Wagas – Ubezpieczenia GAP i UKN od brytyjskiej marki

Kup najtańsze ubezpieczenie na rynku

Marka Wagas jest doskonale znana m.in. wśród leasingobiorców, którzy najwięcej zyskują na ubezpieczeniach GAP i UKN. W rzeczywistości skorzysta na nim każdy, kto kupuje nowy pojazd. Zobacz, co warto wiedzieć o marce, zanim zdecydujesz się na ubezpieczenie swojego nowego samochodu.

Sprawdź ofertę od 16 towarzystw ubezpieczeniowych

Porównaj ceny OC/AC

Wagas ubezpieczenia – ponad 20-letnie doświadczenie w branży

Marka istnieje od ponad 20 lat, jednak przez większość czasu była związana z brytyjskim rynkiem ubezpieczeń. Rozszerzenie oferty na inne kraje europejskie stanowiło ważny punkt na mapie jej rozwoju. Mimo wszystko największym sukcesem marki jest pośrednictwo dla takich gigantów, jak: Helvetia Global Solutions Ltd, Real Garant Versicherung Aktiengesellschaft, Amtrust International Underwriters DAC, MMA IARD SA, MMA IARD Assurances Mutuelles oraz Lloyd’s Insurance Company SA/NV.

Porównaj oferty od 16 towarzystw ubezpieczeniowych. 

Kup ubezpieczenie OC/AC

Historia marki Wagas ubezpieczenia w Polsce

Wejście marki Wagas na polski rynek nastąpiło w 2003 roku. Na początku oferta koncentrowała się wokół Centrum Autoryzacji Szkód, a później – wraz z rozrostem lokalnego biura – dołączały do niej kolejne produkty i usługi. Od 2021 roku firma rozwija się w ramach głównej grupy Wagas oraz dwóch spółek wchodzących w jej skład: SANDIS i NEWIA SERWIS.

Obecnie marka świadczy usługi na terenie następujących państw: Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Estonia, Finlandia, Grecja, Litwa, Łotwa, Polska, Rumunia, Słowacja, Słowenia i Węgry.

Wybierasz się w zagraniczną podróż? Sprawdź: Zielona Karta OC – kiedy może się przydać?

Wagas – marka, której warto zaufać

Chociaż marka Wagas chętnie działa na rynku brytyjskim i wschodnioeuropejskim, rozwija się również na szerszą skalę. O jej renomie może świadczyć, chociażby niezwykle udana współpraca ze szwajcarskim liderem z branży ubezpieczeń, czyli Helvetia Global Solutions Ltd. To tylko dodatkowe potwierdzenie wysokiego profesjonalizmu firmy, który zasługuje na wysoką pozycję na międzynarodowym rynku ubezpieczeń dodatkowych.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Avivie przez Punktę? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Wybierz ubezpieczenie samochodu już dziś!

Akademia Punkty | Najważniejsze informacje o ubezpieczeniach

Najchętniej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii