NNW w Wiener

Oblicz składkę OC/AC w w Wiener

Ponad 26 000 osób zostało rannych w wypadkach komunikacyjnych w Polsce w 2021 roku. Wśród nich są kierowcy i pasażerowie pojazdów, cierpiący wskutek trwałych uszczerbków na zdrowiu. Sprawdź, jakie świadczenia i wsparcie medyczne otrzymują poszkodowani mający ubezpieczenie NNW i KL w Wiener.

 

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC w Wiener

Oblicz składkę OC/AC

Kiedy działa ubezpieczenie NNW w Wiener?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków w Wiener chroni kierowców i pasażerów pojazdu w Polsce oraz innych krajach europejskich.

Nieszczęśliwy wypadek jest związany z:

 • ruchem pojazdu,
 • wypadkiem pojazdu,
 • wsiadaniem do pojazdu i wysiadaniem z niego,
 • postojem,
 • naprawą pojazdu na trasie,
 • bezpośrednim załadowywaniem i rozładowywaniem pojazdu.

Ponadto NNW w Wiener zapewnia świadczenia za udar mózgu i zawał serca, o ile nie są skutkiem wcześniej zdiagnozowanych chorób.

Jeżeli nie chcesz podpisywać umowy na 12 miesięcy, możesz wybrać opcję ubezpieczenia krótkoterminowego NNW, które kupuje się na minimum 60 dni. W przypadku rezygnacji obowiązuje Cię 30-dniowy okres wypowiedzenia.

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW w Wiener – opcja podstawowa

Wariant podstawowy NNW w Wiener gwarantuje:

 • świadczenie z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu kierowcy lub pasażera,
 • świadczenie z tytułu śmierci kierowcy lub pasażera w ciągu 12 miesięcy od dnia nieszczęśliwego wypadku,
 • zwrot kosztów leczenia i nabycia środków pomocniczych do 10% sumy ubezpieczenia, chyba że zostały pokryte z ubezpieczenia społecznego bądź innego tytułu,
 • zwrot kosztów pogrzebu w Polsce do 10% sumy ubezpieczenia, o ile nie został opłacony z ubezpieczenia społecznego lub innego tytułu.

Tabela norm procentowego uszczerbku na zdrowiu określa, ile procent sumy ubezpieczenia NNW jest należne osobom poszkodowanym. Uwaga – świadczenie za kilka trwałych uszczerbków na zdrowiu nie może przekraczać 100% sumy ubezpieczenia.

Zakres ochrony ubezpieczenia NNW w Wiener – opcja rozszerzona

Jeśli zdecydujesz się na opłacenie dodatkowej składki, możesz rozszerzyć ubezpieczenie NNW w Wiener.

 1. Specjalna oferta dla małżeństw – Wiener proponuje rozszerzenie ochrony o następstwa nieszczęśliwego wypadku osoby kierującej pojazdem i jej małżonka lub małżonki w życiu prywatnym w Polsce. To oznacza, że ubezpieczyciel wypłaca świadczenia z tytułu trwałego uszczerbku na zdrowiu lub śmierci wskutek wypadku niezwiązanego z pojazdem. Ta klauzula jest dostępna dla kierowcy będącego właścicielem lub współwłaścicielem samochodu osobowego wskazanego w umowie ubezpieczenia NNW.
 2. Specjalna oferta dla rodziny kierowcy – Wiener może wypłacić dwukrotnie, trzykrotnie, a nawet czterokrotnie większe świadczenie z tytułu śmierci kierowcy wskutek nieszczęśliwego wypadku związanego z ruchem ubezpieczonego pojazdu. To rozwiązanie stanowi zabezpieczenie finansowe osób bliskich kierowcy, który powinien wskazać osobę uprawnioną do otrzymania świadczenia. Jeśli tego nie zrobi, Wiener przyjmuje kolejność określoną w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Uwaga – można zmienić osobę uprawnioną w trakcie trwania umowy.

Ubezpieczenie kosztów leczenia po nieszczęśliwym wypadku[K1] 

Wiener oferuje kierowcom dodatkową ochronę powypadkową – ubezpieczenie KL, czyli kosztów organizacji świadczeń medycznych i leczenia po wypadku komunikacyjnym.

To rozszerzenie zapewnia:

 • nielimitowane świadczenia informacyjne,
 • specjalistyczne konsultacje lekarskie z m.in. chirurgiem, ortopedą, neurologiem, pulmonologiem, psychologiem,
 • badania laboratoryjne, radiologiczne, ultrasonograficzne,
 • zabiegi ambulatoryjne,
 • rehabilitację,
 • świadczenia opiekuńcze, np. opiekę pielęgniarki, wypożyczenie i dostarczenie sprzętu do rehabilitacji, pomoc w domu po hospitalizacji.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii