Wiener – Wypowiedzenie Umowy OC

Porównaj składkę OC w Wiener z innymi TU

O ile ubezpieczenie OC pojazdu mechanicznego jest obowiązkowe, o tyle przepisy dopuszczają wypowiedzenie umowy w pewnych okolicznościach. Kiedy możesz rozwiązać umowę ubezpieczenia OC w Wiener? Sprawdź, jak i gdzie wysłać wypowiedzenie OC komunikacyjnego.

Oblicz, czy u innych ubezpieczycieli zapłacisz mniej za OC

Przelicz składkę OC

Kiedy można złożyć wypowiedzenie umowy OC w Wiener?

  • Kiedy chcesz zrezygnować z umowy ubezpieczenia OC pojazdu z ostatnim dniem jej obowiązywania. W przeciwnym razie zostanie przedłużona na kolejne 12 miesięcy. Jeżeli chcesz podpisać umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym, pamiętaj o zachowaniu ciągłości ochrony.
  • Kiedy chcesz zrezygnować z automatycznie wznowionej umowy ubezpieczenia OC. Zdarza się, że kierowcy podpisują umowę z innym towarzystwem ubezpieczeniowym i zapominają o rozwiązaniu wcześniejszej. Na szczęście istnieje łatwe wyjście z pułapki podwójnego OC. Możesz wypowiedzieć automatycznie przedłużoną umowę i opłacić wyłącznie ochronę za okres od dnia przedłużenia do wypowiedzenia.
  • Kiedy chcesz wypowiedzieć umowę jako nowy nabywca ubezpieczonego pojazdu. Jeśli kupisz samochód z aktywnym ubezpieczeniem OC w Wiener, możesz albo korzystać z ochrony do końca umowy, albo wypowiedzieć ją w dowolnym momencie. Pamiętaj, że nie przedłuża się automatycznie w tym przypadku.

Jak wysłać wypowiedzenie OC w Wiener?

Wiener zachęca klientów do kontaktu przed złożeniem wypowiedzenia umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Towarzystwo ubezpieczeniowe przypomina, że bezszkodowi kierowcy mogą liczyć na wysokie zniżki, a lojalni klienci – na obniżenie składki za ubezpieczenie kolejnych pojazdów.

Jednym z najwygodniejszych sposobów na złożenie wypowiedzenia OC w Wiener jest wypełnienie formularza online. Przygotuj serię i numer polisy oraz numer rejestracyjny pojazdu. Następnie wybierz powód wypowiedzenia i podaj dane osoby ubezpieczonej. Wysłanie rezygnacji nie zajmie Ci więcej niż kilka minut.
98% klientów poleca porównywarkę ubezpieczeń Punkta

Ponad 290 tys. osób zaoszczędziły w sumie 159 568 209 zł!

Kupiłeś polisę w Wiener przez Punkta? Wystaw opinię!

Ubezpieczenie nieruchomości? Z Punktą to nie problem. Przeszłam krok po kroku formularz, wpisałam wymagane dane i zaraz otrzymałam kilkanaście atrakcyjnych ofert dopasowanych do mnie.

Nawet przez myśl mi nie przeszło, że za polisę OC mogę zapłacić mniej niż 300 zł! Mój dotychczasowy ubezpieczyciel wyliczył mi składkę o ponad 120 zł wyższą. Dzięki tej cenie zdecydowałem się na dodatkowy assistance i nadal całość wyniosła mnie mniej niż w poprzednim roku.

Kalkulator ubezpieczenia OC/AC Wiener

Poczytaj o ubezpieczeniach

Najczęściej czytane

Taryfikator mandatów 2024 roku. Co się zmieniło?

Od 1 stycznia 2024 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Kary za wykroczenia drogowe wzrosły nawet o 100%. Sprawdź, ile możesz zapłacić za przekroczenie prędkości, nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, jazdę bez OC, korzystanie z telefonu podczas jazdy i wiele innych! Pamiętaj - jazda zgodnie z przepisami to bezpieczeństwo Twoje i innych!

wichura
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Jesteś młodym kierowcą? Sprawdź jak znaleźć najtańsze OC!

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Przejdź do akademii