Czy warto kupić ubezpieczenie turystyczne w Wiener?

Kup ubezpiecznie turystyczne w Wiener

Nawet nieznośny ból zęba uprzykrza wakacje, a co dopiero nagłe zachorowanie czy przykucie do łóżka szpitalnego wskutek wypadku. Zobacz, jak może Ci pomóc ubezpieczenie turystyczne w Wiener, zwłaszcza kiedy planujesz aktywny urlop, na który pakujesz cenny sprzęt.

Kalkulator składki ubezpieczenia turystycznego

Oblicz składkę

Co obejmuje ubezpieczenie turystyczne w Wiener?

 • Ubezpieczenie kosztów leczenia – Wiener opłaca m.in. diagnostykę, leczenie szpitalne i stomatologiczne, operacje, zabiegi ambulatoryjne, lekarstwa, środki opatrunkowe, akcje poszukiwawcze i ratunkowe, transport między placówkami medycznymi. Ochrona obejmuje także leczenie choroby tropikalnej zdiagnozowanej dopiero po powrocie do Polski. Kiedy dojdzie do tragicznego wypadku, rodzina zmarłego podróżnika będzie mogła liczyć na opłacenie transportu zwłok do Polski.
 • Ubezpieczenie assistance – lista usług zawiera np. nielimitowaną infolinię, pomoc tłumacza i prawną, zorganizowanie noclegu, opieki i wyżywienia dla osób niepełnoletnich oraz niesamodzielnych dorosłych, wynajęcie kierowcy zastępczego, przewiezienie zwierząt do opiekuna w Polsce. Wiener pokrywa także koszty niewykorzystanych karnetów oraz zajęć sportowych, które przepadają przez nagłe zachorowanie lub nieszczęśliwy wypadek. Ponadto możesz liczyć na wsparcie po ogłoszeniu upadłości biura podróży.
 • Ubezpieczenie NNW – zapewnia świadczenie z tytułu trwałych uszczerbków na zdrowiu i śmierci osoby ubezpieczonej wskutek nieszczęśliwego wypadku.
 • Ubezpieczenie bagażu i sprzętu sportowego – polecane szczególnie osobom podróżującym z wartościowymi przedmiotami (np. drogim aparatem fotograficznym) i akcesoriami do uprawiania sportów (np. deskorolką, kaskiem, kijkami trekkingowymi, deską windsurfingową).
 • Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym – zabezpiecza Cię przed wypłatą świadczeń z własnej kieszeni dla poszkodowanych osób trzecich – nawet do 200 000 euro. Wiener wypłaci rekompensatę np. narciarzowi, który skręci staw kolanowy i uszkodzi nartę biegową wskutek gwałtownego zderzenia z Twojej winy.

Rozszerzenie ochrony o szkody powstałe podczas wykonywania pracy fizycznej wymaga opłacenia wyższej składki.

Ubezpieczenie turystyczne w Wiener dla sportowców

O ile podstawowe ubezpieczenie turystyczne w Wiener jest przeznaczone dla osób uprawiających amatorsko sporty zimowe, o tyle podróżnicy miłujący się w sportach wysokiego ryzyka i osoby uprawiające sporty wyczynowo powinni opłacić dodatkową składkę.

 • Sporty wysokiego ryzyka to m.in. alpinizm, bungee, kiteboarding, paralotniarstwo, wspinaczka wysokogórska, wyczynowa jazda na nartach poza wyznaczonymi trasami, wyprawy do lokalizacji cechujących się ekstremalnym klimatem.
 • Wyczynowe uprawianie sportu polega na trenowaniu w ramach klubu, organizacji lub związku sportowego oraz uczestnictwie w obozach kondycyjnych czy zawodach.

Dzięki ubezpieczeniu sprzętu sportowego w Wiener zyskasz ochronę np. deski snowboardowej, kijków do nordic walking czy nart wodnych na wypadek utraty, uszkodzenia lub zniszczenia podczas przechowywania, transportowania i użytkowania. Maksymalne odszkodowanie wynosi 2000 zł, 5000 zł lub 10 000 zł.

Ubezpieczenie bagażu w podróży w Wiener

Niezależnie od tego, czy wybierasz się z laptopem na workation, czy planujesz nakręcić vloga z wakacji, ubezpieczenie bagażu w Wiener zapewni Ci ochronę sprzętu elektronicznego.

Otrzymasz odszkodowanie, kiedy utracisz rzeczy wskutek:

 • rozboju,
 • nagłego zachorowania,
 • nieszczęśliwego wypadku,
 • wypadku komunikacyjnego,
 • kradzieży z włamaniem do pokoju hotelowego lub innego zamkniętego pomieszczenia,
 • zaginięcia bagażu znajdującego się pod opieką przewoźnika lub oddanego do przechowalni,
 • zdarzeń losowych, w tym niesprzyjających warunków atmosferycznych, np. deszczu nawalnego czy gradu.

Suma ubezpieczenia bagażu w Wiener, która powinna odpowiadać realnej wartości przedmiotów, wynosi od 1000 zł do 6000 zł.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii