OC zawodowe od AVIVY: ubezpieczenie w branży IT i budownictwie

Opublikowano: 05.03.2019
oc-zawodowe

Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu chroni przed finansowymi skutkami szkód i błędów, jakie możemy popełnić w związku z wykonywaniem czynności zawodowych. Z końcem 2018 roku, w tym segmencie rynku zaistniała również AVIVA oferując trzy nowości: ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej zawodowej, ubezpieczenie OC w branży IT oraz branży budowlanej. Postanowiliśmy przyjrzeć się z bliska poszczególnym produktom!

Ubezpieczenie OC zawodowe AVIVA

Każdego dnia mierzysz się z nowymi wyzwaniami. Jesteś odpowiedzialny za realizację różnych kontraktów, a każdy błąd może wiązać się z poważnymi konsekwencjami finansowymi. Od tych możesz się ubezpieczyć! OC z tytułu wykonywania zawodu od AVIVY dedykowane jest między innymi przedstawicielom takich zawodów jak: agenci celni, multiagenci, syndycy, księgowi, prawnicy czy chociażby zarządcy nieruchomości. W ramach polisy ubezpieczyciel pokrywa szkody rzeczowe, szkody na osobie czy następcze straty finansowe.  Zakres polisy obejmuje wszelkie uchybienia w wykonywaniu czynności zawodowych, szkody wyrządzone podwykonawcom, przekroczenie terminu w następstwie szkody objętej ubezpieczeniem, a nawet zdarzenia powstałe w wyniku rażącego niedbalstwa.

Ubezpieczenie OC w branży informatycznej

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej z tytułu wykonywania usług informatycznych chroni przed konsekwencjami błędów, jakich możemy dopuścić się przy realizacji kontraktów technologicznych. A konkretniej jakie usługi mogą być objęte ubezpieczeniem? Polisa obejmuje między innymi zbieranie, utrwalanie, udostępnianie danych, a także projektowanie, administrację i modyfikację systemów informatycznych.

Ubezpieczenie OC w budownictwie

Ostatnia z nowości wprowadzonych przez AVIVĘ zapewnia ochronę przed finansowymi konsekwencjami uchybień popełnionych w związku z wykonywaniem usług przy realizacji kontraktów budowlanych. Ubezpieczeniem objęte są takie czynności jak projektowanie, sprawdzanie projektów architektoniczno-budowlanych, kierowanie budową oraz sprawowanie kontroli technicznej. Polisa obejmuje także czynności w zakresie geologii, geodezji czy kartografii. Co więcej, zadziała ona także w przypadku projektowania rozwiązań technologicznych czy kierowania wytwarzaniem konstrukcyjnych elementów budowlanych.

OC zawodowe AVIVA: co warto wiedzieć?

Ubezpieczenie OC z tytułu wykonywania zawodu oferowane przez AVIVĘ obejmuje odpowiedzialnością cywilną szkody wynikające z czynności związanych z wykonywaniem zawodu na terytorium Europy.

Powyższy zakres ubezpieczenia OC dotyczy podstawowej wersji ochrony. W każdym z tych przypadków możemy jednak zdecydować się na rozszerzenie polisy o klauzule dodatkowe. Wybierając je możemy zabezpieczyć się na wypadek szkód wynikających z czynności zawodowych na terenie całego świata, przedłużyć okres zgłaszania zgłoszeń czy chociażby zabezpieczyć się na wypadek konieczności odtworzenia danych i pokrycia kosztów z tym związanych.

https://punkta.pl/inne-ubezpieczenia/ubezpieczenie-oc-lekarzy/#

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

(Brak ocen)
Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments