Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Wsparcie Prawne. Sprawdzamy, czy warto!

Aktualizacja:
ubezpieczenie wsparcie prawne play

Zawiłości przepisów prawnych potrafią spędzić sen z powiek. Czasem, w naszym codziennym życiu, musimy stawić czoła sytuacjom, których rozwiązanie musi być zgodne z literą prawa, a usługi prawnicze kosztują: nieraz słono. Jak działa oferowane przez PLAY Ubezpieczenia "Wsparcie Prawne" i czy warto je mieć?

Play to już nie tylko sieć komórkowa. W grudniu 2017 roku operator zaistniał na rynku ubezpieczeń. Odpowiadając na codzienne potrzeby konsumentów, stworzył pakiet ubezpieczeń, które mają nam pomóc w różnych sytuacjach. Ubezpieczenia od Play to 31 produktów dostępnych w 73 wariantach cenowych. W pakiecie Freemium, oferowanym klientom Play bezpłatnie na okres 12 miesięcy, znajdziemy 3 ubezpieczenia do wyboru: Gryzący Problem, Naprawy Domowe i wspomniane Wparcie Prawne. Partnerem ubezpieczeniowym dla polisy Wsparcie Prawne jest Gothaer.

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne: dostępne warianty i ich zakres

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne to polisa gwarantująca pomoc w sprawach prawnych związanych z życiem prywatnym i zawodowym. Zakres ubezpieczenia obejmuje m.in. prawo cywilne, karne, drogowe, a także sprawy dotyczące odszkodowań, czy sporów z pracodawcą. Wsparcie Prawne dostępne jest w trzech wariantach: Freemium, Standard oraz Premium.

W najbardziej podstawowym wariancie Freemium otrzymujemy 12 telefonicznych informacji prawnych do wykorzystania w okresie ubezpieczenia. Wariant rozszerzony, czyli Standard oferuje nielimitowane telefoniczne informacje prawne. Jeśli natomiast chcielibyśmy zasięgnąć informacji o obowiązujących przepisach prawa polskiego, musielibyśmy wybrać wariant Premium, którego oferta rozszerzona jest o dwie porady prawne, jedną opinię prawną obejmującą m.in. analizę i interpretację dokumentów wraz z propozycją korzystnego postępowania w danej sprawie, oraz przygotowanie testamentu.

UWAGA:

Oferowana porada prawna to jedynie udzielenie informacji o obowiązujących przepisach prawnych i orzecznictwie, a także analiza i weryfikacja interesującego nas dokumentu. W ramach porady nie możemy liczyć natomiast na konkretne rady i rekomendację sposobu postępowania w danej sprawie.  

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne: jak to działa?

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne od Play zakupimy poprzez aplikację mobilną Play Ubezpieczania. Na start możemy skorzystać z podstawowego wariantu Freemium, który otrzymujemy bezpłatnie na okres 12 miesięcy. Wybierając wariant Standard musimy się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości 9,99 zł, natomiast wykupując najszerszą opcję – Premium – zapłacimy 19,90 zł za miesiąc.

UWAGA:

Bezpłatny wariant Freemium funkcjonuje jedynie w przypadku ubezpieczenia grupowego. Jeśli chcielibyśmy wybrać najtańszą opcję polisy Wsparcie Prawne w ramach ubezpieczenia indywidualnego, rata składki zostanie doliczona do faktury wystawionej przez operatora.

Wyłączenia odpowiedzialności Gothaer: kiedy nie skorzystamy z ubezpieczenia?

Decydując się na zakup ubezpieczenia Wsparcie Prawne, nie zawsze jednak otrzymamy oczekiwaną pomoc. Gothaer nie udziela wsparcia prawnego m.in. w przypadku zdarzeń spowodowanych umyślnym działaniem czy zaniechaniem, a także w sprawach, które rozpoznawane są przed Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz przed sądami międzynarodowymi. Więcej na temat kwestii nieobjętych ubezpieczeniem znajdziemy w OWU.

Alternatywa dla Ubezpieczenie Wsparcie Prawne Play

Niewiele osób wie, że posiadając jakiekolwiek ubezpieczenie, np. polisę OC, również możemy liczyć na wsparcie prawne. Jest ono często składową polis komunikacyjnych, informacje na ten temat można znaleźć w warunkach ubezpieczenia. Być może nawet nie wiesz, że je posiadasz.

Warto także pamiętać, że tego typu pakiety mają ograniczoną użyteczność i z pewnością nie zapewnią zwrotu środków wydatkowanych na adwokata czy prowadzenie postępowania przed sądem. Tego typu pakiety możemy znaleźć choćby w Allianz.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Naprawy domowe

Bezpieczny Pupil

Utrata Danych

Podsumowanie

  1. Zakres ubezpieczenia Wsparcie Prawne obejmuje m.in. prawo cywilne, karne, drogowe, a także sprawy dotyczące odszkodowań czy sporów z pracodawcą.
  2. Wszystkie usługi świadczone przez Gothaer w ramach ubezpieczenia Wsparcie Prawne odbywają się w formie telefonicznej, a w razie potrzeby za pomocą poczty elektronicznej.
  3. Decydując się na ubezpieczenie Wsparcie Prawne od Play do wyboru mamy trzy warianty: Freemium (bezpłatnie w opcji ubezpieczenia grupowego), Standard oraz Premium.
  4. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego wariantu zapoznaj się z OWU i zwróć uwagę na definicję oferowanych świadczeń. Sformułowanie „porada prawna” czy „opinia prawna” może okazać się nieco mylące.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku. Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie dopełnisz tego obowiązku i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.01.07
Ubezpieczenie domu i mieszkania – na jakie koszty się przygotować?

Ubezpieczenie nieruchomości to nie tylko ochrona przed zagrożeniami czy wydarzeniami losowymi, ale przede wszystkim poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób zastanawia się, ile kosztuje polisa i jakie czynniki wpływają na jej cenę. Przyjrzymy się temu zagadnieniu i postaramy odpowiedzieć na pytanie „ile kosztuje ubezpieczenie domu/mieszkania?”.

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tysięcy – ile kosztuje i czy może stanowić koszt firmowy?

Wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup auta o wartości powyżej 150 tys. złotych. W przypadku samochodu o tak wysokiej wartości, poza ubezpieczeniem OC, warto pomyśleć również o polisie AC. Jednak ubezpieczenie samochodu powyżej 150 tys. złotych może być przedmiotem pewnych ograniczeń podatkowych. Spra.wdź o czym pamiętać

Czytaj więcej
2024.01.07  •  Samochód
Normy emisji spalin dla samochodów osobowych

Normy emisji spalin są kluczowymi regulacjami, które określają dopuszczalne poziomy emisji zanieczyszczeń dla pojazdów samochodowych. W Europie obowiązują normy Euro, które mają na celu ograniczenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko i zdrowie publiczne.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30
Najtańsze OC luty 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj ceny OC w poprzednich miesiącach

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Samochód
Wysokie kary odstraszają przed rozmowami przez telefon w czasie jazdy

Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej