Ubezpieczenie sportowe nie tylko dla sportowców profesjonalistów. Kup polisę online

Aktualizacja:
Ubezpieczenie sportowe nie tylko dla sportowców profesjonalistów

W Polsce nie usłyszymy o ubezpieczeniach nóg piłkarzy opiewających na 100 milionów euro, za to często usłyszymy o niedostatecznej ochronie sportowca amatora, który zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Na rynku ubezpieczeń można spotkać się z polisą zarówno dla profesjonalisty, jak i amatora, powstają nawet specjalne oferty dla uprawiających konkretne dyscypliny sportu. Czy to znaczy, że możesz trenować w spokoju?

Ubezpieczenie sportowe dla profesjonalistów

Towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak PZU czy Warta, oferują indywidualne lub grupowe polisy dla zawodowców od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialność cywilnej. Ubezpieczenie NNW sport online może Cię chronić nie tylko na okoliczność wypadku mającego miejsce w trakcie wykonywania czynności związanej ze sportem. Może także zapewnić Ci spokój w pełnym zakresie. W życiu prywatnym lub w czasie podróży.

Obejmuje ono zazwyczaj kilka opcji, które zostały stworzone w trosce o Twoje zapotrzebowania. Weź pod uwagę, czy chcesz uzyskać świadczenia tylko z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. A może zależy Ci także na odszkodowaniu w przypadku długotrwałych skutków nieszczęśliwego zdarzenia lub śmierci? Umowa o ubezpieczenie NNW dla sportowców obowiązuje przez rok, a wysokość składki zależy głównie od stopnia ryzyka związanego z uprawianą dyscypliną sportu. Pamiętaj o ograniczeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęstsze wyjątki to przewlekła choroba zawodowa, zaburzenia psychiczne lub spowodowanie szkody pod wpływem środków odurzających.

Polisa OC ma chronić Ciebie lub Twój klub przed odpowiedzialnością za krzywdy wyrządzone osobom trzecim w związku z aktywnością sportową określoną w umowie. Kto oglądał kiedyś mecz hokejowy, wie, że wśród profesjonalistów zdarzenia tego typu nie są rzadkością. OC sportowca jest nie tylko rozsądne, ale wydaje się także niezbędne.

Ubezpieczenie sportowców amatorów

Często polisy dla sportowców mogą obejmować ochroną na podobnych warunkach zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Od pewnego czasu jednak towarzystwa ubezpieczeniowe w walce o klient oferują polisy dla amatorów konkretnych rodzajów aktywności sportowej.

W tej dziedzinie prym wiedzie PZU, które ubezpiecza, dba o zdrowie i sponsoruje swojego klienta. Dzięki niemu możesz wykupić polisę o nazwie Bezpieczny Rowerzysta. A także otrzymać pakiet medyczny i treningowy dla biegacza a nawet wystąpić w maratonie objętym jego patronatem. Rower można najczęściej ubezpieczyć jako ruchomość w ramach polisy mieszkaniowej, a OC w życiu prywatnym obejmie szkody osobowe spowodowane wypadkiem rowerowym. Warto jednak pomyśleć o bardziej kompleksowym ubezpieczeniu, które pozwoli Ci cieszyć się treningiem lub zwykłą przejażdżką bez obaw o koszty leczenia kontuzji lub pokrycie kosztów kupna nowego roweru w razie kradzieży.

„Bezpieczny Rowerzysta” obejmuje ubezpieczenie NNW i OC osobowe oraz rzeczowe, a także ubezpieczenie bagażu i casco roweru.

Żeby podlegać ochronie, nie musisz być właścicielem roweru. Ale pamiętaj, że odszkodowanie należy Ci się tylko, jeśli szkoda powstała w związku z jego użytkowaniem.

Ubezpieczenie sportowe na wakacje

Wyjeżdżasz odpocząć za granicę, a Twoim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest uprawianie sportu? Najłatwiej będzie Ci ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków w ramach polisy turystycznej. Taką opcję oferuje Ci na przykład Generali. Jeśli pakując się na wyjazd zabierasz ze sobą sprzęt do nurkowania albo narty, musisz liczyć się z niebezpieczeństwami związanymi z Twoją aktywnością urlopową.

Generali pokryje koszty akcji ratowniczej, leczenia, a także ubezpieczy od OC za szkody osobowe i na wypadek kradzieży sprzętu sportowego. Podobnej oferty, realizowanej w ramach pakietu Globtroter Direct szukaj także w Allianz. Ubezpieczenie turystyczne może zostać rozszerzone o NNW i OC związane z uprawianiem sportów ekstremalnych, takich jak surfing czy safari, a także o propozycję dla narciarzy.

Oprócz polisy dla wycieczkowiczów, możesz też znaleźć ubezpieczenie skierowane do miłośników wszelkich rodzajów turystyki górskiej. (jazda na nartach, snowboardzie, nie tylko na wyznaczonych trasach, kolarstwo górskie, downhill, trekking, wspinaczka). PZU stworzyło je we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu.

Polisa „Bezpieczny Powrót” pokrywa koszty akcji ratunkowej, transportu, leczenia, osobowego i rzeczowego OC, obejmuje ubezpieczenie bagażu, a także oferuje pomoc prawną. W zależności od tego czy wykupujesz polisę indywidualną czy rodzinną zapłacisz za nią od 220 do 363 zł składki rocznej. Zapewnisz sobie przy tym ochronę na wyjazdy nie dłuższe niż 8 tygodni.

Czytaj także: Ubezpieczenie sportów ekstremalnych. Jak wybrać i gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie sportów na wyjeździe

 

Podsumowanie

  • Jeśli zajmujesz się zawodowym sportem, koniecznie ubezpiecz siebie lub swój klub od NNW i OC. Sprawdź i porównaj oferty na ubezpieczenia sportowe popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Odwiedź pośredników, którzy specjalizują się w doradztwie ubezpieczeniowym dla sportowców.
  • Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie, sprawdź oferty ubezpieczenia dla rowerzystów „Bezpieczny Rowerzysta”. Jeśli myślisz o udziale w maratonie, sprawdź ofertę PZU Zdrowie.
  • Wybierając się na narty lub planując inną aktywność sportową wysokiego ryzyka, sprawdź jaką ochronę oferuje Twoja polisa turystyczna lub wykup pakiet dedykowany „Bezpieczny Powrót”.

Oceń artykuł: 1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars

Loading...
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
3 Comments
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
View all comments
martaskorupka
martaskorupka
8 lat temu

jestem amatorem i nie wykupilabym takiego ubezpieczenia, w razie jakiegos wypadku mam swoje ubezpieczenie zdrowotne, ktore w zupelnosci mi wystarczy. jesli chodzi o profesjonalistów to juz widze wiekszy sens w takim ubezpieczeniu a warunkami takich ubezpieczen powinien zajmowac sie klub badz menagier

Marcin Trzaska
Marcin Trzaska
8 lat temu

Też mam wrażenie, że dla amatorów to bezsensowny wydatek. Ubezpieczenie w razie wypadku lub choroby ma znacznie szersze spektrum i lepiej ochroni i zabezpieczy.

Inna sprawa jeśli się człowiek wygłupia z jakimiś sportami ekstremalnymi, typu skakanie ze spadochronem. Wtedy może być problem z uzyskaniem świadczeń i warto wykupić jakieś

ubezpieczenie sportowe.

Małgorzata
Małgorzata
5 lat temu

Dlatego zapraszam do PewniSportu.pl. Spośród kilkinastu firm wybierzemy tę najlepszą opcję 🙂