Wiener – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Wiener z innymi TU

O ile ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego jest obowiązkowe, o tyle przepisy dopuszczają wypowiedzenie umowy w pewnych okolicznościach. Kiedy możesz rozwiązać umowę ubezpieczenia OC w Wiener? Sprawdź, jak i gdzie wysłać wypowiedzenie OC komunikacyjnego.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Kiedy można złożyć wypowiedzenie umowy OC w Wiener?

  • Kiedy chcesz zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC pojazdu z ostatnim dniem jej obowiązywania. W przeciwnym razie zostanie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Jeżeli chcesz podpisać umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym, pamiętaj o zachowaniu ciągłości ochrony.
  • Kiedy chcesz zrezygnować z automatycznie wznowionej umowy ubezpieczenia OC. Zdarza się, że kierowcy podpisują umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym i zapominają o rozwiązaniu wcześniejszej. Na szczęście istnieje łatwe wyjście z pułapki podwójnego OC. Możesz wypowiedzieć automatycznie przedłużoną umowę i opłacić wyłącznie ochronę za okres od dnia przedłużenia do wypowiedzenia.
  • Kiedy chcesz wypowiedzieć umowę jako nowy nabywca ubezpieczonego pojazdu. Jeśli kupisz samochód z aktywnym ubezpieczeniem OC w Wiener, możesz albo korzystać z ochrony do końca umowy, albo wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Pamiętaj, że nie przedłuża się automatycznie w tym przypadku.

Jak wysłać wypowiedzenie OC w Wiener?

Wiener zachęca klientów do kontaktu przed złożeniem wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Towarzystwo ubezpieczeniowe przypomina, że bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na wysokie zniżki, a lojalni klienci – na obniżenie składki za ubezpieczenie kolejnych pojazdów.

Jednym z najwygodniejszych sposobów na złożenie wypowiedzenia OC w Wiener jest wypełnienie formularza online. Przygotuj serię i numer polisy oraz numer rejestracyjny pojazdu. Następnie wybierz powód wypowiedzenia i podaj dane osoby ubezpieczonej. Wysłanie rezygnacji nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Czytaj więcej
Agnieszka 10 miesięcy temu
5.0

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Czytaj więcej
OC taniej niż myślałem 10 miesięcy temu
5.0

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów na 2022 rok
Taryfikator mandatów 2022 – sprawdź, co się zmieniło

Rok 2022 przyniósł wiele zmian, jeśli chodzi o taryfikator mandatów i sankcje z powodu łamania przepisów na drogach. Jakie mandaty za przekroczenie prędkości teraz obowiązują? W naszym artykule zebraliśmy najważniejsze zmiany, jakie pojawiły się od początku stycznia oraz czego możemy spodziewać się wraz z upływem roku.

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Polisa OC młodego kierowcy.
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie OC Anglika
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2022 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii