OC zawodowe od AVIVY: ubezpieczenie w branży IT i budownictwie

Aktualizacja:
oc-zawodowe

Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu chroni przed finansowymi skutkami szkód i błędów, jakie możemy popełnić w związku z wykonywaniem czynności zawodowych. Z końcem 2018 roku, w tym segmencie rynku zaistniała również AVIVA (obecnie Allianz) oferując trzy nowości: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz branży budowlanej. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska poszczególnym produktom!

Ubezpieczenie OC zawodowe AVIVA

Każdego dnia mierzysz się z nowymi wyzwaniami. Jesteś odpowiedzialny za realizację różnych kontraktów, a każdy błąd może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Od tych możesz się ubezpieczyć! OC z tytułu wykonywania zawodu od AVIVY (obecnie Allianz) dedykowane jest między innymi przedstawicielom takich zawodów jak: agenci celni, multiagenci, syndycy, księgowi, prawnicy czy chociażby zarządcy nieruchomości. W ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa szkody rzeczowe, szkody na osobie czy następcze straty finansowe.  Zakres polisy obejmuje wszelkie uchybienia w wykonywaniu czynności zawodowych, szkody wyrządzone podwykonawcom, przekroczenie terminu w następstwie szkody objętej ubezpieczeniem, a nawet zdarzenia powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa. 

Sprawdź! Ubezpieczenie OC zawodowe – przed czym chroni i kto musi je mieć?

Ubezpieczenie OC w branży informatycznej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług informatycznych chroni przed konsekwencjami błędów, jakich możemy dopuścić się przy realizacji kontraktów technologicznych. A konkretniej jakie usługi mogą być objęte ubezpieczeniem? Polisa obejmuje między innymi zbieranie, utrwalanie, udostępnianie danych, a także projektowanie, administrację i modyfikację systemów informatycznych.

Ubezpieczenie OC w budownictwie

Ostatnia z nowości wprowadzonych przez AVIVĘ (obecnie Allianz) zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami uchybień popełnionych w związku z wykonywaniem usług przy realizacji kontraktów budowlanych. Ubezpieczeniem objęte są takie czynności jak projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych, kierowanie budową oraz sprawowanie kontroli technicznej. Polisa obejmuje także czynności w zakresie geologii, geodezji czy kartografii. Co więcej, zadziała ona także w przypadku projektowania rozwiązań technologicznych czy kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych. 

Czytaj także: Ubezpieczenie działalności gospodarczej – co powinieneś wiedzieć?

OC zawodowe AVIVA: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu oferowane przez AVIVĘ (obecnie Allianz) obejmuje odpowiedzialnością cywilną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy.

Powyższy zakres ubezpieczenia OC dotyczy podstawowej wersji ochrony. W każdym z tych przypadków możemy jednak zdecydować się na rozszerzenie polisy o klauzule dodatkowe. Wybierając je możemy zabezpieczyć się na wypadek szkód wynikających z czynności zawodowych na terenie całego świata, przedłużyć okres zgłaszania zgłoszeń czy chociażby zabezpieczyć się na wypadek konieczności odtworzenia danych i pokrycia kosztów z tym związanych. 

Czytaj także: Przedłużenie OC i AC w Aviva 
Świeże spojrzenie na ubezpieczenie na życie Aviva – złap Nową Perspektywę

Ubezpieczenie OC lekarzy: obowiązkowe i dobrowolne ubezpieczenie zawodowe

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Podsumowanie

  1. W październiku 2018 roku AVIVA poszerzyła swoją ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu.
  2. Towarzystwo oferuje ochronę ubezpieczeniową odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz w branży budowlanej.
  3. Ubezpieczenie OC zawodowe obejmuje ochroną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy, rozszerzenie ochrony na cały świat możliwe jest po wykupieniu klauzuli dodatkowych.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2024.03.26  •  Zdrowie
Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka?

Ubezpieczenie od następstw choroby nowotworowej musi zapewniać ochronę w przypadku diagnozy tej poważnej choroby. Jednak wybór odpowiedniej polisy jest już bardziej skomplikowany, ponieważ istnieje wiele zmiennych, które należy wziąć pod uwagę. W tym artykule podpowiadamy, jak wybrać najlepsze ubezpieczenie na raka, które spełni Twoje potrzeby i zapewni kompleksowe wsparcie.

Czytaj więcej
2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.05.06  •  Samochód
Elektryczne samochody bez prawa jazdy – czy to możliwe?

Elektryczne samochody stały się w ostatnich latach bardziej popularne. Głównym powodem, mimo wyższych kosztów zakupu, są oszczędności na późniejszym tankowaniu. Nie bez wpływu są także rządowe i unijne zachęty i benefity dla właścicieli aut z napędem proekologicznym. Czy można jednak prowadzić popularne elektryki bez posiadania prawa jazdy? Przyjrzyjmy się kwestii, która w ostatnim czasie nurtuje Internautów.

Czytaj więcej
2024.04.15
Jak ustalić wartość rynkową pojazdu?

Wartość rynkowa pojazdu jest jednym z kluczowych czynników, które należy wziąć pod uwagę przy sprzedaży lub zakupie samochodu. Niezależnie od tego, czy jesteś sprzedawcą, kupującym czy pośrednikiem, zrozumienie tego, jak ją ustalić jest niezbędne, aby przeprowadzić skuteczną transakcję.

Czytaj więcej
2024.04.07
Ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek?

Obowiązkowe ubezpieczenie OC jest niezbędne, aby chronić się przed finansowym obciążeniem w przypadku spowodowania szkody. Jednak wiele osób zastanawia się, ile kosztuje ubezpieczenie OC bez zniżek. W tym artykule dowiesz się, jakie czynniki wpływają na wysokość składki oraz jak można obniżyć koszty ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze OC maj 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej