PLAY Ubezpieczenia: ubezpieczenie "Naprawy domowe", czyli SOS w przypadku awarii

Aktualizacja:
ubezpieczenie drobne naprawy

Pęknięta rura, awaria instalacji elektrycznej, czy chociażby zatrzaśnięte drzwi i brak możliwości wejścia do własnego mieszkania - to problemy, którym choć raz w życiu każdy z nas musiał stawić czoła. Szczęściarzami ci, który mają do dyspozycji własną i osobistą „złotą rączkę”. Dla wszystkich innych Play przygotował ubezpieczenie „Naprawy domowe”. Sprawdzamy, w jakich sytuacjach zda ono egzamin.

Ubezpieczenie „Naprawy domowe” od Play to nowość na ryku ubezpieczeń. Zostało stworzone z myślą o wszystkich tych, którzy nie mają czasu i energii na to, aby zająć się naprawą, lub po prostu nie wiedzą od czego zacząć. Ubezpieczenie dostępne jest zarówno w wersji Freemium, czyli jako jedno z trzech bezpłatnych ubezpieczeń na start (do wyboru ubezpieczenie Gryzący Problem, Wsparcie Prawne lub Naprawy domowe), albo w wersji klasycznej – płatnej, do kupienia w dwóch wariantach: Standard oraz Premium.

Ubezpieczenie „Naprawy Domowe”: co obejmuje?

Polisa „Naprawy Domowe” od Play gwarantuje „spokojną głowę” w przypadku awarii domowych. W jej ramach ubezpieczyciel zajmie się organizacją naprawy oraz pokryciem kosztów poniesionych w wyniku awarii lub zdarzenia losowego, tj. zalanie, eksplozja, pożar czy kradzież z włamaniem.

Wybierając ubezpieczenie w wariancie Standard mamy zagwarantowaną interwencję specjalisty (ślusarza, hydraulika, elektryka, dekarza, stolarza, szklarza, technika urządzeń grzewczych) na wypadek wspomnianego zdarzenia losowego do kwoty limitu ubezpieczenia wynoszącej 1000 zł. Ponadto, w przypadku kiedy nasz sprzęt RTV/AGD ulegnie awarii, ubezpieczyciel zorganizuje i pokryje koszty naprawy do maksymalnej kwoty 800 zł.

Decydując się z kolei na wariant Premium, otrzymujemy dokładnie takie same warunki ubezpieczenia jak w przypadku wariantu Standard, z tymże ubezpieczyciel pokryje także koszty części zamiennych koniecznych do wykonania naprawy.

UWAGA:

W wariancie Standard przysługują nam maksymalnie dwie naprawy w całym okresie ubezpieczeniowym, natomiast w wariancie Premium – cztery naprawy. Bez względu na wybrany wariant, ubezpieczyciel zapewnia cztery interwencje specjalisty.

Awaria w mieszkaniu: jakich zdarzeń ubezpieczenie nie obejmuje?

O ile „złota rączka” w mieszkaniu zaradzi wszystkim awariom, o tyle ubezpieczenie „Naprawy Domowe” od Play, jak każde inne, wyłącza pewne kwestie z odpowiedzialności. Na pomoc ubezpieczyciela nie możemy liczyć np. w przypadku uszkodzenia sprzętu w wyniku wandalizmu czy niewłaściwego użytkowania. Ochrona nie obejmuje także usług specjalisty w przypadku uszkodzeń żarówek czy przedłużaczy, a także nie gwarantuje usług związanych z konserwacją sprzętu.

„Naprawy Domowe” od Play: o tym musisz wiedzieć!

Zapoznając się z OWU Naprawy domowe, zwróć szczególną uwagę na paragraf z definicjami. To właśnie tutaj zawarto informację mówiącą o tym, że ubezpieczeniu podlegają tylko i wyłącznie sprzęty RTV/AGD, które zakupione zostały jako fabrycznie nowe, a od daty ich zakupu nie minęło 5 lat.

Ubezpieczenie na wypadek awarii domowych: ile to kosztuje?

Polisę „Naprawy Domowe” możemy wybrać jako jedną z trzech bezpłatnych polis na start. W innym przypadku, za ubezpieczenie w wersji Standard zapłacimy 2,99 zł/mc, a w wersji Premium – 5,99 zł/mc.

Alternatywa dla ubezpieczenia od PLAY

Niewiele osób czyta warunki ubezpieczeń, a więc OWU – dlatego umyka nam fakt iż w standardowych – wcale nie najbardziej rozbudowanych ofertach ubezpieczenia mieszkania, można znaleźć również pomoc specjalistów w razie awarii.

Jeśli posiadasz taką polisę, koniecznie sprawdź co wchodzi. jej zakres. Może się okazać, że ubezpieczyciel pokryje koszty popsutego zamka, czy zbitej szyby okiennej. Wiele polis zawiera również pomoc hydraulika, ślusarza czy elektryka. Warto to wiedzieć wcześniej i nie wykupywać ubezpieczenia, które już de facto posiadamy.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Bezpieczny Pupil

Utrata Danych

Wsparcie Prawne

Podsumowanie

  1. Ubezpieczenia Naprawy domowe to pomocna dłoń dla wszystkich tych, którzy nie mają czasu i umiejętności, aby poradzić sobie z domowymi awariami.
  2. Partnerem ubezpieczeniowym polisy jest Allianz.
  3. Ubezpieczeniu podlegają sprzęty RTV/AGD (np. kuchnia gazowa, piekarnik, pralka, zmywarka czy odbiornik TV, radioodbiornik i inne) pod warunkiem, że nie są one starsze niż 5 lat.
  4. W ramach ubezpieczenia Naprawy domowe dostajemy nielimitowany pakiet informacji remontowo-budowalanej oraz dostęp do infolinii o usługodawcach.
  5. Jeśli interesuje nas ubezpieczenie gwarantujące pokrycie kosztów części zamiennych, musimy wybrać rozszerzony wariant Premium.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Jak przeprowadzić rozliczenie kilometrówki w 2023 roku?

Jeśli używasz prywatnego samochodu do celów służbowych, prawdopodobnie przysługuje ci kilometrówka. Rozwiązanie pozwala zwrócić pracownikowi wydatki związane z użyciem w pracy swojego auta. Kilometrówkę oblicza się na podstawie stawki za kilometr. Od 17 stycznia 2023 roku doszło do jej podwyższenia. Dowiedz się, jak przebiega rozliczenie kilometrówki samochodu prywatnego w 2023 roku.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Formalności po zakupie samochodu – o czym nie możesz zapomnieć?

Zakup samochodu to powód do radości. Po sfinalizowaniu transakcji nie można jednak zapomnieć o formalnościach, które czekają na nowego właściciela. Niedopełnienie obowiązków może się wiązać z przykrymi konsekwencjami. Sprawdź, jakie formalności przy kupnie samochodu są niezbędne.

Czytaj więcej
2023.09.05  •  Samochód
Parkowanie w strefie zamieszkania – co mówią na ten temat przepisy?

Strefa zamieszkania to miejsce, które z założenia ma być obszarem bezpiecznym, gdzie panuje ogólny ład i porządek umożliwiające komfortowe życie mieszkańców okolicznych budynków. Z tych względów obowiązują tam określone przepisy. Sprawdź, czy parkowanie w strefie zamieszkania jest dozwolone.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kolizja na drodze - jak napisać oświadczenie wzór
2018.03.28  •  Podróże
Stłuczka? Pobierz oświadczenie sprawcy kolizji drogowej i nie martw się więcej! [WZÓR PDF]

Korek. Cenny czas ucieka, a samochody nie jadą. Jedni zmieniają pas ruchu, na siłę wciskając się między auta, drudzy próbują ominąć zator poboczem lub chodnikiem. W takich nerwowych sytuacjach łatwo o stłuczkę, która dodatkowo zablokuje spieszących się kierowców. Ale co dalej? Czy wystarczy spisać oświadczenie sprawcy kolizji, czy lepiej wezwać drogówkę? Odpowiadamy!

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC w sierpniu 2023 r. Comiesięczny ranking ubezpieczeń

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych. Poznaj nasz ranking ubezpieczeń OC z sierpnia 2023 roku i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC w tym okresie.

Czytaj więcej
Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2020.05.22  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej