PLAY Ubezpieczenia: ubezpieczenie "Naprawy domowe", czyli SOS w przypadku awarii

Aktualizacja:
ubezpieczenie drobne naprawy

Pęknięta rura, awaria instalacji elektrycznej, czy chociażby zatrzaśnięte drzwi i brak możliwości wejścia do własnego mieszkania - to problemy, którym choć raz w życiu każdy z nas musiał stawić czoła. Szczęściarzami ci, który mają do dyspozycji własną i osobistą „złotą rączkę”. Dla wszystkich innych Play przygotował ubezpieczenie „Naprawy domowe”. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach zda ono egzamin.

Ubezpieczenie „Naprawy domowe” od Play to nowość na ryku ubezpieczeń. Zostało stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają czasu i energii na to, aby zająć się naprawą, lub po prostu nie wiedzą od czego zacząć. Ubezpieczenie dostępne jest zarówno w wersji Freemium, czyli jako jedno z trzech bezpłatnych ubezpieczeń na start (do wyboru ubezpieczenie Gryzący Problem, Wsparcie Prawne lub Naprawy domowe), albo w wersji klasycznej – płatnej, do kupienia w dwóch wariantach: Standard oraz Premium.

Ubezpieczenie „Naprawy Domowe”: co obejmuje?

Polisa „Naprawy Domowe” od Play gwarantuje „spokojną głowę” w przypadku awarii domowych. W jej ramach ubezpieczyciel zajmie się organizacją naprawy oraz pokryciem kosztów poniesionych w wyniku awarii lub zdarzenia losowego, tj. zalanie, eksplozja, pożar czy kradzież z włamaniem.

Wybierając ubezpieczenie w wariancie Standard mamy zagwarantowaną interwencję specjalisty (ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, stolarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych) na wypadek wspomnianego zdarzenia losowego do kwoty limitu ubezpieczenia wynoszącej 1000 zł. Ponadto, w przypadku kiedy nasz sprzęt RTV/AGD ulegnie awarii, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy do maksymalnej kwoty 800 zł.

Decydując się z kolei na wariant Premium, otrzymujemy dokładnie takie same warunki ubezpieczenia jak w przypadku wariantu Standard, z tymże ubezpieczyciel pokryje także koszty części zamiennych koniecznych do wykonania naprawy.

UWAGA:

W wariancie Standard przysługują nam maksymalnie dwie naprawy w całym okresie ubezpieczeniowym, natomiast w wariancie Premium – cztery naprawy. Bez względu na wybrany wariant, ubezpieczyciel zapewnia cztery interwencje specjalisty.

Awaria w mieszkaniu: jakich zdarzeń ubezpieczenie nie obejmuje?

O ile „złota rączka” w mieszkaniu zaradzi wszystkim awariom, o tyle ubezpieczenie „Naprawy Domowe” od Play, jak każde inne, wyłącza pewne kwestie z odpowiedzialności. Na pomoc ubezpieczyciela nie możemy liczyć np. w przypadku uszkodzenia sprzętu w wyniku wandalizmu czy niewłaściwego użytkowania. Ochrona nie obejmuje także usług specjalisty w przypadku uszkodzeń żarówek czy przedłużaczy, a także nie gwarantuje usług związanych z konserwacją sprzętu.

„Naprawy Domowe” od Play: o tym musisz wiedzieć!

Zapoznając się z OWU Naprawy domowe, zwróć szczególną uwagę na paragraf z definicjami. To właśnie tutaj zawarto informację mówiącą o tym, że ubezpieczeniu podlegają tylko i wyłącznie sprzęty RTV/AGD, które zakupione zostały jako fabrycznie nowe, a od daty ich zakupu nie minęło 5 lat.

Ubezpieczenie na wypadek awarii domowych: ile to kosztuje?

Polisę „Naprawy Domowe” możemy wybrać jako jedną z trzech bezpłatnych polis na start. W innym przypadku, za ubezpieczenie w wersji Standard zapłacimy 2,99 zł/mc, a w wersji Premium – 5,99 zł/mc.

Alternatywa dla ubezpieczenia od PLAY

Niewiele osób czyta warunki ubezpieczeń, a więc OWU – dlatego umyka nam fakt iż w standardowych – wcale nie najbardziej rozbudowanych ofertach ubezpieczenia mieszkania, można znaleźć również pomoc specjalistów w razie awarii.

Jeśli posiadasz taką polisę, koniecznie sprawdź co wchodzi. jej zakres. Może się okazać, że ubezpieczyciel pokryje koszty popsutego zamka, czy zbitej szyby okiennej. Wiele polis zawiera również pomoc hydraulika, ślusarza czy elektryka. Warto to wiedzieć wcześniej i nie wykupywać ubezpieczenia, które już de facto posiadamy.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Bezpieczny Pupil

Utrata Danych

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenia Naprawy domowe to pomocna dłoń dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu i umiejętności, aby poradzić sobie z domowymi awariami.
  2. Partnerem ubezpieczeniowym polisy jest Allianz.
  3. Ubezpieczeniu podlegają sprzęty RTV/AGD (np. kuchnia gazowa, piekarnik, pralka, zmywarka czy odbiornik TV, radioodbiornik i inne) pod warunkiem, że nie są one starsze niż 5 lat.
  4. W ramach ubezpieczenia Naprawy domowe dostajemy nielimitowany pakiet informacji remontowo-budowalanej oraz dostęp do infolinii o usługodawcach.
  5. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów części zamiennych, musimy wybrać rozszerzony wariant Premium.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Jak oblicza się amortyzację samochodu?

Samochód to dla wielu przedsiębiorców podstawa prowadzenia działalności gospodarczej. Z tytułu posiadania auta można dokonywać odpisów amortyzacyjnych. Dowiedz się, na czym polega amortyzacja samochodu osobowego i jak się ją oblicza.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Samochód
Kategorie pojazdów – rodzaje i przepisy 

Samochód na stałe wpisał się w codzienność większości Polaków. Po drogach poruszają się jednak nie tylko auta kategorii B. W kraju wprowadzono również inne rodzaje pojazdów. Dowiedz się, jakie są kategorie homologacyjne pojazdów.

Czytaj więcej
2023.11.20  •  Dom
Ile kosztuje ubezpieczenie lokalu użytkowego i czy trzeba je wykupić?

Lokal użytkowy to w wielu przypadkach podstawa prowadzenia biznesu. Może go stanowić magazyn czy biuro. Jeśli na prowadzenie działalności gospodarczej przeznaczasz co najmniej 50 procent powierzchni nieruchomości, możesz wykupić dedykowane ubezpieczenie lokalu użytkowego. Sprawdź, jak działa taka polisa.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w październiku 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z września 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej
Polisa OC młodego kierowcy.
2019.01.16
Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy. Sprawdź, jak oszczędzić i uniknąć zwyżek za wiek

Obowiązkowe ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy może być nawet kilka razy droższe niż polisa bardziej doświadczonego 35-latka. Sprawdź, ile kosztuje ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, z jakimi utrudnieniami spotka się 18-latek ubezpieczający samochód i co zrobić, żeby zaoszczędzić na polisie OC.

Czytaj więcej