Czy warto kupić ubezpieczenie mieszkania i domu w Wiener?

Kup ubezpiecznie nieruchomości w Wiener

Zalanie mieszkania sąsiada wskutek awarii pralki, utrata sprzętu elektronicznego po kradzieży z włamaniem, uszkodzenie bramy posesji przez wandali, pożar wywołany uderzeniem pioruna – to zaledwie kilka szkód, za które odpowiada Wiener w ramach ubezpieczenia nieruchomości.

Kalkulator ubezpieczenia nieruchomości

Oblicz składkę

Co obejmuje ubezpieczenie nieruchomości w Wiener?

  • Mieszkanie – także wynajmowane. W przypadku lokali niezamieszkiwanych na stałe trzeba opłacić dodatkową składkę.
  • Budynek mieszkalny – w budowie, nadbudowie, przebudowie czy rozbudowie. Możesz ubezpieczyć również dom bez pozwolenia na użytkowanie.
  • Budynek gospodarczy w promieniu 20 km od budynku mieszkalnego i budowle na posesji – zarówno użytkowane, jak i w trakcie budowy. Garaż wolnostojący lub w zabudowie szeregowej jest budynkiem gospodarczym. Do budowli zaliczają się m.in. bramy, furtki, podjazdy, altany, lampy ogrodowe.
  • Domek letniskowy – wraz z budowlami na posesji i ruchomościami.
  • Stałe elementy – wewnętrzne (np. podłogi) i zewnętrzne (np. klimatyzator).
  • Ruchomości domowe – akcesoria kuchenne, dekoracje, książki, obuwie, odzież, sprzęty elektroniczne, sportowe oraz wiele innych przedmiotów i urządzeń.
  • Nietypowe mienie – najczęściej przedmioty o wysokiej wartości, np. dzieła sztuki.
  • Systemy słoneczne – instalacje fotowoltaiczne i kolektory z infrastrukturą.

Wiener wypłaca świadczenia za szkody powstałe wskutek zdarzeń losowych, m.in. gradu, katastrofy budowlanej, pękania mrozowego, pożaru, uderzenia pioruna, wandalizmu, wiatru, zalania.

Klienci Wiener wybierają, czy chcą podpisać umowę ubezpieczenia nieruchomości w wariancie „Ryzyka nazwane”, czy „Wszystkie ryzyka”, czyli formule all risks. Druga opcja oznacza, że Wiener odpowiada za wszystkie szkody, które nie zostały wymienione w wyłączeniach odpowiedzialności. Niemniej jednak ochrona na wypadek dewastacji, kradzieży z włamaniem i powodzi wymaga opłacenia dodatkowej składki w obu wariantach.

Poza tym możesz rozszerzyć ubezpieczenie nieruchomości w Wiener o dodatkowe klauzule, np. OC w życiu prywatnym, ubezpieczenie roweru czy assistance w domu.

Ubezpieczenie nieruchomości w Wiener dla wynajmujących i najemców

Jeśli student mieszkający w wynajmowanej kawalerce zdecyduje się na ubezpieczenie dla najemcy w Wiener, zyska ochronę prywatnego mienia (np. odzieży, laptopa i innych ruchomości) oraz Assistance Domowy, czyli wsparcie fachowca na wypadek awarii sprzętów. Ponadto student powinien opłacić ubezpieczenie OC, dzięki któremu będzie chroniony na wypadek szkód wyrządzonych w mieniu właściciela kawalerki i osób trzecich, np. sąsiadów.

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym i ochrona prawna w Wiener

OC w życiu prywatnym zapewnia ochronę finansową na wypadek szkód wyrządzonym osobom trzecim także poza miejscem zamieszkania. Wiener wypłaca świadczenia za zdarzenia wywołane w nawet dość niecodzienne sposoby – za taki można uznać rozbicie okien domu jednorodzinnego podczas pilotowania drona. Ubezpieczyciel odpowiada również za szkody wyrządzone osobom trzecim przez zwierzęta domowe.

O ile maksymalna suma gwarancyjna wynosi aż 1 000 000 zł, o tyle Wiener dopuszcza jej zwiększenie na wniosek klienta. Ochrona działa w Europie i opcjonalnie na całym świecie – z wykluczeniem Kanady i USA.

Wiener wspiera także osoby fizyczne, które czeka postępowanie sądowe w sprawie związanej z życiem prywatnym. Wiener ponosi koszty zastępstwa procesowego i organizuje konsultacje prawne.

Ubezpieczenie Assistance Domowy w Wiener

Jeśli przydarzy Ci się awaria sprzętu AGD, PC lub RTV, którego nie obejmuje już gwarancja, Wiener zorganizuje pomoc specjalisty i opłaci koszty usługi. Gdyby fachowiec ocenił, że nie da rady naprawić urządzenia na miejscu, ubezpieczyciel opłaci transport do autoryzowanego serwisu w obie strony. Assistance Domowy obejmuje także pomoc w cyberprzestrzeni, np. po włamaniu na e-mail czy konta w social mediach.


98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii