Brytyjskie ubezpieczenia zwierząt – trudna miłość do pupili

Aktualizacja:
Brytyjskie ubezpieczenia zwierząt – trudna miłość do pupili

Pogryzione okulary i sztuczna szczęka jako ofiara psiej szczęki to standard. Ubezpieczenia zwierząt w Wielkiej Brytanii dają znacznie ciekawsze listy szkód wyrządzonych przez przytulińskich.

Choć Brytyjczycy bez wątpienia należą do miłośników domowych i hodowlanych zwierząt, każdy afekt wiąże się najczęściej z zawodami i złamanym sercem. Z danych zgromadzonych przez firmę ubezpieczeniową NFU Mutual wynika, że w związku ze szkodami wyrządzonymi przez zwierzaki, wypłacono odszkodowania warte w sumie ponad 600 000₤.

Na szczycie listy futrzanych szkodników znajduje się, jak nietrudno się domyślić, pies – najlepszy przyjaciel człowieka. Psie psoty stanowią 43% wszystkich szkód zgłoszonych do NFU Mutual. Wszystkie Burki i Azory z Wysp winne są najczęściej zniszczeniom dokonanych paszczą na osobistych przedmiotach ich właścicieli. Do psich przewodów pokarmowych trafiają szczątki okularów, sztucznych szczęk, a nawet aparatów słuchowych.

Koty, znane ze swojej zwinności, najczęściej powodują szkody, niedbale choć z zimną krwią przewracając kubki z gorącą herbatą na klawiatury komputerów lub drogocenne wazy z dynastii Ming na podłogę. Wysoko w rankingu winowajców znajdują się także konie i dzikie ptaki.

Choć ubezpieczonym nie jest do śmiechu, kiedy muszą zgłosić szkodę, to ubezpieczyciele często nie potrafią ukryć rozbawienia napływającymi roszczeniami. Oto najzabawniejsze z nich:

  1. Pies przeżuł skórzaną sofę
  2. Krowa, która myślała, że trawa u sąsiada jest bardziej zielona, przedostała się przez płot i zniszczyła rosnące w ogrodzie rośliny.
  3. Osioł zniszczył iPhone’a
  4. Ptak wpadł do domu przez kominek i spowodował zniszczenia dywanów i mebli na kwotę 8000₤
  5. Koń przeżuł siedzenie wypożyczonej koparki
  6. Krowa postanowiła popływać w basenie sąsiadów.
  7. Pies zjadł sztuczną szczękę swojego właściciela.
  8. Pies zniszczył telewizor podrzucając swoją zabawkę.
  9. Kot, przez pomyłkę zamknięty na noc w samochodzie, postanowił wyrazić swoje oburzenie poprzez obsikanie całej tapicerki

Wśród miłośników futrzaków pokutuje przekonanie, że jeśli ktoś nie lubi zwierząt musi być złym człowiekiem. W świetle wysokości odszkodowań czy naprawdę można obwiniać sceptyków?

Źródło: westernmorningnews.co.uk/

Foto: by Keith McDuffee, via Flicr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments