TUZ Ubezpieczenia wprowadziło do swojej oferty nowy produkt adresowany do konkretnej grupy zawodowej – OC Przewoźnika Drogowego. Sprawdziliśmy co trzeba wiedzieć o takim ubezpieczeniu.
Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Jeżeli jeździsz samochodem osobowym jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które musisz mieć. To czy kupisz AutoCasco czy Assistance zależy tylko od ciebie. Inaczej sprawa wygląda jeśli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego, zwanego potocznie TIR-em. Sam zestaw – składający się z ciągnika siodłowego i naczepy – objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. A co z ładunkiem, którego wartość może przewyższyć wartość ciągnika i naczepy? Przecież może on ulec zniszczeniu czy zostać skradziony. Może się też zdarzyć, że z powodu korków na drodze nie dostarczysz na czas ładunku, przez co nie będzie on mógł przeładowany np. do samolotu czy na statek. W takiej sytuacji chronić cię może ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego.
Co trzeba wiedzieć o OC Przewoźnika Drogowego?
OC Przewoźnika Drogowego jest ubezpieczeniem adresowanym do przedsiębiorców wykonujących zarobkowy przewóz drogowy towarów. Mimo, że ubezpieczenie to, w przeciwieństwie do OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nie jest obowiązkowe firmy transportowe w znacznej większości przypadków je wykupują. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat OC przewoźnika Drogowego? Przeczytaj nasz artykuł na jego temat.
Gdzie można kupić OC Przewoźnika Drogowego?
OC Przewoźnika Drogowego możesz znaleźć w ofercie np. UNIQA czy Gothaer. Do tego grona dołączyło TUZ Ubezpieczenia.
Jak TUZ wyjaśnia w informacji prasowej, nowe ubezpieczenie zapewnia przewoźnikowi ochronę w przypadku zobowiązań lub roszczeń finansowych, które powstały w związku z wykonywaną przez niego działalnością, wskutek wystąpienia niezależnego od jego woli zdarzenia losowego powodującego utratę zdolności finansowej, a w konsekwencji skutkujące niemożnością spełnienia przez niego zobowiązania lub roszczenia finansowego.
Ubezpieczyciel podkreśla też, że OC Przewoźnika Drogowego jest kolejnym – po OC Zarządcy Nieruchomości, OC Pośrednika Kredytu Hipotecznego, OC Przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych – ubezpieczeniem przeznaczonym do określonej grupy zawodowej.
– Chcemy być postrzegani jako towarzystwo specjalizujące się w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej różnych grup zawodowych, których wprowadzenie w innych zakładach jest nieopłacalne ze względu na wąską grupę odbiorców – mówi Piotr Zdrożny, prezes zarządu TUZ Ubezpieczenia i dodaje, że w przeciwieństwie do innych towarzystw właśnie w takiej specjalizacji widzimy swoją rolę. Jako że jesteśmy firmą polską, pragniemy wspierać krajowe grupy zawodowe oferując im specjalistyczne ubezpieczenia.
Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.
Najnowsze artykuły
Jeśli oferujesz usługi związane z motoryzacją i Twoimi klientami są kierowcy, program SKP jest właśnie dla Ciebie. Zostań partnerem Punkty. Przekazuj swoim klientom Kod Rabatowy na 100 zł przy zakupie OC/AC i zgarniaj prowizję.
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Uwaga kierowcy! Od 1 stycznia 2024 roku drastycznie wzrosły kary za brak obowiązkowego ubezpieczenia OC. 1 lipca nastąpi wzrost płacy minimalnej, co wiąże się z kolejną podwyżką kar, które uzależnione są od naszych zarobków. Sprawdź, ile możesz zapłacić, jeśli nie masz ważnej polisy i nie ryzykuj. Ubezpieczenie OC to nie tylko obowiązek, ale też ochrona dla Ciebie i innych uczestników ruchu drogowego.
Ponieważ liczba pojazdów na polskich drogach stale rośnie, problem nieprawidłowego parkowania staje się coraz bardziej palący. W związku z tym, władze wprowadzają nowe przepisy oraz zmieniają istniejące regulacje dotyczące zatrzymywania i postoju. W artykule tym omówimy, co oznacza zakaz zatrzymywania i postoju, jakie są najnowsze przepisy oraz jakie kary grożą kierowcom łamiącym te zasady.
Ubezpieczenie stomatologiczne to temat, który zyskuje na znaczeniu w obliczu rosnących kosztów leczenia zębów oraz długich kolejek do dentystów w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Coraz więcej osób zastanawia się nad wykupieniem prywatnej polisy stomatologicznej. W artykule tym omówimy, na czym polega ubezpieczenie stomatologiczne, jakie korzyści niesie, a także jakie są potencjalne ograniczenia.
Indywidualne tablice rejestracyjne to coraz popularniejszy sposób wyróżnienie swojego auta. Właściciele samochodów i motocykli decydują się na tę formę personalizacji, aby zaistnieć na drodze, a także podkreślić swoją osobowość lub markę. W tym artykule omówimy istotne aspekty związane z uzyskaniem indywidualnych tablic rejestracyjnych, ich koszt oraz przepisy, z którymi trzeba się liczyć.
Najchętniej czytane
Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.
Sprowadzone auto używane z Wielkiej Brytanii, zwane potocznie „anglikiem” jest nadal atrakcyjną opcją dla wielu polskich kierowców. Pojazdy można odkupić w przystępnych cenach, co przyciąga entuzjastów motoryzacji, ale też kolekcjonerów. Jednak sama procedura zakupu, rejestracji i ubezpieczenia takiego auta w Polsce to szereg wyzwań i wymagań.
Rozmowy przez telefon to poważny problem na polskich drogach, który niejednokrotnie przyczynił się do niebezpiecznych sytuacji. Nie warto ryzykować również z tego powodu, że wykroczenie jest karane wysokim mandatem. Dowiedz się, co Ci grozi za rozmowę przez telefon w czasie jazdy.