Ubezpieczenie sportowe nie tylko dla sportowców profesjonalistów. Kup polisę online

Aktualizacja:
Ubezpieczenie sportowe nie tylko dla sportowców profesjonalistów

W Polsce nie usłyszymy o ubezpieczeniach nóg piłkarzy opiewających na 100 milionów euro, za to często usłyszymy o niedostatecznej ochronie sportowca amatora, który zaczyna swoją przygodę z bieganiem. Na rynku ubezpieczeń można spotkać się z polisą zarówno dla profesjonalisty, jak i amatora, powstają nawet specjalne oferty dla uprawiających konkretne dyscypliny sportu. Czy to znaczy, że możesz trenować w spokoju?

Ubezpieczenie sportowe dla profesjonalistów

Towarzystwa ubezpieczeniowe, takie jak PZU czy Warta, oferują indywidualne lub grupowe polisy dla zawodowców od następstw nieszczęśliwych wypadków oraz od odpowiedzialność cywilnej. Ubezpieczenie NNW sport online może Cię chronić nie tylko na okoliczność wypadku mającego miejsce w trakcie wykonywania czynności związanej ze sportem. Może także zapewnić Ci spokój w pełnym zakresie. W życiu prywatnym lub w czasie podróży.

Czytaj także: Ubezpieczenie sportowe na zagraniczny wyjazd. O czym pamiętać kupując polisę?

Obejmuje ono zazwyczaj kilka opcji, które zostały stworzone w trosce o Twoje zapotrzebowania. Weź pod uwagę, czy chcesz uzyskać świadczenia tylko z tytułu uszczerbku na zdrowiu w wyniku wypadku. A może zależy Ci także na odszkodowaniu w przypadku długotrwałych skutków nieszczęśliwego zdarzenia lub śmierci? Umowa o ubezpieczenie NNW dla sportowców obowiązuje przez rok, a wysokość składki zależy głównie od stopnia ryzyka związanego z uprawianą dyscypliną sportu. Pamiętaj o ograniczeniu odpowiedzialności ubezpieczyciela. Najczęstsze wyjątki to przewlekła choroba zawodowa, zaburzenia psychiczne lub spowodowanie szkody pod wpływem środków odurzających.

Polisa OC ma chronić Ciebie lub Twój klub przed odpowiedzialnością za krzywdy wyrządzone osobom trzecim w związku z aktywnością sportową określoną w umowie. Kto oglądał kiedyś mecz hokejowy, wie, że wśród profesjonalistów zdarzenia tego typu nie są rzadkością. OC sportowca jest nie tylko rozsądne, ale wydaje się także niezbędne.

Czytaj także: Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych. Jak wybrać i gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie sportowców amatorów

Często polisy dla sportowców mogą obejmować ochroną na podobnych warunkach zarówno profesjonalistów, jak i amatorów. Od pewnego czasu jednak towarzystwa ubezpieczeniowe w walce o klient oferują polisy dla amatorów konkretnych rodzajów aktywności sportowej.

W tej dziedzinie prym wiedzie PZU, które ubezpiecza, dba o zdrowie i sponsoruje swojego klienta. Dzięki niemu możesz wykupić polisę o nazwie Bezpieczny Rowerzysta. A także otrzymać pakiet medyczny i treningowy dla biegacza a nawet wystąpić w maratonie objętym jego patronatem. Rower można najczęściej ubezpieczyć jako ruchomość w ramach polisy mieszkaniowej, a OC w życiu prywatnym obejmie szkody osobowe spowodowane wypadkiem rowerowym. Warto jednak pomyśleć o bardziej kompleksowym ubezpieczeniu, które pozwoli Ci cieszyć się treningiem lub zwykłą przejażdżką bez obaw o koszty leczenia kontuzji lub pokrycie kosztów kupna nowego roweru w razie kradzieży.

Czytaj także: “Bezpieczny Powrót” PZU – ubezpieczenie górskie dla alpinistów i nie tylko

„Bezpieczny Rowerzysta” obejmuje ubezpieczenie NNW i OC osobowe oraz rzeczowe, a także ubezpieczenie bagażu i casco roweru.

Żeby podlegać ochronie, nie musisz być właścicielem roweru. Ale pamiętaj, że odszkodowanie należy Ci się tylko, jeśli szkoda powstała w związku z jego użytkowaniem.

Czytaj także: Ubezpieczenie od sportów ekstremalnych – jak kupić najlepsze NNW online?

Ubezpieczenie sportowe na wakacje

Wyjeżdżasz odpocząć za granicę, a Twoim ulubionym sposobem na spędzanie wolnego czasu jest uprawianie sportu? Najłatwiej będzie Ci ubezpieczyć się na wypadek nieszczęśliwych wypadków w ramach polisy turystycznej. Taką opcję oferuje Ci na przykład Generali. Jeśli pakując się na wyjazd zabierasz ze sobą sprzęt do nurkowania albo narty, musisz liczyć się z niebezpieczeństwami związanymi z Twoją aktywnością urlopową.

Generali pokryje koszty akcji ratowniczej, leczenia, a także ubezpieczy od OC za szkody osobowe i na wypadek kradzieży sprzętu sportowego. Podobnej oferty, realizowanej w ramach pakietu Globtroter Direct szukaj także w Allianz. Ubezpieczenie turystyczne może zostać rozszerzone o NNW i OC związane z uprawianiem sportów ekstremalnych, takich jak surfing czy safari, a także o propozycję dla narciarzy.

Czytaj także: Freeride, a ubezpieczenie narciarskie – co musisz wiedzieć?

Oprócz polisy dla wycieczkowiczów, możesz też znaleźć ubezpieczenie skierowane do miłośników wszelkich rodzajów turystyki górskiej. (jazda na nartach, snowboardzie, nie tylko na wyznaczonych trasach, kolarstwo górskie, downhill, trekking, wspinaczka). PZU stworzyło je we współpracy z Polskim Związkiem Alpinizmu.

Polisa „Bezpieczny Powrót” pokrywa koszty akcji ratunkowej, transportu, leczenia, osobowego i rzeczowego OC, obejmuje ubezpieczenie bagażu, a także oferuje pomoc prawną. W zależności od tego czy wykupujesz polisę indywidualną czy rodzinną zapłacisz za nią od 220 do 363 zł składki rocznej. Zapewnisz sobie przy tym ochronę na wyjazdy nie dłuższe niż 8 tygodni.

Czytaj także: Ubezpieczenie sportów ekstremalnych. Jak wybrać i gdzie kupić polisę online?

Ubezpieczenie sportów na wyjeździe

Podsumowanie

  • Jeśli zajmujesz się zawodowym sportem, koniecznie ubezpiecz siebie lub swój klub od NNW i OC. Sprawdź i porównaj oferty na ubezpieczenia sportowe popularnych towarzystw ubezpieczeniowych.
  • Odwiedź pośredników, którzy specjalizują się w doradztwie ubezpieczeniowym dla sportowców.
  • Jeśli zależy Ci na kompleksowej ochronie, sprawdź oferty ubezpieczenia dla rowerzystów „Bezpieczny Rowerzysta”. Jeśli myślisz o udziale w maratonie, sprawdź ofertę PZU Zdrowie.
  • Wybierając się na narty lub planując inną aktywność sportową wysokiego ryzyka, sprawdź jaką ochronę oferuje Twoja polisa turystyczna lub wykup pakiet dedykowany „Bezpieczny Powrót”.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
3 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
2024.07.10
Historia pojazdu podpowiadamy gdzie sprawdzić VIN (CEPiK, EasyVIN, Autobaza)

Zakup używanego samochodu to decyzja, która wymaga szczególnej ostrożności i dokładnej analizy. Jednym z najważniejszych kroków w tym procesie jest weryfikacja historii pojazdu, która może ujawnić najważniejsze informacje na temat jego przeszłości, stanu technicznego oraz potencjalnych problemów. Wartość takich danych jest nieoceniona,.

Czytaj więcej
2024.07.10
Wybierasz się do słonecznej Italii? Sprawdź, ile zapłacisz za autostradę!

Włochy są znane na całym świecie nie tylko ze swojej bogatej historii, kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody, ale również z doskonale rozwiniętej sieci autostrad. Ten śródziemnomorski kraj może się poszczycić ponad 7 000 kilometrami dróg szybkiego ruchu, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się między najbardziej odległymi regionami.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej