Wet za wet, czyli psia polisa dla weterana

Aktualizacja:
Wet za wet, czyli psia polisa dla weterana

Było już w Akademii mfind o ubezpieczeniach dla zwierząt, które można kupić w Polsce, a także o niefortunnych szkodach wyrządzonych przez czworonogów w Wielkiej Brytanii. Nic tak nie wzrusza i nie budzi poparcia i zainteresowania jak psi terapeuta, dlatego będzie także o weteranach wojennych z USA, którzy na co dzień mogą liczyć na swoich inteligentnych towarzyszy.

Dzięki wsparciu US Department of Veteran Affairs – wydziału zajmującego się sprawami weteranów – żołnierze, których zdrowie psychiczne i fizyczne ucierpiało na wojnie, otrzymali bezpłatne ubezpieczenie dla swoich czworonożnych terapeutów.

Psy, najczęściej rasy labrador lub golden retriever, szkolone są do pomocy w radzeniu sobie z objawami zespołu stresu pourazowego. Weterani mogą liczyć nie tylko na bezwarunkową miłość swoich zwierzaków, ale także na drobną pomoc w codziennym życiu. Jedyne czego pies potrzebuje w zamian, to opieka zdrowotna, która często może być kosztowna. VA, które zapewnia żołnierzom w spoczynku możliwość certyfikowanej dogoterapii, dostrzega również konieczność otoczenia psa bezpłatną ochroną weterynaryjną. Taka psia polisa ma zapewnić spokój i możliwość kontynuowania rehabilitacji żołnierzowi, który doświadczył wojennej traumy.

Weterynarze, którzy zdecydowali się na udział w programie, chcą pomagać nie tylko zwierzętom, ale także spłacić dług wobec weteranów. Ubezpieczenie zdrowotne dla psów terapeutów zapewnia firma Trupanion, która zajmuje się sprzedażą polis dedykowanych domowym pupilom. Otwarta została także całodobowa infolinia, która ma wspierać program bezpłatnej pomocy dla weteranów i ich terapeutów.

Psy, które wyczuwają nastroje swoich właścicieli i potrafią uspokoić ich nocne koszmary, to dowód na istnienie niezwykłej więzi między człowiekiem i zwierzęciem. Możliwość zapewnienia im darmowej opieki zdrowotnej przywraca wiarę w relacje międzyludzkie.

Źródło: http://parade.condenast.com/

Foto: by North Carolina National Guard, via Flickr

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments