Karta Dużej Rodziny a zniżki na ubezpieczenie

Aktualizacja:
karta-duzej-rodziny

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Po jej okazaniu możemy liczyć na zniżki na bilety kolejowe, wejściówki do muzeum czy chociażby specjalne zniżki na ubezpieczenie. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe są partnerem Karty Dużej Rodziny? Na jakie rabaty możemy liczyć?

Duża rodzina, według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, składa się z rodziców i minimum trojga dzieci. Karta, gwarantująca zniżki, przysługuje dożywotnio (!) rodzicom, małżonkowi jednemu z rodziców (czyli macosze lub ojczymowi) oraz dzieciom (wszystkim – do 18. roku życia, uczącym się – do 25. roku życia oraz bez ograniczeń wiekowych – niepełnosprawnym). Kartę mogą dostać także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka.

Co ważne – Karta Dużej Rodziny jest przyznawana niezależnie od dochodu. Aby ją otrzymać (bezpłatnie!) wystarczy złożyć wniosek w urzędzie miasta lub gminy albo elektronicznie – za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl. 

Czytaj także: Zniżki na OC – jak są liczone? Jak sprawdzić ile % mi przysługuje?

Partnerzy programu Karty Dużej Rodziny

Z Kartą Dużej Rodziny możemy liczyć między innymi na zniżki opłaty za wyrobienie paszportu – 75 proc. dla dzieci, 50 proc dla rodziców, zniżki na bilety kolejowe – 37 proc. na bilety jednorazowe, 49 proc. na bilety miesięczne czy bezpłatny wstęp do parków narodowych.

Do programu Karty Dużej Rodziny przystąpiły duże firmy, zarówno państwowe, jak i  prywatne. Informację o oferowanych przez nich zniżkach bez problemu znajdziemy na stronach internetowych. Przykładowo: wśród sieci handlowe jednym z partnerów programu jest Carrefour. Zwraca on w postaci e-kuponu na kolejne zakupy 10 proc. wartości paragonu. Lidl proponuje 10 proc. zniżki, ale uwaga (!), jedynie na wybrane produkty. Na specjalne zniżki możemy liczyć także na  stacjach benzynowych: takich jak Orlen, Lotos, Cirkle K, Shell. Posiadając Kartę Dużej Rodziny mamy prawo do specjalnych przywilejów oferowanych przez dostawców prądu (np. Enea, Energa), banki (np. PKO BP, PKO SA), linie lotnicze LOT czy centra kultury (np. kina, księgarnie czy muzea).

Karta Dużej Rodziny a Ubezpieczenie

PZU proponuje tańsze ubezpieczenia i usługi medyczne. Możemy liczyć na 10 proc. zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom oraz 10 proc. zniżki na polisę turystyczną PZU Wojażer. Z kolei PZU Życie zwiększyło świadczenia wypłacane z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus o 30 proc. PZU Zdrowie oferuje natomiast 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10 proc. na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej w placówkach własnych i w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych pobierze 30 proc. mniej za ubezpieczenie  mieszkań, domów, gospodarstw rolnych, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz 15 proc. mniej za ubezpieczenia komunikacyjne, ale uwaga! tylko pojazdów należących do rodziny. 

Aviva (obecnie Allianz) proponuje darmowe ubezpieczenie każdego dziecka w wieku od dwóch lat. Warunek – jedno z rodziców musi mieć ubezpieczenie na życie Nowa Perspektywa. Takie ubezpieczenie dziecka gwarantuje nie tylko pomoc finansową w przypadku nieszczęśliwych wypadków i rehabilitacji, ale również zwrot kosztów wykupionych już wakacji, które nie dojdą do skutku z powodu tego wypadku.  

Inna oferta to 20 proc. zniżki na Pakiet Medyczny Bądź Zdrów. Gwarantuje on m.in. dostęp do lekarzy i badań diagnostycznych dla całej rodziny w sieci prywatnych placówek medycznych oraz rocznie trzy bezpłatne wizyty lekarskie w domu. 

Czytaj także: Świeże spojrzenie na ubezpieczenie na życie Aviva – złap Nową Perspektywę

Link4 oferuje rodzinnym kierowcom 5 proc. zniżki na ubezpieczenie OC lub OC/AC oraz 50 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjnego NNW. Polisa  mieszkaniowa jest tańsza o 10 proc., ubezpieczenie OC – o 30 proc., a polisa turystyczna – o 15 proc.

Ing Nationale Nederlanden stawia na bezpieczne wakacje i proponuje ubezpieczenie turystyczne niższe o 20 proc. 

Czytaj także: Zniżki na AC. Za co przysługują? Sprawdź, jak zaoszczędzić i wybierz najlepsze AC

Przywileje dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 

W całej Polsce jest mnóstwo większych i mniejszych sklepów, placówek usługowych i kulturalnych będących partnerami Karty Dużej Rodziny. Często nawet nie wiemy, że znajdują się tuż za rogiem. Inne spadną nam jak z nieba w czasie wakacji. Jak ich szukać?

Wyjść mamy kilka:

  • zdać się na szczęście i wypatrywać naklejek Karty z napisem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”;
  • zainstalować na smartfonie aplikację mKDR, która m.in. umożliwia wyszukiwanie punktów ze zniżkami tam, gdzie akurat przebywamy;
  • sprawdzać na stronach interesujących nas sklepów i firm;
  • szukać na stronie empatia.mpips.gov.pl.

W tym ostatnim przypadku wystarczy kliknąć w zamieszczoną na stronie mapę i poszukać interesującego nas rejonu lub miejscowości. Najwięcej ofert znajdziemy w woj. mazowieckim (3665) i śląskim, (2423), najmniej – w woj. gorzowskim (660) i opolskim (665).

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kiedy o nie wnioskować?

Poruszając się po polskich drogach, mogłeś zwrócić uwagę na pojazdy z czerwonymi tablicami rejestracyjnymi, które różnią się od standardowych tablic. Czy wiesz, co oznaczają czerwone tablice rejestracyjne i kto może z nich korzystać? Przygotowaliśmy krótki przewodnik dla tych, którzy jeszcze nie zdążyli się zapoznać z tym zagadnieniem.

Czytaj więcej
2024.07.19  •  Samochód
Parkowanie równoległe krok po kroku

Parkowanie to jedna z podstawowych czynności, które każdy kierowca musi opanować. Wśród różnych technik parkowania, parkowanie równoległe, często nazywane kopertą, uchodzi za jeden z najtrudniejszych manewrów do wykonania. Wymaga precyzyjnego cofania bardzo blisko innych zaparkowanych pojazdów. Jednak dzięki regularnej praktyce i opanowaniu odpowiedniej techniki, parkowanie równoległe będzie znaczenie łatwiejsze.

Czytaj więcej
2024.07.17  •  Motocykl
Czy można kupić dobry motocykl turystyczny do 10 tys. zł?

Marzysz o długich, emocjonujących podróżach motocyklowych, ale niepokoi Cię ograniczony budżet? Nie martw się, na rynku jest wiele wartych polecenia jednośladów, które możesz nabyć za mniej niż 10 tys. zł. W tym artykule znajdziesz sześć wybranych przez nas propozycji, które zapewnią Ci niezapomniane wrażenia z jazdy przy zachowaniu rozsądnych kosztów zakupu i ubezpieczenia.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej