Dzisiaj każdy kierowca, częściej lub rzadziej, korzysta z nawigacji. Jednak to nie popularne niegdyś nawigacje samochodowe, a aplikacje, w jakie wyposażone są, lub mogą być, smartfony towarzyszą nam na co dzień. Wybór darmowych aplikacji jest naprawdę imponujący. Wystarczy odwiedzić sklep Google Play lub App Store. Które rozwiązanie wybrać?
Sprawdzamy, jaka darmowa aplikacja na telefon jest najlepsza. Oto kilka propozycji.
Najlepsza darmowa nawigacja na telefon z Androidem i iOS
Nawigacje samochodowe będące odrębnym urządzeniem odchodzą do lamusa. Obecnie niemal wszystko możemy wykonać, korzystając wyłącznie ze smartfona. Również w zakresie kwestii związanych z użytkowaniem i prowadzeniem samochodu. Tak przebiega m.in. rejestracja samochodu online, czy szybkie sprawdzenie, jaki pakiet OC i AC będzie dla nas najkorzystniejszą opcją.
Wśród darmowych nawigacji samochodowych na telefon wzięliśmy uwagę te, które można pobrać na smartfony wyposażone w Androida oraz na iPhone’y. Ocenie podlegały m.in. dokładność map i precyzja prowadzenia. Od tych czynników zależy szybkość i wygoda dotarcia do celu podróży. Równie ważną cechą nawigacji jest prowadzenie głosowe po polsku. Informacje o natężeniu ruchu i występujących korkach wymagają z kolei aktywnego połączenia internetowego – zawsze warto o tym pamiętać.
Czytaj także: Google w samochodzie: Android w autach Renault, Nissan i Mitsubishi
Wspólną zaletą wszystkich dostępnych za darmo aplikacji jest oczywiście to, że są bezpłatne. Należy jednak pamiętać, że większość z nich bardzo obciąża system i powoduje szybsze zużycie baterii. A zastanawiając się, za co można stracić prawo jazdy, pamiętajmy o tym, by wyposażyć auto w specjalny uchwyt na smartfon. Korzystanie z nawigacji będzie nie tylko wygodniejsze, ale i zdecydowanie bezpieczniejsze.
Czytaj także: Najlepsze aplikacje dla kierowców
Waze
Waze to aplikacja na smartfony z systemem Android oraz na iPhone’y. Została stworzona w 2006 roku, w 2013 kupiona przez Google. Użytkownicy cenią nawigację przede wszystkim za czytelny, estetyczny interfejs oraz dostępne funkcje. Nawigacja dobrze wylicza i podaje propozycje tras, wskazując najlepszą opcję drogi. Jedną z jej zalet jest dynamiczne korygowanie trasy w zależności od aktualnej sytuacji na drodze. Tutaj także znajdziemy przydatne informacje o fotoradarach na trasie, kontrolach policji, wypadkach, czy zamkniętych drogach. Waze działa jednak jedynie w trybie online.
Ciekawostka: Aplikacja umożliwia komunikowanie się z innymi użytkownikami nawigacji, a prowadzący w czasie jazdy głos to głos Batmana.
Czytaj także: Link4 przygotowuje nas na “czarne skrzynki” w samochodach?
Google Maps
Mapy dostarczane przez Google są nie tylko dobre, ale także stale poprawiane i rozwijane. Użytkownicy aplikacji, których liczbę na całym świecie można zliczać w milionach, chwalą Mapy Google za pracę zarówno w trybie online, jak i offline. Nawigacja wyświetla informacje o korkach, aktualną prędkość, powiadamia o fotoradarach, pozwala na sprawdzenie widoku satelitarnego i terenowego miasta. Możemy w niej sprawdzić mapę jeszcze przed trasą, poznać przebieg drogi oraz czas, jaki zajmie nam dotarcie do celu. Co istotne, Mapy Google są najczęściej preinstalowane na wszystkich smartfonach z Androidem, dlatego nie ma konieczności pobierania aplikacji.
Czytaj także: Nowe funkcjonalności Google Maps
Yanosik
Yanosik to polska aplikacja, która powstała w 2010 roku i może obecnie pochwalić się największą społecznością użytkowników. Do pobrania zarówno na smartfony z systemem Android, jak i iOS, wykorzystywana jest głównie do informowania o fotoradarach i kontrolach drogowych – policyjnych oraz Inspekcji Transportu Drogowego. Poza typowymi dla nawigacji samochodowej funkcjami ta aplikacja oferuje dodatkowo możliwość sprawdzenia historii samochodu, czy oszacowania jego wartości po zeskanowaniu kodu AZTEC. Wyposażenie w wideorejestrator eliminuje konieczność instalacji dodatkowej aplikacji.
Sygic GPS Navigation
Ta aplikacja pochodzi ze Słowacji i śmiało możemy określić ją kompletną. Dostaniemy w niej zarówno dokładne mapy, jak i wybór najlepszej trasy. Po przejściu w tryb online (nawigacja działa także w trybie offline) uzyskamy z kolei wszelkie informacje na temat korków, czy innych utrudnień na drodze. W przypadku pojawienia się takiej konieczności aplikacja szybko skoryguje trasę. Użytkownikom podoba się m.in. asystent pasa ruchu, który informuje podczas jazdy, jakiego pasa należy się trzymać, aby nie przegapić zjazdu. Ta aplikacja pomoże nam również znaleźć miejsce parkingowe, czy stację paliw, nagra też trasę podczas nawigowania.
Here WeGo
Ta propozycja to dobre rozwiązanie dla osób często poruszających się po dużym mieście. Aplikacja Here WeGo wyznacza trasy dla samochodu, roweru oraz pieszych. Dodatkowo wskazuje najbliższe przystanki środków transportu publicznego, pozwala znaleźć rower miejski, czy zamówić taksówkę, a nawet wspiera w poruszaniu się po centrach handlowych. Aplikację rozwijają najwięksi gracze rynku motoryzacyjnego, m.in. marki BMW czy Audi. Działa sprawnie, także w trybie offline.
Czytaj także: Aplikacja UFG – co to jest?
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły
Święta już za pasem. Postanowiłeś spędzić je w górach lub jak co roku wybierasz się do rodziny. W podróży może przydać Ci się CB Radio albo mobilna aplikacja, dzięki którym unikniesz błysku z fotoradaru lub korka tworzącego się na drodze wylotowej z miasta. Akademia mfind przedstawia “przyjaciół”, którzy mogą pomóc Ci w trasie.
Do aplikacji na smartfony tworzonych przez banki zdążyliśmy już przywyknąć. Ale firmy ubezpieczeniowe również nie chcą pozostawać w tyle i dają możliwość korzystania z mobilnych aplikacji. Postanowiłem zabawić się w testera „apek” oferowanych przez instytucje sektora ubezpieczeniowego i sprawdzić, które mogą być przydatne, a które mają charakter czysto promocyjny.
Zakup polisy jeszcze nigdy nie był tak prosty. Każdy posiadacz smartfona w każdych okolicznościach i w każdym miejscu z dostępem do Internetu może kupić ubezpieczenie OC i AC dla swojego pojazdu. Zajmie to mniej czasu, niż przeczytanie tego tekstu do końca. Jak działa aplikacja Benefia?
Masz szkodę z ubezpieczenia w Warcie? Ubezpieczyciel udostępni Ci bezpłatną aplikację Warta Mobile, dzięki której będziesz mógł na bieżąco śledzić, co dzieje się w Twojej sprawie i kontaktować się z likwidatorem.Oględziny? To również załatwisz przez smartfon.
Dzięki aplikacjom na telefon można zdiagnozować swój stan zdrowia, retuszować zdjęcia na milion różnych sposobów i tworzyć komiksy na podstawie wydarzeń ze swojego życia. Dotychczas mobilne narzędzia dostarczane przez firmy ubezpieczeniowe służyły głównie do obliczenia składki i złożenia wniosku o odszkodowanie.
Już od dawna nie potrafisz żyć bez smartfona. Przechowujesz w nim wiele ważnych danych, korzystasz z internetu i pomocnych aplikacji. Podpowiadamy, jak poradzić sobie w kryzysowej sytuacji takiej jak zgubienie telefonu lub jego kradzież. Czy można się ubezpieczyć od tego typu zdarzeń?
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?