Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.
Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu chroni przed finansowymi skutkami szkód i błędów, jakie możemy popełnić w związku z wykonywaniem czynności zawodowych. Z końcem 2018 roku, w tym segmencie rynku zaistniała również AVIVA (obecnie Allianz) oferując trzy nowości: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz branży budowlanej. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska poszczególnym produktom!
Ubezpieczenie OC zawodowe AVIVA
Każdego dnia mierzysz się z nowymi wyzwaniami. Jesteś odpowiedzialny za realizację różnych kontraktów, a każdy błąd może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Od tych możesz się ubezpieczyć! OC z tytułu wykonywania zawodu od AVIVY (obecnie Allianz) dedykowane jest między innymi przedstawicielom takich zawodów jak: agenci celni, multiagenci, syndycy, księgowi, prawnicy czy chociażby zarządcy nieruchomości. W ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa szkody rzeczowe, szkody na osobie czy następcze straty finansowe. Zakres polisy obejmuje wszelkie uchybienia w wykonywaniu czynności zawodowych, szkody wyrządzone podwykonawcom, przekroczenie terminu w następstwie szkody objętej ubezpieczeniem, a nawet zdarzenia powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa.
Sprawdź! Ubezpieczenie OC zawodowe – przed czym chroni i kto musi je mieć?
Ubezpieczenie OC w branży informatycznej
Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług informatycznych chroni przed konsekwencjami błędów, jakich możemy dopuścić się przy realizacji kontraktów technologicznych. A konkretniej jakie usługi mogą być objęte ubezpieczeniem? Polisa obejmuje między innymi zbieranie, utrwalanie, udostępnianie danych, a także projektowanie, administrację i modyfikację systemów informatycznych.
Ubezpieczenie OC w budownictwie
Ostatnia z nowości wprowadzonych przez AVIVĘ (obecnie Allianz) zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami uchybień popełnionych w związku z wykonywaniem usług przy realizacji kontraktów budowlanych. Ubezpieczeniem objęte są takie czynności jak projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych, kierowanie budową oraz sprawowanie kontroli technicznej. Polisa obejmuje także czynności w zakresie geologii, geodezji czy kartografii. Co więcej, zadziała ona także w przypadku projektowania rozwiązań technologicznych czy kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych.
Czytaj także: Ubezpieczenie działalności gospodarczej – co powinieneś wiedzieć?
OC zawodowe AVIVA: co warto wiedzieć?
Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu oferowane przez AVIVĘ (obecnie Allianz) obejmuje odpowiedzialnością cywilną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy.
Powyższy zakres ubezpieczenia OC dotyczy podstawowej wersji ochrony. W każdym z tych przypadków możemy jednak zdecydować się na rozszerzenie polisy o klauzule dodatkowe. Wybierając je możemy zabezpieczyć się na wypadek szkód wynikających z czynności zawodowych na terenie całego świata, przedłużyć okres zgłaszania zgłoszeń czy chociażby zabezpieczyć się na wypadek konieczności odtworzenia danych i pokrycia kosztów z tym związanych.
Czytaj także: Przedłużenie OC i AC w Aviva
Świeże spojrzenie na ubezpieczenie na życie Aviva – złap Nową Perspektywę
Ubezpieczenie OC lekarzy: obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie zawodowe
Aviva i Allianz razem od 2 lipca! Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką! |
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas! |
Podsumowanie
- W październiku 2018 roku AVIVA poszerzyła swoją ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu.
- Towarzystwo oferuje ochronę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz w branży budowlanej.
- Ubezpieczenie OC zawodowe obejmuje ochroną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy, rozszerzenie ochrony na cały świat możliwe jest po wykupieniu klauzuli dodatkowych.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Powiązane artykuły
![Foto: by Gianfranco Blanco [CC BY-ND 2.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-nd/2.0/)], via Flickr](https://punkta.pl/app/uploads/2014/11/14225288745_3d3f855c49_c-1-370x168.jpg)
Startując z nowatorskim programem rekrutacyjnym Aviva zadała sobie pytanie: czego pragnie młody człowiek? Główne założenia projektu Generation Next gromko odpowiadają obietnicą dobrych zarobków, dużej przestrzeni biurowej i... dobrej zabawy wieczorem.

Ubezpieczenie mieszkania to nie tylko zwrot kosztów poważnych zniszczeń - zalania, włamania czy pożaru. Dodatkowa usługa Assistance zapewni Ci pomoc hydraulika lub ślusarza, gdy będziesz potrzebował drobnej domowej naprawy. Zyskasz też pomoc np. w znalezieniu mieszkania zastępczego, gdy będzie taka potrzeba. Wiedziałeś o tym? Co jeszcze daje assistance w polisie mieszkaniowej?

Zastanawiasz się, czy zakup ubezpieczenia OC z wyprzedzeniem to dobry pomysł? Kiedy jest odpowiedni czas, by przedłużyć polisę swojego auta? Sprawdź czy lepiej dokonać zakupu dużo wcześniej, czy wstrzymać się z tym do ostatniej chwili! Na ile wcześniej kupić OC?

Zakup ubezpieczenia OC to obowiązek każdego kierowcy, ale czy na pewno wiesz, jak zrobić to najlepiej? Wybór najkorzystniejszej polisy nie musi być skomplikowany ani czasochłonny. Dzięki porównywarce ubezpieczeń możesz w kilku prostych krokach znaleźć ofertę dopasowaną do Twoich potrzeb i budżetu. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, jakie dokumenty przygotować i jak uniknąć typowych błędów przy zakupie OC.

Eleganckie, o sportowym charakterze BMW Serii 3 E36 w latach 90. zachwycało i budziło zazdrość. Auto było większe i masywniejsze od swojego poprzednika, jego kształty przyrównywano do delfina („Dolphin shape”). Produkowane od roku 1990 do 2000 modele do dziś mają swoich amatorów, którzy uważają je za najbardziej udane w rodzinie Serii 3 i cenią za dobre osiągi. Ile kosztuje ubezpieczenie OC BMW E36?

Ubezpieczyciele zarabiają ostatnio na OC naprawdę sporo, ale ciągle sytuacja na linii TU - klient, jest napięta. Do rękoczynów nie dochodzi, ale bywa, że ci drudzy nieźle dostają po kieszeni. Jeśli jesteś lojalny i wiernie trwasz przy tym samym ubezpieczycielu przez kilka lat, to wiedz, że naiwność Twoja nie zna granic. Płacąc wyższe OC, często sponsorujesz nowych - tak bardzo pożądanych - klientów.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz