NNW w Wiener

Oblicz składkę OC/AC w w Wiener

Ponad 26 000 osób zostało rannych w wypadkach komunikacyjnych w Polsce w 2021 roku. Wśród nich są kierowcy i pasażerowie pojazdów, cierpiący wskutek trwałych uszczerbków na zdrowiu. Sprawdź, jakie świadczenia i wsparcie medyczne otrzymują poszkodowani mający ubezpieczenie NNW i KL w Wiener.

 

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Wiener

Oblicz składkę OC/AC

Kiedy działa ubezpieczenie NNW w Wiener?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Wiener chroni kierowców i pasażerów pojazdu w Polsce oraz innych krajach europejskich.

Nieszczęśliwy wypadek jest związany z:

 • ruchem pojazdu,
 • wypadkiem pojazdu,
 • wsiadaniem do pojazdu i wysiadaniem z niego,
 • postojem,
 • naprawą pojazdu na trasie,
 • bezpośrednim załadowywaniem i rozładowywaniem pojazdu.

Ponadto NNW w Wiener zapewnia świadczenia za udar mózgu i zawał serca, o ile nie są skutkiem wcześniej zdiagnozowanych chorób.

Jeżeli nie chcesz podpisywać umowy na 12 miesięcy, możesz wybrać opcję ubezpieczenia krótkoterminowego NNW, które kupuje się na minimum 60 dni. W przypadku rezygnacji obowiązuje Cię 30-dniowy okres wypowiedzenia.

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW w Wiener – opcja podstawowa

Wariant podstawowy NNW w Wiener gwarantuje:

 • świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażera,
 • świadczenie z tytułu śmierci kierowcy lub pasażera w ciągu 12 miesięcy od dnia nieszczęśliwego wypadku,
 • zwrot kosztów leczenia i nabycia środków pomocniczych do 10% sumy ubezpieczenia, chyba że zostały pokryte z ubezpieczenia społecznego bądź innego tytułu,
 • zwrot kosztów pogrzebu w Polsce do 10% sumy ubezpieczenia, o ile nie został opłacony z ubezpieczenia społecznego lub innego tytułu.

Tabela norm procentowego uszczerbku na zdrowiu określa, ile procent sumy ubezpieczenia NNW jest należne osobom poszkodowanym. Uwaga – świadczenie za kilka trwałych uszczerbków na zdrowiu nie może przekraczać 100% sumy ubezpieczenia.

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW w Wiener – opcja rozszerzona

Jeśli zdecydujesz się na opłacenie dodatkowej składki, możesz rozszerzyć ubezpieczenie NNW w Wiener.

 1. Specjalna oferta dla małżeństw – Wiener proponuje rozszerzenie ochrony o następstwa nieszczęśliwego wypadku osoby kierującej pojazdem i jej małżonka lub małżonki w życiu prywatnym w Polsce. To oznacza, że ubezpieczyciel wypłaca świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku niezwiązanego z pojazdem. Ta klauzula jest dostępna dla kierowcy będącego właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego wskazanego w umowie ubezpieczenia NNW.
 2. Specjalna oferta dla rodziny kierowcy – Wiener może wypłacić dwukrotnie, trzykrotnie, a nawet czterokrotnie większe świadczenie z tytułu śmierci kierowcy wskutek nieszczęśliwego wypadku związanego z ruchem ubezpieczonego pojazdu. To rozwiązanie stanowi zabezpieczenie finansowe osób bliskich kierowcy, który powinien wskazać osobę uprawnioną do otrzymania świadczenia. Jeśli tego nie zrobi, Wiener przyjmuje kolejność określoną w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Uwaga – można zmienić osobę uprawnioną w trakcie trwania umowy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku[K1] 

Wiener oferuje kierowcom dodatkową ochronę powypadkową – ubezpieczenie KL, czyli kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym.

To rozszerzenie zapewnia:

 • nielimitowane świadczenia informacyjne,
 • specjalistyczne konsultacje lekarskie z m.in. chirurgiem, ortopedą, neurologiem, pulmonologiem, psychologiem,
 • badania laboratoryjne, radiologiczne, ultrasonograficzne,
 • zabiegi ambulatoryjne,
 • rehabilitację,
 • świadczenia opiekuńcze, np. opiekę pielęgniarki, wypożyczenie i dostarczenie sprzętu do rehabilitacji, pomoc w domu po hospitalizacji.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii