Assistance w Wiener

Kup assistance w Wiener

Wyobraź sobie, że po awarii samochodu, nagłym zachorowaniu kierowcy czy wypadku w Polsce lub za granicą otrzymujesz natychmiastową pomoc informacyjną, medyczną i techniczną. Ubezpieczenie assistance w Wiener zapewni Ci wsparcie w kryzysowych sytuacjach. Sprawdź, co gwarantują poszczególne warianty.

Kalkulator assistance w Wiener

Kup assistance w Wiener

Ubezpieczenie Auto Assistance Opony w Wiener

Wystarczy chwila nieuwagi, aby nie zauważyć rozbitego szkła na drodze lub dziury w jezdni. Efekt? Co najmniej jedna uszkodzona opona. Dzięki ubezpieczeniu opon w Wiener zyskujesz dostęp do pomocy informacyjnej i technicznej w Polsce. Po pierwsze – konsultant wskaże Ci najbliższe zakłady wulkanizacyjne. Po drugie – na miejscu zdarzenia pojawi się mechanik, który zajmie się wymianą opony. Jeśli okaże się to niemożliwe, pojazd zostanie odholowany do warsztatu.

Ubezpieczenie Auto Assistance Pojazd Zastępczy w Wiener

Niezależnie od tego, czy samochód będzie wymagać naprawy po wypadku, czy zostanie skradziony w Polsce, Wiener odda do Twojej dyspozycji auto zastępcze na maksymalnie 21 dni. To rozwiązanie uchroni Cię przed marnowaniem czasu na komunikację miejską i wydawaniem pieniędzy na taksówki czy carsharing.

Ubezpieczenie Auto Assistance Podstawowy w Wiener

Jeżeli podpiszesz umowę ubezpieczenia OC lub AC z Wiener, otrzymasz Auto Assistance Podstawowy gratis, który zagwarantuje Ci wsparcie po wypadkach w Polsce oraz Europie.

Dzięki temu wariantowi zyskujesz:

 • próbę naprawy pojazdu na miejscu wypadku,
 • pomoc techniczną dla uszkodzonego pojazdu osoby trzeciej,
 • pojazd zastępczy,
 • holowanie pojazdu do 150 km w Polsce lub do 75 km w Europie.

Zdecydujesz, czy samochód zostanie odholowany do Twojego miejsca zamieszkania, czy do warsztatu. W przypadku awarii oraz innych zdarzeń losowych możesz liczyć na pomoc informacyjną.

Wiener dba nie tylko o kierowcę i pasażerów, ale także o czworonożnych towarzyszy podróży. Oferuje transport zwierzęcia z miejsca zdarzenia do opiekuna lub lekarza weterynarii.

Ubezpieczenie Auto Assistance Plus w Wiener

Twoje wymagania wykraczają poza pakiet podstawowy? Auto Assistance Plus w Wiener jest przeznaczony dla klientów oczekujących również:

 • organizacji kontynuacji podróży, w tym powrotu do miejsca zamieszkania czy zakwaterowania z pasażerami w hotelu,
 • wsparcia medycznego, w tym pomocy psychologicznej po wypadku,
 • ochrony finansowej i prawnej.

Świadczenia są realizowane po awarii, kradzieży i wypadku pojazdu, nagłym zachorowaniu oraz nieszczęśliwym wypadku osoby ubezpieczonej. Ochrona obejmuje zarówno kierowcę, jak i pasażerów pojazdu.

Auto Assistance Plus ma 2 wersje: STANDARD i LUX, a każda z nich jest dostępna w 3 wariantach: Polska, Europa i Krótkoterminowy. Czym się różnią?

Zanim wybierzesz jedną z opcji, sprawdź:

 • limity kwotowe, czyli ile wynosi maksymalny koszt usługi opłacanej przez Wiener, np. 400 zł za naprawę pojazdu na miejscu wypadku;
 • limity czasowe, czyli ograniczenia związane z okresem wynajmu pojazdu zastępczego czy zorganizowaniem opieki nad zwierzęciem;
 • franszyzę kilometrową, czyli minimalną odległość miejsca zdarzenia od miejsca zamieszkania, która pozwala na skorzystanie z pomocy ubezpieczyciela;
 • maksymalną odległość i dopuszczalne cele holowania, np. najbliższy warsztat, lokalizacja wyznaczona przez kierowcę.

Część usług, np. pomoc dla zwierząt czy dostarczenie części zamiennych, jest dostępna tylko w niektórych konfiguracjach.

Zweryfikuj przed wyjazdem, czy cel podróży wpisuje się w zakres terytorialny Auto Assistance Podstawowy i Auto Assistance Plus. Wiener nie odpowiada za zdarzenia powstałe na:

 • wyspach należących do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii, Portugalii,
 • wyspach i terytoriach zamorskich należących do Francji,
 • pozaeuropejskich terytoriach Rosji i Turcji.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii