Szukasz najtańszego ubezpieczenia OC dla BMW E36? Znajdziesz je tutaj!

Aktualizacja:
ubezpieczenie oc bmw e36

Eleganckie, o sportowym charakterze BMW Serii 3 E36 w latach 90. zachwycało i budziło zazdrość. Auto było większe i masywniejsze od swojego poprzednika, jego kształty przyrównywano do delfina („Dolphin shape”). Produkowane od roku 1990 do 2000 modele do dziś mają swoich amatorów, którzy uważają je za najbardziej udane w rodzinie Serii 3 i cenią za dobre osiągi. Ile kosztuje ubezpieczenie OC BMW E36?

Ubezpieczenie OC pojazdów mechanicznych jest obowiązkiem każdego właściciela. Kary za brak ubezpieczenia OC rosną z roku na rok, może je naliczyć zarówno policja w czasie kontroli drogowej, jak i Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, który monitoruje online ciągłość polis OC. Brak polisy OC to także ryzyko poniesienia wszystkich kosztów wypadku, które mogą nas wpędzić w długi do końca życia.

Ceny ubezpieczenia OC są różne, choć zakres polisy w każdym TU jest taki sam. Skąd różnice w cenie? Składki OC są ustalane indywidualnie, ubezpieczyciele biorą pod uwagę wiek i doświadczenie kierowcy, przysługujące mu zniżki, miejsce zamieszkania, a także markę i model samochodu.

Za pośrednictwem naszego kalkulatora OC wybierzesz najlepszą ofertę spośród propozycji kilkunastu towarzystw ubezpieczeniowych i wykupisz polisę przez Internet. Wygodnie i bezpiecznie.

Poniżej przedstawiamy kalkulację ubezpieczenia OC dla doświadczonego kierowcy, żonatego mężczyzny lat 35, ojca dwojga dzieci, który ma prawo jazdy od kilkunastu lat i za bezszkodową jazdę przysługuje mu 60% zniżek. W tabeli podajemy, ile zapłaciłby za ubezpieczenie OC BMW E36 z 1995 roku w wybranych miastach.

Najtańszą polisę może wykupić mieszkaniec Rzeszowa, który zapłaci 549 zł w AXA. 558 zł zapłacą mieszkańcy Białegostoku i Zakopanego, a na wysoką składkę, bo aż 940 zł, musi przygotować się kierowca z Wrocławia.

Potwierdza to dane z raportu Najtańsze OC w 2018 roku na temat wysokości OC na początku 2018 roku, w którym Wrocław okazał się najdroższym miastem w Polsce. Skąd takie różnice między poszczególnymi miastami? Towarzystwa ubezpieczeniowe analizują policyjne raporty na temat wypadków drogowych i tam, gdzie dochodzi do nich najczęściej, stawki ubezpieczenia OC są najwyższe.

MiastoNajtańsza polisa OCU kogo najtaniej
Białystok558 złAviva (obecnie Allianz)
Rzeszów549 złAXA
Wrocław940 złAviva (obecnie Allianz)
Zakopane558 złAviva (obecnie Allianz)

 

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Czytaj także:
BMW E 90 – zalety, wady, typowe usterki, opinie, ubezpieczenie
BMW i3: elektryczny Bolid Mas Wiejskich
BMW serii 3 E46

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie OC to obowiązek każdego kierowcy. Zakres OC jest taki sam w każdym TU, więc nie warto przepłacać.
  2. Aby znaleźć najtańszą polisę, trzeba porównywać oferty różnych ubezpieczycieli, przejrzyście i wygodnie można to zrobić za pomocą kalkulatora OC.
  3. Doświadczony kierowca, posiadacz kompletu zniżek za bezszkodową jazdę, zapłaci za ubezpieczenie OC BMW E36 z 1995 roku od 549 zł w Rzeszowie do 940 zł we Wrocławiu.

Piotr Jarzynka
Ekspert ds. ubezpieczeń
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej
2024.06.05  •  Samochód
Automatyczne wyrejestrowanie pojazdów w 2024 – rewolucja w Centralnej Ewidencji Pojazdów

W odpowiedzi na narastający problem nieużywanych pojazdów zarejestrowanych w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK), polski rząd wprowadza rewolucyjne zmiany w przepisach dotyczących rejestracji aut. Najistotniejszą modyfikacją jest automatyczne wyrejestrowanie setek tysięcy tzw. martwych pojazdów, które od lat nie są eksploatowane, a mimo to figurują w ewidencji.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej