Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Utrata Danych. Czy to się sprawdzi?

Aktualizacja:
utrata danych

Nasze komputery i telefony to prawdziwa skarbnica informacji. Setki sentymentalnych zdjęć, filmów czy w końcu ważnych dokumentów. Wyobraź sobie, że teraz to wszystko tracisz... Spokojnie, praktycznie w przypadku każdej awarii możesz liczyć na całkowite lub częściowe odzyskanie danych. Z pomocą w takich sytuacjach przyjdzie Play Ubezpieczenia i polisa „Utrata Danych”. Jak to działa?

Utrata danych spowodowana awarią sprzętu, atakiem hakerskim, czy po prostu omyłkowym usunięciem, dotknęła pewnie nie raz każdego z nas. W niektórych przypadkach pomoże nam odpowiednie oprogramowanie, jednak niektóre sytuacje mogą wymagać oddania sprzętu do specjalistycznego serwisu. A to kosztuje. Sprawdzamy, jak w takich sytuacjach poradzi sobie nowość na rynku ubezpieczeń – Play Ubezpieczenia „Utrata danych”.

Utrata Danych: co obejmuje?

Utrata danych to ubezpieczenie stworzone z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych, laptopów oraz komputerów stacjonarnych. Polisa gwarantuje pomoc w przypadku utraty danych z nośników i pokrywa koszty:

  • odebrania sprzętu lub nośnika od klienta i dostarczenie do autoryzowanego serwisu,
  • ekspertyzy,
  • odzyskania danych,
  • odesłania sprzętu do klienta.

Do wyboru dostajemy dwa warianty: Standard oraz Premium. O ile suma ubezpieczenia dla każdego z nich została określona w wysokości 1000 zł, o tyle wybierając wariant podstawowy – Standard – możemy liczyć na pomoc tylko i wyłącznie w momencie, gdy szkoda jest efektem przyczyny zewnętrznej. W przypadku wariantu Premium, Gothaer jako partner ubezpieczeniowy Play, zapewnia nam pomoc także w przypadku utraty danych w wyniku działania złośliwego oprogramowania.

UWAGA:

Wariant Standard nie obejmuje szkód powstałych na skutek działania złośliwego oprogramowania.

Dodatkowo, w ramach obu wariantów otrzymujemy nielimitowany dostęp do infolinii informatycznej, gdzie możemy zaczerpnąć informacji o serwisach naprawy telefonów i komputerów, błędach oprogramowania czy programach antywirusowych.

Ubezpieczenie Utrata Danych: kiedy nie skorzystamy z ochrony?

Utraty danych z nośników nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani jej zapobiec. Możemy sobie jednak zagwarantować względny spokój i zdecydować się na przykład na wykupienie ubezpieczenia na taką okoliczność. Pamiętajmy jednak, że nawet polisa skrojona na miarę użytkowników telefonów i komputerów, nie zapewni nam ochrony absolutnej.

Ubezpieczenie od Play Utrata Danych nie zadziała w momencie, kiedy szkoda powstała na przykład w wyniku naszego niedbalstwa. Oznacza to, że jeśli omyłkowo wykasujemy z naszego dysku bardzo ważne dokumenty, nie będziemy mogli skorzystać z ochrony jaką gwarantuje Gothaer. Ubezpieczenie nie obejmuje także kosztów instalacji oprogramowania, zakupu i montażu części zamiennych, czy szkód powstałych w wyniku awarii.

 UWAGA:

Jeśli jesteśmy użytkownikami nielegalnego oprogramowania antywirusowego, albo zainstalowaliśmy jego niepełną wersję, wówczas nie będziemy mogli skorzystać z ubezpieczenia.

Polisa od Play: o tym musisz wiedzieć!

Decydując się na wybór ubezpieczenia, warto dokładnie przeanalizować jego warunki. Polisa Utrata Danych nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Zwróćmy zatem szczególną uwagę nie tylko na zakres ubezpieczenia czy kwestie wyłączeń odpowiedzialności, ale także definicje zawarte na samym początku OWU. Z nich dowiemy się, że sprzęt, z którego chcielibyśmy odzyskać dane, musi spełniać ściśle określone warunki. Telefon komórkowy, laptop oraz komputer stacjonarny musi być zakupiony jako nowy, czyli musimy być jego pierwszymi użytkownikami, a w chwili ubezpieczenia nie może upłynąć więcej niż 2 lata od daty jego zakupu.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Naprawy domowe

Bezpieczny Pupil

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie Utrata Danych zagwarantuje nam pokrycie kosztów ekspertyzy, odzyskania danych oraz transportu sprzętu.
  2. Wariant Standard obejmuje tylko i wyłącznie odzyskiwanie danych utraconych w wyniku działania przyczyny zewnętrznej, natomiast w przypadku wariantu Premium możemy liczyć na pomoc także w momencie szkód spowodowanych działaniem wirusów, hakerów, itp.
  3. Ubezpieczenie nie zadziała w przypadku utraty danych spowodowanej naszą nieuwagą i umyślnym działaniem.
  4. Z polisy Utrata Danych możemy skorzystać tylko i wyłącznie w przypadku, gdy sprzęt, z którego chcemy odzyskać dane został zakupiony jako nowy, a od daty jego zakupu nie minęły 2 lata.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Samochód
Jak zmiany przepisów w 2024 roku wpłyną na pracę taksówkarzy?

Od 17 czerwca 2024 roku, wszyscy kierowcy taksówek oraz innych firm realizujących usługi przewozowe oparte na aplikacjach mobilnych będą musieli posiadać polskie prawo jazdy. Ta nowa regulacja, wprowadzona w ramach nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym, ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa pasażerów, ale jednocześnie wzbudza obawy wśród ekspertów i samych przewoźników.

Czytaj więcej
2024.06.12  •  Podróże
Paszport tymczasowy – Twoje awaryjne wyjście, jeśli nie masz stałego dokumentu

Co zrobić, gdy orientujesz się tuż przed wyjazdem, że Twój paszport stracił ważność? Czy w takiej sytuacji możesz liczyć na szybkie wyrobienie paszportu tymczasowego? Paszport tymczasowy to dokument, który może uratować Twoją podróż w ostatniej chwili. Choć nie zawiera danych biometrycznych i ma krótszy termin ważności, to uprawnia do przekraczania granic.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC czerwiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie OC Anglika
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
wichura
2022.02.24
Ubezpieczenie od wichur, huraganów i trąb powietrznych

Przerwy w dostawach prądu, tysiące zerwanych dachów, a nawet całkowicie zniszczonych domów. To skutki orkanów, które coraz częściej przetaczają się przez Polskę, zostawiając za sobą potężne straty. Naprawa szkód będzie mniej dotkliwa, jeśli otrzymasz odszkodowanie z ubezpieczenia nieruchomości na wypadek wichur. Ile kosztuje i jak działa ubezpieczenie na wypadek silnego wiatru, huraganu i trąby powietrznej?

Czytaj więcej