Ubezpieczenie OC/AC w Wiener

Oblicz składkę OC/AC w Wiener

Zakres ochrony ubezpieczenia OC komunikacyjnego jest regulowany przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc kierowcy uzależniają podpisanie umowy od składki. Dzięki OC w Wiener nie tylko zaoszczędzisz, ale także zyskasz ubezpieczenie assistance, a nawet rozszerzysz pakiet o korzystne klauzule.

Kalkulator OC/AC Wiener

Oblicz składkę OC/AC w Wiener

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC w Wiener?

 • Kierowcy z bezszkodową historią jazdy mogą liczyć na niską składkę.
 • Jeździsz samochodem osobowym i motocyklem? Masz co najmniej 2 auta? Wiener docenia lojalnych klientów, oferując zniżki za ubezpieczenie kolejnych pojazdów mechanicznych.
 • Jeśli zależy Ci na wszechstronnej ochronie pojazdu, kierowców, pasażerów, a nawet bagażu, możesz skonfigurować pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Klienci Wiener, którzy podpisują umowę OC lub AC, otrzymują Auto Assistance Podstawowy.

Czy warto kupić ubezpieczenie AC w Wiener?

Tak, jeśli chcesz ubezpieczyć pojazd z wyposażeniem na wypadek kradzieży, uszkodzeń i zniszczenia wskutek zdarzeń losowych. Wiener ubezpiecza maksymalnie 20-letnie pojazdy, chyba że klient przedłuża umowę dla starszego modelu.

AC w Wiener jest dostępne w 2 wariantach, które różnią się sposobem likwidacji szkody częściowej:

 • SERWIS – to opcja przeznaczona dla maksymalnie 3-letnich pojazdów. Odszkodowanie jest obliczane na podstawie faktur wystawionych przez zakład (zgodnie z zaakceptowanym kosztorysem naprawy). Co prawda możesz podpisać umowę w wariancie SERWIS nawet dla 15-letniego pojazdu, ale musisz się zgodzić na zniesienie amortyzacji części zamiennych.
 • KOSZTORYS – to opcja kierowana do właścicieli pojazdów mających więcej niż 3 lata. Wiener używa specjalnych systemów kalkulacyjnych do obliczenia kosztów naprawy szkód.

O ile ubezpieczenie autocasco w Wiener zapewnia ochronę w Polsce oraz innych krajach europejskich, o tyle nie obejmuje niektórych zdarzeń na terytorium Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Wykluczenie dotyczy całkowitej i częściowej kradzieży pojazdu oraz szkód spowodowanych przez osoby trzecie, pożar czy wybuch. Jeżeli planujesz wyjazd do tych krajów, zgłoś ubezpieczycielowi chęć opłacenia dodatkowej składki.

Rozszerzenia ubezpieczenia AC w Wiener

 • Stała suma ubezpieczenia AC – wybierz ją zamiast redukcyjnej, aby uniknąć zmniejszania się sumy ubezpieczenia po każdym wypłaconym odszkodowaniu.
 • Odstąpienie od pomniejszania odszkodowania za szkodę spowodowaną przez kierowcę poniżej 25. roku życia – ta klauzula jest przeznaczona dla osób pożyczających pojazdy młodszym członkom rodziny czy znajomym.
 • Ochrona zniżek – zapewnia utrzymanie zniżek po wyrządzeniu nie więcej niż 1 szkody podczas 12-miesięcznej umowy ubezpieczenia.
 • Ochrona kluczyków – kiedy utracisz kluczyki, karty kodowe lub sterowniki do zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, Wiener opłaci wymianę zamków bądź innych urządzeń.
 • Auto Szyba – obejmuje ochronę szyby czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Wiener opłaca ich wymianę lub naprawę.
 • Auto Bagaż – dotyczy przedmiotów przewożonych w pojeździe lub w bagażniku dachowym. Mienie jest chronione na wypadek utraty, uszkodzenia lub zniszczenia.

Ponadto możesz:

 • wprowadzić udział własny w szkodzie (w wysokości od 500 zł do 2000 zł),
 • ubezpieczyć wyposażenie dodatkowe pojazdu (np. sprzęt audiowizualny, nawigację, napisy reklamowe).


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii