Play Ubezpieczenia: ubezpieczenie Wsparcie Prawne. Sprawdzamy, czy warto!

Aktualizacja:
ubezpieczenie wsparcie prawne play

Zawiłości przepisów prawnych potrafią spędzić sen z powiek. Czasem, w naszym codziennym życiu, musimy stawić czoła sytuacjom, których rozwiązanie musi być zgodne z literą prawa, a usługi prawnicze kosztują: nieraz słono. Jak działa oferowane przez PLAY Ubezpieczenia "Wsparcie Prawne" i czy warto je mieć?

Play to już nie tylko sieć komórkowa. W grudniu 2017 roku operator zaistniał na rynku ubezpieczeń. Odpowiadając na codzienne potrzeby konsumentów, stworzył pakiet ubezpieczeń, które mają nam pomóc w różnych sytuacjach. Ubezpieczenia od Play to 31 produktów dostępnych w 73 wariantach cenowych. W pakiecie Freemium, oferowanym klientom Play bezpłatnie na okres 12 miesięcy, znajdziemy 3 ubezpieczenia do wyboru: Gryzący Problem, Naprawy Domowe i wspomniane Wparcie Prawne. Partnerem ubezpieczeniowym dla polisy Wsparcie Prawne jest Gothaer.

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne: dostępne warianty i ich zakres

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne to polisa gwarantująca pomoc w sprawach prawnych związanych z życiem prywatnym i zawodowym. Zakres ubezpieczenia obejmuje m.in. prawo cywilne, karne, drogowe, a także sprawy dotyczące odszkodowań, czy sporów z pracodawcą. Wsparcie Prawne dostępne jest w trzech wariantach: Freemium, Standard oraz Premium.

W najbardziej podstawowym wariancie Freemium otrzymujemy 12 telefonicznych informacji prawnych do wykorzystania w okresie ubezpieczenia. Wariant rozszerzony, czyli Standard oferuje nielimitowane telefoniczne informacje prawne. Jeśli natomiast chcielibyśmy zasięgnąć informacji o obowiązujących przepisach prawa polskiego, musielibyśmy wybrać wariant Premium, którego oferta rozszerzona jest o dwie porady prawne, jedną opinię prawną obejmującą m.in. analizę i interpretację dokumentów wraz z propozycją korzystnego postępowania w danej sprawie, oraz przygotowanie testamentu.

UWAGA:

Oferowana porada prawna to jedynie udzielenie informacji o obowiązujących przepisach prawnych i orzecznictwie, a także analiza i weryfikacja interesującego nas dokumentu. W ramach porady nie możemy liczyć natomiast na konkretne rady i rekomendację sposobu postępowania w danej sprawie.  

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne: jak to działa?

Ubezpieczenie Wsparcie Prawne od Play zakupimy poprzez aplikację mobilną Play Ubezpieczania. Na start możemy skorzystać z podstawowego wariantu Freemium, który otrzymujemy bezpłatnie na okres 12 miesięcy. Wybierając wariant Standard musimy się liczyć z miesięczną opłatą w wysokości 9,99 zł, natomiast wykupując najszerszą opcję – Premium – zapłacimy 19,90 zł za miesiąc.

UWAGA:

Bezpłatny wariant Freemium funkcjonuje jedynie w przypadku ubezpieczenia grupowego. Jeśli chcielibyśmy wybrać najtańszą opcję polisy Wsparcie Prawne w ramach ubezpieczenia indywidualnego, rata składki zostanie doliczona do faktury wystawionej przez operatora.

Wyłączenia odpowiedzialności Gothaer: kiedy nie skorzystamy z ubezpieczenia?

Decydując się na zakup ubezpieczenia Wsparcie Prawne, nie zawsze jednak otrzymamy oczekiwaną pomoc. Gothaer nie udziela wsparcia prawnego m.in. w przypadku zdarzeń spowodowanych umyślnym działaniem czy zaniechaniem, a także w sprawach, które rozpoznawane są przed Trybunałem Konstytucyjnym, Naczelnym Sądem Administracyjnym oraz przed sądami międzynarodowymi. Więcej na temat kwestii nieobjętych ubezpieczeniem znajdziemy w OWU.

Alternatywa dla Ubezpieczenie Wsparcie Prawne Play

Niewiele osób wie, że posiadając jakiekolwiek ubezpieczenie, np. polisę OC, również możemy liczyć na wsparcie prawne. Jest ono często składową polis komunikacyjnych, informacje na ten temat można znaleźć w warunkach ubezpieczenia. Być może nawet nie wiesz, że je posiadasz.

Warto także pamiętać, że tego typu pakiety mają ograniczoną użyteczność i z pewnością nie zapewnią zwrotu środków wydatkowanych na adwokata czy prowadzenie postępowania przed sądem. Tego typu pakiety możemy znaleźć choćby w Allianz.

Inne ubezpieczenia od Play

Czytaj więcej o pozostałych polisach od tego operatora:

Naprawy domowe

Bezpieczny Pupil

Utrata Danych

Podsumowanie

  1. Zakres ubezpieczenia Wsparcie Prawne obejmuje m.in. prawo cywilne, karne, drogowe, a także sprawy dotyczące odszkodowań czy sporów z pracodawcą.
  2. Wszystkie usługi świadczone przez Gothaer w ramach ubezpieczenia Wsparcie Prawne odbywają się w formie telefonicznej, a w razie potrzeby za pomocą poczty elektronicznej.
  3. Decydując się na ubezpieczenie Wsparcie Prawne od Play do wyboru mamy trzy warianty: Freemium (bezpłatnie w opcji ubezpieczenia grupowego), Standard oraz Premium.
  4. Przed podjęciem decyzji dotyczącej wyboru odpowiedniego wariantu zapoznaj się z OWU i zwróć uwagę na definicję oferowanych świadczeń. Sformułowanie „porada prawna” czy „opinia prawna” może okazać się nieco mylące.


Redaktor Punkta
 
Ekspert ds. ubezpieczeń 

Artykuł, który czytasz został napisany przez jednego z ekspertów multiagencji Punkta. Staramy się przekazać całą naszą wiedzę na temat polis oraz towarzystw ubezpieczeniowych, aby świat ubezpieczeń stał się dla Ciebie jasny i zrozumiały.  

Wskaż miesiąc końca polisy – zagwarantujemy Ci ofertę z najniższą ceną.

Jak możemy się z Tobą skontaktować?

Telefon
E-mail
guest
0 Komentarze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Najnowsze artykuły

2023.11.16  •  Samochód
Jak zarabiać na ubezpieczeniach OC nie będąc agentem ubezpieczeniowym?

Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.

Czytaj więcej
Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2021.12.10  •  Samochód
Kary za brak OC w 2024 roku – najbliższa podwyżka już w lipcu! Ile zapłacisz?

Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.

Czytaj więcej
2024.07.12  •  Podróże
Sprawdź, o czym pamiętać, jeśli wybierasz się w podróż samochodem po Europie!

Samochód zapewnia nam swobodę i niezależność podczas wakacyjnych wojaży. Jednak, aby podróż była w pełni udana i bezpieczna, należy poświęcić trochę czasu na odpowiednie przygotowanie. Czy wiesz, jakie kroki podjąć, aby Twoja wymarzona wyprawa samochodem po Europie przebiegła bez żadnych niespodzianek? W tym przewodniku znajdziesz wskazówki, które pomogą Ci bezpiecznie i komfortowo dotrzeć do celu.

Czytaj więcej
2024.07.10
Wybierasz się do słonecznej Italii? Sprawdź, ile zapłacisz za autostradę!

Włochy są znane na całym świecie nie tylko ze swojej bogatej historii, kultury i zapierającej dech w piersiach przyrody, ale również z doskonale rozwiniętej sieci autostrad. Ten śródziemnomorski kraj może się poszczycić ponad 7 000 kilometrami dróg szybkiego ruchu, które umożliwiają sprawne przemieszczanie się między najbardziej odległymi regionami.

Czytaj więcej
2024.07.04  •  Samochód
Winiety w Bułgarii 2024 – przewodnik dla kierowców

Planowanie podróży samochodem do Bułgarii wymaga starannego przygotowania, w tym zapoznania się z systemem opłat drogowych obowiązującym w tym kraju. Od 2019 roku Bułgaria wprowadziła całkowicie zdigitalizowany system poboru opłat za przejazd, zastępując tradycyjne naklejki elektronicznymi winietami.

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Najtańsze OC w 2023
2021.12.30  •  Samochód
Najtańsze ubezpieczenie OC lipiec 2024 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2019.04.11
Ubezpieczenie anglika w Polsce w 2023 roku – ile kosztuje OC dla aut z kierownicą po prawej stronie?

Polacy chętnie kupują auta z zagranicy. Mimo że największą popularnością cieszą się pojazdy pochodzące z Niemiec, to nie brakuje też chętnych na angliki, czyli pojazdy sprowadzane z Wielkiej Brytanii. Dla tych samochodów charakterystyczna jest kierownica po prawej stronie. Ile kosztuje ubezpieczenie anglika w Polsce? Na jakie inne koszty muszą być przygotowani właściciele anglików? Sprawdzamy!

Czytaj więcej
2023.08.02  •  Podróże
Czy za granicą trzeba mieć przy sobie prawo jazdy?

Na terytorium Polski nie musisz mieć przy sobie fizycznego dokumentu prawa jazdy. Obowiązek taki został zniesiony pod koniec 2020 roku. Czy takie same zasady obowiązują po przekroczeniu granicy? Dowiedz się, jakie konsekwencje wywołuje brak prawa jazdy przy kontroli za granicą.

Czytaj więcej