Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Utrata Danych. Czy to się sprawdzi?

Aktualizacja:
utrata danych

Nasze komputery i telefony to prawdziwa skarbnica informacji. Setki sentymentalnych zdjęć, filmów czy w końcu ważnych dokumentów. Wyobraź sobie, że teraz to wszystko tracisz... Spokojnie, praktycznie w przypadku każdej awarii możesz liczyć na całkowite lub częściowe odzyskanie danych. Z pomocą w takich sytuacjach przyjdzie Play Ubezpieczenia i polisa „Utrata Danych”. Jak to działa?

Utrata danych spowodowana awarią sprzętu, atakiem hakerskim, czy po prostu omyłkowym usunięciem, dotknęła pewnie nie raz każdego z nas. W niektórych przypadkach pomoże nam odpowiednie oprogramowanie, jednak niektóre sytuacje mogą wymagać oddania sprzętu do specjalistycznego serwisu. A to kosztuje. Sprawdzamy, jak w takich sytuacjach poradzi sobie nowość na rynku ubezpieczeń – Play Ubezpieczenia „Utrata danych”.

Utrata Danych: co obejmuje?

Utrata danych to ubezpieczenie stworzone z myślą o użytkownikach telefonów komórkowych, laptopów oraz komputerów stacjonarnych. Polisa gwarantuje pomoc w przypadku utraty danych z nośników i pokrywa koszty:

  • odebrania sprzętu lub nośnika od klienta i dostarczenie do autoryzowanego serwisu,
  • ekspertyzy,
  • odzyskania danych,
  • odesłania sprzętu do klienta.

Do wyboru dostajemy dwa warianty: Standard oraz Premium. O ile suma ubezpieczenia dla każdego z nich została określona w wysokości 1000 zł, o tyle wybierając wariant podstawowy – Standard – możemy liczyć na pomoc tylko i wyłącznie w momencie, gdy szkoda jest efektem przyczyny zewnętrznej. W przypadku wariantu Premium, Gothaer jako partner ubezpieczeniowy Play, zapewnia nam pomoc także w przypadku utraty danych w wyniku działania złośliwego oprogramowania.

UWAGA:

Wariant Standard nie obejmuje szkód powstałych na skutek działania złośliwego oprogramowania.

Dodatkowo, w ramach obu wariantów otrzymujemy nielimitowany dostęp do infolinii informatycznej, gdzie możemy zaczerpnąć informacji o serwisach naprawy telefonów i komputerów, błędach oprogramowania czy programach antywirusowych.

Ubezpieczenie Utrata Danych: kiedy nie skorzystamy z ochrony?

Utraty danych z nośników nie jesteśmy w stanie przewidzieć ani jej zapobiec. Możemy sobie jednak zagwarantować względny spokój i zdecydować się na przykład na wykupienie ubezpieczenia na taką okoliczność. Pamiętajmy jednak, że nawet polisa skrojona na miarę użytkowników telefonów i komputerów, nie zapewni nam ochrony absolutnej.

Ubezpieczenie od Play Utrata Danych nie zadziała w momencie, kiedy szkoda powstała na przykład w wyniku naszego niedbalstwa. Oznacza to, że jeśli omyłkowo wykasujemy z naszego dysku bardzo ważne dokumenty, nie będziemy mogli skorzystać z ochrony jaką gwarantuje Gothaer. Ubezpieczenie nie obejmuje także kosztów instalacji oprogramowania, zakupu i montażu części zamiennych, czy szkód powstałych w wyniku awarii.

 UWAGA:

Jeśli jesteśmy użytkownikami nielegalnego oprogramowania antywirusowego, albo zainstalowaliśmy jego niepełną wersję, wówczas nie będziemy mogli skorzystać z ubezpieczenia.

Polisa od Play: o tym musisz wiedzieć!

Decydując się na wybór ubezpieczenia, warto dokładnie przeanalizować jego warunki. Polisa Utrata Danych nie jest wyjątkiem w tej kwestii. Zwróćmy zatem szczególną uwagę nie tylko na zakres ubezpieczenia czy kwestie wyłączeń odpowiedzialności, ale także definicje zawarte na samym początku OWU. Z nich dowiemy się, że sprzęt, z którego chcielibyśmy odzyskać dane, musi spełniać ściśle określone warunki. Telefon komórkowy, laptop oraz komputer stacjonarny musi być zakupiony jako nowy, czyli musimy być jego pierwszymi użytkownikami, a w chwili ubezpieczenia nie może upłynąć więcej niż 2 lata od daty jego zakupu.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Naprawy domowe

Bezpieczny Pupil

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenie Utrata Danych zagwarantuje nam pokrycie kosztów ekspertyzy, odzyskania danych oraz transportu sprzętu.
  2. Wariant Standard obejmuje tylko i wyłącznie odzyskiwanie danych utraconych w wyniku działania przyczyny zewnętrznej, natomiast w przypadku wariantu Premium możemy liczyć na pomoc także w momencie szkód spowodowanych działaniem wirusów, hakerów, itp.
  3. Ubezpieczenie nie zadziała w przypadku utraty danych spowodowanej naszą nieuwagą i umyślnym działaniem.
  4. Z polisy Utrata Danych możemy skorzystać tylko i wyłącznie w przypadku, gdy sprzęt, z którego chcemy odzyskać dane został zakupiony jako nowy, a od daty jego zakupu nie minęły 2 lata.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej