Stresujący dzień, chwila nieuwagi i stało się – zatrzasnąłeś kluczyki w aucie. Niestety, mimo że dzisiejsze systemy samochodowe są coraz bardziej przemyślane, wcale nie jest to takie mało prawdopodobne. Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, najważniejsze to nie panikować ani nie działać pod wpływem chwili. Sprawdź, jak otworzyć zatrzaśnięte kluczyki w aucie.
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie – jak to się stało?
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to poważny problem, który niestety może się pojawić u właścicieli aut w różnym wieku. W praktyce najbardziej narażone są osoby poruszające się starszymi samochodami, w których istnieje możliwość zaryglowania drzwi przed ich zatrzaśnięciem. W takim wypadku, gdy nie zabierzesz ze sobą kluczyka, nie da się nic zrobić.
W nowszych modelach częściej można spotkać się z systemem, który automatycznie zatrzaskuje drzwi po określonym czasie. Takie rozwiązania są wprowadzane dla bezpieczeństwa – jeśli kierowca zapomni zamknąć pojazd, drzwi zablokują się same, więc nie dojdzie do dostania się do środka osób nieuprawnionych. Problem pojawia się, gdy po powrocie okaże się, że kierowca nie zamknął auta samodzielnie, ponieważ zostawił kluczyki w jego wnętrzu.
Teoretycznie najmniejsze ryzyko zatrzaśnięcia kluczyków w aucie występuje wtedy, gdy samochód jest wyposażony w system dostępu zdalnego. W takiej sytuacji wystarczy, że kluczyki są w pobliżu (np. wewnątrz pojazdu), aby drzwi pozostały otwarte. Niestety, czasami również w tym przypadku stosowane są systemy umożliwiające zaryglowanie auta przed jego opuszczeniem.
Jak otworzyć auto, w którym są zatrzaśnięte kluczyki?
Jeśli doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w aucie, nie warto działać pochopnie. Rozbicie szyby powinno być ostatecznością, ponieważ jej wymiana przewyższy zazwyczaj koszt skorzystania z profesjonalnej pomocy.
Gdy masz możliwość wykorzystania kluczyka zastępczego, udaj się po niego. Jeśli znajdujesz się za daleko, wezwij serwis, który ma w ofercie usługę awaryjnego otwierania drzwi. Koszt pomocy bywa różny i waha się zazwyczaj od 150 do około 450 złotych. Cena zależy przede wszystkim od miejsca, w którym doszło do zdarzenia, oraz od modelu samochodu.
Warto zaznaczyć, że większość usług awaryjnego otwierania pojazdu przeprowadza się w pełni bezinwazyjnie. Dzięki temu po odzyskaniu kluczyków nie będzie konieczności przeprowadzania innych napraw. Jeśli zdecydujesz się na próbę otworzenia pojazdu na własną rękę, możesz uszkodzić zamek, co będzie się wiązało z kosztami.
Jedyną możliwością samodzielnego odzyskania kluczyków jest podważenie szyby. Jeśli uda się doprowadzić do jej opuszczenia, być może da się sięgnąć po kluczyki np. przy pomocy drutu. Pomocna może być też przyssawka, jednak mało kto ma ją na wyposażeniu pojazdu. Obie metody są zazwyczaj trudne do wdrożenia, zwłaszcza jeśli korzysta się z nich po raz pierwszy.
Zagubione kluczyki do samochodu? Sprawdź, co robić.
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie a pomoc assistance
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie nie będą się wiązały z dużym wydatkiem na pomoc specjalistów od awaryjnego otwierania drzwi, jeśli wykupiłeś dobre ubezpieczenie samochodu assistance. Taka polisa umożliwia skorzystanie ze wsparcia towarzystwa ubezpieczeniowego, gdy dojdzie do utraty dostępu do kluczyków. To opcja dodatkowa, podobnie jak np. ubezpieczenie szyb samochodowych.
Assistance z opcją pomocy w razie zatrzaśnięcia kluczyków sprawia, że w kryzysowej sytuacji wystarczy, że zadzwonisz na infolinię ubezpieczyciela, aby otrzymać wsparcie. Na miejsce zostanie przysłany specjalista, który awaryjnie otworzy pojazd. Dzięki temu nie poniesiesz wysokich kosztów i nie będziesz musiał szukać pomocy na własną rękę, a także ruszysz sprawnie w dalszą podróż.
Co zrobić, aby nie doprowadzić do zatrzaśnięcia kluczyków w pojeździe?
Zatrzaśnięte kluczyki w aucie to spory problem dla podróżujących. Oprócz straty czasu i nerwów sytuacja może być również znacznym obciążeniem dla portfela. Mimo że warto wiedzieć, jak otworzyć auto, w którym są zatrzaśnięte kluczyki, to zdecydowanie lepiej na co dzień uważać, aby do takiej sytuacji nie doprowadzić.
Jeśli nie chcesz radzić sobie z problemami, jakie powodują zatrzaśnięte kluczyki w aucie, zachowaj wzmożoną ostrożność podczas jazdy. Trzymaj kluczyki zawsze w tym samym miejscu. Przed wyjściem z samochodu upewnij się, że zabrałeś je ze sobą. Zadbaj również o to, żeby zamknąć drzwi przed odejściem od pojazdu. Kup też dobre ubezpieczenie assistance i sprawdź, ile będzie kosztować pakiet z autocasco.
Jak otworzyć auto, gdy doszło do zatrzaśnięcia kluczyków?
Jeśli doszło do zatrzaśnięcia kluczyków w samochodzie i dysponujesz odpowiednimi narzędziami, możesz spróbować odgiąć szybę i ramkę drzwi. W praktyce jednak w przypadku wielu aut takie rozwiązanie jest ryzykowne. Jeśli uszkodzisz swój pojazd, koszty odzyskania kluczyków będą bardzo wysokie. Zdecydowanie lepiej zaczekać i skorzystać z pomocy specjalistów. W dużych miastach dojazd zajmie im kilka chwil. Koszt usługi zaczyna się już od około 150 złotych.
Porównaj ceny ubezpieczenia OC/AC
Pytania i odpowiedzi
Zatrzaśnięcie kluczyków w aucie zdarza się stosunkowo często. Odpowiedzialne za problem są systemy bezpieczeństwa, które działają na zatrzask albo powodują automatyczne blokowanie drzwi po określonym czasie od opuszczenia pojazdu. Aby uniknąć problemów, sprawdź, czy w Twoim pojeździe jest możliwe zatrzaśnięcie kluczyków. Jeśli tak, zachowaj wzmożoną ostrożność.
Koszt awaryjnego otwierania samochodu zależy m.in. od miejsca zdarzenia i modelu pojazdu. Najlepiej skorzystać w tym zakresie z pomocy profesjonalnego przedsiębiorstwa, które specjalizuje się w takich usługach. Jeśli nie ma konieczności dalekiego dojazdu, być może uda się zamknąć w koszcie około 150–200 złotych. W przypadku nowszego modelu pracy może być więcej. W takiej sytuacji cena usługi wyniesie prawdopodobnie minimum 300 złotych plus ewentualne koszty dojazdu.
W niektórych samochodach bagażnik da się otworzyć mechanicznie bez użycia kluczyka z wewnątrz samochodu. W takim wypadku musisz położyć fotele i wcisnąć się pod klapę. Jeśli dany model ma taką opcję, wystarczy odnaleźć miejsce, w którym znajduje się dźwignia.
Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.