Pobierz wzór umowy sprzedaży samochodu i sprawdź, jak go wypełnić. Dobrze napisana umowa kupna sprzedaży auta będzie chronić interesy kupującego i sprzedającego.
Przed wypełnieniem wzoru przeczytaj nasz artykuł o umowie sprzedaży samochodu, aby dowiedzieć się, jakie prawa i obowiązki mają sprzedający i kupujący.
Czytaj: Umowa kupna sprzedaży samochodu. Pobierz wzór i sprawdź, o czym musisz pamiętać
POBIERZ FORMULARZ: UMOWA KUPNA SPRZEDAŻY SAMOCHODU
Objaśnienia do umowy:
-
W pierwszej kolejności podaj datę i miejsce zawarcia umowy sprzedaży samochodu.
-
Następnie jak najdokładniej określ strony umowy – kupującego oraz sprzedającego. Pamiętaj, że jeśli pojazd ma kilku współwłaścicieli, dane i podpisy ich wszystkich powinny znaleźć się na umowie!
-
Jeśli kupujący lub sprzedający korzystają z pełnomocnika, zaznacz to w umowie poprzez opisanie takiego reprezentanta. Uprawnienie do reprezentacji jest to najczęściej pełnomocnictwo notarialne.
-
W razie ewentualnego sporu związanego z umową sprzedaży, strony mogą ustalić, że sądem właściwym do rozwiązania problemu będzie sąd położony w określonej miejscowości – np. sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania kupującego, sąd właściwy ze względu na miejsce zamieszkania sprzedającego lub sąd w Warszawie itp.
-
Umowę podpisują sprzedający i kupujący, przy czym jeśli którykolwiek z nich korzysta z pełnomocnika – umowa taka powinna być podpisana właśnie przez pełnomocnika.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Umowa sprzedaży to jeden z najważniejszych dokumentów związanych z Twoim samochodem. Nie możesz kupić auta, nawet od brata, szwagra, czy przyjaciela, nie podpisując jej. Nie chodzi tylko o to, że jest ona dowodem poważnego zakupu, ale też o formalności urzędowe, przy których bez umowy się nie obejdzie. Co więc zrobić jeśli przed wizytą w urzędzie papier gdzieś zaginie?

Jeśli planujesz kupić lub sprzedać motocykl (lub skuter, czy motorower), będziesz potrzebować umowy. Transakcja tego rodzaju wymaga sformalizowanego dokumentu, który będzie potwierdzał jej rzeczywiste zawarcie. Zanim więc spotkasz się z potencjalnym kupującym lub sprzedającym motocykl – pobierz i wydrukuj umowę w dwóch egzemplarzach (po jednym egzemplarzu dla Ciebie i drugiej strony transakcji).

Kupując samochód nie szczędź czasu na dopełnienie formalności i zweryfikowanie danych sprzedającego. Jeśli podpiszesz wadliwą umowę, konsekwencje mogą skutecznie zepsuć radość z nabycia nowego auta. Umowa połówkowa z pozoru wygodna jest obarczona sporym ryzykiem. Co warto o nim wiedzieć?

Sprzedałem auto, co dalej? Wiele osób z nas staje przed trudnym dylematem, jakim jest wypełnienie wszystkich formalności już po dokonaniu transakcji. Kupujący już cieszy się z nowego nabytku, a my zastanawiamy się, do jakiego urzędu udać się w pierwszej kolejności. Punkta spieszy z pomocą i odpowiedzią, na to, co zrobić po sprzedaży auta!

Sprzedaż samochodu została sfinalizowana, umowa podpisana, kluczyki przekazane. Na tym jednak nie kończą się formalności związane ze zbyciem pojazdu. Kupujący musi przerejestrować auto, a sprzedający powinien zgłosić fakt sprzedaży w wydziale komunikacji. Co jeśli tych kroków zabraknie? Jedną z konsekwencji może być wezwanie do płacenia nie swoich mandatów. Jak wygląda kwestia mandatu po sprzedaży samochodu?

Czy zastanawiałeś się, co dzieje się z Twoją polisą OC po sprzedaży samochodu? Czy możliwy jest zwrot składki OC po sprzedaży pojazdu? Jak to właściwie działa? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na te pytania, omówić kluczowe aspekty zwrotu składki OC po sprzedaży samochodu i wskazać, jak można odzyskać część pieniędzy.
Najchętniej czytane

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz