrony jest taki sam u każdego ubezpieczyciela. Polisa nie chroni jednak w każdej sytuacji, dlatego warto poznać wyłączenia OC.

co obejmuje OC
Ubezpieczenie OC – co obejmuje, kogo chroni i dlaczego trzeba je mieć

Ubezpieczenie OC to obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które należy mieć. Niektórzy traktują je jako formę przymusowego podatku i złorzeczą na ten obowiązek, ale wynika to głównie z nieznajomości faktów. Co obejmuje OC, kogo chroni i dlaczego ustawodawca wymusza na nas jego posiadanie?

Najlepsze OC – jak je znaleźć?

Najlepsze OC to najtańsze OC? Tak właśnie najczęściej bywa. Każde oferowane przez ubezpieczycieli OC dostarcza bowiem takiego samego zakresu ochrony, stąd też kierowcy w wyborze polisy kierują się przede wszystkim ceną. Jednak jak się okazuje, czasem warto przyjrzeć się nieco bliżej ofertom ubezpieczenia OC dostępnym na rynku. W niektórych przypadkach najlepsze niekoniecznie oznaczać będzie najtańsze.

Przejdź do akademii