Karta Dużej Rodziny a zniżki na ubezpieczenie

Aktualizacja:
karta-duzej-rodziny

Rodziny wielodzietne mogą korzystać z szeregu zniżek oferowanych im przez Kartę Dużej Rodziny. Po jej okazaniu możemy liczyć na zniżki na bilety kolejowe, wejściówki do muzeum czy chociażby specjalne zniżki na ubezpieczenie. Jakie towarzystwa ubezpieczeniowe są partnerem Karty Dużej Rodziny? Na jakie rabaty możemy liczyć?

Duża rodzina, według Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, składa się z rodziców i minimum trojga dzieci. Karta, gwarantująca zniżki, przysługuje dożywotnio (!) rodzicom, małżonkowi jednemu z rodziców (czyli macosze lub ojczymowi) oraz dzieciom (wszystkim – do 18. roku życia, uczącym się – do 25. roku życia oraz bez ograniczeń wiekowych – niepełnosprawnym). Kartę mogą dostać także rodziny zastępcze oraz rodzinne domy dziecka.

Co ważne – Karta Dużej Rodziny jest przyznawana niezależnie od dochodu. Aby ją otrzymać (bezpłatnie!) wystarczy złożyć wniosek w urzędzie miasta lub gminy albo elektronicznie – za pośrednictwem portalu empatia.mrpips.gov.pl.

Partnerzy programu Karty Dużej Rodziny

Z Kartą Dużej Rodziny możemy liczyć między innymi na zniżki opłaty za wyrobienie paszportu – 75 proc. dla dzieci, 50 proc dla rodziców, zniżki na bilety kolejowe – 37 proc. na bilety jednorazowe, 49 proc. na bilety miesięczne czy bezpłatny wstęp do parków narodowych.

Do programu Karty Dużej Rodziny przystąpiły duże firmy, zarówno państwowe, jak i  prywatne. Informację o oferowanych przez nich zniżkach bez problemu znajdziemy na stronach internetowych. Przykładowo: wśród sieci handlowe jednym z partnerów programu jest Carrefour. Zwraca on w postaci e-kuponu na kolejne zakupy 10 proc. wartości paragonu. Lidl proponuje 10 proc. zniżki, ale uwaga (!), jedynie na wybrane produkty. Na specjalne zniżki możemy liczyć także na  stacjach benzynowych: takich jak Orlen, Lotos, Cirkle K, Shell. Posiadając Kartę Dużej Rodziny mamy prawo do specjalnych przywilejów oferowanych przez dostawców prądu (np. Enea, Energa), banki (np. PKO BP, PKO SA), linie lotnicze LOT czy centra kultury (np. kina, księgarnie czy muzea).

Karta Dużej Rodziny a Ubezpieczenie

PZU proponuje tańsze ubezpieczenia i usługi medyczne. Możemy liczyć na 10 proc. zniżki na ubezpieczenie mieszkaniowe PZU Dom oraz 10 proc. zniżki na polisę turystyczną PZU Wojażer. Z kolei PZU Życie zwiększyło świadczenia wypłacane z ubezpieczenia na życie PZU Ja Plus o 30 proc. PZU Zdrowie oferuje natomiast 20 proc. zniżki na konsultacje lekarskie oraz 10 proc. na badania z zakresu diagnostyki laboratoryjnej, obrazowej i czynnościowej w placówkach własnych i w placówkach spółek zależnych PZU Zdrowie.

Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych pobierze 30 proc. mniej za ubezpieczenie  mieszkań, domów, gospodarstw rolnych, następstw nieszczęśliwych wypadków oraz 15 proc. mniej za ubezpieczenia komunikacyjne, ale uwaga! tylko pojazdów należących do rodziny. 

Aviva (obecnie Allianz) proponuje darmowe ubezpieczenie każdego dziecka w wieku od dwóch lat. Warunek – jedno z rodziców musi mieć ubezpieczenie na życie Nowa Perspektywa. Takie ubezpieczenie dziecka gwarantuje nie tylko pomoc finansową w przypadku nieszczęśliwych wypadków i rehabilitacji, ale również zwrot kosztów wykupionych już wakacji, które nie dojdą do skutku z powodu tego wypadku.  

Inna oferta to 20 proc. zniżki na Pakiet Medyczny Bądź Zdrów. Gwarantuje on m.in. dostęp do lekarzy i badań diagnostycznych dla całej rodziny w sieci prywatnych placówek medycznych oraz rocznie trzy bezpłatne wizyty lekarskie w domu.

Link4 oferuje rodzinnym kierowcom 5 proc. zniżki na ubezpieczenie OC lub OC/AC oraz 50 proc. zniżki na ubezpieczenie komunikacyjnego NNW. Polisa  mieszkaniowa jest tańsza o 10 proc., ubezpieczenie OC – o 30 proc., a polisa turystyczna – o 15 proc.

Ing Nationale Nederlanden stawia na bezpieczne wakacje i proponuje ubezpieczenie turystyczne niższe o 20 proc.

Przywileje dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny 

W całej Polsce jest mnóstwo większych i mniejszych sklepów, placówek usługowych i kulturalnych będących partnerami Karty Dużej Rodziny. Często nawet nie wiemy, że znajdują się tuż za rogiem. Inne spadną nam jak z nieba w czasie wakacji. Jak ich szukać?

Wyjść mamy kilka:

  • zdać się na szczęście i wypatrywać naklejek Karty z napisem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny”;
  • zainstalować na smartfonie aplikację mKDR, która m.in. umożliwia wyszukiwanie punktów ze zniżkami tam, gdzie akurat przebywamy;
  • sprawdzać na stronach interesujących nas sklepów i firm;
  • szukać na stronie empatia.mpips.gov.pl.

W tym ostatnim przypadku wystarczy kliknąć w zamieszczoną na stronie mapę i poszukać interesującego nas rejonu lub miejscowości. Najwięcej ofert znajdziemy w woj. mazowieckim (3665) i śląskim, (2423), najmniej – w woj. gorzowskim (660) i opolskim (665).

Aviva i Allianz razem od 2 lipca!
Ubezpieczalnie łączą się w Polsce pod jedną marką!
Masz ubezpieczenie w Aviva? Od 2 lipca 2022 r. Aviva i Allianz łączą się pod wspólną nazwą – Allianz. Grupa Allianz to jeden z wiodących ubezpieczycieli na świecie, obsługujący 126 mln klientów w ponad 70 krajach. Co to oznacza dla klientów? Twoje ubezpieczenie jest nadal ważne, a wszystkie podpisane umowy obowiązują jak dotychczas!

Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Ekspert ds. ubezpieczeń 
Zasubskrybuj
Powiadom o
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments