58-letni Mohammad Yazid powoli kieruje się w stronę kliniki. W drżących rękach trzyma worek z plastikowymi odpadami. Kiedy dociera do celu, podaje obsłudze surowce wtórne przyniesione z domu oraz kartę Garbage Clinical Insurance, dzięki czemu natychmiast zostaje objęty opieką medyczną.
Prowincja East Java w Indonezji zapewnia biednym mieszkańcom ubezpieczenie zdrowotne w zamian za odpady komunalne. 24-letni założyciel kliniki Gamal Albinsaid tłumaczy korzyści ekonomiczne z takiej wymiany. Odpady sprzedawane są organizacji rządowej Malang Waste Bank, gdzie są pożytecznie przetwarzane. Dzięki organicznym śmieciom użyźniane są okoliczne farmy.
Klinika ruszyła w zeszłym roku, teraz posiada już pięć oddziałów. Wszystkie działają w godzinach wieczornych – od 16.00 do 20.00 i ustawiają się do nich tłumy pacjentów z pełnymi workami na śmieci. Usługa skupia się na podstawowej opiece medycznej, ale jej pomysłodawca podkreśla, że Garbage Clinical Insurance ma za zadanie otoczyć ochroną wszystkich chętnych, z każdym problemem zdrowotnym i będzie nieść pomoc dopóki to będzie możliwe.
Lokalne władze popierają nowatorski projekt i chcą dołożyć swoją cegiełkę, zapewniając klinice dodatkowe placówki.
Pomysł wykorzystania odpadów jako zapłaty za opiekę medyczną pozostaje tylko skwitować popularnym memem:
Źródło: http://www.worldcrunch.com/
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Podobne artykuły

Ubezpieczenie zdrowotne, które otoczy Cię opieką nie tylko na co dzień, ale zagwarantuje także wsparcie w razie wypadku czy ciężkiego zachorowania. Opieka medyczna, która daje uprawnienia do konsultacji lekarskich bez skierowań i kilkumiesięcznego czekania. Wszyscy tego oczekujemy! Czy znajdziemy to w ofercie PZU Zdrowie? Prześwietlamy prywatną opiekę medyczną PZU Plan na Zdrowie.

Co dzieje się w przypadku, kiedy pracownik rozstaje się z firmą, a chciałby kontynuować opiekę medyczną w ramach swojego pakietu, na dotychczasowych warunkach i u sprawdzonych lekarzy? Czy jest to możliwe i ile to kosztuje?

Prywatna opieka medyczna cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, a ten trend nie słabnie. W 2021 roku Polacy wydali aż 1 mld zł na ubezpieczenie zdrowotne! Publiczna służba zdrowia dla wielu z nas przestaje być wystarczająca. Czy to początek końca NFZ?

Niewydolność NFZ powoduje, że coraz więcej Polaków kupuje dobrowolne ubezpieczenie zdrowotne. Porównywarka ubezpieczeń mfind.pl przetestowała dostępne na rynku pakiety medyczne. Dowiedz się, które ubezpieczenie zdrowotne będzie dla Ciebie najlepsze.

Potrzebujesz pilnej konsultacji medycznej? Chcesz wykonać profilaktyczne badania lekarskie? Standardowo, możesz skorzystać z NFZ. Musisz jednak liczyć się z tym, że czas oczekiwania na realizację wizyty lekarskiej może wynosić kilka miesięcy... Antidotum na publiczną służbę zdrowia stanowi prywatne ubezpieczenie zdrowotne. Dziś sprawdzamy ubezpieczenie zdrowotne Medicover. Jakie są opinie, pakiety i czy warto?

Jeśli jesteś zatrudniony na umowę o pracę lub prowadzisz własną działalność gospodarczą, możesz objąć ubezpieczeniem zdrowotnym członków rodziny, którzy takich praw nie mają. I to nie tylko najbliższej rodziny! Jak to zrobić? Jakich formalności dopełnić? Kiedy ubezpieczenie zdrowotne warto wesprzeć prywatną opieką medyczną? W jednym miejscu zebraliśmy wszystkie ważne informacje na ten temat.
Najchętniej czytane

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.