PLAY Ubezpieczenia: ubezpieczenie "Naprawy domowe", czyli SOS w przypadku awarii

Aktualizacja:
ubezpieczenie drobne naprawy

Pęknięta rura, awaria instalacji elektrycznej, czy chociażby zatrzaśnięte drzwi i brak możliwości wejścia do własnego mieszkania - to problemy, którym choć raz w życiu każdy z nas musiał stawić czoła. Szczęściarzami ci, który mają do dyspozycji własną i osobistą „złotą rączkę”. Dla wszystkich innych Play przygotował ubezpieczenie „Naprawy domowe”. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach zda ono egzamin.

Ubezpieczenie „Naprawy domowe” od Play to nowość na ryku ubezpieczeń. Zostało stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają czasu i energii na to, aby zająć się naprawą, lub po prostu nie wiedzą od czego zacząć. Ubezpieczenie dostępne jest zarówno w wersji Freemium, czyli jako jedno z trzech bezpłatnych ubezpieczeń na start (do wyboru ubezpieczenie Gryzący Problem, Wsparcie Prawne lub Naprawy domowe), albo w wersji klasycznej – płatnej, do kupienia w dwóch wariantach: Standard oraz Premium.

Ubezpieczenie „Naprawy Domowe”: co obejmuje?

Polisa „Naprawy Domowe” od Play gwarantuje „spokojną głowę” w przypadku awarii domowych. W jej ramach ubezpieczyciel zajmie się organizacją naprawy oraz pokryciem kosztów poniesionych w wyniku awarii lub zdarzenia losowego, tj. zalanie, eksplozja, pożar czy kradzież z włamaniem.

Wybierając ubezpieczenie w wariancie Standard mamy zagwarantowaną interwencję specjalisty (ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, stolarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych) na wypadek wspomnianego zdarzenia losowego do kwoty limitu ubezpieczenia wynoszącej 1000 zł. Ponadto, w przypadku kiedy nasz sprzęt RTV/AGD ulegnie awarii, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy do maksymalnej kwoty 800 zł.

Decydując się z kolei na wariant Premium, otrzymujemy dokładnie takie same warunki ubezpieczenia jak w przypadku wariantu Standard, z tymże ubezpieczyciel pokryje także koszty części zamiennych koniecznych do wykonania naprawy.

UWAGA:

W wariancie Standard przysługują nam maksymalnie dwie naprawy w całym okresie ubezpieczeniowym, natomiast w wariancie Premium – cztery naprawy. Bez względu na wybrany wariant, ubezpieczyciel zapewnia cztery interwencje specjalisty.

Awaria w mieszkaniu: jakich zdarzeń ubezpieczenie nie obejmuje?

O ile „złota rączka” w mieszkaniu zaradzi wszystkim awariom, o tyle ubezpieczenie „Naprawy Domowe” od Play, jak każde inne, wyłącza pewne kwestie z odpowiedzialności. Na pomoc ubezpieczyciela nie możemy liczyć np. w przypadku uszkodzenia sprzętu w wyniku wandalizmu czy niewłaściwego użytkowania. Ochrona nie obejmuje także usług specjalisty w przypadku uszkodzeń żarówek czy przedłużaczy, a także nie gwarantuje usług związanych z konserwacją sprzętu.

„Naprawy Domowe” od Play: o tym musisz wiedzieć!

Zapoznając się z OWU Naprawy domowe, zwróć szczególną uwagę na paragraf z definicjami. To właśnie tutaj zawarto informację mówiącą o tym, że ubezpieczeniu podlegają tylko i wyłącznie sprzęty RTV/AGD, które zakupione zostały jako fabrycznie nowe, a od daty ich zakupu nie minęło 5 lat.

Ubezpieczenie na wypadek awarii domowych: ile to kosztuje?

Polisę „Naprawy Domowe” możemy wybrać jako jedną z trzech bezpłatnych polis na start. W innym przypadku, za ubezpieczenie w wersji Standard zapłacimy 2,99 zł/mc, a w wersji Premium – 5,99 zł/mc.

Alternatywa dla ubezpieczenia od PLAY

Niewiele osób czyta warunki ubezpieczeń, a więc OWU – dlatego umyka nam fakt iż w standardowych – wcale nie najbardziej rozbudowanych ofertach ubezpieczenia mieszkania, można znaleźć również pomoc specjalistów w razie awarii.

Jeśli posiadasz taką polisę, koniecznie sprawdź co wchodzi. jej zakres. Może się okazać, że ubezpieczyciel pokryje koszty popsutego zamka, czy zbitej szyby okiennej. Wiele polis zawiera również pomoc hydraulika, ślusarza czy elektryka. Warto to wiedzieć wcześniej i nie wykupywać ubezpieczenia, które już de facto posiadamy.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Bezpieczny Pupil

Utrata Danych

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenia Naprawy domowe to pomocna dłoń dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu i umiejętności, aby poradzić sobie z domowymi awariami.
  2. Partnerem ubezpieczeniowym polisy jest Allianz.
  3. Ubezpieczeniu podlegają sprzęty RTV/AGD (np. kuchnia gazowa, piekarnik, pralka, zmywarka czy odbiornik TV, radioodbiornik i inne) pod warunkiem, że nie są one starsze niż 5 lat.
  4. W ramach ubezpieczenia Naprawy domowe dostajemy nielimitowany pakiet informacji remontowo-budowalanej oraz dostęp do infolinii o usługodawcach.
  5. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów części zamiennych, musimy wybrać rozszerzony wariant Premium.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej