TUZ wprowadza OC Przewoźnika Drogowego

Aktualizacja:
oc przewoźnika drogowego

TUZ Ubezpieczenia wprowadziło do swojej oferty nowy produkt adresowany do konkretnej grupy zawodowej – OC Przewoźnika Drogowego. Sprawdziliśmy co trzeba wiedzieć o takim ubezpieczeniu.

Każdy posiadacz pojazdu mechanicznego zarejestrowanego w Polsce jest zobowiązany posiadać ubezpieczenie Odpowiedzialności Cywilnej. Jeżeli jeździsz samochodem osobowym jest to jedyne obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które musisz mieć. To czy kupisz AutoCasco czy Assistance zależy tylko od ciebie. Inaczej sprawa wygląda jeśli jesteś kierowcą samochodu ciężarowego, zwanego potocznie TIR-em. Sam zestaw – składający się z ciągnika siodłowego i naczepy – objęty jest obowiązkowym ubezpieczeniem OC. A co z ładunkiem, którego wartość może przewyższyć wartość ciągnika i naczepy? Przecież może on ulec zniszczeniu czy zostać skradziony. Może się też zdarzyć, że z powodu korków na drodze nie dostarczysz na czas ładunku, przez co nie będzie on mógł przeładowany np. do samolotu czy na statek. W takiej sytuacji chronić cię może ubezpieczenie OC Przewoźnika Drogowego.

Co trzeba wiedzieć o OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego jest ubezpieczeniem adresowanym do przedsiębiorców wykonujących zarobkowy przewóz drogowy towarów. Mimo, że ubezpieczenie to, w przeciwieństwie do OC posiadaczy pojazdów mechanicznych, nie jest obowiązkowe firmy transportowe w znacznej większości przypadków je wykupują. Chcesz dowiedzieć się więcej na temat OC przewoźnika Drogowego? Przeczytaj nasz artykuł na jego temat.

Gdzie można kupić OC Przewoźnika Drogowego?

OC Przewoźnika Drogowego możesz znaleźć w ofercie np. UNIQA czy Gothaer. Do tego grona dołączyło TUZ Ubezpieczenia.

Jak TUZ wyjaśnia w informacji prasowej, nowe ubezpieczenie zapewnia przewoźnikowi ochronę w przypadku zobowiązań lub roszczeń finansowych, które powstały w związku z wykonywaną przez niego działalnością, wskutek wystąpienia niezależnego od jego woli zdarzenia losowego powodującego utratę zdolności finansowej, a w konsekwencji skutkujące niemożnością spełnienia przez niego zobowiązania lub roszczenia finansowego.

Ubezpieczyciel podkreśla też, że OC Przewoźnika Drogowego jest kolejnym – po OC Zarządcy Nieruchomości, OC Pośrednika Kredytu Hipotecznego, OC Przedsiębiorców wykonujących działalność z zakresu usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych i OC z tytułu wykonywania czynności agencyjnych – ubezpieczeniem przeznaczonym do określonej grupy zawodowej.

Chcemy być postrzegani jako towarzystwo specjalizujące się w ubezpieczeniach odpowiedzialności cywilnej różnych grup zawodowych, których wprowadzenie w innych zakładach jest nieopłacalne ze względu na wąską grupę odbiorców – mówi Piotr Zdrożny, prezes zarządu TUZ Ubezpieczenia i dodaje, że w przeciwieństwie do innych towarzystw właśnie w takiej specjalizacji widzimy swoją rolę. Jako że jesteśmy firmą polską, pragniemy wspierać krajowe grupy zawodowe oferując im specjalistyczne ubezpieczenia.

Weryfikacja merytoryczna: Justyna Ciach
guest
0 Komentarze
Starsze
Nowsze
Inline Feedbacks
Wyświetl wszystkie komentarze

Wszystkie treści prezentowane na łamach niniejszej witryny internetowej mają charakter wyłącznie informacyjno-edukacyjny, stanowiąc wyraz osobistych poglądów ich autora/ów oraz nie nie powinny stanowić podstawy przy podejmowaniu decyzji biznesowych, inwestycyjnych, lub podatkowych, za które to decyzje właściciel strony internetowej ani autorzy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności.

Podobne artykuły

Sprawdź, kiedy możesz uzyskać odszkodowanie za opóźnienie samolotu, pociągu lub autobusu
2014.10.22  •  Podróże
Odszkodowanie za opóźnienie samolotu, autobusu, pociągu – ABC pasażera

Za godzinę ślub siostry, pogrzeb babci lub rozmowa kwalifikacyjna, a Ty wciąż czekasz na pociąg lub autobus, którego nie ma i nie ma. Denerwujesz się, a po chwili uświadamiasz sobie, że nie zdążysz. Zastanawiasz się, czy ktoś w ogóle wypłaci Ci odszkodowanie za opóźnienie, a tym samym za stracone pieniądze, czas i nerwy?

Czytaj więcej
balcia ubezpieczenia
2023.10.27
Balcia Insurance: niszowe ubezpieczenia pod lupą

Szukasz ubezpieczenia OC i AC? Wyjeżdżasz za granicę i potrzebujesz Zielonej Karty? A może wybierasz się do Rosji i poszukujesz dobrego ubezpieczenia turystycznego? W ofercie Balcia Insurance znajdziesz także bardziej niszowe polisy, takie jak ubezpieczenie OC agentów ubezpieczeniowych czy OC dla osób wykonujących działalność leczniczą. Sprawdzamy, co jeszcze do zaoferowania ma Balcia Insurance!

Czytaj więcej
Kto musi wykupić obowiązkowe OC zawodowe?
2023.04.28
Ubezpieczenie OC zawodowe – przed czym chroni i kto musi je mieć?

Zastanawiałeś się kiedyś nad konsekwencjami tego, co na co dzień robisz w pracy? Czy Twoja pomyłka może kogoś kosztować zdrowie, życie lub utratę majątku? Jeśli tak, to czy stać Cię na pokrycie ewentualnych strat klienta? To pytanie już ktoś kiedyś zadał. Dlatego powstał wykaz zawodów, w przypadku których ubezpieczenie o odpowiedzialności cywilnej (OC) jest obowiązkowe.

Czytaj więcej
OC zawodowe
2019.03.05
OC zawodowe od AVIVY: ubezpieczenie w branży IT i budownictwie

Już jakiś czas temu AVIVA zapowiadała rozszerzenie ubezpieczeń korporacyjnych i słowa dotrzymała. W październiku 2018 roku towarzystwo poszerzyło ofertę o kolejną kategorię ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej, a mianowicie OC z tytułu wykonywania zawodu. Nowa oferta obejmuje trzy produkty dostosowane do specyfiki branży budowlanej, informatycznej oraz OC zawodowe uniwersalne.

Czytaj więcej
Ubezpieczenie w eksporcie – polisa dla polskich jabłek
2014.08.14
Ubezpieczenie w eksporcie – polisa dla polskich jabłek

Nie bez powodu w internecie krąży opinia, że Rosja to nie kraj, tylko stan umysłu. Rosja jest nieprzewidywalna. Tymczasem w 2013 roku ten kraj był piątym partnerem Polski pod względem wielkości eksportu. Więcej towarów wysyłaliśmy tylko do Niemiec, Wielkiej Brytanii, Czech i Francji. Dlaczego polskie firmy tak dużo eksportują do Rosji?

Czytaj więcej

Najchętniej czytane

Kobieta na motocyklu robi prawo jazdy kat. A
2024.09.02  •  Motocykl
Prawo jazdy kategorii A na motocykl. Ile kosztuje, od ilu lat, jakie wymagania?

Myślisz o zdobyciu prawa jazdy na motocykl? Poniżej znajdziesz wszelkie informacje na temat kat. A. Krok po kroku podpowiadamy, co zrobić i ile to kosztuje, aby móc poruszać się motocyklem po drogach publicznych.

Czytaj więcej
2025.04.03  •  Samochód
Najtańsze OC w kwietniu 2025 – ranking. Sprawdź prognozy i porównaj oferty ubezpieczycieli

Ceny obowiązkowego ubezpieczenia OC zmieniają się dynamicznie. Pamiętaj jednak, że porównując wysokość składki u różnych ubezpieczycieli, możesz oszczędzić nawet kilkaset złotych na polisie. Sprawdź ranking ubezpieczeń OC Punkty i sprawdź, gdzie można było kupić najtańsze ubezpieczenie OC i jakie są prognozy na kolejne miesiące. Pamiętaj, aby regularnie sprawdzać aktualizację naszego rankingu.

Czytaj więcej
2024.11.08  •  Samochód
Jakie są konsekwencje badania technicznego po terminie

Przegląd techniczny to obowiązkowy punkt w kalendarzu każdego kierowcy. Większość samochodów powinna przechodzić badania co roku. Wyjątek stanowią pojazdy nowe – tu przegląd odbywa się po trzech latach od pierwszej rejestracji, a następnie po dwóch latach. Po tym czasie samochód musi przechodzić przegląd techniczny każdego roku. Co jednak w przypadku, gdy zapomnimy o badaniu? Jakie konsekwencje grożą kierowcom za prz

Czytaj więcej