Auto dla singla: marka samochodu a atrakcyjność płci przeciwnej

Aktualizacja: 27.11.2018
auto-dla-singla

Planujesz zakup samochodu? Zależy Ci na luksusowym aucie z górnej półki czy może szukasz ekonomicznego samochodu w okazyjnej cenie? Zwracasz uwagę na parametry techniczne czy może wybierasz auto ze względu na kolor? Możesz wziąć pod uwagę jeszcze jeden czynnik - nieco mniej oczywisty. Jaki? Powodzenie u płci przeciwnej. Auta, nie Twoje. Chyba, że Ciebie w nim... Sprawdzamy, jakie jest idealne auto dla singla!

O gustach się nie dyskutuje. Jeden dobrze czuje się w aucie terenowym, drugi lubi czuć wiatr we włosach szpanując w kabriolecie. Jeden kupując auto będzie zwracał uwagę przede wszystkim na to, co znajduje się pod jego maską, a dla drugiego czynnikiem decydującym będą widoczne gołym okiem bajery. Jest jeszcze jedna grupa ludzi – ci, przy wyborze auta, kierują się jednak zupełnie innymi wytycznymi, a mianowicie atrakcyjnością. Mowa tutaj bynajmniej nie o atrakcyjności auta, a swojej atrakcyjności podnoszonej przez atrakcyjność pojazdu.

Lustereczko, powiedz przecie…

Nie czytamy ze szklanej kuli i nie stawiamy tarota. Nie dumamy, a stwierdzamy fakty. Opieramy się na badaniu przeprowadzonym przez Roadloans, który postanowił zbadać pewną ciekawą zależność – czy to, jakim autem jeździ dana osoba ma jakikolwiek wpływ na postrzeganie jej pod względem atrakcyjności?

W badaniu udział wzięło ponad 2 tysiące kobiet i mężczyzn powyżej 18. roku życia. Wszystkich przepytano pod kątem rodzaju samochodu, koloru karoserii oraz tego, jaki ma to wpływ na postrzeganie atrakcyjności płci przeciwnej. Rozwiewając wszelkie wątpliwości – ma, i to całkiem spory. Okazało się, że niektóre rodzaje samochodów sprawiają, że kobiety wydają się o wiele bardziej pociągające. Nie bez znaczenia jest też kolor samochodu – czerwień sprawia, że dama za kółkiem jest bardziej atrakcyjna. Zaskoczeniem mogą być natomiast upodobania kobiet – te stwierdziły, że najprzystojniejsi mężczyźni wcale nie siedzą za kółkiem sportowego cacka. Zatem w jakim aucie spotkamy prawdziwego mężczyznę, a jakim samochodem jeździ ideał kobiety?

Czego pragną kobiety?

Zacznijmy więc od upodobań kobiet. Wyniki badania mogą nieco zaskakiwać. Zdaniem płci pięknej, najbardziej atrakcyjni mężczyźni nie jeżdżą – jak mogłoby się wydawać – autami sportowymi. Najwięksi przystojniacy siedzą za kółkiem samochodu typu pickup. Tak oceniło aż 32 proc. kobiet. Wspomniane samochody sportowe znalazły się na drugim miejscu z wynikiem 27 proc. Kierowcy SUV-ów uplasowali się na trzecim miejscu, zamykając tym samym podium z 16 proc. poparciem. Co ciekawe, luksusowe sedany zdobyły zaledwie 11 proc. głosów kobiet. Ciekawostką mogą być jednak samochody hybrydowe i elektryczne, które także znalazły się w zestawieniu aut podnoszących atrakcyjność mężczyzn. Te wskazało 9 proc. ankietowanych. Największe zaskoczenie zostało na koniec. Choć okazało się, że kierowcy tych aut wzbudzają najmniejsze zainteresowanie płci pięknej, sam fakt ich uwzględniania w zestawieniu może być szokujący. Wśród aut, które w pewien sposób także działają na kobiety znalazły się – uwaga! – samochody firmy kurierskiej, minivany i pojazdy, którymi przemieszcza się listonosz. Zdobyły one odpowiednio 4, 2 i 1 proc. głosów.

Samochód dla singla

Ideałem mężczyzny jest…

To jednak nie wszystko! Kobiety zapytane o to, w jakim aucie widziałyby swój ideał mężczyzny wskazywały konkretne marki. Bezapelacyjnym zwycięzcą został Ford. Mężczyzna za jego kierowcą jest spełnieniem marzeń aż 16 proc. ankietowanych. Przykładem prawdziwego mężczyzny jest także kierowca Chevroleta (13 proc.), a niewiele mniej kobiet śni o kierowcy Porsche (11 proc.). Jeśli jednak myślimy, że wystarczy jeździć pierwszym lepszym Fordem, by wzbudzić zainteresowanie płci pięknej to jesteśmy w wielkim błędzie! Najbardziej pociągająca dla dam jest czerń. Kierowco! Jeśli więc jeździsz czarnym Fordem – miej się na baczności – jesteś na celowniku kobiet! Szansę na zwrócenie uwagi pań masz także jeżdżąc srebrnym autem.

O czym myślą mężczyźni?

Wiemy już, w jakich autach spotkamy idealnego partnera dla większości kobiet. Czas odwrócić role… Na jakie samochody, a konkretniej panie za ich kółkiem, zwracają uwagę faceci? Jakimi autami jeżdżą najbardziej atrakcyjne kobiety? I tutaj kolejne zaskoczenie – zdaniem mężczyzn najbardziej pociągające kobiety jeżdżą autami sportowymi. Zostały one wskazane przez 59 proc. ankietowanych panów. Zaraz za nimi, na drugim miejscu znalazły się sedany. Panie za kółkiem SUV-ów zwrócą uwagę 20 proc. fanów motoryzacji i  amatorów piękna. W zestawieniu znalazły się także kobiety siedzące za kierownicą minivanów. Choć nie wzbudzą one takiego zainteresowania jak koleżanki w innych autach, na nie nadal zwróci uwagę 4 proc. mężczyzn.

Auto dla singla

Luksus jest w cenie

A jak prezentuje się atrakcyjność kobiet patrząc przez pryzmat marki auta? Interesująco. W tym przypadku, mężczyźni postawili na luksus. Oko zawieszą przede wszystkim na kobietach za kierownicą BMW (16 proc.) i Mercedesów (14 proc.). Spore grono facetów zwróci też uwagę na panie w Porsche. Z uwagi na to, że mężczyźni są wzrokowcami, nie bez znaczenia jest także kolor samochodu. Według nich, najpiękniejsze panie prowadzą auta w kolorze czerwonym, ale niemniej atrakcyjne siedzą za kierownicą czarnych samochodów.

https://punkta.pl/dla-kierowcow/kolor-samochodu-a-osobowosc-kierowcy/

Podsumowanie

  1. Według kobiet najwięksi przystojniacy siedzą za kółkiem samochodów typu pickup, samochodów sportowych i SUV-ów.
  2. Kobiety zwracają także uwagę na kierowców samochodów firm kurierskich i minivanów.
  3. Ideał mężczyzny siedzi za kierownicą czarnego Forda.
  4. Zdaniem mężczyzn, najbardziej atrakcyjne panie prowadzą samochody sportowe. Najlepiej w kolorze mocnej czerwieni.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments