Przewrotność losu grasuje na brytyjskich drogach. Ci, którzy ratują życie przeciętnego wyspiarza, to jednocześnie najczęstsi sprawcy wypadków drogowych. Analiza przeprowadzona przez moneysupermarket.com wykazała, że z dziesięciu profesji, których kierowcy z Wielkiej Brytanii powinni unikać na drogach jak ognia, dziewięć to właśnie pracownicy służby zdrowia.
Kevin Pratt – ekspert od ubezpieczeń komunikacyjnych z serwisu Moneysupermarket.com – za liczby piętnujące lekarzy i pielęgniarki jako najbardziej niebezpiecznych kierowców obwinia stres i przemęczenie osób związanych z medycyną. Lekarzami najczęściej odpowiedzialnymi za kolizje są chirurdzy i interniści. Trzecie miejsce zajmują opiekunowie medyczni. Jedyną profesją na liście notorycznych sprawców wypadków drogowych spoza szpitalnego kręgu jest kurator sądowy, który spędza dużo czasu w aucie krążąc między podopiecznymi, ofiarami i policją.
Prawdopodobieństwo, że chirurg spowoduje wypadek drogowy jest stukrotnie większe niż prawdopodobieństwo, że za kolizję odpowie urzędnik towarzystwa budowlanego, który znajduje się na szczycie listy najmniej problematycznych kierowców. Na kolejnych pozycjach listy bezpiecznych kierowców można odnaleźć między innymi pracownika myjni samochodowej, wesołego miasteczka i rzeźni.
Analiza przeprowadzona przez brytyjską porównywarkę produktów finansowych nie jest tylko ciekawostką. Ryzyko związane z uprawianym przez kierowcę zawodem ma znaczenie przy obliczaniu składki ubezpieczenia motoryzacyjnego. Lekarze zapłacą zatem więcej za OC niż ich pacjenci.
Źródło: The Guardian
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Właściciel brytyjskiej porównywarki finansowej Compare The Market dzięki udanej kampanii reklamowej z udziałem surykatki-maskotki firmowej w ciągu trzech lat podwoił zysk osiągając przychody w wysokości 420 milionów funtów. Choć porównywarki ubezpieczeniowe na pierwszy rzut oka nie wydają się wdzięcznym materiałem marketingowym, brytyjskie media i opinia publiczna przyjęły je z otwartymi ramionami.

Zaczęło się od kupowania ciuchów przez Allegro. Pamiętam, jak moje koleżanki siedziały na poczcie i wypełniały druczki przelewów. Dzisiaj kupujemy jednym kliknięciem, a pomagają nam w tym porównywarki cenowe zestawiające oferty różnych e-sklepów. A jak wygląda rynek porównywarek ubezpieczeniowych w Europie?

Na Wyspach Brytyjskich nie tylko ruch uliczny wygląda odwrotnie niż u nas. Również przepisy w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC są inne. Czy lepsze? W Polsce OC przypisane jest do samochodu, w Wielkiej Brytanii - do samochodu i do kierowcy. Jak te różnice wpływają na wysokość składki oraz czy Brytyjczycy mają lepiej – odpowiedź znajdziesz w naszej analizie polskiego i wyspiarskiego OC.

Prawie jedna trzecia kierowców w Wielkiej Brytanii nie widzi nic złego w nagięciu lub pominięciu danych, aby uzyskać niższą składkę w internetowym kalkulatorze ubezpieczeniowym. Skala zjawiska zaniepokoiła tamtejszy urząd ds. zwalczania oszustw ubezpieczeniowych.

Firmy ubezpieczeniowe na całym świecie wykorzystują Internet do budowania relacji z klientami – od marketingu, przez dystrybucję, po likwidację szkód. Odpowiedzią na wyzwania nowoczesności w wielu krajach Europy okazały się porównywarki ubezpieczeń. Największym powodzeniem cieszą się one w Wielkiej Brytanii, na Węgrzech i w Estonii. Jakie jest źródło ich sukcesu?

Które polskie miasta są najbezpieczniejsze dla kierowców, rowerzystów i pieszych, czyli osób nazywanych przez policję „użytkownikami dróg”? Gdzie dochodzi do największej liczby wypadków i co jest ich przyczyną? W którym mieście ginie najwięcej osób? Sprawdź, jak wygląda statystyka wypadków drogowych w Polsce.
Najchętniej czytane

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.