Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w Wiener?

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Wiener

Zalanie mieszkania sąsiada wskutek awarii pralki, utrata sprzętu elektronicznego po kradzieży z włamaniem, uszkodzenie bramy posesji przez wandali, pożar wywołany uderzeniem pioruna – to zaledwie kilka szkód, za które odpowiada Wiener w ramach ubezpieczenia nieruchomości.

Kalkulator ubezpieczenia nieruchomości

Oblicz składkę

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości w Wiener?

  • Mieszkanie – także wynajmowane. W przypadku lokali niezamieszkiwanych na stałe trzeba opłacić dodatkową składkę.
  • Budynek mieszkalny – w budowie, nadbudowie, przebudowie czy rozbudowie. Możesz ubezpieczyć również dom bez pozwolenia na użytkowanie.
  • Budynek gospodarczy w promieniu 20 km od budynku mieszkalnego i budowle na posesji – zarówno użytkowane, jak i w trakcie budowy. Garaż wolnostojący lub w zabudowie szeregowej jest budynkiem gospodarczym. Do budowli zaliczają się m.in. bramy, furtki, podjazdy, altany, lampy ogrodowe.
  • Domek letniskowy – wraz z budowlami na posesji i ruchomościami.
  • Stałe elementy – wewnętrzne (np. podłogi) i zewnętrzne (np. klimatyzator).
  • Ruchomości domowe – akcesoria kuchenne, dekoracje, książki, obuwie, odzież, sprzęty elektroniczne, sportowe oraz wiele innych przedmiotów i urządzeń.
  • Nietypowe mienie – najczęściej przedmioty o wysokiej wartości, np. dzieła sztuki.
  • Systemy słoneczne – instalacje fotowoltaiczne i kolektory z infrastrukturą.

Wiener wypłaca świadczenia za szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, m.in. gradu, katastrofy budowlanej, pękania mrozowego, pożaru, uderzenia pioruna, wandalizmu, wiatru, zalania.

Klienci Wiener wybierają, czy chcą podpisać umowę ubezpieczenia nieruchomości w wariancie „Ryzyka nazwane”, czy „Wszystkie ryzyka”, czyli formule all risks. Druga opcja oznacza, że Wiener odpowiada za wszystkie szkody, które nie zostały wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności. Niemniej jednak ochrona na wypadek dewastacji, kradzieży z włamaniem i powodzi wymaga opłacenia dodatkowej składki w obu wariantach.

Poza tym możesz rozszerzyć ubezpieczenie nieruchomości w Wiener o dodatkowe klauzule, np. OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie roweru czy assistance w domu.

Ubezpieczenie nieruchomości w Wiener dla wynajmujących i najemców

Jeśli student mieszkający w wynajmowanej kawalerce zdecyduje się na ubezpieczenie dla najemcy w Wiener, zyska ochronę prywatnego mienia (np. odzieży, laptopa i innych ruchomości) oraz Assistance Domowy, czyli wsparcie fachowca na wypadek awarii sprzętów. Ponadto student powinien opłacić ubezpieczenie OC, dzięki któremu będzie chroniony na wypadek szkód wyrządzonych w mieniu właściciela kawalerki i osób trzecich, np. sąsiadów.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i ochrona prawna w Wiener

OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę finansową na wypadek szkód wyrządzonym osobom trzecim także poza miejscem zamieszkania. Wiener wypłaca świadczenia za zdarzenia wywołane w nawet dość niecodzienne sposoby – za taki można uznać rozbicie okien domu jednorodzinnego podczas pilotowania drona. Ubezpieczyciel odpowiada również za szkody wyrządzone osobom trzecim przez zwierzęta domowe.

O ile maksymalna suma gwarancyjna wynosi aż 1 000 000 zł, o tyle Wiener dopuszcza jej zwiększenie na wniosek klienta. Ochrona działa w Europie i opcjonalnie na całym świecie – z wykluczeniem Kanady i USA.

Wiener wspiera także osoby fizyczne, które czeka postępowanie sądowe w sprawie związanej z życiem prywatnym. Wiener ponosi koszty zastępstwa procesowego i organizuje konsultacje prawne.

Ubezpieczenie Assistance Domowy w Wiener

Jeśli przydarzy Ci się awaria sprzętu AGD, PC lub RTV, którego nie obejmuje już gwarancja, Wiener zorganizuje pomoc specjalisty i opłaci koszty usługi. Gdyby fachowiec ocenił, że nie da rady naprawić urządzenia na miejscu, ubezpieczyciel opłaci transport do autoryzowanego serwisu w obie strony. Assistance Domowy obejmuje także pomoc w cyberprzestrzeni, np. po włamaniu na e-mail czy konta w social mediach.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii