Ubezpieczenie OC/AC w Wiener

Oblicz składkę OC/AC w Wiener

Zakres ochrony ubezpieczenia OC komunikacyjnego jest regulowany przez ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych, więc kierowcy uzależniają podpisanie umowy od składki. Dzięki OC w Wiener nie tylko zaoszczędzisz, ale także zyskasz ubezpieczenie assistance, a nawet rozszerzysz pakiet o korzystne klauzule.

Kalkulator OC/AC Wiener

Oblicz składkę OC/AC w Wiener

Dlaczego warto kupić ubezpieczenie OC w Wiener?

 • Kierowcy z bezszkodową historią jazdy mogą liczyć na niską składkę.
 • Jeździsz samochodem osobowym i motocyklem? Masz co najmniej 2 auta? Wiener docenia lojalnych klientów, oferując zniżki za ubezpieczenie kolejnych pojazdów mechanicznych.
 • Jeśli zależy Ci na wszechstronnej ochronie pojazdu, kierowców, pasażerów, a nawet bagażu, możesz skonfigurować pakiet ubezpieczeń komunikacyjnych.
 • Klienci Wiener, którzy podpisują umowę OC lub AC, otrzymują Auto Assistance Podstawowy.

Czy warto kupić ubezpieczenie AC w Wiener?

Tak, jeśli chcesz ubezpieczyć pojazd z wyposażeniem na wypadek kradzieży, uszkodzeń i zniszczenia wskutek zdarzeń losowych. Wiener ubezpiecza maksymalnie 20-letnie pojazdy, chyba że klient przedłuża umowę dla starszego modelu.

AC w Wiener jest dostępne w 2 wariantach, które różnią się sposobem likwidacji szkody częściowej:

 • SERWIS – to opcja przeznaczona dla maksymalnie 3-letnich pojazdów. Odszkodowanie jest obliczane na podstawie faktur wystawionych przez zakład (zgodnie z zaakceptowanym kosztorysem naprawy). Co prawda możesz podpisać umowę w wariancie SERWIS nawet dla 15-letniego pojazdu, ale musisz się zgodzić na zniesienie amortyzacji części zamiennych.
 • KOSZTORYS – to opcja kierowana do właścicieli pojazdów mających więcej niż 3 lata. Wiener używa specjalnych systemów kalkulacyjnych do obliczenia kosztów naprawy szkód.

O ile ubezpieczenie autocasco w Wiener zapewnia ochronę w Polsce oraz innych krajach europejskich, o tyle nie obejmuje niektórych zdarzeń na terytorium Rosji, Ukrainy, Mołdawii i Białorusi. Wykluczenie dotyczy całkowitej i częściowej kradzieży pojazdu oraz szkód spowodowanych przez osoby trzecie, pożar czy wybuch. Jeżeli planujesz wyjazd do tych krajów, zgłoś ubezpieczycielowi chęć opłacenia dodatkowej składki.

Rozszerzenia ubezpieczenia AC w Wiener

 • Stała suma ubezpieczenia AC – wybierz ją zamiast redukcyjnej, aby uniknąć zmniejszania się sumy ubezpieczenia po każdym wypłaconym odszkodowaniu.
 • Odstąpienie od pomniejszania odszkodowania za szkodę spowodowaną przez kierowcę poniżej 25. roku życia – ta klauzula jest przeznaczona dla osób pożyczających pojazdy młodszym członkom rodziny czy znajomym.
 • Ochrona zniżek – zapewnia utrzymanie zniżek po wyrządzeniu nie więcej niż 1 szkody podczas 12-miesięcznej umowy ubezpieczenia.
 • Ochrona kluczyków – kiedy utracisz kluczyki, karty kodowe lub sterowniki do zabezpieczeń przeciwkradzieżowych, Wiener opłaci wymianę zamków bądź innych urządzeń.
 • Auto Szyba – obejmuje ochronę szyby czołowej, tylnej oraz szyb bocznych. Wiener opłaca ich wymianę lub naprawę.
 • Auto Bagaż – dotyczy przedmiotów przewożonych w pojeździe lub w bagażniku dachowym. Mienie jest chronione na wypadek utraty, uszkodzenia lub zniszczenia.

Ponadto możesz:

 • wprowadzić udział własny w szkodzie (w wysokości od 500 zł do 2000 zł),
 • ubezpieczyć wyposażenie dodatkowe pojazdu (np. sprzęt audiowizualny, nawigację, napisy reklamowe).


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii