Warta Mobile, czyli likwidacja szkody w Twoim smartfonie

Aktualizacja:
warta-mobile

Masz szkodę z ubezpieczenia w Warcie? Ubezpieczyciel udostępni Ci bezpłatną aplikację Warta Mobile, dzięki której będziesz mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się w Twojej sprawie i kontaktować się z likwidatorem.Oględziny? To również załatwisz przez smartfon.

Mobilny asystent likwidacji szkody

Pod koniec 2015 roku Warta uruchomiła pionierskie rozwiązanie w zakresie likwidacji szkód – aplikację Warta Mobile. To kompleksowe rozwiązanie, dzięki któremu cały proces likwidacji szkody możesz mieć w telefonie online – nie musisz już dzwonić na infolinię aby dopytać o status szkody ani logować się z komputera, by przesłać zdjęcia i dokumenty. Wszystko łącznie z oględzinami możesz załatwić przez smartfon – w dogodnym dla siebie czasie i miejscu.

Co ważne, z mobilnego rozwiązania Warty możesz skorzystać bez względu na rodzaj szkody – czy jest to parkingowe przytarcie błotnika samochodu likwidowane z AC, czy włamanie do domu, czy wreszcie zalanie mieszkania z OC sąsiada ubezpieczonego w Warcie.

Warta Mobile – jak to działa?

Dzwonisz na infolinię Warty tylko raz – gdy zgłaszasz swoją szkodę. Pod koniec rozmowy konsultant ubezpieczyciela zapyta Cię, czy masz smartfon z systemem operacyjnym iOS lub Android. Jeśli tak, zaproponuje Ci skorzystania z aplikacji Warta Mobile i przyśle Ci link do pobrania apki. Następnie powinieneś zalogować się do Warty Mobile za pomocą numeru PESEL i numeru telefonu. „Do logowania nie wymagamy numeru szkody. Klienci często nie noszą go przy sobie, a PESEL i numer telefonu to informacje, które raczej każdy ma pod ręką. Staraliśmy się, aby dostęp do naszej aplikacji oraz korzystanie z niej były jak najbardziej uproszczone” – mówi Rafał Stankiewicz, wiceprezes zarządu Warty.

Podczas logowania do aplikacji wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji w formie elektronicznej – zatem od tej pory wszelka korespondencja od Warty będzie do Ciebie trafiać właśnie przez Warta Mobile. Otrzymasz SMS z jednorazowym hasłem, które będziesz mógł zmienić na własne – ciąg 4 cyfr. W najbliższej przyszłości wprowadzona zostanie możliwość logowania za pomocą czytnika linii papilarnych dla posiadaczy iPhone’ów.

Twoja zgłoszona wcześniej telefonicznie szkoda jest widoczna od razu po zalogowaniu się do aplikacji. Na ekranie pojawiać się będzie lista dokumentów, których zdjęcia powinieneś dołączyć (możesz je zrobić telefonem z poziomu aplikacji lub wybrać z pamięci urządzenia), oraz korespondencja od likwidatora. Ty sam również możesz wysyłać wiadomości pracownikowi Warty, który zajmuje się Twoją sprawą.

warta-mobile-ekran

Jak długo musisz oczekiwać na odpowiedź pracownika Warty? Wiceprezes Rafał Stankiewicz zapewnia, że likwidatorzy odpowiadają praktycznie w czasie rzeczywistym, dzięki czemu rozmowa przez aplikację przypomina czat: „Musieliśmy zmienić nasze procesy. Do tej pory likwidator na odpowiedź na e-mail od klienta miał 1 dzień. W aplikacji skróciliśmy ten czas do godziny. Dzięki takiemu rozwiązaniu skrócił się nie tylko czas wymiany korespondencji i likwidacji szkody, ale też dystans pomiędzy klientem a firmą ubezpieczeniową – dzięki temu klient jest sprawnie obsłużony a likwidatorzy otrzymują przyjazną informację zwrotną”.

Warta odpowiada na korespondencję za pomocą aplikacji od poniedziałku do piątku w godzinach 8-16.

Gdy likwidator będzie potrzebował od Ciebie dokumentów albo odpowie na Twoją wiadomość, dostaniesz powiadomienie w postaci symbolu przy ikonce Warta Mobile na ekranie telefonu.

W aplikacji masz dostęp do wszystkich dokumentów szkodowych i korespondencji z likwidatorem. Apka wygasa po 7 dniach od zakończenia likwidacji. Możesz wyeksportować sobie wszystkie dokumenty z aplikacji do pamięci urządzenia lub wysłać je sobie e-mailem, aby mieć do nich dostęp także po otrzymaniu decyzji odszkodowawczej.

Zdalne oględziny, czyli wisienka na torcie

Jeśli do zlikwidowania szkody nie wystarczą zdjęcia zrobione przez Ciebie i likwidator uzna, że powinien sam obejrzeć uszkodzenia, może to zrobić… korzystając z Twojego smartfona – oczywiście w porozumieniu z Tobą i po wcześniejszym ustaleniu daty i godziny takich zdalnych oględzin.

Gdy nadejdzie moment oględzin, na które umówiłaś się z rzeczoznawcą Warty, połączy się on z Twoją aplikacją (w trybie audio) i zapyta, czy rzeczywiście może teraz obejrzeć uszkodzenia. Jeśli wyrazisz zgodę, likwidator przełączy się na tryb video i przejmie kontrolę nad aparatem w telefonie, który Ty trzymasz w ręku. Będzie Cię instruował, jak podejść ze smartfonem do uszkodzeń, aby było je dobrze widać i samodzielnie zrobi zdjęcia. Materiał ze zdalnych oględzin zostanie zapisany w aplikacji w postaci fotografii.

Czytaj także: Aplikacja UFG „na wypadek”

Kto może skorzystać z aplikacji Warta Mobile?

Z apki mogą korzystać bezpłatnie wszyscy, którym przytrafiła się szkoda z polisy tego ubezpieczyciela (innej niż ubezpieczenie na życie), a więc nie tylko klienci Warty, ale również poszkodowani, którzy zgłaszają szkody z OC sprawców ubezpieczonych w Warcie. Aby skorzystać z tego rozwiązania, należy:

  • zgłosić szkodę przez telefon (na razie jeszcze Warta nie oferuje aplikacji osobom korzystającym ze zgłoszenia przez internet),
  • być klientem indywidualnym,
  • mieć smartfon z systemem iOS lub Android.

„Szacujemy, że obecnie, czyli po dwóch miesiącach od wprowadzenia aplikacji, korzysta z niej już ok. 10% osób telefonicznie zgłaszających szkody do Warty” – informuje Rafał Stankiewicz. To naprawdę sporo, zważywszy na fakt, że nie każdy jeszcze posiada smartfon.

Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców

Warta Mobile wczoraj i dziś

Uważni czytelnicy Akademii Punkta zauważą, że w teście aplikacji mobilnych ubezpieczycieli przeprowadzonym w grudniu 2014 roku pisaliśmy już o Warta Mobile.

Czytaj także: Akademia Punkta testuje aplikacje ubezpieczeniowe na telefony [ANALIZA]

Z ówczesnego rozwiązania Warty pozostała tylko nazwa – obecna aplikacja jest zupełnie czymś innym. Wiceprezes Rafał Stankiewicz wyjaśnia, że Warta postanowiła zapytać samych klientów, jakiego rozwiązania oczekują: „Przeprowadziliśmy badanie rynkowe na próbie heavy users, aby ustalić, jak powinna wyglądać nasza aplikacja. Okazało się, że użytkownicy chcą dostać sprawne i kompleksowe rozwiązanie, które będzie obsługiwało dokładnie jeden obszar, czyli likwidację szkód. Klienci oczekują, że aplikacja będzie prosta – bez dodatków takich jak latarka czy prognozy pogody – ale za to pozwoli im w pełni uczestniczyć w procesie obsługi szkody”.
Czytaj także: Przyjazna likwidacja szkody – jak ubezpieczyciele ułatwiają nam życie

Grafiki: Warta

Podsumowanie

  • Warta Mobile to bezpłatna aplikacja na smartfony obsługująca likwidację wielu rodzajów szkód zgłaszanych z ubezpieczeń w Warcie.
  • Mogą z niej skorzystać klienci indywidualni, którzy zgłaszają szkody przez telefon.
  • Warunkiem technicznym jest posiadanie smartfona z systemem iOS lub Android.
  • Oprócz dodawania zdjęć i dokumentów oraz korespondencji z likwidatorem aplikacja umożliwia też zdalne oględziny.
  • Warta Mobile jest prostą aplikacją służącą tylko do likwidacji szkód.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
7 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej