Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Bezpieczny Pupil. Czy warto ubezpieczyć zwierzęta?

Aktualizacja:
ubezpieczenie zwierząt play

Ubezpieczenie psa lub kota dla wielu z nas może wydawać się pomysłem niedorzecznym. Tymczasem na Zachodzie, polisy dla posiadaczy zwierząt domowych są oferowane od kilkudziesięciu lat i cieszą się niesłabnącą popularnością. W jakich sytuacjach sprawdzi się ubezpieczenie zwierząt? Prześwietlamy nowość na rynku ubezpieczeń Play - polisę „Bezpieczny pupil”.

Jeśli Twoje gospodarstwo domowe zamieszkuje pies lub kot, powinieneś pomyśleć o polisie, która ochroni zarówno jego zdrowie, jak również zabezpieczy Twoje interesy. Mowa tutaj o ubezpieczeniu zwierząt domowych. Nawet jeśli bezgranicznie ufasz swojemu psu pamiętaj, że zwierzęce instynkty mogą zaskoczyć, a ich konsekwencje prawne spadną wówczas na Ciebie. Poza tym, nie jesteś w stanie ochronić swojego pupila przed różnego rodzaju wypadkami.  Czy w takich sytuacjach zda egzamin nowość oferowana przez sieć Play – ubezpieczenie Bezpieczny Pupil? Sprawdzamy to!

Bezpieczny Pupil: kogo możemy ubezpieczyć?

Polisą możemy objąć maksymalnie dwa zwierzęta – psa i/lub kota. Muszą one zamieszkiwać nasze gospodarstwo domowe i nie mogą być trzymane w celach handlowych lub hodowlanych.

 Ubezpieczenie zwierząt od Play: co obejmuje?

Ubezpieczenie Bezpieczny Pupil jest jednym z 31 produktów, jakie oferuje sieć Play swoim klientom. Polisa ta obejmuje ochroną zarówno psa i kota, jak i interesy jego właściciela. Do wyboru mamy dwa warianty różniące się zakresem  i sumą ubezpieczenia: wariant Standard oraz Premium.

Zarówno wariant pierwszy jak i drugi obejmuje:

  • OC właściciela zwierzęcia,
  • koszty leczenia naszego pupila po nieszczęśliwym wypadku – w tym koszty leków, badań czy koniecznych zabiegów.

Decydując się jednak na wariant rozszerzony Premium, dodatkowo otrzymujemy:

  • assistance medyczny, czyli pomoc dla osoby poszkodowanej przez naszego psa lub kota. W ramach pakietu ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje m.in.  koszty wizyt lekarskich, transportu medycznego, czy koszty dostawy leków.

Czytaj także: Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Gryzący Problem (kleszcze).

Odpowiedzialność cywilna właściciela zwierzęcia: kiedy się przyda?

Każdy właściciel zwierzęcia wie, że nawet jeśli jego milusiński jest oazą spokoju i cierpliwości, czasem może zdarzyć się, że odzywają się w nim prawdziwe zwierzęce instynkty. Tym, nie zawsze jesteśmy w stanie zapobiec. Ubezpieczenie OC, które zawiera się zarówno w wariancie Standard jak i Premium, przyda się w sytuacji, kiedy nasz nieposkromiony czworonóg ugryzie sąsiada, a ukochany kot zarysuje karoserię jego samochodu. W takich przypadkach ubezpieczyciel wypłaci osobie poszkodowanej świadczenie. Suma ubezpieczenia w obu wariantach wynosi maksymalnie 10 tys. zł, przy czym w przypadku szkód rzeczowych obowiązuje franszyza redukcyjna w wysokości 200 zł.

Czytaj także: Ubezpieczenie zwierząt domowych i hodowlanych – jak znaleźć odpowiednią ofertę?

Ubezpieczenie Bezpieczny Pupil: kiedy ochrona nie zadziała?

Zanim zdecydujemy się na wybór konkretnej polisy, jak zawsze zalecamy dokładne zapoznanie się z kwestiami wyłączeń odpowiedzialności ubezpieczyciela. W przypadku ubezpieczenia zwierząt od Play, na wypłatę świadczeń nie możemy liczyć m.in. w przypadku hodowli zwierząt dla celów zarobkowych, przeniesienia chorób zakaźnych przez naszych pupili, czy w momencie kiedy szkody mają związek z prowadzonym przez nas hotelem na zwierząt czy lecznicą.

Czytaj także: Pies i kot w samochodzie: jak bezpiecznie przewozić zwierzęta

UWAGA:

W OWU znajdziemy zapis mówiący o tym, że zakres ubezpieczenia OC obejmuje także szkody wyrządzone nieumyślnie, a nawet te wyrządzone w skutek rażącego niedbalstwa. Z kolei w paragrafie mówiącym o wyłączeniach odpowiedzialności Allianz znajdziemy informację, że w niektórych przypadkach, kiedy szkoda jest efektem rażącego niedbalstwa, ubezpieczenie nie należy się. Warto dopytać o te kwestie konsultanta.

Czytaj także: Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Bezpieczna Torebka. Czy warto?

Bezpieczny pies i kot: ile kosztuje polisa od Play?

Wybierając pakiet Standard, za miesięczne ubezpieczenie zapłacimy 9,99 zł. Jeśli jesteśmy jednak zainteresowani wersją ochrony obejmującą także assistance medyczny, musimy liczyć się z kosztami w wysokości 11,99 zł/miesiąc.

Alternatywa dla ubezpieczenia Bezpieczny Pupil

Jeśli masz ubezpieczenie mieszkaniowe, nieruchomości być może zawiera ona ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Takie ubezpieczenie może być alternatywą dla „Bezpiecznego Pupila” –  a może sam nie wiesz, że je masz i że może być pomocne w sytuacji, gdy Twój pupil wyrządzi szkodę osobie trzeciej, np. ugryzie sąsiada, albo zniszczy należący do niego przedmiot.

Czytaj także: Ubezpieczenie psa: kaprys właściciela czy rozsądna ochrona?

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Naprawy domowe

Utrata Danych

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie Bezpieczny Pupil od Play obejmuje ochroną psa i/lub kota (max. 2 zwierzęta domowe).
  2. Partnerem ubezpieczeniowym polisy jest Allianz.
  3. Ubezpieczenie oferowane jest w dwóch wariantach: Standard - obejmujące OC właściciela zwierzęcia oraz koszty leczenia naszego pupila po nieszczęśliwym wypadku, oraz Premium gwarantującą dodatkowo pomoc medyczną dla osoby poszkodowanej przez nasze zwierzę.
  4. W przypadku strat powstałych w wyniku zniszczenia mienia przez naszego psa lub kota, osoba poszkodowana może liczyć na odszkodowanie do maksymalnej wysokości 10 tys. zł (przy czym nasz wkład własny wynosi 200 zł).


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej