Assistance w Wiener

Kup assistance w Wiener

Wyobraź sobie, że po awarii samochodu, nagłym zachorowaniu kierowcy czy wypadku w Polsce lub za granicą otrzymujesz natychmiastową pomoc informacyjną, medyczną i techniczną. Ubezpieczenie assistance w Wiener zapewni Ci wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Sprawdź, co gwarantują poszczególne warianty.

Kalkulator assistance w Wiener

Kup assistance w Wiener

Ubezpieczenie Auto Assistance Opony w Wiener

Wystarczy chwila nieuwagi, aby nie zauważyć rozbitego szkła na drodze lub dziury w jezdni. Efekt? Co najmniej jedna uszkodzona opona. Dzięki ubezpieczeniu opon w Wiener zyskujesz dostęp do pomocy informacyjnej i technicznej w Polsce. Po pierwsze – konsultant wskaże Ci najbliższe zakłady wulkanizacyjne. Po drugie – na miejscu zdarzenia pojawi się mechanik, który zajmie się wymianą opony. Jeśli okaże się to niemożliwe, pojazd zostanie odholowany do warsztatu.

Ubezpieczenie Auto Assistance Pojazd Zastępczy w Wiener

Niezależnie od tego, czy samochód będzie wymagać naprawy po wypadku, czy zostanie skradziony w Polsce, Wiener odda do Twojej dyspozycji auto zastępcze na maksymalnie 21 dni. To rozwiązanie uchroni Cię przed marnowaniem czasu na komunikację miejską i wydawaniem pieniędzy na taksówki czy carsharing.

Ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy w Wiener

Jeżeli podpiszesz umowę ubezpieczenia OC lub AC z Wiener, otrzymasz Auto Assistance Podstawowy gratis, który zagwarantuje Ci wsparcie po wypadkach w Polsce oraz Europie.

Dzięki temu wariantowi zyskujesz:

 • próbę naprawy pojazdu na miejscu wypadku,
 • pomoc techniczną dla uszkodzonego pojazdu osoby trzeciej,
 • pojazd zastępczy,
 • holowanie pojazdu do 150 km w Polsce lub do 75 km w Europie.

Zdecydujesz, czy samochód zostanie odholowany do Twojego miejsca zamieszkania, czy do warsztatu. W przypadku awarii oraz innych zdarzeń losowych możesz liczyć na pomoc informacyjną.

Wiener dba nie tylko o kierowcę i pasażerów, ale także o czworonożnych towarzyszy podróży. Oferuje transport zwierzęcia z miejsca zdarzenia do opiekuna lub lekarza weterynarii.

Ubezpieczenie Auto Assistance Plus w Wiener

Twoje wymagania wykraczają poza pakiet podstawowy? Auto Assistance Plus w Wiener jest przeznaczony dla klientów oczekujących również:

 • organizacji kontynuacji podróży, w tym powrotu do miejsca zamieszkania czy zakwaterowania z pasażerami w hotelu,
 • wsparcia medycznego, w tym pomocy psychologicznej po wypadku,
 • ochrony finansowej i prawnej.

Świadczenia są realizowane po awarii, kradzieży i wypadku pojazdu, nagłym zachorowaniu oraz nieszczęśliwym wypadku osoby ubezpieczonej. Ochrona obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów pojazdu.

Auto Assistance Plus ma 2 wersje: STANDARD i LUX, a każda z nich jest dostępna w 3 wariantach: Polska, Europa i Krótkoterminowy. Czym się różnią?

Zanim wybierzesz jedną z opcji, sprawdź:

 • limity kwotowe, czyli ile wynosi maksymalny koszt usługi opłacanej przez Wiener, np. 400 zł za naprawę pojazdu na miejscu wypadku;
 • limity czasowe, czyli ograniczenia związane z okresem wynajmu pojazdu zastępczego czy zorganizowaniem opieki nad zwierzęciem;
 • franszyzę kilometrową, czyli minimalną odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania, która pozwala na skorzystanie z pomocy ubezpieczyciela;
 • maksymalną odległość i dopuszczalne cele holowania, np. najbliższy warsztat, lokalizacja wyznaczona przez kierowcę.

Część usług, np. pomoc dla zwierząt czy dostarczenie części zamiennych, jest dostępna tylko w niektórych konfiguracjach.

Zweryfikuj przed wyjazdem, czy cel podróży wpisuje się w zakres terytorialny Auto Assistance Podstawowy i Auto Assistance Plus. Wiener nie odpowiada za zdarzenia powstałe na:

 • wyspach należących do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii,
 • wyspach i terytoriach zamorskich należących do Francji,
 • pozaeuropejskich terytoriach Rosji i Turcji.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii