OC zawodowe od AVIVY: ubezpieczenie w branży IT i budownictwie

Aktualizacja:
oc-zawodowe

Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu chroni przed finansowymi skutkami szkód i błędów, jakie możemy popełnić w związku z wykonywaniem czynności zawodowych. Z końcem 2018 roku, w tym segmencie rynku zaistniała również AVIVA (obecnie Allianz) oferując trzy nowości: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz branży budowlanej. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska poszczególnym produktom!

Ubezpieczenie OC zawodowe AVIVA

Każdego dnia mierzysz się z nowymi wyzwaniami. Jesteś odpowiedzialny za realizację różnych kontraktów, a każdy błąd może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Od tych możesz się ubezpieczyć! OC z tytułu wykonywania zawodu od AVIVY (obecnie Allianz) dedykowane jest między innymi przedstawicielom takich zawodów jak: agenci celni, multiagenci, syndycy, księgowi, prawnicy czy chociażby zarządcy nieruchomości. W ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa szkody rzeczowe, szkody na osobie czy następcze straty finansowe.  Zakres polisy obejmuje wszelkie uchybienia w wykonywaniu czynności zawodowych, szkody wyrządzone podwykonawcom, przekroczenie terminu w następstwie szkody objętej ubezpieczeniem, a nawet zdarzenia powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa.

Ubezpieczenie OC w branży informatycznej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług informatycznych chroni przed konsekwencjami błędów, jakich możemy dopuścić się przy realizacji kontraktów technologicznych. A konkretniej jakie usługi mogą być objęte ubezpieczeniem? Polisa obejmuje między innymi zbieranie, utrwalanie, udostępnianie danych, a także projektowanie, administrację i modyfikację systemów informatycznych.

Ubezpieczenie OC w budownictwie

Ostatnia z nowości wprowadzonych przez AVIVĘ (obecnie Allianz) zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami uchybień popełnionych w związku z wykonywaniem usług przy realizacji kontraktów budowlanych. Ubezpieczeniem objęte są takie czynności jak projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych, kierowanie budową oraz sprawowanie kontroli technicznej. Polisa obejmuje także czynności w zakresie geologii, geodezji czy kartografii. Co więcej, zadziała ona także w przypadku projektowania rozwiązań technologicznych czy kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych.

OC zawodowe AVIVA: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu oferowane przez AVIVĘ (obecnie Allianz) obejmuje odpowiedzialnością cywilną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy.

Powyższy zakres ubezpieczenia OC dotyczy podstawowej wersji ochrony. W każdym z tych przypadków możemy jednak zdecydować się na rozszerzenie polisy o klauzule dodatkowe. Wybierając je możemy zabezpieczyć się na wypadek szkód wynikających z czynności zawodowych na terenie całego świata, przedłużyć okres zgłaszania zgłoszeń czy chociażby zabezpieczyć się na wypadek konieczności odtworzenia danych i pokrycia kosztów z tym związanych.

Ubezpieczenie OC lekarzy: obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie zawodowe

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

  1. W październiku 2018 roku AVIVA poszerzyła swoją ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu.
  2. Towarzystwo oferuje ochronę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz w branży budowlanej.
  3. Ubezpieczenie OC zawodowe obejmuje ochroną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy, rozszerzenie ochrony na cały świat możliwe jest po wykupieniu klauzuli dodatkowych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej