Najpopularniejsze marki samochodów - czego szukają Polacy i nie tylko?

Aktualizacja:
najpopularniejsze samochody

Najpopularniejszą marką w Polsce jest Skoda. A najczęściej wyszukiwaną w internecie? Toyota! Może to być spowodowane tym, że ten producent jest postrzegany jako wyjątkowo niezawodny. Sprawdziliśmy, jakie marki samochodów były w 2018 r. najczęściej wyszukiwane w Google’u i jakie marki samochodów są najpopularniejsze wśród Polaków.

Każdy z nas chociaż raz dziennie wpisuje zapytanie do wyszukiwarki Google. Pod koniec roku Google przygotowuje listę haseł, które były najczęściej wyszukiwane. Przykładowo, w 2018 r. w Polsce najszybciej na popularności zyskiwały takie hasła jak np. Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2018  (aczkolwiek o występie naszej kadry na tej imprezie chcielibyśmy jak najszybciej zapomnieć), wybory samorządowe 2018, Kora Jackowska, Korona królów, Kler czy Meghan Markle.

Do Google’a wpisujemy też marki i modele samochodów, o których chcemy się czegoś dowiedzieć . Także i w tym przypadku możemy dowiedzieć się, które z nich są najpopularniejsze. Co więcej – możemy dowiedzieć się, jakie marki samochodów były najczęściej wyszukiwane w poszczególnych krajach. Informacje te zebrała – na podstawie danych Google’a – firma Veygo. Jakie były marki samochodów były najczęściej wyszukiwane w internecie w 2018 r.? Sprawdźmy.

Czytaj także: Za które marki samochodów zapłacisz najwyższe OC? Sprawdzamy!

Najczęściej wyszukiwana marka samochodów na świecie? Toyota!

Veygo sprawdziła marki samochodów najczęściej wyszukiwane w 171 krajach świata. Liderem została Toyota – była najczęściej wyszukiwaną marką w 57 krajach (w tym w Polsce). W 53 z nich japoński producent króluje samodzielnie, a tylko w czterech (Togo, na Ukrainie, na Grenadzie i na Malcie) musiała podzielić się popularnością z innymi markami (były to odpowiednio BMW, Hyundai, Mitsubishi i Peugeot). Toyota była najczęściej wyszukiwana m.in. w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, sporej części Afryki, Japonii (co raczej nie powinno dziwić) czy w krajach tak egzotycznych jak np. Kazachstan czy Mongolia.

Czytaj także: Najpopularniejsze nowe auta – podsumowanie 2018 roku

Najpopularniejsze marki samochodów – czego szukają Polacy? Drugie miejsce dla BMW

Koncernowi motoryzacyjnemu z Monachium przypadło drugie miejsce. Trzy litery, będące akronimem nazwy Bayerische Motoren Werke, do wyszukiwarki wpisywali mieszkańcy 25 krajów. W 21 z nich niemiecki producent nie miał konkurentów. W czterech – podzielił się popularnością z innymi markami (w Bułgarii – z Mercedesem, w Izraelu – z Hyundaiem, w Togo – z Toyotą a w Andorze – z Volkswagenem). W jakich krajach najczęściej wpisywano do Google’a frazę BMW? M.in. w Albanii, Bośni i Hercegowinie, Egipcie, Gruzji, w Japonii, na Litwie i na Łotwie, w Serbii czy Korei Południowej.

Czytaj także: Czy kierowcy BMW powodują najmniej szkód?

Najpopularniejsze marki samochodów: Mercedes-Benz

Na trzecim miejscu znalazł się drugi z niemieckich producentów – Mercedes Benz. Taką frazę do wyszukiwarki wpisywali w 2018 r. mieszkańcy 20 krajów, w tym m.in. Algierii, Austrii, Belgii, Portugalii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Uzbekistanu czy Sahary Zachodniej. Wśród krajów, w których Mercedes-Benz był marką najczęściej wpisywaną do Google’a znalazły się też Niemcy.

Czytaj także: Google w samochodzie: Android w autach Renault, Nissan i Mitsubishi

Czy ubezpieczyciele wykorzystują lenistwo Polaków? Odnowienia OC nie takie opłacalne!

Jakie inne marki były często wyszukiwane?

U mieszkańców 14 krajów – m.in. Angoli, Czech, Irlandii, Panamy, Peru, Rosji, Seszeli czy Słowacji – najbardziej popularny był Hyundai. Co ciekawe, w kraju, z którego wywodzi się ta marka najczęściej „wygooglowywane” było BMW.

Lamborghini, najczęściej było wyszukiwane w 10 krajach, Volkswagen – w 6, Chevrolet i Honda – w 5 a frazy „Renault” i „Jaguar” najczęściej wpisywali do Google’a mieszkańcy 4 krajów.

Warto zwrócić uwagę na to, że Teslą najczęściej interesowali się mieszkańcy rozwiniętych krajów, w których dużą wagę przywiązuje się do ochrony środowiska – w Holandii i Norwegii. Nie były to jednak jedyne kraje, w których ta marka cieszyła się zainteresowaniem internautów. Frazę „Tesla” do wyszukiwarki wpisywali też mieszkańcy Kajmanów, Chin, Hongkongu i Singapuru.

Czytaj także: Samochody, których już nie ma: przegląd aut z tamtych lat

Jak popularne były marki rodzime?

Tylko w pięciu krajach najczęściej wyszukiwane były lokalne marki samochodów:

 • Maruti Suzuki – w Indiach
 • Mercedes-Benz – w Niemczech
 • Perodua – w Malezji
 • Renault – we Francji
 • Volvo – w Szwecji.

Jakie marki były najczęściej wyszukiwane?

Powyżej pokazaliśmy marki samochodów najczęściej wyszukiwane w poszczególnych krajach świata. Veygo podsumowało też marki, które odnotowały największą liczbę wyszukiwań. Pokazujemy pierwszą dziesiątkę z nich:

 1. Toyota – 7 829 500
 2. Honda – 7 052 050
 3. Ford – 6 420 410
 4. Hyundai – 6 361 160
 5. BMW – 6 269 280
 6. Volkswagen – 5 795 680
 7. Mercedes-Benz – 5 078 790
 8. Nissan – 4 927 790
 9. Audi – 4 827 280
 10. Renault – 4 816 400.

Trzy ostatnie miejsca przypadły indyjskiemu producentowi Tata (209 810 wyszukań), malezyjskiej marce Perodua (104 000 wyszukań) i włoskiemu producentowi supersamochodów Pagani (18 560 wyszukań).

Co ciekawe, w opisanych powyżej wynikach najpopularniejszych marek znaleźli się producenci (np. Nissan, Audi, Subaru, Dacia czy Alfa Romeo), których na próżno szukać wśród marek najczęściej wyszukiwanych w poszczególnych krajach.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej